Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αφου εχεις τις επαφες σου τι σε νοιαζει ποτε εκανες ωορρηξια? Την πετυχες! Υποθετω οτι σημερα εκανες ωορρηξια γτ προφανως οταν υπαρχει καποιος ερεθισμος στην ωοθηκη και εχεις λιγο αιμα την ιδια μερα θα φαινεται και στα υγρα σου

Πανω απο 5! Νομιζω ετσι να μετρανε στα περισσοτερα εργαστηρια! Αφου ειχες θετικο τεστακι θα εχεις σιγουρα πανω απο 20! Εδω η @Ungry girl 5μερες πριν την αναμενομενη περιοδο της ειχε 27! Εσυ ποσες μερες εισαι πριν την καθυστερηση?

Αυριο όμως θα κουρεψουμε το γαμπρό!!!!!!!! Πρώτη θα παω στο μικροβιολόγο!!!!!! Θα μπω να σας πω τα νεα ελπιζω να ναι καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , iwannar είπε:

21 περιμενω.

Μην αγχωνεσαι αφου εχεις θετικο τεστακι και δεν εχεις αιμα αυριο θα κανεις χοριακη και θα ειναι θετικη! Περιμενουμε τα νεα σου!

Just now, Ungry girl είπε:

Αυριο όμως θα κουρεψουμε το γαμπρό!!!!!!!! Πρώτη θα παω στο μικροβιολόγο!!!!!! Θα μπω να σας πω τα νεα ελπιζω να ναι καλα!!!!

Και τα δικα σου αποτελεσματα θα ειναι καλα! Αυριο θα γινει της χοριακης! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Μην αγχωνεσαι αφου εχεις θετικο τεστακι και δεν εχεις αιμα αυριο θα κανεις χοριακη και θα ειναι θετικη! Περιμενουμε τα νεα σου!

Και τα δικα σου αποτελεσματα θα ειναι καλα! Αυριο θα γινει της χοριακης! Χαχαχα

Ευχαριστω πολυ ναι θα σας ενημερώσω.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Μην αγχωνεσαι αφου εχεις θετικο τεστακι και δεν εχεις αιμα αυριο θα κανεις χοριακη και θα ειναι θετικη! Περιμενουμε τα νεα σου!

Και τα δικα σου αποτελεσματα θα ειναι καλα! Αυριο θα γινει της χοριακης! Χαχαχα

Χαχαχαχαχα χαμος!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πω πωωω τι καλα νεα!!! Μπραβο κοριτσακι μου έχε και αυριο επαφη αν μπορείς!!! Ειμαι σιγουρη θα εχουμε ευχάριστα πολλά!!!!!

Σ ευχαριστώ Αννούλα μου!!!!

πρίν από 21 λεπτά , kido είπε:

Γεια σου Μαριλίτα. Μακάρι να πιάσατε το timing! Άντε κι ας μην είμαι το ταίρι σου! Εγώ ποτέ δεν έχω δει καφέ βλέννα τόσο νωρίς μόνο πριν μου έρθει κανονικά ροη περιόδου λίγες ώρες. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την επαφή?

Κικούλα εσύ τελικά πότε είχες ωορρηξία?Μάλλον εγώ σε 14 μέρες!!!!Να μου πει βέβαια και ο γιατρός στα σίγουρα!!!!Βλέπω 2 φορές το χρόνο καφέ όταν έχω ωορρηξία!!!!Από επαφή δύσκολο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@MelinaFo πως εισαι απο συμπτωματα  εσυ?

Δεν εχω τπτ ειλικρινα! Το μονο που νιωθω καποιες στιγμες μεσα στην μερα ειναι πονακια ωορρηξιας απο την δεξια πλευρα. Εσυ?


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Δεν εχω τπτ ειλικρινα! Το μονο που νιωθω καποιες στιγμες μεσα στην μερα ειναι πονακια ωορρηξιας απο την δεξια πλευρα. Εσυ?

Και εγω σχεδον τιποτα...ενταξει το στηθος ειναι πρησμενο αλλα κατα τα αλλα νιωθω λες κ ειναι να αδιαθετησω..

Link to comment
Share on other sites

@marillia μήπως ήταν από την ωορρηξία το καφέ αφού το παθαίνεις να δούμε τι θα σου πει και ο γιατρός!

Κορίτσια ειλικρινά έχω σκάσει από το φαγητό γιατί συνεχίζω και τρώω????

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Και εγω σχεδον τιποτα...ενταξει το στηθος ειναι πρησμενο αλλα κατα τα αλλα νιωθω λες κ ειναι να αδιαθετησω..

Εγω στηθος τπτ! Λιγο ακομα υπομονη! Ποτε δεν ξερεις...

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

@marillia μήπως ήταν από την ωορρηξία το καφέ αφού το παθαίνεις να δούμε τι θα σου πει και ο γιατρός!

Κορίτσια ειλικρινά έχω σκάσει από το φαγητό γιατί συνεχίζω και τρώω????

Αυτο αυτο

Ρε συ και γω ολη μερα τρωω ειδικα τωρα απογευμα βραδυ! Καλα που πηρα μια λαγανα....


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MelinaFo είπε:

Εγω στηθος τπτ! Λιγο ακομα υπομονη! Ποτε δεν ξερεις...

Αυτο αυτο

Ρε συ και γω ολη μερα τρωω ειδικα τωρα απογευμα βραδυ! Καλα που πηρα μια λαγανα....

Άσε καταστραφηκα τρώω αλμυρό και μετά λέω να φάω κάτι γλυκό να στρώσω και μετά θέλω πάλι κάτι αλμυρό έγκυος να ήμουν δεν θα έκανα έτσι!! Εσύ όμως μπορεί να εισαι οπότε δικαιολόγησε!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

23!!! Αντε μηπως εχουμε κανενα χαρουμενο νεο ακομα! 

Μακαρι γτ εχω πολυ πρηξιμο στην κοιλια..τουλαχιστον να εχει κ.εναν σκοπο...

πρίν από 12 λεπτά , MelinaFo είπε:

Εγω στηθος τπτ! Λιγο ακομα υπομονη! Ποτε δεν ξερεις...

Αυτο αυτο

Ρε συ και γω ολη μερα τρωω ειδικα τωρα απογευμα βραδυ! Καλα που πηρα μια λαγανα....

Εγω τρωω λες κ δν υπαρχει αυριο κ μετα νιωθω οτι δεν εχω φαει τπτ...τι ειναι αυτο το κακο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...