Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Άσε καταστραφηκα τρώω αλμυρό και μετά λέω να φάω κάτι γλυκό να στρώσω και μετά θέλω πάλι κάτι αλμυρό έγκυος να ήμουν δεν θα έκανα έτσι!! Εσύ όμως μπορεί να εισαι οπότε δικαιολόγησε!

Καλα αν ειναι αυτο το συμπτωμα ειμαι χρονια εγκυος χαχαχα 

Μια απο τα ιδια τρωω διχως αυριο 

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι γτ εχω πολυ πρηξιμο στην κοιλια..τουλαχιστον να εχει κ.εναν σκοπο...

Μακαρι κοριτσακι μ εξαλλου εδω υπαρχει γενικα ενα κυμα θετικων νεων ας μας παρασυρει και μας....

Τα λεω λιγο ποιητικα θα φταει η πολυ ζαχαρη και ο υδατανθρακας ....


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλα αν ειναι αυτο το συμπτωμα ειμαι χρονια εγκυος χαχαχα 

Μια απο τα ιδια τρωω διχως αυριο 

Μακαρι κοριτσακι μ εξαλλου εδω υπαρχει γενικα ενα κυμα θετικων νεων ας μας παρασυρει και μας....

Τα λεω λιγο ποιητικα θα φταει η πολυ ζαχαρη και ο υδατανθρακας ....

Αςμας παρει κ εμας το ρευμα αυτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις να ρωτησω κατι? Το σεξ μετα την ωορρηξια λετε να δυσκολευει μια συλληψη ή δεν επηρεαζει? Γτ ο δικος μ αυτο τον μηνα ειναι ασυγκρατητος χαχαχα πηρε φορα κ δεν σταματα!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Καλα αν ειναι αυτο το συμπτωμα ειμαι χρονια εγκυος χαχαχα 

Μια απο τα ιδια τρωω διχως αυριο 

Με έκανες και γελασα.:-Dτο ίδιο χρόνιο σύμπτωμα έχω και εγώ! 

@Μάντη πως είσαι?ο πυρετος?

 

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Ρε σεις να ρωτησω κατι? Το σεξ μετα την ωορρηξια λετε να δυσκολευει μια συλληψη ή δεν επηρεαζει? Γτ ο δικος μ αυτο τον μηνα ειναι ασυγκρατητος χαχαχα πηρε φορα κ δεν σταματα!

Δεν ξέρω κοριτσακι!δεν νομίζω να επηρεάζει πάντως απλως εντάξει μην κρεμιεστε από τα ταβάνια πιο χαλαρα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , marillia είπε:

Σ ευχαριστώ Αννούλα μου!!!!

Κικούλα εσύ τελικά πότε είχες ωορρηξία?Μάλλον εγώ σε 14 μέρες!!!!Να μου πει βέβαια και ο γιατρός στα σίγουρα!!!!Βλέπω 2 φορές το χρόνο καφέ όταν έχω ωορρηξία!!!!Από επαφή δύσκολο!!!!!

14η νομίζω κ εγώ είδα το θετικό τεστ οωρρηξιας αν καιδεν ήταν ξεκάθαρο. 15η που ξαναέκανα ήταν πιο αχνό όποτε το πάω συγκριτικά. Θα δείξει αν το έχει πετύχει από το ποτέ θα αφιαθετησω. Ως 1/3 περιμένω το πολύ! Δεν ξέρω αν και νιώθω πόνους και έχω πρήξιμο σαν να έρθει πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ρε σεις να ρωτησω κατι? Το σεξ μετα την ωορρηξια λετε να δυσκολευει μια συλληψη ή δεν επηρεαζει? Γτ ο δικος μ αυτο τον μηνα ειναι ασυγκρατητος χαχαχα πηρε φορα κ δεν σταματα!

Ασε εμενα ουτε στις γονιμες δεν εκανε ετσι...αφου περασαν με ταραξε καθε μερα θελει..κ συνεχεια με ρωταει μηπως εχουμε κανενα μωρακι κ του λεω αν εισαι σωστος στις γονιμες θα ερθει κ αυτο...χαχαχ τι εννοεις μ λεει?ε του λεω πες πριν τις γονιμες στις γονιμες κ λιγο μετα...15μερες συνεχομενα...ενταξει μ λεει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Με έκανες και γελασα.:-Dτο ίδιο χρόνιο σύμπτωμα έχω και εγώ! 

@Μάντη πως είσαι?ο πυρετος?

 

Δεν ξέρω κοριτσακι!δεν νομίζω να επηρεάζει πάντως απλως εντάξει μην κρεμιεστε από τα ταβάνια πιο χαλαρα

Χαχαχα καλα δεν κανουμε ακροβατικα αλλα με εχει τρελανει! Ας κανει τωρα που μπορει γτ μετα θα εχει απαγορευση! Χιχιχιχ


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

14η νομίζω κ εγώ είδα το θετικό τεστ οωρρηξιας αν καιδεν ήταν ξεκάθαρο. 15η που ξαναέκανα ήταν πιο αχνό όποτε το πάω συγκριτικά. Θα δείξει αν το έχει πετύχει από το ποτέ θα αφιαθετησω. Ως 1/3 περιμένω το πολύ! Δεν ξέρω αν και νιώθω πόνους και έχω πρήξιμο σαν να έρθει πιο νωρίς.

Και εγω ετσι ακριβως νιωθω...πονο πρηξιμο και αισθημα οτι οπου να ναι θα ερθει..κ με ποναει κ η μεση μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ασε εμενα ουτε στις γονιμες δεν εκανε ετσι...αφου περασαν με ταραξε καθε μερα θελει..κ συνεχεια με ρωταει μηπως εχουμε κανενα μωρακι κ του λεω αν εισαι σωστος στις γονιμες θα ερθει κ αυτο...χαχαχ τι εννοεις μ λεει?ε του λεω πες πριν τις γονιμες στις γονιμες κ λιγο μετα...15μερες συνεχομενα...ενταξει μ λεει..

Ελα μην παραπονιεσαι εσυ ειχες τις περισσοτερες επαφες μου φαινεται!!! Ασε που τελικα ειναι και τυχη! Τωρα που τα ψαχνω ολα βλεπω οτι οταν ειχα μεινει εγκυος ειχα κανει σεξ μονο μια μερα στις γονιμες ολες οι αλλες επαφες ηταν εκτος! Ενω τωρα κανουμε μερα παρα μερα ή και καθε μερα στις γονιμες και τπτ! Τι να πω


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Ελα μην παραπονιεσαι εσυ ειχες τις περισσοτερες επαφες μου φαινεται!!! Ασε που τελικα ειναι και τυχη! Τωρα που τα ψαχνω ολα βλεπω οτι οταν ειχα μεινει εγκυος ειχα κανει σεξ μονο μια μερα στις γονιμες ολες οι αλλες επαφες ηταν εκτος! Ενω τωρα κανουμε μερα παρα μερα ή και καθε μερα στις γονιμες και τπτ! Τι να πω

Εγω οταν ημουν εγκυος δεν ειχα δωσει κ πολυ σημασια...απλα ηξερα οτι ειχε γινει στις γονιμες..ηταν μετα τις διακοπες μασ  εμας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Και εγω ετσι ακριβως νιωθω...πονο πρηξιμο και αισθημα οτι οπου να ναι θα ερθει..κ με ποναει κ η μεση μ

Μέση εγώ δεν έχω. Άντε μακάρι να εμεινες! Λίγο εμείνε και θα έχεις νεα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Χαχαχα καλα δεν κανουμε ακροβατικα αλλα με εχει τρελανει! Ας κανει τωρα που μπορει γτ μετα θα εχει απαγορευση! Χιχιχιχ

Άστον τον άνθρωπο μην του το κόβεις αν θέλει!μπορεί να είναι τα τελευταία για αρκετους μήνες!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω οταν ημουν εγκυος δεν ειχα δωσει κ πολυ σημασια...απλα ηξερα οτι ειχε γινει στις γονιμες..ηταν μετα τις διακοπες μασ  εμας...

Σε καταλαβαινω και γω το ηξερα πολυ νωρις αλλα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ασε που τωρα την περιμενουμε με το δικανο στην γωνια

πρίν από 20 λεπτά , Nati85 είπε:

Άστον τον άνθρωπο μην του το κόβεις αν θέλει!μπορεί να είναι τα τελευταία για αρκετους μήνες!!

Λες???!!!! Ανανακο μ αναβεις φωτιες και ειμαι πολυ ηρεμη και πρησμενη απο την μασα!

  • Χαχα 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι λιγο εμεινε σε μενα...μεχρι την πεμπτη θα ξερω...

Εγώ την άλλη Πέμπτη. 20η μέρα είμαι σήμερα. Άντε σε περιμένουμε. Καληνύχτα σας.

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Σε καταλαβαινω και γω το ηξερα πολυ νωρις αλλα καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ασε που τωρα την περιμενουμε με το δικανο στην γωνια

Χαχα ισχύει. Τρομάζει και δεν έρχεται έτσι όμως!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...