Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Ungry girl είπε:

ευχαριστω αχαχαχα! και του χρονου να ματε καλα!

ελα ρεεεεεεεεεεεεεε και εγω ελεγα να παω αλλα πρεπει να αμεξω λεφτα απο τον αντρα μου γιατι δεν εχω χχχαααχα εχω τωρα μια βδομαδα που τροω τα κιντερ τα μπαστουνακιαααα!

Άλλη αποκει...χαχαχα

Οοοομοοορφαααααα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 14 λεπτά , Ungry girl είπε:

ευχαριστω αχαχαχα! και του χρονου να ματε καλα!

ελα ρεεεεεεεεεεεεεε και εγω ελεγα να παω αλλα πρεπει να αμεξω λεφτα απο τον αντρα μου γιατι δεν εχω χχχαααχα εχω τωρα μια βδομαδα που τροω τα κιντερ τα μπαστουνακιαααα!

Οχι πολλες σοκολατες το νου σου!!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zina7777 said:

Παρε στραγαλια...αμυγδαλα..φυστικια...οτι ηταν να γινει.εγινε στις γονιμες.τωρα απλα περιμενουμε το αποτελεσμα.δεν μπορεις ν αλλαξεις κατι.χαλαρωσεεε...φολλικο παιρνεις?

Όχι δε παίρνω αυτό το μήνα μου είπε η γιατρος μου να το ξεκινήσω. Δε πειράζει θα ρθει όταν είναι με λίγη προσπάθεια παραπάνω αλλά θα ρθει που θα πάει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει το μυαλό σου! 

Δεν είναι μόνο τα μύδια και τα στρείδια που θα ανεβάσουν τη λίμπιντο στα ύψη! Η σεξουαλική διάθεση μπορεί να τονωθεί ακόμα και από τα πιο παράξενα και περίεργα πράγματα.Μάθε τα 5 πιο παράδοξα facts που θα εκτοξεύσουν τη λίμπιντο του συντρόφου σου:

#1 Τα καθαρά σεντόνια:

Δεν βγήκε τυχαία η παροιμία «η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά»! Σύμφωνα με Βρετανική έρευνα, τα καθαρά σεντόνια βρίσκονται αρκετά ψηλά στη λίστα με τα παράδοξα αφροδισιακά. Το σώμα μας απελευθερώνει στο κρεβάτι περίπου 1,5 εκατομμύριο νεκρά κύτταρα την ώρα, μαζί με έλαια και βακτήρια. Έτσι, τα καθαρά σεντόνια δίνουν στον εγκέφαλο ένα «σήμα» χαλάρωσης που μας κάνει ταυτόχρονα πιο ανοιχτούς απέναντι στο σεξ.

#2 Οι γυναίκες που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με εκείνους:

Όσο περίεργο και αν ακούγεται, οι περισσότεροι άντρες ψάχνουν μια γυναίκα που να τους μοιάζει εξωτερικά! Σύμφωνα με μελέτη που έγινε από το Πανεπιστήμιο του Νότιου Ιλινόι, ο ανδρικός εγκέφαλος αντιλαμβάνεται τα παρόμοια χαρακτηριστικά ως σημάδι αναπαραγωγικής συμβατότητας, γι' αυτό και υπάρχει μια... πρωτόγονη έλξη!
#3 Η οικονομική κρίση:

Όταν ο άνθρωπος ξεμένει από χρήματα, ο εγκέφαλος του είναι προγραμματισμένος να καταφεύγει σε πρωτόγονα ένστικτα προκειμένου να αποδείξει την αξία του. Σύμφωνα με ερευνητές από το Πανεπιστήμιο του Κάνσας, η αναπαραγωγή φαίνεται πως αποτελεί προτεραιότητα σε αυτή την περίπτωση!

#4 Οι φίλοι του:

Όταν βρίσκεσαι ανάμεσα τους, του ξυπνάει το ένστικτο του κυνηγού! Όταν ο άνδρας βρίσκεται σε μια αντροπαρέα ενισχύεται σημαντικά το αίσθημα του ανταγωνισμού, με αποτέλεσμα να τονώνεται και η ερωτική του επιθυμία.

#5 Η μυρωδιά της κανέλας:

Ξέχνα το body butter με άρωμα βανίλια και αγόρασε προϊόντα με άρωμα κανέλας για να τον αναστατώσεις! Ερευνητές από το Σικάγο υποστηρίζουν ότι η κανέλα πυροδοτεί μια πρωτόγονη σεξουαλική αντίδραση στον ανδρικό εγκέφαλο!

Φυσικα αυτο το ποστ αφορα πολυ λιγες εδω μεσα αφου οπως προειπε η κα @alina80 μια χουφτα μειναμε! Αυτο με τους φιλους δε ειναι καταπληκτικη διαπιστωση

  • Μου αρέσει 3

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Efouko είπε:

Όχι δε παίρνω αυτό το μήνα μου είπε η γιατρος μου να το ξεκινήσω. Δε πειράζει θα ρθει όταν είναι με λίγη  προσπάθεια παραπάνω αλλά θα ρθει που θα πάει :)

Θα ρθει!απλα καλο ειναι να εχεις και πλεονασμα στον οργανισμο βοηθα τη συλλυψη και την αναπτυξη του εμβρυου.οταν ερθει η ωρα!!!

Εφτιαξα κατι μπιφτεκια γι αυριο κι εχω φαει το μισο ταψι πανω απ την κουζινα...μου μυριζουν.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zina7777 said:

Θα ρθει!απλα καλο ειναι να εχεις και πλεονασμα στον οργανισμο βοηθα τη συλλυψη και την αναπτυξη του εμβρυου.οταν ερθει η ωρα!!!

Εφτιαξα κατι μπιφτεκια γι αυριο κι εχω φαει το μισο ταψι πανω απ την κουζινα...μου μυριζουν.

Χαχαχαχαχααχ μπράβο και γω ρολό κιμά έχω για αύριο !!! Δε πειράζει φαε σήμερα και αύριο φρέσκο φαγητακι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλε φαε απλα αν πινεις και ενα καφεδακι θελει λιγο να τα υπολογιζεις 

Δεν πίνω καφε τον εκοψα γιατι δεν μου κάνει να πιώ καφε χωρις τσιγαρο!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MelinaFo είπε:

Προσωπικα πιστευω οτι πρωτα πρεπει να παρεις τον γιατρο σου να του πεις οτι εχεις θετικο τεστ πριν την καθυστερηση και πιστευω οτι θα σου προτεινει χοριακη τουλαχιστον δυο φορες!

Βλεπω μπαινεις στο κλιμα χαχαχα με εκανες και γελασα μπραβο 

Οκ αυριο θα την παρω.. Ευχαριστω πολυ.. Εσυ εισαι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...