Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ επισης..εγω στις 22 περιμενω...θα δειξει...οντως αυτο ειναι το κυριοτερο π ειπες..να ειναι καλα τα σπορακια μας κ να μην εχουμε ποτε ξανα παλινδρομες...(ειχα τον οκτωβριο εγω)

Μακαρι μελινακι μου..εσυ τι κανεις?

Δημητρα που θα παει! Θα τα καταφερουμε κ εμεις!!!

Μελινα ευχαριστουμε πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ επισης..εγω στις 22 περιμενω...θα δειξει...οντως αυτο ειναι το κυριοτερο π ειπες..να ειναι καλα τα σπορακια μας κ να μην εχουμε ποτε ξανα παλινδρομες...(ειχα τον οκτωβριο εγω)

Μακαρι μελινακι μου..εσυ τι κανεις?

Καλα Δημητρα! Εκανα κ γω τις προσπαθειες μ και δεν περιμενω γυρω στις 19 του μηνα! Διαβασα σε βοηθησαν τα τεστακια! Ευχομαι να μην τα χρειαστεις ξανα συντομα!!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ! Και σε εσενα ευχομαι απο δω και περα μονο χαρες! Εγω εκανα Νοεμβριο την αποξεση και αδιαθετησα σε ενα μηνα ακριβως...απο τοτε αδιθετησα ακομα δυο φορες! Αυτο το μηνα δεν προσεχαμε...αλλα δεν ηταν και τοσο στοχευμενα! Συνηθως εμενα τα συμπτωματα περιοδου αρχιζουν μια βδομαδα πριν αδιαθετησω...Εσυ τι κανεις? Πως εισαι?? 

Να είσαι καλα και εγω σε ευχαριστώ πολύ και για εσένα εύχομαι μόνο χαρες !!Είμαι καλα έχω συνέλθει μπορώ να πω από την δεύτερη περιοδο ηρεμησα με ανησυχούσε αρκετά αυτό αλλα δόξα τον Θεο όλα καλα..Έχω πάρει το οκ από γιατρό και θα δούμε στην συνέχεια..Το παν είναι να είμαστε καλα κ όπως είπες υγιής μωράκια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλα Δημητρα! Εκανα κ γω τις προσπαθειες μ και δεν περιμενω γυρω στις 19 του μηνα! Διαβασα σε βοηθησαν τα τεστακια! Ευχομαι να μην τα χρειαστεις ξανα συντομα!!!!

Μελινα ευχομαι να ειναι μας πεις ευχαριστα σε λιγες μερες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Μακαρι για ολες!!! Και συντομα

Καλή σου ημέρα Μελίνα, καλή επιτυχία μακάρι να μας έχεις ευχάριστα εκει γύρω στις 20 του μήνα πρώτα εσυ με τη Δήμητρα @Dimitr@17και η νονη @noni90και εγώ μετά ως τις 25! Εγώ είχα χθες θετικό τεστ ωορρηξίας στις 2 και είχα επαφή ήδη νωρίτερα, όπως και σήμερα και τώρα είμαι ξάπλα ακόμα. Ήθελα χθες βράδυ βασικά αλλά νύσταζαμε και με ξύπνησε από τις8 ορεξατος ο δικός μου μη χάσουμε τη μερα, αγχώθηκε κι αυτός γιατί του είπα για την οωρρηξια μου!! Θα πρέπει και αύριο λέτε; Δεν ξέρω αν θα αντέξει 3ήμερο σερί Χαχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , kido είπε:

Καλή σου ημέρα Μελίνα, καλή επιτυχία μακάρι να μας έχεις ευχάριστα εκει γύρω στις 20 του μήνα πρώτα εσυ με τη Δήμητρα @Dimitr@17και η νονη @noni90και εγώ μετά ως τις 25! Εγώ είχα χθες θετικό τεστ ωορρηξίας στις 2 και είχα επαφή ήδη νωρίτερα, όπως και σήμερα και τώρα είμαι ξάπλα ακόμα. Ήθελα χθες βράδυ βασικά αλλά νύσταζαμε και με ξύπνησε από τις8 ορεξατος ο δικός μου μη χάσουμε τη μερα, αγχώθηκε κι αυτός γιατί του είπα για την οωρρηξια μου!! Θα πρέπει και αύριο λέτε; Δεν ξέρω αν θα αντέξει 3ήμερο σερί Χαχα!!

Καλημερα κοριτσια μου....εμεις ξυπνησαμε το πρωι αλλα τελικα δεν ειχαμε επαφη...ειχα ομως χθες το βραδυ και λογικα θα ξαναεχωμεσα στην μερα...κ χθες ειχα πονο δεξια χαμηλα .. @MelinaFo ναι με τα τεστακια ειδα οτι κανω 15η ωορηξια σε κυκλο 30ημερων.....ευχομαι το καλυτερο σε ολες μας..το προγραμμα σημερα εχει πρωινο καφεδακι κ το απογευμα παιδικο παρτυ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Εμείς ειχαμε επαφή 1 μέρα πριν το θετικο, στο θετικο, την ημέρα μετά το θετικο κ θα έχουμε κ σήμερα για παν ενδεχόμενο.... βέβαια όπως έχω ξαναπεί αυτό κάνουμε κάθε μήνα κ αποτέλεσμα δεν έχουμε δει. Αλλά συνεχίζουμε παρόλα αυτά, δε χάνουμε το κέφι μας κ ελπίζω να με πιάσουν κ τα ινοφερτ, glucophage κτλ που έχω ξεκινήσει....

ελπιζω αυτό το μήνα να δούμε πολλά θετικά τεστακια!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Εμείς ειχαμε επαφή 1 μέρα πριν το θετικο, στο θετικο, την ημέρα μετά το θετικο κ θα έχουμε κ σήμερα για παν ενδεχόμενο.... βέβαια όπως έχω ξαναπεί αυτό κάνουμε κάθε μήνα κ αποτέλεσμα δεν έχουμε δει. Αλλά συνεχίζουμε παρόλα αυτά, δε χάνουμε το κέφι μας κ ελπίζω να με πιάσουν κ τα ινοφερτ, glucophage κτλ που έχω ξεκινήσει....

ελπιζω αυτό το μήνα να δούμε πολλά θετικά τεστακια!!

Οντως βρε νονι μου και εγω αυτο σκεφτομαι γτ κ εμεις πριν τα τεστακια ετσι κ αλλιως ειχαμε αρκετες επαφες..εμεις δυστυχως δεν.ειχαμε επαφη πριν το θετικο..ειχαμε στο θετικο και την επομενη μερα..σημερα δεν εχουμε ακομα...απλα συνεχιζει να με ποναει η κοιλια μου κ να εχω πρηξιμο.σας εχει τυχει?και το στηθος μου με ποναει λιγο μ φαινεται...σας εχει τυχει αυτο κατα την.ωορηξια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλε κοριτσια που πηγατε ολες σημερα???

Εγώ εδώ είμαι! Έκανα παλι σημέρα τεστ οωρρηξιας να σιγουρευτω για το χθεσινο θετικο και ήταν αρνητικό αρα χθες πέτυχα στην κορύφωση την lh ορμονη και πρεπει να έγινε και η οωρρηξια. Θα το κάνουμε κι αύριο λέμε όμως! Εγώ είμαι αισιόδοξη αυτή τη φορά μας εκατσε καλά το timing!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Οντως βρε νονι μου και εγω αυτο σκεφτομαι γτ κ εμεις πριν τα τεστακια ετσι κ αλλιως ειχαμε αρκετες επαφες..εμεις δυστυχως δεν.ειχαμε επαφη πριν το θετικο..ειχαμε στο θετικο και την επομενη μερα..σημερα δεν εχουμε ακομα...απλα συνεχιζει να με ποναει η κοιλια μου κ να εχω πρηξιμο.σας εχει τυχει?και το στηθος μου με ποναει λιγο μ φαινεται...σας εχει τυχει αυτο κατα την.ωορηξια?

Εσυ βρε γτ ανησυχείς; Έχετε σύλληψη στο ενεργητικό σας. Εμείς δεν έχουμε καθόλου, κ οι εξετάσεις μου δεν είναι κ οι καλύτερες... κ Χασιμότο έχω κ αντίσταση στην ινσουλίνη έχω, σάλπιγγες δεν έχω δει ακόμα κ δε ξέρω κ αν ξεφορτωθηκα το μικρόβιο..συνεχίστε επαφές έτσι συχνές όπως το κάνετε κ πιστεύω θα σας έρθει σύντομα....

. εγώ γενικά συμπτώματα στην ωορρηξία δεν έχω, άντε κανένα πονάκι. Αυτή τη φορά δεν είχα τίποτα. Στήθος δεν έχω προσέξει καθόλου, μόνο πριν τη περίοδο πρηζεται κ με πονάει πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , kido είπε:

Εγώ εδώ είμαι! Έκανα παλι σημέρα τεστ οωρρηξιας να σιγουρευτω για το χθεσινο θετικο και ήταν αρνητικό αρα χθες πέτυχα στην κορύφωση την lh ορμονη και πρεπει να έγινε και η οωρρηξια. Θα το κάνουμε κι αύριο λέμε όμως! Εγώ είμαι αισιόδοξη αυτή τη φορά μας εκατσε καλά το timing!

Κ εγω χθες που εκανα τεστ βγηκε αρνητικο...επαφη ειχαμε στο θετικο κ 2μερες μετα...και εγω ειμαι αισιοδοξη..γτ εχει αρχισει κ με ποναει το στήθος μου κ ειναι παρα πολυ νωρίς για κατι τετοιο...

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Εσυ βρε γτ ανησυχείς; Έχετε σύλληψη στο ενεργητικό σας. Εμείς δεν έχουμε καθόλου, κ οι εξετάσεις μου δεν είναι κ οι καλύτερες... κ Χασιμότο έχω κ αντίσταση στην ινσουλίνη έχω, σάλπιγγες δεν έχω δει ακόμα κ δε ξέρω κ αν ξεφορτωθηκα το μικρόβιο..συνεχίστε επαφές έτσι συχνές όπως το κάνετε κ πιστεύω θα σας έρθει σύντομα....

. εγώ γενικά συμπτώματα στην ωορρηξία δεν έχω, άντε κανένα πονάκι. Αυτή τη φορά δεν είχα τίποτα. Στήθος δεν έχω προσέξει καθόλου, μόνο πριν τη περίοδο πρηζεται κ με πονάει πολύ. 

Κ μενα πριν την περιοδο πρηζεται απλα προσεξα οτι απο χθες με ποναει λιγακι..εγω δν εχω χασιμοτο η αδερφη μου εχει...ναι εχω πετυχει συλληψη αλλα θελω κ να ολοκληρωθει με επιτυχια...εσυ το εχεις ψαξει γενικα το θεμα παντως μπραβο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Κ εγω χθες που εκανα τεστ βγηκε αρνητικο...επαφη ειχαμε στο θετικο κ 2μερες μετα...και εγω ειμαι αισιοδοξη..γτ εχει αρχισει κ με ποναει το στήθος μου κ ειναι παρα πολυ νωρίς για κατι τετοιο...

Ωραία μπράβο είναι καλό που πονάει τόσο νωρίς. Εγώ τίποτα και έχω και τον άντρα μου να μου λέει ότι το πετύχαμε και το ένιωσε χθες και να μην κάνω δουλειές για να γίνει καλά η σύλληψη!!! Τι ακούω η γυναίκα!!! Άμα δεν πιάσουμε πως θα τον μαζεύω μετά!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...