Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, BettySt είπε:

Ωχ, μακάρι να φύγει, γιατί ξέρεις την ιστορία μου ότι παλεύω και άλλα θεματακια. Μου είπε η γυνεκολογος ότι αν δεν φύγει δεν μπορώ να κάνω σπερματεγχυση και ίσως τσάμπα περνώ τα αντισυλληπτικα για την ρύθμιση της Ε2. Πες μου όμως από πού τα κολλάμε αυτά τα μικρόβια; :confused:

Πιστεύω θα φύγει!!Εγω έμεινα έγκυος ενώ το είχα!!!Δν ξέρω αν επηρεάζει την σύλληψη απ ότι φάνηκε κι όλας!!!Ισως η γιατρός σου τα θέλει όλα ιδανικά!!!Η κολλητή μου το ανακάλυψε έγκυος 2 μηνών και ηπιε αντιβίωση η ίδια(αυτές που επιτρέπονται) και ο άντρας της!Επισης όταν ο άντρας μου έκανε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα(δν ήξερα τότε και γω να ζητήσω για το ουρεόπλασμα) είχε 20εκατ ανα ml!!!Μετα όταν έφυγε το ουρεόπλασμα και ξανακάναμε είχε 64 εκατ!!!Βέβαια έμεινα έγκυος με τον πιο μικρό νούμερο σπερματοζωαρίων!!!Τώρα άλλος μου είπε ότι το έχουμε στην χλωρίδα μας άλλος μου είπε ακόμα και από πισίνα!!!Είναι συχνό μικρόβιο πάντως!!Με την Ε2 πως πας?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , marillia είπε:

Πιστεύω θα φύγει!!Εγω έμεινα έγκυος ενώ το είχα!!!Δν ξέρω αν επηρεάζει την σύλληψη απ ότι φάνηκε κι όλας!!!Ισως η γιατρός σου τα θέλει όλα ιδανικά!!!Η κολλητή μου το ανακάλυψε έγκυος 2 μηνών και ηπιε αντιβίωση η ίδια(αυτές που επιτρέπονται) και ο άντρας της!Επισης όταν ο άντρας μου έκανε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα(δν ήξερα τότε και γω να ζητήσω για το ουρεόπλασμα) είχε 20εκατ ανα ml!!!Μετα όταν έφυγε το ουρεόπλασμα και ξανακάναμε είχε 64 εκατ!!!Βέβαια έμεινα έγκυος με τον πιο μικρό νούμερο σπερματοζωαρίων!!!Τώρα άλλος μου είπε ότι το έχουμε στην χλωρίδα μας άλλος μου είπε ακόμα και από πισίνα!!!Είναι συχνό μικρόβιο πάντως!!Με την Ε2 πως πας?

Με τα αντισυλληπτικα η Ε2 είναι σούπερ, αλλά άμα τα σταματήσω φοβάμαι πως θα ανέβει πάλι. Εσύ σε τι στάδιο είσαι;

Μήπως ξέρεις τι είναι το Gram Χρωση,  αποτέλεσμα λέει gram  (+)βακτηρίδιο;

Και έχω τσιμπημενα: Μέσος Όγκος Αιμοπεταλιων 11.3 (ΦΤ 7.6-10.8fl ) και Λεμφοκυτταρα αρ.  2.40 (ΦΤ 1.5-4 ×10/3 μλ)43% (ΦΤ 19-38%). Σε ζαλισα, σορρυ 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kido εκανα κ.δευτερο τεστακι βγηκε το ιδιο εντονο με την γραμμη ελεγχου αντε μισο κλικ πιο κατω...οποτε οτι προλαβω σημερα αυριο ε?ευτυχως ο συντροφος μ θα ερθει νωρις απο την δουλεια σημερα..

@Ungry girl σημερα εχω θετικο τεσυακι ωορηξιας...εσυ πως εισαι?για πες καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@kido εκανα κ.δευτερο τεστακι βγηκε το ιδιο εντονο με την γραμμη ελεγχου αντε μισο κλικ πιο κατω...οποτε οτι προλαβω σημερα αυριο ε?ευτυχως ο συντροφος μ θα ερθει νωρις απο την δουλεια σημερα..

@Ungry girl σημερα εχω θετικο τεσυακι ωορηξιας...εσυ πως εισαι?για πες καμια συμβουλη?

Καλησπέρα κοριτσι μια.χαρα είμαι δοξα  το Θεο!!! Οσο για το τεστακι σου το θετικό η συμβουλη ειναι σεξ σημερα αυριο και μεθαυριο και να.μη σηκώνεσαι απευθείας μετά να.κάθεσε οσο μπορείς ξάπλα και καλη επιτυχία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , BettySt είπε:

Με τα αντισυλληπτικα η Ε2 είναι σούπερ, αλλά άμα τα σταματήσω φοβάμαι πως θα ανέβει πάλι. Εσύ σε τι στάδιο είσαι;

Μήπως ξέρεις τι είναι το Gram Χρωση,  αποτέλεσμα λέει gram  (+)βακτηρίδιο;

Και έχω τσιμπημενα: Μέσος Όγκος Αιμοπεταλιων 11.3 (ΦΤ 7.6-10.8fl ) και Λεμφοκυτταρα αρ.  2.40 (ΦΤ 1.5-4 ×10/3 μλ)43% (ΦΤ 19-38%). Σε ζαλισα, σορρυ 

Τον προηγούμενο μήνα δν είχα καλή αναλογία λεμφοκυττάρων με κάτι άλλο δν θυμάμαι να στο πω!!Αναστροφή τύπου μου το είπαν!!Μου είπαν επειδή είχα ίωση βγήκε έτσι και επηρεάζει για καιρό αυτό!!Ξαναέκανα μετά από ένα μήνα και έστρωσε!!!Θα τις δείξεις και στο γιατρό θα σου πει!!!Εγω αδιαθέτησα και τον άλλο μήνα θα πάω για παρακολούθηση ωορρηξίας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Τον προηγούμενο μήνα δν είχα καλή αναλογία λεμφοκυττάρων με κάτι άλλο δν θυμάμαι να στο πω!!Αναστροφή τύπου μου το είπαν!!Μου είπαν επειδή είχα ίωση βγήκε έτσι και επηρεάζει για καιρό αυτό!!Ξαναέκανα μετά από ένα μήνα και έστρωσε!!!Θα τις δείξεις και στο γιατρό θα σου πει!!!Εγω αδιαθέτησα και τον άλλο μήνα θα πάω για παρακολούθηση ωορρηξίας!!!

Πριν 2 μηνες εκανα και ήταν οκ, καμία ίωση μάλλον πέρασα. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ευτυχως που ερχεται σκ δλδ...χαχα..η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να μην σηκωνομαι ...σε ευχαριστω πολυ...ειμαι πολυ αισιοδοξη γτ εχω κ.πολλα υγρα αυτη την φορα...

Κι εγώ έχω πολλά μακάρι να το πιάσουμε να είμαστε ταιρι!! Πάω για τεστ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Πριν 2 μηνες εκανα και ήταν οκ, καμία ίωση μάλλον πέρασα. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Τίποτα καλέ!!!Σε παθολόγο θα το δείξεις ή στην γυναικολόγο?Εγω είχα βγάλει και μια άφθα και φοβήθηκα!!Ηταν και τα λευκά μου λίγο πεσμένα!!!Καμιά φορά φοβόμαστε αλλά τι να κάνουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Λευκες ζαρτιερες νοσοκομας εχεις? 

Εκλεισε και το τριωδιο ρε φιλε...

Αχχχ να είσαι καλα κορίτσι μου με κανεις και ξεχνιέμαι ειλικρινά!!! Πάντως τα λευκά μου τα έχω βάλει Αχαχαχα 

Του έχει πέσει πολύ βαρια η νάρκωση μωρε τι του βάλανε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Κι εγώ έχω πολλά μακάρι να το πιάσουμε να είμαστε ταιρι!! Πάω για τεστ...

Χαχαχ μακαρι...πηγαινε να κανεις το τεστακι περιμενω να μαθω το αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχχχ να είσαι καλα κορίτσι μου με κανεις και ξεχνιέμαι ειλικρινά!!! Πάντως τα λευκά μου τα έχω βάλει Αχαχαχα 

Του έχει πέσει πολύ βαρια η νάρκωση μωρε τι του βάλανε 

Ω τον καημενο..για κοιτα,λειτουργουν ολα τα οργανα καλα? Κι αμα σε πιασει κανενας..πες "ηθελα να δω ποσο προχωρησε η ναρκωση"

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Ωχ, μακάρι να φύγει, γιατί ξέρεις την ιστορία μου ότι παλεύω και άλλα θεματακια. Μου είπε η γυνεκολογος ότι αν δεν φύγει δεν μπορώ να κάνω σπερματεγχυση και ίσως τσάμπα περνώ τα αντισυλληπτικα για την ρύθμιση της Ε2. Πες μου όμως από πού τα κολλάμε αυτά τα μικρόβια; :confused:

Από σερβιετες εσωρουχα τουαλετες κλπ. Είναι συνηθισμένο μέχρι ένα σημείο να έχουμε κάποια βακτηρια στη χλωριδα του κόλπου πάντως. 

1 hour ago, soth_26 είπε:

Λοιπον εχω ενα θεμα γιατι γενικα διαβαζω διαφορα και μυαλο ειναι αυτο μπαίνουν διαφορες ιδεες... Σχεδόν απο τα 17 μου αρχισα να εχω πολλα υγρά κίτρινα και μυρίζουν ασχημα πολλες φορες οσες φορες εχω παει γυναικολογο ή εχω κανει παπ ολα καλα βγενουν εκτος απο μια φορα που ειχα τραχηλιτιδα και πήρα αντιβίωση. Αλλος γυναικολος μου ειπε οτι ισως ειναι αυξημένα λογο κιλών εχω πολλα κιλα πανάθεμά με, αλλος πάλι οτι ειναι κατι φυσιολογικό αλλα πιο εντονο σε μενα... Λετε να πρεπει να επισκεφτώ και κανεναν ουρολόγο? Γιατι ακομα τα εχω αμειωτα 10χρονια μετα και πολλες φορες στη καθημερινότητα μου αναγκάζομαι να φοραω σερβιέτα και χωρις να εχω περιοδο γιατι μυρίζουν εντονα αν λερωθω και το εσώρουχο γινεται μούσκεμα :/ Συγνώμη για την τόσο αναλυτική περιγραφη αλλα καπως επρεπε να τα πω

Μπορεί να έχεις ουρολοιμωξη καλυτερα να κάνεις μια καλλιέργεια ούρων να δεις τι θα σου βγάλει. Άσχημα μυρίζει το e.coli σαν ψαριλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Από σερβιετες εσωρουχα τουαλετες κλπ. Είναι συνηθισμένο μέχρι ένα σημείο να έχουμε κάποια βακτηρια στη χλωριδα του κόλπου πάντως. 

Μπορεί να έχεις ουρολοιμωξη καλυτερα να κάνεις μια καλλιέργεια ούρων να δεις τι θα σου βγάλει. Άσχημα μυρίζει το e.coli σαν ψαριλα...

Θα παω να γραψω ενα γενικό τσεκ απ να τα κοιτάξω ολα αν οχι και αυτα θα δω :/ Σε ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...