Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Κ εγω χθες που εκανα τεστ βγηκε αρνητικο...επαφη ειχαμε στο θετικο κ 2μερες μετα...και εγω ειμαι αισιοδοξη..γτ εχει αρχισει κ με ποναει το στήθος μου κ ειναι παρα πολυ νωρίς για κατι τετοιο...

Κ μενα πριν την περιοδο πρηζεται απλα προσεξα οτι απο χθες με ποναει λιγακι..εγω δν εχω χασιμοτο η αδερφη μου εχει...ναι εχω πετυχει συλληψη αλλα θελω κ να ολοκληρωθει με επιτυχια...εσυ το εχεις ψαξει γενικα το θεμα παντως μπραβο.

Ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει το ψάξιμο χαχαχαχα

ειμαι στην αρχή ακόμα, αλλά δε θέλω κ δε μπορώ να τα κάνω όλα μαζί κ οικονομικά ( εδώ όλα είναι πανάκριβα) και ψυχολογικά κυρίως, θέλω να δίνω λίγο χρόνο. 

Καταλαβαινω ότι θέλεις να ολοκληρωθεί κ να φέρετε ένα μωράκι σπίτι, με το δίκιο σου κιολας, απλά εννοούσα ότι όταν πετυχαίνετε γόνιμες έχετε αρκετές πιθανότητες ... κ οι συχνές επαφές σας βοηθάνε πολύ!! Είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα το μωράκι σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

20 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ενταξει κ σημερα ειχα...καλα τα παμε....

Ωραια ευτυχως πεφτει σκ κ θα μπορεσουμε να εχουμε ανετα επαφες...και σημερα ειχαμε...

Μπράβο Δημητρούλα! Γερά!

7 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου....εμεις ξυπνησαμε το πρωι αλλα τελικα δεν ειχαμε επαφη...ειχα ομως χθες το βραδυ και λογικα θα ξαναεχωμεσα στην μερα...κ χθες ειχα πονο δεξια χαμηλα .. @MelinaFo ναι με τα τεστακια ειδα οτι κανω 15η ωορηξια σε κυκλο 30ημερων.....ευχομαι το καλυτερο σε ολες μας..το προγραμμα σημερα εχει πρωινο καφεδακι κ το απογευμα παιδικ ο παρτυ...

Πας και σε παιδικά πάρτυ;

Κορίτσια είχε ποτέ καμιά το μικρόβιο Πρωτέας; Πήρα χτες τις εξετάσεις μου και περιμένω αύριο να τις στείλω να τις δει κι ο γιατρός!Να ανησυχώ;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μπράβο Δημητρούλα! Γερά!

Πας και σε παιδικά πάρτυ;

Κορίτσια είχε ποτέ καμιά το μικρόβιο Πρωτέας; Πήρα χτες τις εξετάσεις μου και περιμένω αύριο να τις στείλω να τις δει κι ο γιατρός!Να ανησυχώ;

Ουρολοιμώξεις νομίζω κάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Ωραία μπράβο είναι καλό που πονάει τόσο νωρίς. Εγώ τίποτα και έχω και τον άντρα μου να μου λέει ότι το πετύχαμε και το ένιωσε χθες και να μην κάνω δουλειές για να γίνει καλά η σύλληψη!!! Τι ακούω η γυναίκα!!! Άμα δεν πιάσουμε πως θα τον μαζεύω μετά!!

Την φορά που μου πε κάτι παρόμοιο ο άντρας μου είχα μείνει έγκυος χεχε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Την φορά που μου πε κάτι παρόμοιο ο άντρας μου είχα μείνει έγκυος χεχε

Λες Σμαιλιτα; Δε νομίζω έτσι τα λέει! Εγώ δε νιώθω τίποτα! Ποτέ αρχίζεις να το καταλαβαίνεις; ΦανταζομΑι από την εμφύτευση κ μετά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Λες Σμαιλιτα; Δε νομίζω έτσι τα λέει! Εγώ δε νιώθω τίποτα! Ποτέ αρχίζεις να το καταλαβαίνεις; ΦανταζομΑι από την εμφύτευση κ μετά!!

Πάντως εμένα είχε δίκιο. Τα συμπτώματα είναι σχετικό το πότε θα ξεκινήσουν.  Εγώ ας πούμε 9 μέρες πριν την καθυστέρηση σιχάθηκα το τσιγαρο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Μπράβο Δημητρούλα! Γερά!

Πας και σε παιδικά πάρτυ;

Κορίτσια είχε ποτέ καμιά το μικρόβιο Πρωτέας; Πήρα χτες τις εξετάσεις μου και περιμένω αύριο να τις στείλω να τις δει κι ο γιατρός!Να ανησυχώ;

Ααα πρωτη φορα ακουω για τετοιο μικροβιο...ναι παω αφου ειχε γενεθλια το βαφτηστηρι μας...αυτο το εχει βαφτησει το αγορι μου ...και εχουμε ακομα ενα δικο μου...αγορια και τα δυο...

Just now, Smile89 είπε:

Πάντως εμένα είχε δίκιο. Τα συμπτώματα είναι σχετικό το πότε θα ξεκινήσουν.  Εγώ ας πούμε 9 μέρες πριν την καθυστέρηση σιχάθηκα το τσιγαρο. 

Εγω ξερω οτι εχω φοβερο πρηξιμο στην.κοιλια...και λιγο πρηξιμο στο στηθος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι και αυτό @Dimitr@17 έχεις κάτι να πιαστείς τουλάχιστον. Είναι λίγο νωρίς βέβαια αλλά έστω.. εγώ κάνενα σύμπτωμα αυτό το μήνα και προσπαθήσαμε και στοχευμένα.. κανένας τρόπος να μάθουμε 5 μέρες πριν υπααααρχει; :-D γιατί αν είναι να περιμένω άλλες 5 μέρες σωθηκαμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Efouko είπε:

Κάτι είναι και αυτό @Dimitr@17 έχεις κάτι να πιαστείς τουλάχιστον. Είναι λίγο νωρίς βέβαια αλλά έστω.. εγώ κάνενα σύμπτωμα αυτό το μήνα και προσπαθήσαμε και στοχευμένα.. κανένας τρόπος να μάθουμε 5 μέρες πριν υπααααρχει; :-D γιατί αν είναι να περιμένω άλλες 5 μέρες σωθηκαμε

Ε σιγα τι ειναι 5 μερουλες ?τπτ...εγω τι να πω που εχω να περιμενω 15μερες...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Efouko είπε:

Κάτι είναι και αυτό @Dimitr@17 έχεις κάτι να πιαστείς τουλάχιστον. Είναι λίγο νωρίς βέβαια αλλά έστω.. εγώ κάνενα σύμπτωμα αυτό το μήνα και προσπαθήσαμε και στοχευμένα.. κανένας τρόπος να μάθουμε 5 μέρες πριν υπααααρχει; :-D γιατί αν είναι να περιμένω άλλες 5 μέρες σωθηκαμε

Υπομονή και Τεστ να κανεις και να είσαι μπορεί να μη δείξει... χοριακη σε 3 μέρες;

πρίν από 59 λεπτά , Smile89 είπε:

Πάντως εμένα είχε δίκιο. Τα συμπτώματα είναι σχετικό το πότε θα ξεκινήσουν.  Εγώ ας πούμε 9 μέρες πριν την καθυστέρηση σιχάθηκα το τσιγαρο. 

Εγώ δεν καπνίζω...! Πέρα από αυτό άλλαξε και η γεύση σου για φαγητα από τόσο νωρίς; Θα περιμένω να δω! Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο Χαχα. Θελω να έχουμε και αύριο μια επαφή, 14 μέρα είναι.. κι ας έγινε η οωρρηξια μου βάσει του τεστ που είχα θετικό χθες το μεσημέρι..Καλό βράδυ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Υπομονή και Τεστ να κανεις και να είσαι μπορεί να μη δείξει... χοριακη σε 3 μέρες;

Εγώ δεν καπνίζω...! Πέρα από αυτό άλλαξε και η γεύση σου για φαγητα από τόσο νωρίς; Θα περιμένω να δω! Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο Χαχα. Θελω να έχουμε και αύριο μια επαφή, 14 μέρα είναι.. κι ας έγινε η οωρρηξια μου βάσει του τεστ που είχα θετικό χθες το μεσημέρι..Καλό βράδυ κορίτσια!

Όχι δεν άλλαξε η γεύση μου σε φαγητά. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitr@17 said:

Ε σιγα τι ειναι 5 μερουλες ?τπτ...εγω τι να πω που εχω να περιμενω 15μερες...

Κάνε σεξακι να ξεχνιεσαι βρε χαζουλα διπλό το κέρδος ! Μπορει να γίνει και 2η ωορηξια μες το μήνα και να σας προκύψουν και διδυμακια :-D

2 hours ago, kido said:

Υπομονή και Τεστ να κανεις και να είσαι μπορεί να μη δείξει... χοριακη σε 3 μέρες;

Εγώ δεν καπνίζω...! Πέρα από αυτό άλλαξε και η γεύση σου για φαγητα από τόσο νωρίς; Θα περιμένω να δω! Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο Χαχα. Θελω να έχουμε και αύριο μια επαφή, 14 μέρα είναι.. κι ας έγινε η οωρρηξια μου βάσει του τεστ που είχα θετικό χθες το μεσημέρι..Καλό βράδυ κορίτσια!

@kido τεστ μετά τη 5η μέρα καθυστερησης ειπα θα ξανακάνω γιατί και το προηγούμενο μήνα είχα 4 μέρες καθυστέρηση αλλά τζιφος δεν μας έκατσε το σπορακι :)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι, έτσι φαίνεται αν και δεν έχω κάποιο σύμπτωμα!

Καλημερα γλυκουλα, μην ανησυχεις, μπορει επειδη εισαι λιγο ευαισθητουλα τωρα στην εγκυμοσυνη να αρπαξες τιποτα. Αφου δεν εχεις συμπτωματα ειναι καλο δε ταλαιπωρεισαι τουλαχιστον. κ εγω μονιμως ασυμπτωματικη ειμαι σε ολα αυτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...