Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Garifalia1 είπε:

 

Ta ipolipa koritsia pos iste ? @Ani ani min agxonese ine poli fisiologiko to fouskoma. Ego imoun poli tixeri sxedo mexri to 4 mina foraga ta rouxa m argisa kai arketa na m fani i egkimosini. Mono to stithos m ixe pristi arketa kai apo to deutero mina agorasa kenouria soutien 2 noumera pio pano :-(

ποσα κιλα εχεις παρει μεχρι στιγμης?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 15 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Dimitroula m kai ego koroula perimeno mpika proktes sto ogdoo. Malo tha ine poli zoiri opote pame gia iperixo apapa den kathete sti tsita ine axaxa. I tha ine zoiri i den tis aresi pou ti vlepoume giati sti arxi evaze ta xeria ti sto prosopo les kai ithele na krifti :). Proktes pou pigame mas ti evale na ti doume se 3d kai evgaze ti glosa tis anige ta matakia tis plaka ixe. Klotsai poli kai otan arxisi na klotsa ine les kai ginete sismo sti kilia m pigenoerxete. 

Τι γλυκο και αστειο παραλληλα ειναι αυτο που ζεις στην κοιλιτσα σου:mad:

πρίν από 11 λεπτά , Garifalia1 είπε:

 

Ta ipolipa koritsia pos iste ? @Ani ani min agxonese ine poli fisiologiko to fouskoma. Ego imoun poli tixeri sxedo mexri to 4 mina foraga ta rouxa m argisa kai arketa na m fani i egkimosini. Mono to stithos m ixe pristi arketa kai apo to deutero mina agorasa kenouria soutien 2 noumera pio pano :-(

Ενταξει οπως βλεπω υπαρχουν διαφορετικες περιπτωσεις γιαντην καθεμια μας! Κατι σαν τα συμπτωματα εγκυμοσυνης που λεμε συνεχεια η μια στην αλλη! Δεν με αγχωνει παλι καλα.με εντυπωσιαζει χιχι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alekagala είπε:

Αγαπη μου η κορη μου απο δυο μηνών περνει το τ4 αναλογα....  Αν ειναι θεμα θυροειδη δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα απλως ανα 6μηνο παρακολουθείτε απο τον ενδοκρινολογο.... Τωρα ειναι 7χρονων και ξεκινήσαμε να της το κόβουμε.... Η κορη μου εχει υποθυροειδισμο

Καλή μου τι κάνεις εσύ;;;;;; Βλέπω συνεχίζεις ακάθεκτη....... χα χα χα χαίρομαι που είσαι καλά είχα καιρό να σε ακούσω........ Αχ το γλυκούλι μου μωρέ........ οπότε όλα καλά ε;;;;;;;;:):) Τώρα συγνώμη δεν θα ξανά εμφανιστεί ο θυροειδής εάν σταματήσει το χάπι;;;;;;;; Όχι αμέσως αλλά σταδιακά;;;;;;;;;;;;; Κοίτα θα μου το αναλύσει και η παιδοενδοκρινολόγος αλλά από ότι κατάλαβα μέχρι στιγμής τα αντισώματα είναι αυτά που έχουν το πρόβλημα και όχι η tsh...... κοίτα δεν τα θυμάμαι καλά από έξω αλλά όταν θα πάω σπίτι.......... γιατί φεύγω τώρα από τη δουλειά θα σου το γράψω να μου πεις...........

Οπότε θα τα πούμε πιο μετά..........:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , giota@ είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, πω πω χαμός....... Από που να ξεκινήσω....... Μου πήρε και καμιά εβδομάδα να διαβάσω όλα τα νέα.........

Πρώτα από όλα να συγχαρώ μέσα από την καρδιά μου τις νέες εγκυούλες μας....... @elenakii22 @Ani ani και @reniatzo εύχομαι και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά....... Περιμένουμε να πάτε γρήγορα στο γιατρό όλες σας για να ξε-αγχωθήτε και να απολαύσετε τους ωραίους αυτούς μήνες και να κρατήσετε τα μωράκια σας γερά και υγιή ......... Πραγματικά συγκινήθηκα πολύ και μετά από τόσο καιρό που είχα να μπω σχεδόν χόρευα πάνω στον καναπέ και μου λέει ο καλός μου....... τι έγινε καλέ;;;;;;;; Να χαρώ και εγώ........ χα χα χα είχε πολύ πλάκα........

Και από ότι βλέπω υπάρχουν και νέα κορίτσια στην παρέα μας......... καλώς ήρθατε.......

@caramel_83 αχ βρε καραμελίτσα βλέπω δεν με ξέχασες........ ούτε εγώ εσένα πάντως........ περιμένω πως και πως να έρθει η ώρα που θα δω την δική σου ανακοίνωση και είμαι σίγουρη ότι δεν είναι μακριά............. και σιγά μην δεν ερχόταν η σιχαμένη:mad::mad::mad: που λες (για να ερχόμαστε και στα δικά μας)......... Κοίτα η αλήθεια είναι πως πέρασα δύσκολα και με μεγάλη προσπάθεια κατάφερα να μην ξεσπάω πάνω σε άλλους που δεν μου φταίνε σε τίποτα....... και τα ψιλό κατάφερα......... ο καλός μου έφαγε λίγο πίκρα αλλά από ότι μου είπε ήταν ανεκτά........... χα χα χα χα χα...... Με πείραξε πολύ το θέμα με την μικρή και ενώ ίσως δεν είναι κάτι τραγικό........ δεν ξέρω δεν το πήρα πολύ καλά....... :?:?:? και μετά έχεις και την κοκκινομούρα που δεν μας ξεχνάει ε πολύ θέλει ο άνθρωπος;;;;;;;; :roll::roll::oops: Σε γενικές γραμμές τα ψυχικά μου αποθέματα ακούμπησαν στο 0....... και δεν μπορούσα να ανταποκριθώ......... θέλω να πιστεύω ότι τα δύσκολα πέρασαν (μην λέω και μεγάλα λόγια).....

Εύχομαι πάντως να συνεχιστεί με επιτυχία η "σκυταλοδρομία" που φέρνει το ένα θετικό μετά το άλλο και σύντομα όλα τα κορίτσια να ανέβουμε στο επάνω μέρος του πίνακα.........:):)

Σε ευχαριστουμε για τη χαρα που δειχνεις για εμας! Ευχομαι και το πιστευω πως ολα θα πανε καλα στο κοριτσι σου. Η κληρονομικοτητα ειναι ατιμο πραγμα δυστυχως :)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Α αυτο με ενδιαφερει και εμενα! Για πες μας! Επισης να ρωτησω κατι αλλο οσες ειστε και ησασταν 1 μηνων καλη ωρα σα  εμενα και την @elenakii22 ειδατε διαφορα στα ρουχα σας? Γιατι εμενα τα εφαρμοστα μ τζιν δεν κλεινουν με ευκολια και τα εβαλα στην ακρη. Και ο αντρας μ το βλεπει οτι ειναι νωρις για τετοια κοιλιτσα σπορου χαχα. Απο κιλα δεν εχω παχυνει παντως ουτε τρωω για 2 που λενε

Είναι πολύ λογικό να μη σου κουμπώνουν. Εγώ και παλιότερα όταν περίμενα να αδιαθετήσω πρηζόμουν πάρα πολύ εκεί χαμηλά. Δε σημαίνει ότι έκανες κοιλιά :-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , giota@ είπε:

Καλή μου τι κάνεις εσύ;;;;;; Βλέπω συνεχίζεις ακάθεκτη....... χα χα χα χαίρομαι που είσαι καλά είχα καιρό να σε ακούσω........ Αχ το γλυκούλι μου μωρέ........ οπότε όλα καλά ε;;;;;;;;:):) Τώρα συγνώμη δεν θα ξανά εμφανιστεί ο θυροειδής εάν σταματήσει το χάπι;;;;;;;; Όχι αμέσως αλλά σταδιακά;;;;;;;;;;;;; Κοίτα θα μου το αναλύσει και η παιδοενδοκρινολόγος αλλά από ότι κατάλαβα μέχρι στιγμής τα αντισώματα είναι αυτά που έχουν το πρόβλημα και όχι η tsh...... κοίτα δεν τα θυμάμαι καλά από έξω αλλά όταν θα πάω σπίτι.......... γιατί φεύγω τώρα από τη δουλειά θα σου το γράψω να μου πεις...........

Οπότε θα τα πούμε πιο μετά..........:wub::wub:

Το κόβουμε σταδιακά για να δούνε αν ο οργανισμός της μπορει και μονος του να λειτουργήσει.... Επρεπε κανονικα να της κοβαμε απο 3χρονων αλλα πηρε απότομα υψος και το δεν το επιχειρήσαμε καν....  Τωρα απο τις 7 μερες που το επερνε,  πλεον περνει τις 5 και θα ξανακάνουμε εξετάσεις τον Γενάρη.... Ελπίζουμε να μην εχει ανεβει.... Παντως πίστεψε με αν ειναι για για t4 δεν παθαίνει τιποτα με τη περίοδο της! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

ποσα κιλα εχεις παρει μεχρι στιγμης?

Exo pari 7-8 kila mexri tora. Nomizo ime se kanonika plesia axaxa. Isos arxiso tora na perno kila. Skeftou na ekana kai emetous tha ixa vali mono 3-4 axaxa. Proti fora ekana emeto sto 3 mina meta mexri to ekto mina ixa paratirisi otan alaza mina ekana 1-2 emetous kathe fora. Ixa poles anagoules omos etroga kai anakatevomoun amesos. 

πρίν από 1 λεπτό , ΧρυσαΜ είπε:

Είναι πολύ λογικό να μη σου κουμπώνουν. Εγώ και παλιότερα όταν περίμενα να αδιαθετήσω πρηζόμουν πάρα πολύ εκεί χαμηλά. Δε σημαίνει ότι έκανες κοιλιά :-P:-P:-P

To ixa kai ego auto otan tha m erxotan periodos prizomoun poli. 

πρίν από 10 λεπτά , giota@ είπε:

Καλή μου τι κάνεις εσύ;;;;;; Βλέπω συνεχίζεις ακάθεκτη....... χα χα χα χαίρομαι που είσαι καλά είχα καιρό να σε ακούσω........ Αχ το γλυκούλι μου μωρέ........ οπότε όλα καλά ε;;;;;;;;:):) Τώρα συγνώμη δεν θα ξανά εμφανιστεί ο θυροειδής εάν σταματήσει το χάπι;;;;;;;; Όχι αμέσως αλλά σταδιακά;;;;;;;;;;;;; Κοίτα θα μου το αναλύσει και η παιδοενδοκρινολόγος αλλά από ότι κατάλαβα μέχρι στιγμής τα αντισώματα είναι αυτά που έχουν το πρόβλημα και όχι η tsh...... κοίτα δεν τα θυμάμαι καλά από έξω αλλά όταν θα πάω σπίτι.......... γιατί φεύγω τώρα από τη δουλειά θα σου το γράψω να μου πεις...........

Οπότε θα τα πούμε πιο μετά..........:wub::wub:

Min agxonese kali m ola tha pane kala. Exi kai emena i mitera m kai to aferese exi kai i adelfi m kai perni xapaki. Ego eutixos den exo akoma. Itan to megalo m agxos sti egkimosini.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Είναι πολύ λογικό να μη σου κουμπώνουν. Εγώ και παλιότερα όταν περίμενα να αδιαθετήσω πρηζόμουν πάρα πολύ εκεί χαμηλά. Δε σημαίνει ότι έκανες κοιλιά :-P:-P:-P

Ναι καλα λες! Περι πρηξιματος φανταζομαι προκειται για να το λεμε.κ σωστα! :-P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Garifalia1 είπε:

Exo pari 7-8 kila mexri tora. Nomizo ime se kanonika plesia axaxa. Isos arxiso tora na perno kila. Skeftou na ekana kai emetous tha ixa vali mono 3-4 axaxa. Proti fora ekana emeto sto 3 mina meta mexri to ekto mina ixa paratirisi otan alaza mina ekana 1-2 emetous kathe fora. Ixa poles anagoules omos etroga kai anakatevomoun amesos. 

To ixa kai ego auto otan tha m erxotan periodos prizomoun poli. 

Min agxonese kali m ola tha pane kala. Exi kai emena i mitera m kai to aferese exi kai i adelfi m kai perni xapaki. Ego eutixos den exo akoma. Itan to megalo m agxos sti egkimosini.

Πωπω ταλαιπωρια αυτοι οι εμετοι..παλι καλα εισαι μια χαρα σε κιλακια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Ναι καλα λες! Περι πρηξιματος φανταζομαι προκειται για να το λεμε.κ σωστα! :-P

 

Ναι. Δε θυμάμαι αν το είχα και για πολύ όμως. Γενικά, επειδή στην 8η εβδομάδα είχα κάτι περίεργες καφέ εκκρίσεις από την κούραση, είχα ξεπρηστεί κι όλας λίγο. 

Δεν ξέρω πώς είναι τα "κυβικά" σου, αλλά αν γενικά είσαι κι εσύ αδύνατη και είναι η πρώτη σου εγκυμοσίνη, η κοιλιά σου θα αρχίσει να κάνει εμφάνιση στον 5ο μήνα. Εμένα φάνηκε για τα καλά 5ο-6ο.

@Garifalia1 δεν έχεις πάρει και πολλά!!!! Πολύ καλά είσαι!!! Ο γιατρός μου υποστηρίζει ότι μέχρι 9 κιλά είναι πάρα πολύ καλά!!! Εγώ έχω πάρει 13 και είμαι ακόμα 28 εβδομάδων :-P:-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani εγω παλι κανενα πρήξιμο...βεβαια πηγαινω κ τουαλετα 3-4 φορες την ημερα...χαχα

Μονο???  Εδω παω βολτα με τα μικρα και κατουράω στα πάρκα σαν τους σκύλους!  Μέχρι σε κομμωτήριο μπήκα γιατι δεν βρηκα δασάκι! Απο τις 6 μεχρι τις 7 που θα παω δουλεια κατουράω 4 φορες 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...