Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , dimitroula30 είπε:

@elenakii22 αχ αχ αχ!!! μπράβο κοριτσάκι μου συγχαρητηρια !!! αύριο λοιπόν θα έρθεις αντιμέτωπη με το σποράκι σου για την πρώτη γνωριμία!!  Η αλήθεια είναι ότι θα το δεις να μεγαλώνει τόσο γρήγορα που δεν θα πιστεύεις τι γίνεται μέσα στο σώμα σου!!! 

@Ani ani γλυκούλα μου μου θυμίζεις εμένα!!! Είναι από την κατακράτηση, όπως κάθε φορά που περίμενες φαντάζομαι περίοδο πρηζόσουν λιγουλάκι έτσι και τώρα!! Θα φύγει το πρήξιμο, εμένα έκανε κανα 2 βδομαδούλες!!

Αχ μπράβο κοριτσάκια μου κι άλλα μωρουλίνια στην παρέα και τρελαίνομαι!!!!!! :wub:

σε ευχαριστω!!ενταξει εχω ενα αγχος για τον αν ειναι ενδομητριο αλλα πιστευω πως θα ειναι...κατι δεν θα ειχα?περιεργη χοριακη,αιμα,περιεργους πονους κατι τελοσπαντων..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 28 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@elenakii22 αχ αχ αχ!!! μπράβο κοριτσάκι μου συγχαρητηρια !!! αύριο λοιπόν θα έρθεις αντιμέτωπη με το σποράκι σου για την πρώτη γνωριμία!!  Η αλήθεια είναι ότι θα το δεις να μεγαλώνει τόσο γρήγορα που δεν θα πιστεύεις τι γίνεται μέσα στο σώμα σου!!! 

@Ani ani γλυκούλα μου μου θυμίζεις εμένα!!! Είναι από την κατακράτηση, όπως κάθε φορά που περίμενες φαντάζομαι περίοδο πρηζόσουν λιγουλάκι έτσι και τώρα!! Θα φύγει το πρήξιμο, εμένα έκανε κανα 2 βδομαδούλες!!

Αχ μπράβο κοριτσάκια μου κι άλλα μωρουλίνια στην παρέα και τρελαίνομαι!!!!!! :wub:

Α ενταξει τωρα μου εδωσες μια λογικη εξηγηση! Ωστε και εσυ το επαθες ειναι λιγο αστειο για τοσο νωρις..

@elenakii22 αντε μια μερα σ εμεινε να πας να δεις το σπορακι σου!! Και οσο για τα φαγητα απλα δεν χωνευονται κ πολυ ευκολα στο δικο μ στομαχι ειδικα τα πολυ βαρια! Αλλα θα βρουμε τις ισσοροπιες σιγα σιγα! :-P ναι γινομαστε πολλες και ειναι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

Α ενταξει τωρα μου εδωσες μια λογικη εξηγηση! Ωστε και εσυ το επαθες ειναι λιγο αστειο για τοσο νωρις..

@elenakii22 αντε μια μερα σ εμεινε να πας να δεις το σπορακι σου!! Και οσο για τα φαγητα απλα δεν χωνευονται κ πολυ ευκολα στο δικο μ στομαχι ειδικα τα πολυ βαρια! Αλλα θα βρουμε τις ισσοροπιες σιγα σιγα! :-P ναι γινομαστε πολλες και ειναι τελειο!

θα τις βρεις τις ισορροπιες σου!!!εσυ δευτερα ε???χοριακη θα κανεις αλλη η οχι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ani ani είπε:

Εναι! Δεν ξερω το σκεφτομαι να σου πω εσυ τι λες να κανω?

αφου δεν εχεις καποιο περιεργο συμπτωμα λεω οχι..πηγαινε μια κ καλη δευτερα..μα καλα γτ στο εκλεισε τοσο αργα??

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, elenakii22 είπε:

αφου δεν εχεις καποιο περιεργο συμπτωμα λεω οχι..πηγαινε μια κ καλη δευτερα..μα καλα γτ στο εκλεισε τοσο αργα??

Ναι καλα λες..γιατι την παρασκευη ειναι κλειστο το Ιατρειο και ηταν κλεισμενες ολες οι αλλες μερες ταπρωινα που ηθελα εγω λογω δουλειας. Επισης το εκανε για να με σκασει μεχρι τοτε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ani ani είπε:

Ναι καλα λες..γιατι την παρασκευη ειναι κλειστο το Ιατρειο και ηταν κλεισμενες ολες οι αλλες μερες ταπρωινα που ηθελα εγω λογω δουλειας. Επισης το εκανε για να με σκασει μεχρι τοτε χαχαχα

χαχα!!!το καλι ειναι οτι θα το δεις σιγουρα!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, πω πω χαμός....... Από που να ξεκινήσω....... Μου πήρε και καμιά εβδομάδα να διαβάσω όλα τα νέα.........

Πρώτα από όλα να συγχαρώ μέσα από την καρδιά μου τις νέες εγκυούλες μας....... @elenakii22 @Ani ani και @reniatzo εύχομαι και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά....... Περιμένουμε να πάτε γρήγορα στο γιατρό όλες σας για να ξε-αγχωθήτε και να απολαύσετε τους ωραίους αυτούς μήνες και να κρατήσετε τα μωράκια σας γερά και υγιή ......... Πραγματικά συγκινήθηκα πολύ και μετά από τόσο καιρό που είχα να μπω σχεδόν χόρευα πάνω στον καναπέ και μου λέει ο καλός μου....... τι έγινε καλέ;;;;;;;; Να χαρώ και εγώ........ χα χα χα είχε πολύ πλάκα........

Και από ότι βλέπω υπάρχουν και νέα κορίτσια στην παρέα μας......... καλώς ήρθατε.......

@caramel_83 αχ βρε καραμελίτσα βλέπω δεν με ξέχασες........ ούτε εγώ εσένα πάντως........ περιμένω πως και πως να έρθει η ώρα που θα δω την δική σου ανακοίνωση και είμαι σίγουρη ότι δεν είναι μακριά............. και σιγά μην δεν ερχόταν η σιχαμένη:mad::mad::mad: που λες (για να ερχόμαστε και στα δικά μας)......... Κοίτα η αλήθεια είναι πως πέρασα δύσκολα και με μεγάλη προσπάθεια κατάφερα να μην ξεσπάω πάνω σε άλλους που δεν μου φταίνε σε τίποτα....... και τα ψιλό κατάφερα......... ο καλός μου έφαγε λίγο πίκρα αλλά από ότι μου είπε ήταν ανεκτά........... χα χα χα χα χα...... Με πείραξε πολύ το θέμα με την μικρή και ενώ ίσως δεν είναι κάτι τραγικό........ δεν ξέρω δεν το πήρα πολύ καλά....... :?:?:? και μετά έχεις και την κοκκινομούρα που δεν μας ξεχνάει ε πολύ θέλει ο άνθρωπος;;;;;;;; :roll::roll::oops: Σε γενικές γραμμές τα ψυχικά μου αποθέματα ακούμπησαν στο 0....... και δεν μπορούσα να ανταποκριθώ......... θέλω να πιστεύω ότι τα δύσκολα πέρασαν (μην λέω και μεγάλα λόγια).....

Εύχομαι πάντως να συνεχιστεί με επιτυχία η "σκυταλοδρομία" που φέρνει το ένα θετικό μετά το άλλο και σύντομα όλα τα κορίτσια να ανέβουμε στο επάνω μέρος του πίνακα.........:):)

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@giota@ τι επαθες κοπελα μου?τι εχει γινει?

Αυτό που φοβόμουν....... κοίτα επειδή είχα πάντα στο νου μου τις κληρονομικότητες από την πλευρά του πρώην συζύγου μου είχα πάντα την υπόνοια ότι θα πρέπει να κοιτάζω τακτικά την μικρή........ (και τι δεν έχουν στο μεταξύ)!!!!!!!!!!:shock::shock::shock: Έχουμε ένα θέμα με το θυροειδή και ενώ το ελέγχουμε τακτικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητικά....... η εξέταση για τα αντισώματα ανεβαίνει κάθε φορά και πιο πολύ........ Ευτυχώς έχω πολύ καλό παιδίατρο ο οποίος από όταν ήταν 5 χρονών η μικρή είχε το νου του και ξεκινήσαμε από νωρίς να το ψάχνουμε....... ο υπέρηχος βρήκε ένα μικρό πολύ όζο ο οποίος είναι και αμελητέος προς το παρών........... Τώρα θα πάμε σε μια παιδοενδοκρινολόγο που είναι εγκεκριμένη και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε.............( απλώς όλων το μέλημα είναι να μην μπει στη φαρμακευτική αγωγή πριν από τη διαδικασία του να αδιαθετήσει)......... Ναι με πείραξε πολύ................ θα πω την αλήθεια........ σε σας δεν λέω ψέματα...........:oops::oops::oops:

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , giota@ είπε:

Αυτό που φοβόμουν....... κοίτα επειδή είχα πάντα στο νου μου τις κληρονομικότητες από την πλευρά του πρώην συζύγου μου είχα πάντα την υπόνοια ότι θα πρέπει να κοιτάζω τακτικά την μικρή........ (και τι δεν έχουν στο μεταξύ)!!!!!!!!!!:shock::shock::shock: Έχουμε ένα θέμα με το θυροειδή και ενώ το ελέγχουμε τακτικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητικά....... η εξέταση για τα αντισώματα ανεβαίνει κάθε φορά και πιο πολύ........ Ευτυχώς έχω πολύ καλό παιδίατρο ο οποίος από όταν ήταν 5 χρονών η μικρή είχε το νου του και ξεκινήσαμε από νωρίς να το ψάχνουμε....... ο υπέρηχος βρήκε ένα μικρό πολύ όζο ο οποίος είναι και αμελητέος προς το παρών........... Τώρα θα πάμε σε μια παιδοενδοκρινολόγο που είναι εγκεκριμένη και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε.............( απλώς όλων το μέλημα είναι να μην μπει στη φαρμακευτική αγωγή πριν από τη διαδικασία του να αδιαθετήσει)......... Ναι με πείραξε πολύ................ θα πω την αλήθεια........ σε σας δεν λέω ψέματα...........:oops::oops::oops:

αχ βρε κοριτσι!ολα θα πανε καλα μην ανησυχείς!δεν μπορουσατε να κανετε κατι εσεις δεν ειναι δικο σας λαθος...αυτο που μπορειτε να κανετε τωρα ειναι παρακολουθηση κ ευχομαι να μεινει σταθερη κ να μην χρειαστεί αγωγη!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , giota@ είπε:

Αυτό που φοβόμουν....... κοίτα επειδή είχα πάντα στο νου μου τις κληρονομικότητες από την πλευρά του πρώην συζύγου μου είχα πάντα την υπόνοια ότι θα πρέπει να κοιτάζω τακτικά την μικρή........ (και τι δεν έχουν στο μεταξύ)!!!!!!!!!!:shock::shock::shock: Έχουμε ένα θέμα με το θυροειδή και ενώ το ελέγχουμε τακτικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ικανοποιητικά....... η εξέταση για τα αντισώματα ανεβαίνει κάθε φορά και πιο πολύ........ Ευτυχώς έχω πολύ καλό παιδίατρο ο οποίος από όταν ήταν 5 χρονών η μικρή είχε το νου του και ξεκινήσαμε από νωρίς να το ψάχνουμε....... ο υπέρηχος βρήκε ένα μικρό πολύ όζο ο οποίος είναι και αμελητέος προς το παρών........... Τώρα θα πάμε σε μια παιδοενδοκρινολόγο που είναι εγκεκριμένη και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε.............( απλώς όλων το μέλημα είναι να μην μπει στη φαρμακευτική αγωγή πριν από τη διαδικασία του να αδιαθετήσει)......... Ναι με πείραξε πολύ................ θα πω την αλήθεια........ σε σας δεν λέω ψέματα...........:oops::oops::oops:

Αγαπη μου η κορη μου απο δυο μηνών περνει το τ4 αναλογα....  Αν ειναι θεμα θυροειδη δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα απλως ανα 6μηνο παρακολουθείτε απο τον ενδοκρινολογο.... Τωρα ειναι 7χρονων και ξεκινήσαμε να της το κόβουμε.... Η κορη μου εχει υποθυροειδισμο


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

ναι περιμενουμε μια πριγκιπισουλα η οποια οποτε παμε στο γιατρο κοιμαται .. ειναι πολυ ησυχη!!!!

Dimitroula m kai ego koroula perimeno mpika proktes sto ogdoo. Malo tha ine poli zoiri opote pame gia iperixo apapa den kathete sti tsita ine axaxa. I tha ine zoiri i den tis aresi pou ti vlepoume giati sti arxi evaze ta xeria ti sto prosopo les kai ithele na krifti :). Proktes pou pigame mas ti evale na ti doume se 3d kai evgaze ti glosa tis anige ta matakia tis plaka ixe. Klotsai poli kai otan arxisi na klotsa ine les kai ginete sismo sti kilia m pigenoerxete. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ta ipolipa koritsia pos iste ? @Ani ani min agxonese ine poli fisiologiko to fouskoma. Ego imoun poli tixeri sxedo mexri to 4 mina foraga ta rouxa m argisa kai arketa na m fani i egkimosini. Mono to stithos m ixe pristi arketa kai apo to deutero mina agorasa kenouria soutien 2 noumera pio pano :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...