Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

τελεια @linaa σε ευχαριστω!!οτι θελω εσενα θα ρωταω!!!

χα χα ναι γενικα οτι συνεβει στην αδερφη μου ξερω πολλες λεπτομερειες να σου πω.  αααα τωρα για αρχη να σας πω να πινετε πολυ νερο κ κυριως εμφιαλωμενο γιατι υπαρχει περιπτωση να σας κανει η εγκυμοσυνη πετρα στα νεφρα. αυτο το ειχε παθει η κολλητη μου ειναι πολυ επωδυνο θελει αρκετο νερο λοιπον για προληψη εμφιαλωμενο της ειχαν πει γιατι εχει λιγοτερα αλατα απο αυτο της βρυσης @Ani ani

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 31 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλα φαντασου δεν πινω τπτ με ανθρακικο ετσι κ αλλιως απλα κανα χυμο που κ που επινα!

@elenakii22 εγκυούλες αλλά κ για όλες που προσπαθούμε κ του εμπορίου ποτέ να μην παίρνετε με ασπαρτάμη.λενε οτι δεν εχει ζάχαρη αλλά εχω διαβασει οτι η ασπαρταμη δεν αποβάλλεται από τον οργανισμό ποτέ.δηλαδή συσσωρεύεται κ είναι οτι χειρότερο...

Κατα τα άλλα πως μου είστε;;;

@elenakii22 είσαι καλύτερα τώρα που είδες οτι είναι όλα εντάξει; γενικά το ψυχολογικό είναι αναμενόμενο αλλά ευτυχώς είναι μόνο μερικές μέρες....συνεχίζεις το ινοφερτ κ το γκλουκοφάζ; μέχρι πότε σου είπε;

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ani ani είπε:

Πραγματικα εισαι ο ανθρωπος μας!! @linaa

xa xa βασικα κ να σας πω κατι για τους γιατρους που μου εχει πει η θεια μου παντα μα παντα οσο εμπιστοσυνη κ να εχετε στο γιατρο σας εσεις θα ειστε αυτες που θα επαναλαμβανετε τα παντα σε καθε ραντεβου απο φαρμακα μεχρι εξετασεις που σας εχει πει γιατι κ οι γιατροι ειναι ανθρωποι κ μπορει κατι να ξεφυγει κ κατι που μπορει να εχει πει ο γιατρος να μην το εχετε καταλαβει σωστα. κ παντα να λετε κ το παραμικρο που αισθανεστε κατι πολυ ασυμαντο μπορει σε εναν γιατρο να πει πολλα.

κ οταν λεω επαναλαμβανετε εννοω θα του ξαναλετε κ θα τον ρωτατε για τα φαρμακα σας τις δοσολογιες κ τις εξετασεις που πρεπει να κανετε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω κ εγώ τα νέα μου...

Παίρνω το ινοφέρτ κ νομίζω πως έκανα ωορηξία κ αυτό το μήνα.έκανα 10 τέστ ωορηξίας που μου είχαν μείνει αλλά δεν έβγαλα ακρη.γενικά κ τον προηγούμενο μήνα έκανα 30 για να καταλάβω κ τελικά δεν έγινε τελείως σκούρα η γραμμή αλλά εγινε ωορηξια.αλλά είδα οτι κ το @elenakii22 ετσι τα εβλεπε οπότε έχω πιθανοτητες!!! Γενικά όλες τις φορές δεν ήταν τελείως άχνη η δευτερη γραμμή.τη 18η μέρα ήταν αρκετα έντονη.19 πιο αχνή...εγώ όμως είχα τα υγρά που λέμε νομίζω από 18η μέχρι κ τώρα που είμαι στην 23η μέρα.Αυτό που με προβλημάτισε σήμερα είναι οι πολύ έντονοι πόνοι αριστερα.Από 19η μέρα είχα πόνους ωορηξίας μέχρι κ 21η μερα.πιστεύω οτι μπορεί να έκανα ωορηξία κ την 22η μέρα.να είναι διπλή κ να γίνεται τώρα από αρισυερά; με έχουν προβληματίσει οι πόνοι τόσες μέρες.βασικά τώρα που το σκεφτομαι αυριο θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , andrianni είπε:

Κορίτσια να σας πω κ εγώ τα νέα μου...

Παίρνω το ινοφέρτ κ νομίζω πως έκανα ωορηξία κ αυτό το μήνα.έκανα 10 τέστ ωορηξίας που μου είχαν μείνει αλλά δεν έβγαλα ακρη.γενικά κ τον προηγούμενο μήνα έκανα 30 για να καταλάβω κ τελικά δεν έγινε τελείως σκούρα η γραμμή αλλά εγινε ωορηξια.αλλά είδα οτι κ το @elenakii22 ετσι τα εβλεπε οπότε έχω πιθανοτητες!!! Γενικά όλες τις φορές δεν ήταν τελείως άχνη η δευτερη γραμμή.τη 18η μέρα ήταν αρκετα έντονη.19 πιο αχνή...εγώ όμως είχα τα υγρά που λέμε νομίζω από 18η μέχρι κ τώρα που είμαι στην 23η μέρα.Αυτό που με προβλημάτισε σήμερα είναι οι πολύ έντονοι πόνοι αριστερα.Από 19η μέρα είχα πόνους ωορηξίας μέχρι κ 21η μερα.πιστεύω οτι μπορεί να έκανα ωορηξία κ την 22η μέρα.να είναι διπλή κ να γίνεται τώρα από αρισυερά; με έχουν προβληματίσει οι πόνοι τόσες μέρες.βασικά τώρα που το σκεφτομαι αυριο θα δειξει...

λογικα νομιζω ωορηξια θα εκανες 19-20. εκει  δηλαδη που βρηκες εντονη γραμμη στο τεστακι. οι πονοι μπορει να μην ειναι απο ωορηξια? ποσες μερες εχουν περασει απο τις επαφες σου?

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 πώς παει η θεραπεία; ξεκίνησες; θυμήθηκα την ερώτηση που εκανες για το ινοφερτ κ δεν ειχα προλάβει να απαντήσω ως εθελοντρια κ πειραματόζωο!!!:-D

Βασικα είναι βιταμίνη που βοηθαει κυριως στις πολυκυστικές αλλά κ ανεξαρτητα σε όλες τις περιπτωσεις βελτιώνει την ποιοτητα των ωαριων κ εχεις μεγαλύτερη πιθανότητα για συλληψη.εχω διαβασει πολλές περιπτωσεις που βοηθαει απ τον 1ο εως 6ο μήνα.βελτιώνει πολυ κ την τραχηλικη βλένα.μπορει γι αυτο να εχω κ τοσες μέρες τα υγρα...αν κάνω κ αυτο το μήνα ωορηξια τότε είμαι η αποδειξη.θα σας πω...

 

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

λογικα νομιζω ωορηξια θα εκανες 19-20. εκει  δηλαδη που βρηκες εντονη γραμμη στο τεστακι. οι πονοι μπορει να μην ειναι απο ωορηξια? ποσες μερες εχουν περασει απο τις επαφες σου?

Οι πόνοι της ωορηξιας ουσιαστικά δεν σταματησαν ποτε.απλα αλλάζουν θεση κ μορφη να το πω...21η μέρα ήταν η τελευταια επαφή.δηλ.2 μέρες

Σημερα που ειναι πολύ εντονος ο πόνος σκέφτηκα μήπως αδιαθετήσω νωρίτερα; τι να πω...πολύ περίεργο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , andrianni είπε:

@caramel_83 πώς παει η θεραπεία; ξεκίνησες; θυμήθηκα την ερώτηση που εκανες για το ινοφερτ κ δεν ειχα προλάβει να απαντήσω ως εθελοντρια κ πειραματόζωο!!!:-D

Βασικα είναι βιταμίνη που βοηθαει κυριως στις πολυκυστικές αλλά κ ανεξαρτητα σε όλες τις περιπτωσεις βελτιώνει την ποιοτητα των ωαριων κ εχεις μεγαλύτερη πιθανότητα για συλληψη.εχω διαβασει πολλές περιπτωσεις που βοηθαει απ τον 1ο εως 6ο μήνα.βελτιώνει πολυ κ την τραχηλικη βλένα.μπορει γι αυτο να εχω κ τοσες μέρες τα υγρα...αν κάνω κ αυτο το μήνα ωορηξια τότε είμαι η αποδειξη.θα σας πω...

 

Οι πόνοι της ωορηξιας ουσιαστικά δεν σταματησαν ποτε.απλα αλλάζουν θεση κ μορφη να το πω...21η μέρα ήταν η τελευταια επαφή.δηλ.2 μέρες

Σημερα που ειναι πολύ εντονος ο πόνος σκέφτηκα μήπως αδιαθετήσω νωρίτερα; τι να πω...πολύ περίεργο

μπορει να μην ειναι πονοι ωορηξιας μπορει να ειναι απλα πονακια γενικα του κυκλου. παντως εχε επαφες κ τωρα πσκ ειναι ευκαιρια να εχεις κ αυτες τις μερες επαφες γιατι μπορει κ να εγινε κ μπερδεμα με τα τεστακια κ να εχεις τωρα ωορηξια. αντε μακαρι να ειναι η τυχερη σου φορα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ.θα το εκμεταλλευτω αν κ για την ωρα πονάω τόσο που δεν αντέχω...Μακάρι να έχουμε θετικά κάθε μήνα..........κ 3 το μήνα καλά είναι...να ειμαστε συντομα όλες επάνω.....

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

μπορει να μην ειναι πονοι ωορηξιας μπορει να ειναι απλα πονακια γενικα του κυκλου. παντως εχε επαφες κ τωρα πσκ ειναι ευκαιρια να εχεις κ αυτες τις μερες επαφες γιατι μπορει κ να εγινε κ μπερδεμα με τα τεστακια κ να εχεις τωρα ωορηξια. αντε μακαρι να ειναι η τυχερη σου φορα!!!

Να ρωτησω κ κατι αλλο; ο πόνος ειναι σαν δυνατό τρύπημα τώρα.μπορει να ειναι ωορηξια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , andrianni είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ.θα το εκμεταλλευτω αν κ για την ωρα πονάω τόσο που δεν αντέχω...Μακάρι να έχουμε θετικά κάθε μήνα..........κ 3 το μήνα καλά είναι...να ειμαστε συντομα όλες επάνω.....

Να ρωτησω κ κατι αλλο; ο πόνος ειναι σαν δυνατό τρύπημα τώρα.μπορει να ειναι ωορηξια;

Ναι μπορει να ειναι ωορηξια αλλα μπορει να ειναι κ το εντερο. μοιαζουν γενικα αυτοι οι πονοι πολυ μεταξυ τους εμενα καμια φορα με πιανει το εντερο λιγο πριν αδιαθετησω κ μοιαζει ο πονος πολυ με τον πονο στις ωοθηκες. καμια φορα επειδη διογκωνονται κ οι ωοθηκες στριμοχνουν λιγο το εντερο κ πονας. με τους πονους παντως δεν βγαζεις ευκολα συμπερασμα αν εχεις ωορηξια μπερδευεσε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Garifalia1 είπε:

Kalispera koritsiaaaaaa. @elenakii22 mpravo ides to sporaki kai ola mia xara na xekourazese kali na kanis kai kolimpi kai mia xara tha ise. Ego kano perpatima kati ine kai auto axaxa. Koritsia frouta na ine kala plimena kai ta laxanika to idio na ta vazete ligo sto xidaki na fouskonou pethenou ola. Ta yaria apoti thimame oxi solomo tono kai 3ifia. Ta auga na ine vrasmena poli kala pote melata kai pote oma kai oti periexi omo avgo oxi. Emena m ixe pi kai gia to sikotaki oxi den 3ero an sas exi pi. Ola ta galaktokomika na ine pasteriopiimena. Salate kai laxanika pote apo estiatorio. Vasika na apofevgete ta fast food. Kala yimeno to krea na min ine pote kokikino apo mesa. Kafedes 1 ti mera. An exete kaoure to gala kani poli kalo. Auta sas trelana nomizo den 3exasa kati axaxa. 

Αχ αυτές οι καουρες..σχετικό είναι κ το γάλα γιατί δεν πιάνει σε όλες.. πχ εμένα μ χειροτερευε.. Θ δοκιμάσετε Κ θ Δείτε τι σαΣ ανακουφιζει!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..εδώ σε μενα το βλέπω..

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

απο χυμους ice tea ??

Εγώ έπινα ελεύθερα.. απλά στη ζάχαρη ν εχεις τ νου σ..

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

αν δεν εχει ανθρακικο μπορεις να πιεις οτι θες. γενικα να αποφευγεις ομως την καθημερινη χρηση αναψικτικων με συντηριτικα. για μια δυο τρεις φορες την εβδομαδα δεν εχεις κανενα θεμα σε οτι δεν εχει ανθρακικο.

Μπα..Εγώ Π τη ρώτησα για ανθρακικό μ είπε είναι μύθος ότι κάνει κακό στο μωρό.. είχα φοβερό θέμα με δυσπεψία Κ μονο με σοδες ανακουφιζομουν.. αλλιώς κρεβατονομουν με εμετό Κ πονοκέφαλο.. νηστικη όλη μέρα.. Κ ξαφνικά Ενώ έπινα σόδα μ λέει μια γνωστή ότι το μωρό νιώθει λες κ σκάει βόμβα μέσα..Κ πανικοβληθηκα Εγώ.. Αλλά όταν τη ρώτησα μ είπε άφοβα ν πινεις... Κ το θεωρώ λίγο κουφό γτ Όταν ρευομαστε(συγγνώμη κιόλας) Φυσικά δεν είναι το ιδιό..?κορίτσια τους γιατρούς Σας πρώτα Κ μετά εμάς.. γιατρό με γιατρό Έχει τεράστια διαφορά..εδώ της αδερφής μ με τη δική μ κ έχουν άλλη αποψή Μέχρι Κ για τον σίδηρο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

Ναι μπορει να ειναι ωορηξια αλλα μπορει να ειναι κ το εντερο. μοιαζουν γενικα αυτοι οι πονοι πολυ μεταξυ τους εμενα καμια φορα με πιανει το εντερο λιγο πριν αδιαθετησω κ μοιαζει ο πονος πολυ με τον πονο στις ωοθηκες. καμια φορα επειδη διογκωνονται κ οι ωοθηκες στριμοχνουν λιγο το εντερο κ πονας. με τους πονους παντως δεν βγαζεις ευκολα συμπερασμα αν εχεις ωορηξια μπερδευεσε.

Πολύ μπέρδεμα δηλ.....Σ ευχαριστώ! Όντως μπορει να είναι κ αυτό...οπότε το παρακολουθω κ βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αχ αυτές οι καουρες..σχετικό είναι κ το γάλα γιατί δεν πιάνει σε όλες.. πχ εμένα μ χειροτερευε.. Θ δοκιμάσετε Κ θ Δείτε τι σαΣ ανακουφιζει!! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..εδώ σε μενα το βλέπω..

Εγώ έπινα ελεύθερα.. απλά στη ζάχαρη ν εχεις τ νου σ..

Μπα..Εγώ Π τη ρώτησα για ανθρακικό μ είπε είναι μύθος ότι κάνει κακό στο μωρό.. είχα φοβερό θέμα με δυσπεψία Κ μονο με σοδες ανακουφιζομουν.. αλλιώς κρεβατονομουν με εμετό Κ πονοκέφαλο.. νηστικη όλη μέρα.. Κ ξαφνικά Ενώ έπινα σόδα μ λέει μια γνωστή ότι το μωρό νιώθει λες κ σκάει βόμβα μέσα..Κ πανικοβληθηκα Εγώ.. Αλλά όταν τη ρώτησα μ είπε άφοβα ν πινεις... Κ το θεωρώ λίγο κουφό γτ Όταν ρευομαστε(συγγνώμη κιόλας) Φυσικά δεν είναι το ιδιό..?κορίτσια τους γιατρούς Σας πρώτα Κ μετά εμάς.. γιατρό με γιατρό Έχει τεράστια διαφορά..εδώ της αδερφής μ με τη δική μ κ έχουν άλλη αποψή Μέχρι Κ για τον σίδηρο!

Ναι υπαρχουν απλα γιατροι πιο χαλαροι κ γιατροι πιο αυστηροι. κ το τσιγαρο υπαρχουν παρα πολυ γιατροι που το επιτρεπουν στην εγκυμοσυνη απλα πολυ λιγοτερο απλα πρεπει κ η καθε κοπελα να εχει κ δικο της κριτηριο ολες ξερουμε τι ειναι ανθυγειηνο κ τα αναψυκτικα ειναι αρκετα ανθυγειυνα γενικα ποσο μαλλον στην εγκυμοσυνη. χα χα χα το ανθρακικο δεν κανει κακο επειδη εχει μπουρμπουλιθρες τα συστατικα του ειναι που κανουν κακο. κ βεβαια αν κατι πιεις η φας μια φορα στο τοσο δεν θα σε βλαψει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

Ναι υπαρχουν απλα γιατροι πιο χαλαροι κ γιατροι πιο αυστηροι. κ το τσιγαρο υπαρχουν παρα πολυ γιατροι που το επιτρεπουν στην εγκυμοσυνη απλα πολυ λιγοτερο απλα πρεπει κ η καθε κοπελα να εχει κ δικο της κριτηριο ολες ξερουμε τι ειναι ανθυγειηνο κ τα αναψυκτικα ειναι αρκετα ανθυγειυνα γενικα ποσο μαλλον στην εγκυμοσυνη. χα χα χα το ανθρακικο δεν κανει κακο επειδη εχει μπουρμπουλιθρες τα συστατικα του ειναι που κανουν κακο. κ βεβαια αν κατι πιεις η φας μια φορα στο τοσο δεν θα σε βλαψει.

Καλέ Ναι..Αυτό ακριβώς με είπε..οι μπουρμπουλήθρες .τρελάθηκα Εγώ διότι είχα γίνει επίτιμος πελάτης της Σουρωτή!! 

Α όσον αφορά τις σοδες όλες είναι χημικές όντως Εκτός της Σουρωτής που βγαίνει κατευθείαν από.τη πηγή έτσι.. Χωρίς ν θέλω ν κάνω προμοσιον..απλά κ στο στομάχι μ το.φυσικό καθόταν μια χαρά..Ενώ όλα τ υπόλοιπα με παιδευαν Αλλά ντάξει τη δουλειά τους Την έκαναν..έστω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@elenakii22 εγκυούλες αλλά κ για όλες που προσπαθούμε κ του εμπορίου ποτέ να μην παίρνετε με ασπαρτάμη.λενε οτι δεν εχει ζάχαρη αλλά εχω διαβασει οτι η ασπαρταμη δεν αποβάλλεται από τον οργανισμό ποτέ.δηλαδή συσσωρεύεται κ είναι οτι χειρότερο...

Κατα τα άλλα πως μου είστε;;;

@elenakii22 είσαι καλύτερα τώρα που είδες οτι είναι όλα εντάξει; γενικά το ψυχολογικό είναι αναμενόμενο αλλά ευτυχώς είναι μόνο μερικές μέρες....συνεχίζεις το ινοφερτ κ το γκλουκοφάζ; μέχρι πότε σου είπε;

 

 

ειμαι πολυ καλυτερα!βασικα με χαλαρωσε κ η γυμναστικη που εκανα γτ ειχα σταματησει κ με ειχε παρει απο κατω!τα ινοφερτ μου τα σταματησε σμρ ο γιατρος κ μ δινει καποια αλλα που εχουν σκετο φολλικο οξυ!εγω ειδες με τεστ αχνο κ επιασα!εκανα 2 φορες την ημερα παντως,εσυ?αν ηταν 18η το πιο σκουρο πιθανον ωορρηξια να εκανες στις 19 γτ λεει οτι αφου δεις θετικο τεστ 24-48 ωρες μετα γινεται επαφες ειχατε 18 κ 19?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...