Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ετσι ακριβως! τραγικο....

Για αυτό ξεκίνησα κ εγώ τα τεστ ωορρηξίας για να μη την ξαναπατήσω. κι έτσι ξέρω πότε περιμένω ακριβώς 2 βδομάδες πρίν, μόλις δω θετικό τεστ μετράω μέρες κ είμαι σιγουρη. 

Οργανωμένες δουλειες χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Είναι! Γιατί δε το περιμένεις κιολας. Άσε που αν δεν κάνεις τεστ ωορρηξίας και δε ξέρεις ποτε έκανες ωορρηξία συνήθως χάνεις τις μέρες γιατι τα υπολογίζεις λάθος. 

Και σε μένα τα ίδια. να πεις ενιωθα κατι που με εβαζε σε υποψίες. αλλα τιποτα. 

Την πρωτη φορα που προσπαθουσα στον μικρο μου καναμε καποιους μηνες προσπαθεια αλιμονο αν ειχαμε πετυχει ωορρηξια συμφωνα με αυτα που ξερω τωρα αντε κανα 2 φορες να ειχαμε πετυχει.τους πρωτους μηνες νομιζα καθε μηνα οτι μπορει να ειμαι εγκυος ολο τεστ εκανα και τιποτα μετα αρχισα να καταλαβαινω τι μου γινεται και παρατηρουσα τα συμπτωματα.εμαθα καποια πραγματα και λεω μια μερα στον αντρα μου λοιπον αρχιζουν οι γονιμες ελα να κανουμε σοβαρη προσπαθεια οχι οτι ναναι!μετα απο καμμια βδομαδα ενιωθα διαφορετικα απο τις υπολοιπες φορες και λεω να δεις ειμαι εγκυος αλλα δεν αγχωνομουν οπως τωρα.αφου εκανα χοριακη και ηταν 4000 αφησα αρκετες μερες καθυστερησης.οσο ενιωθα σιγουρη οτι ημουν εγκυος τοσο το αφηνα!

  • Μου αρέσει 4

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Για αυτό ξεκίνησα κ εγώ τα τεστ ωορρηξίας για να μη την ξαναπατήσω. κι έτσι ξέρω πότε περιμένω ακριβώς 2 βδομάδες πρίν, μόλις δω θετικό τεστ μετράω μέρες κ είμαι σιγουρη. 

Οργανωμένες δουλειες χαχα

ετσι πρεπει! μαλλον θα μπω και εγω σ αυτη τη διαδικασια με τα τεστακια το σκευτομαι! δε ειμαι ακομη σιγουρη αν θα με βοηθησουν η θα με αγχωσουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Την πρωτη φορα που προσπαθουσα στον μικρο μου καναμε καποιους μηνες προσπαθεια αλιμονο αν ειχαμε πετυχει ωορρηξια συμφωνα με αυτα που ξερω τωρα αντε κανα 2 φορες να ειχαμε πετυχει.τους πρωτους μηνες νομιζα καθε μηνα οτι μπορει να ειμαι εγκυος ολο τεστ εκανα και τιποτα μετα αρχισα να καταλαβαινω τι μου γινεται και παρατηρουσα τα συμπτωματα.εμαθα καποια πραγματα και λεω μια μερα στον αντρα μου λοιπον αρχιζουν οι γονιμες ελα να κανουμε σοβαρη προσπαθεια οχι οτι ναναι!μετα απο καμμια βδομαδα ενιωθα διαφορετικα απο τις υπολοιπες φορες και λεω να δεις ειμαι εγκυος αλλα δεν αγχωνομουν οπως τωρα.αφου εκανα χοριακη και ηταν 4000 αφησα αρκετες μερες καθυστερησης.οσο ενιωθα σιγουρη οτι ημουν εγκυος τοσο το αφηνα!

Σου πήρε καιρό συστηματικών προσπαθειών?

 

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

ετσι πρεπει! μαλλον θα μπω και εγω σ αυτη τη διαδικασια με τα τεστακια το σκευτομαι! δε ειμαι ακομη σιγουρη αν θα με βοηθησουν η θα με αγχωσουν

Εμένα με ξεάγχωσαν πάλι γιατί στους πρώτους 2 κύκλους που προσπαθούσα χωρίς τεστακια είχα άγχος μη και δε πιάνω τις γόνιμες, μήπως δε κάνω ωορρηξία και τέτοια. Μόλις πήρα τα τεστάκια που είναι κ οικονομικότατα και άρχισα να κάνω πιπι στα στίκ να δεις πως ξεαγχώθηκα. Καταρχήν σταμάτησα να έχω επαφές για αναπαραγωγή μόνο. Σκέφτομουν δεν είναι γόνιμες μέρες αλλά δεεεε πειράζει αφου θέλω θα κάνω. όχι συνέχεια με το άγχος να κανω μερα παρά μέρα με πρόγραμμα για να πιάσω τις γόνιμες. Με βοήθησαν πολύ ψυχολογικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ετσι πρεπει! μαλλον θα μπω και εγω σ αυτη τη διαδικασια με τα τεστακια το σκευτομαι! δε ειμαι ακομη σιγουρη αν θα με βοηθησουν η θα με αγχωσουν

Αναλογως πως θα το παρεις.αν νομιζεις οτι θα σε αγχωσουν αστο μην το κανεις.εγω εχω μεγαλους κυκλους και δεν μπορω συνεχεια να εχω επαφες.δεν εχουμε τον χρονο παντα οταν κοιμαται ο μικρος μονο οποτε με βολευουν να ξερω τις γονιμες.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Αναλογως πως θα το παρεις.αν νομιζεις οτι θα σε αγχωσουν αστο μην το κανεις.εγω εχω μεγαλους κυκλους και δεν μπορω συνεχεια να εχω επαφες.δεν εχουμε τον χρονο παντα οταν κοιμαται ο μικρος μονο οποτε με βολευουν να ξερω τις γονιμες.

ναι θα το δουλεψω λιγο μεσα μου και θα αποφασησω!! πιστευω θα με αγχωσει γιατι αφου θα κανω επαφες στις γονιμες τι φταιει και δεν πιανεται το μπεμπε μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

ναι θα το δουλεψω λιγο μεσα μου και θα αποφασησω!! πιστευω θα με αγχωσει γιατι αφου θα κανω επαφες στις γονιμες τι φταιει και δεν πιανεται το μπεμπε μου

Με τις πιθανότητες παίζουμε πάντως. 25% σε απόλυτα υγιές ζευγάρι. και θα ξέρεις κιόλας ότι πετυχαίνεις τις γόνιμες και δεν πιάνεται (που δε θα σου τύχει κάτι τέτοιο αλλά λέμε αν) οπότε θα ξέρεις ότι πρέπει να ψάχτεις λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Σου πήρε καιρό συστηματικών προσπαθειών?

 

Εμένα με ξεάγχωσαν πάλι γιατί στους πρώτους 2 κύκλους που προσπαθούσα χωρίς τεστακια είχα άγχος μη και δε πιάνω τις γόνιμες, μήπως δε κάνω ωορρηξία και τέτοια. Μόλις πήρα τα τεστάκια που είναι κ οικονομικότατα και άρχισα να κάνω πιπι στα στίκ να δεις πως ξεαγχώθηκα. Καταρχήν σταμάτησα να έχω επαφές για αναπαραγωγή μόνο. Σκέφτομουν δεν είναι γόνιμες μέρες αλλά δεεεε πειράζει αφου θέλω θα κάνω. όχι συνέχεια με το άγχος να κανω μερα παρά μέρα με πρόγραμμα για να πιάσω τις γόνιμες. Με βοήθησαν πολύ ψυχολογικά. 

Οχι συστηματικα καναμε 3 μηνες.θα μου πεις και πριν καναμε ελευθερα αλλα νομιζω κατι λαθος καναμε ασε που αμεσως σηκωνομουν και πλενομουν.μετα αρχισα να καθομαι λιγο ξαπλα και αρχισαμε να παιρνουμε βιταμινες.εκεινο τον μηνα που εμεινα εγκυος καναμε μερα παρα μερα στις γονιμες και πιο χαλαρα τις υπολοιπες.τωρα εχουμε μπλοκαρει εντελως!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Οχι συστηματικα καναμε 3 μηνες.θα μου πεις και πριν καναμε ελευθερα αλλα νομιζω κατι λαθος καναμε ασε που αμεσως σηκωνομουν και πλενομουν.μετα αρχισα να καθομαι λιγο ξαπλα και αρχισαμε να παιρνουμε βιταμινες.εκεινο τον μηνα που εμεινα εγκυος καναμε μερα παρα μερα στις γονιμες και πιο χαλαρα τις υπολοιπες.τωρα εχουμε μπλοκαρει εντελως!

Τώρα δεν είστε μόνοι σας όμως να μπορείτε όποτε σας έρθει. Εγώ εξ αρχής κάθομαι ξάπλα. Βεβαια έχουμε διαρροές και παίζει πετσετούλα από κάτω και απορώ ρε παιδί μου μένει τίποτα να κάνει δουλεια? Βιταμίνες ξεκινήσαμε κι εμείς πριν μια βδομάδα. τις Pregnacare Wellman εκείνος και τις pregnacare conception εγω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ναι θα το δουλεψω λιγο μεσα μου και θα αποφασησω!! πιστευω θα με αγχωσει γιατι αφου θα κανω επαφες στις γονιμες τι φταιει και δεν πιανεται το μπεμπε μου

Εγώ πάντως έκανα τα τεστάκια 3 συνεχόμενους μήνες, είδα πότε έχω ωορρηξία και μετά σταμάτησα τα τεστ και τα υπολόγιζα βάσει ημερών κάθε μήνα. Βέβαια έχω πολύ σταθερό κύκλο (ακριβώς 28 ημέρες χωρίς αποκλίσεις) και τα τεστ μου έβγαιναν θετικά ακριβώς 16η-18η ημέρα κάθε μήνα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, noni90 είπε:

Τώρα δεν είστε μόνοι σας όμως να μπορείτε όποτε σας έρθει. Εγώ εξ αρχής κάθομαι ξάπλα. Βεβαια έχουμε διαρροές και παίζει πετσετούλα από κάτω και απορώ ρε παιδί μου μένει τίποτα να κάνει δουλεια? Βιταμίνες ξεκινήσαμε κι εμείς πριν μια βδομάδα. τις Pregnacare Wellman εκείνος και τις pregnacare conception εγω. 

Και εμεις αυτες παιρναμε τοτε.ειναι πολυ καλες.και εγω ειχα και εχω τις διαρροες που λες ειναι φυσιολογικο αυτο


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Οχι συστηματικα καναμε 3 μηνες.θα μου πεις και πριν καναμε ελευθερα αλλα νομιζω κατι λαθος καναμε ασε που αμεσως σηκωνομουν και πλενομουν.μετα αρχισα να καθομαι λιγο ξαπλα και αρχισαμε να παιρνουμε βιταμινες.εκεινο τον μηνα που εμεινα εγκυος καναμε μερα παρα μερα στις γονιμες και πιο χαλαρα τις υπολοιπες.τωρα εχουμε μπλοκαρει εντελως!

 

πρίν από 1 λεπτό , CME2205 είπε:

Εγώ πάντως έκανα τα τεστάκια 3 συνεχόμενους μήνες, είδα πότε έχω ωορρηξία και μετά σταμάτησα τα τεστ και τα υπολόγιζα βάσει ημερών κάθε μήνα. Βέβαια έχω πολύ σταθερό κύκλο (ακριβώς 28 ημέρες χωρίς αποκλίσεις) και τα τεστ μου έβγαιναν θετικά ακριβώς 16η-18η ημέρα κάθε μήνα.

με 28 μερες κυκλο 16-18 μερα νομιζω ειναι πολυ η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Και εμεις αυτες παιρναμε τοτε.ειναι πολυ καλες.και εγω ειχα και εχω τις διαρροες που λες ειναι φυσιολογικο αυτό

Διάβασα καλές κριτικές αλλά και επίσης ότι πρέπει να τις χρησιμοποιείς πάνω από δίμηνο για να λειτουργήσουν. Για να δουμε αγόρασα αρκετές για διάστημα 2 μηνών, και αν δεν έχω πιάσει ως τότε θα συνεχίσω και τρίτο μήνα. Μετα τον τρίτο διακοπτεις για ένα διάστημα έτσι δεν είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Διάβασα καλές κριτικές αλλά και επίσης ότι πρέπει να τις χρησιμοποιείς πάνω από δίμηνο για να λειτουργήσουν. Για να δουμε αγόρασα αρκετές για διάστημα 2 μηνών, και αν δεν έχω πιάσει ως τότε θα συνεχίσω και τρίτο μήνα. Μετα τον τρίτο διακοπτεις για ένα διάστημα έτσι δεν είναι? 

Λενε οτι διακοπτεις ενα μηνα αλλα μπορεις να τις συνεχισεις πιστευω.ρωτησε και τον γυναικολογο για σιγουρα.εμεις ενα μηνα τις ειχαμε παρει τοτε και τις συνεχισα μεχρι να τελειωσει το πακετο γιατι ειχα μεινει εγκυος.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε κοριτσια!! ειναι καμια σας καπνιστρια??? γιατι εγω ειμαι και μαλιστα πολυ αιθσμενη...... ο γιατροσ μου ειπε οτι παιζει πολυ πολυ σημαντικο ρολο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...