Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Nati85 είπε:

Λενε οτι διακοπτεις ενα μηνα αλλα μπορεις να τις συνεχισεις πιστευω.ρωτησε και τον γυναικολογο για σιγουρα.εμεις ενα μηνα τις ειχαμε παρει τοτε και τις συνεχισα μεχρι να τελειωσει το πακετο γιατι ειχα μεινει εγκυος.

Αμ έλα που δεν έχω γυναικολόγο εδώ. Τόσα χρόνια έλειπα εκτός νησιού και είχα γυναικολόγο στην Αθήνα. Όταν γύρισα στο νησί δε χρειάστηκε κάτι κι έτσι το αμέλησα. Τώρα που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες σκέφτομαι να πάω στον μοναδικό που έχουμε εδώ. Το έχω αμελήσει είναι η αλήθεια γιατί έχουμε και το event της χρονιας (ο γάμος μας με 30 ατομα). Ο καλός μου λέει να παιρνουμε τις βιταμινούλες και να περιμένουμε να παμε μετά το γάμο εκτός απροόπτου. 

Πάντως αν τις πήρες και έμεινες έγκυος αυτό είναι καλό! βέβαια μπορεί να συντέλεσαν κ άλλοι λόγοι αλλά και πάλι είναι καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

 

με 28 μερες κυκλο 16-18 μερα νομιζω ειναι πολυ η κανω λαθος?

Ναι όντως είναι παράξενο αλλά τότε είναι! Και μάλιστα τυχαία ένα μήνα είχα πάει στο γυναικολόγο για εξετάσεις, ήμουν 11η ημέρα και μου είπε υπολόγισε ωορρηξία θα έχεις σε 5-6 μέρες.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CME2205 είπε:

Ναι όντως είναι παράξενο αλλά τότε είναι! Και μάλιστα τυχαία ένα μήνα είχα πάει στο γυναικολόγο για εξετάσεις, ήμουν 11η ημέρα και μου είπε υπολόγισε ωορρηξία θα έχεις σε 5-6 μέρες.

κοιτα να δεις.....ακομη ενα στοιχειο που επιβεβαιωνει οτι η καθε γυναικα και ο καθε οργανισμος λειτουργει τελειως διαφορετικα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Αμ έλα που δεν έχω γυναικολόγο εδώ. Τόσα χρόνια έλειπα εκτός νησιού και είχα γυναικολόγο στην Αθήνα. Όταν γύρισα στο νησί δε χρειάστηκε κάτι κι έτσι το αμέλησα. Τώρα που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες σκέφτομαι να πάω στον μοναδικό που έχουμε εδώ. Το έχω αμελήσει είναι η αλήθεια γιατί έχουμε και το event της χρονιας (ο γάμος μας με 30 ατομα). Ο καλός μου λέει να παιρνουμε τις βιταμινούλες και να περιμένουμε να παμε μετά το γάμο εκτός απροόπτου. 

Πάντως αν τις πήρες και έμεινες έγκυος αυτό είναι καλό! βέβαια μπορεί να συντέλεσαν κ άλλοι λόγοι αλλά και πάλι είναι καλό!

Ναι λενε θελουν 3 μηνες να κανουν αποτελεσμα μπορει να ηταν και τυχαιο δεν ξερω.με το καλο ο γαμος σας!λιγοι και καλοι οι καλεσμενοι μια χαρα!ενταξει μην αγχωνεστε καντε την προσπαθεια σας πρωτα και μετα αν δεν κατσει ψαχνεστε.μην αμελεις το τεστ παπ ομως


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

να ρωτησω ρε κοριτσια!! ειναι καμια σας καπνιστρια??? γιατι εγω ειμαι και μαλιστα πολυ αιθσμενη...... ο γιατροσ μου ειπε οτι παιζει πολυ πολυ σημαντικο ρολο

Ομοίως καπνίζω από τα 14 και είμαι 27 χωρίς διακοπές. Τώρα είμαι στη φάση που το ελαττώνω. Μπααααας και. 

Just now, Nati85 είπε:

Ναι λενε θελουν 3 μηνες να κανουν αποτελεσμα μπορει να ηταν και τυχαιο δεν ξερω.με το καλο ο γαμος σας!λιγοι και καλοι οι καλεσμενοι μια χαρα!ενταξει μην αγχωνεστε καντε την προσπαθεια σας πρωτα και μετα αν δεν κατσει ψαχνεστε.μην αμελεις το τεστ παπ όμως

Τεστ παπ είναι να κάνω άμεσα. Έλεγα να το καθυστερήσω ως το γάμο να πάω εφ΄ολης της ύλης. όπως κατάλαβες είμαι σε σκέψη ακόμα για το πως θα τα οργανωσω χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Ομοίως καπνίζω από τα 14 και είμαι 27 χωρίς διακοπές. Τώρα είμαι στη φάση που το ελαττώνω. Μπααααας και. 

Τεστ παπ είναι να κάνω άμεσα. Έλεγα να το καθυστερήσω ως το γάμο να πάω εφ΄ολης της ύλης. όπως κατάλαβες είμαι σε σκέψη ακόμα για το πως θα τα οργανωσω χαχα

Ναι κανονισε και οργανωσε τα οπως σε βολευουν!εισαι μικρη κοπελα παντως ολα θα γινουν.τεστ παπ και εγω ειχα κανει στην εγκυμοσυνη γιατι ειχε περασει χρονος και ειπα αντε τον επομενο μηνα θα παω δεν πειραζει.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@noni90 να πας να κανεις πληρη γυναικολογικό έλεγχο, άμεσα κιολας!!!! Δεν πρέπει να αμελούμε τίποτα!!!!! Αυτή είναι Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ εξέταση για μια γυναίκα... Φαντάσου ακόμα και εγώ που σιχαίνομαι γιατρούς και γενικά δεν κάνω εξετασεις (αιματολογικές ειχα να κανω πάνω από 3 χρόνια και έκανα αναγκαστικα τωρα λόγω προγεννητικού), τεστ παπ δεν χάνω ποτέ...ούτε το καθυστερώ!!!

Κορίτσια, πότε γράψατε τόσες σελίδες???? Δεν σας προλαβαίνω!!!! Ουαουυυυυυυυυυυυ

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

@noni90 να πας να κανεις πληρη γυναικολογικό έλεγχο, άμεσα κιολας!!!! Δεν πρέπει να αμελούμε τίποτα!!!!! Αυτή είναι Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ εξέταση για μια γυναίκα... Φαντάσου ακόμα και εγώ που σιχαίνομαι γιατρούς και γενικά δεν κάνω εξετασεις (αιματολογικές ειχα να κανω πάνω από 3 χρόνια και έκανα αναγκαστικα τωρα λόγω προγεννητικού), τεστ παπ δεν χάνω ποτέ...ούτε το καθυστερώ!!!

ναι συμφωνω και εγω!! καθε σεπτεμβριο κλεινω ραντεβου σε γυναικολογο και ενδοκρινολογο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

ναι συμφωνω και εγω!! καθε σεπτεμβριο κλεινω ραντεβου σε γυναικολογο και ενδοκρινολογο !

Μπράβο σου που πας και ενδοκρινολόγο!!! Εγώ είχα να πάω 10 χρόνια!!!! :P 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εγω σας αφηνω, τα λεμε αυριο παλι, εχει αρχισει και με ποναει η κοιλια μου εντονα εδω και καμια ωρα οποτε ερχεται, ελπιζω να μην πεφτω εξω... και σαν πρωτο δειγμα χαιρομαι γιατι αν οντως ερθει σημερα αυριο εχω υπολογισει καλα ωορηξια απο συμπτωματα ;) μακαρι ρε κοριτσια να ειναι ενταξει και η ροη και να διαρκεσει λογικες μερες, θα μου φυγει μεγαλο βαρος και θα ξεκινησω κι εγω προσπαθεια για μωρακι.... το ξερω σας εχω ζαλισει με την περιοδο μου αλλα με απασχολει παρα πολυ και θελω καπου να το μοιραζομαι :roll:

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Γενικα δεν πολυαγχώνομαι κάνω κάποιες σκέψεις σκόρπιες αλλά δε τις έχω οργανώσει. Ας συνεχίσουμε τις προσπάθειες ως το γεναρη κ βλέπουμε! :)

γλυκια μου να πας να κανεις ενα ΠΑΠ και μπορεις να τον ρωτησεις και οτι θες για να σε βοηθησει κιολας σε οτι εχεις απορια και να σου αποβαλει και το αγχος ;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να πάω το Γενάρη ρε κορίτσια, τέλη Νοέμβρη είναι να κάνω κανονικά. Λέτε πρέπει να βιαστώ? Ευχομαι @caramel_83 να είναι όλα καλά με την ροη και απ τον άλλο μήνα να μπείς δυναμικά στο παιχνίδι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

κοριτσακια μου εγω σας αφηνω, τα λεμε αυριο παλι, εχει αρχισει και με ποναει η κοιλια μου εντονα εδω και καμια ωρα οποτε ερχεται, ελπιζω να μην πεφτω εξω... και σαν πρωτο δειγμα χαιρομαι γιατι αν οντως ερθει σημερα αυριο εχω υπολογισει καλα ωορηξια απο συμπτωματα ;) μακαρι ρε κοριτσια να ειναι ενταξει και η ροη και να διαρκεσει λογικες μερες, θα μου φυγει μεγαλο βαρος και θα ξεκινησω κι εγω προσπαθεια για μωρακι.... το ξερω σας εχω ζαλισει με την περιοδο μου αλλα με απασχολει παρα πολυ και θελω καπου να το μοιραζομαι :roll:

Θα τα πουμε αυριο καραμελ! Θα ειναι μια χαρα οπως και την προηγουμενη φορα αλλα να σου πω και κατι και να μην ειναι εσυ να ξεκινησεις προσπαθειες σιγα σιγα!

Just now, noni90 είπε:

Έλεγα να πάω το Γενάρη ρε κορίτσια, τέλη Νοέμβρη είναι να κάνω κανονικά. Λέτε πρέπει να βιαστώ? Ευχομαι @caramel_83 να είναι όλα καλά με την ροη και απ τον άλλο μήνα να μπείς δυναμικά στο παιχνίδι!

Για το τεστ παπ πηγαινε κανονικα προτεινω για τα υπολοιπα που θες παρε τον χρονο σου εξαλλου δεν προσπαθεις καιρο αν θυμαμαι καλα.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...