Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Οντωςςςς!!Και αυτά που τρώγαμε,τα παιχνίδια μας!!!!Ωρές ώρες θα ήθελα να είμαι μικρή ή έστω να είμαι Λύκειο!!Οχι πιο πάνω!!

Στο γνωστό πολυκατάστημα βγάλανε για τα κορίτσια .... ακούστε όλες .... παρκοκρέβατο..μάρσιπο κλπ για την κούκλα μωρό .... Ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωω

  • Μου αρέσει 2

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

ρε κοριτσια εμενα με εβαλε να κανω μονο αντισωματα ερυθρας στον προγεννητικο...γτ?

και τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο.

ορμονικές καθόλου?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , orianna είπε:

απ ολα τα αλλα...ομως αντισωματα σε αρρωστιες δεν μου εβαλε ιλαρα κ παρωτιτιδα,μονο ερυθρα

νομίζω και εμενα απο παιδικές αρρώστιες δεν μου είχε βαλει πολλές αν θελεις να δω όταν γυρίσω σπίτι 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , ElektraGr είπε:

Έκανα έλεγχο αντισωμάτων ιλαράς και ερυθράς ... ερυθράς έχω την είχα περάσει κιόλας ..ιλαράς δεν έχω ... Μικρή είχα κάνει εμβόλιο όπως όλοι ... τώρα θα πρέπει να κάνω μία δόση ή δύο ;; και που θα πάω να το κάνω ;;

Μία δόση! Μπορεί να στη γράψει παθολόγος ή γενικός γιατρός και να την κάνεις στο φαρμακείο!

πρίν από 31 λεπτά , orianna είπε:

απ ολα τα αλλα...ομως αντισωματα σε αρρωστιες δεν μου εβαλε ιλαρα κ παρωτιτιδα,μονο ερυθρα

στην εγκυμοσύνη ή στον προγεννητικό αυτά τα 3 κάνουν (ερυθρά, τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊό). Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται, τώρα όμως με την επιδημία της ιλαράς θα πρέπει να ψάξεις πόσες δόσεις του εμβολίου έκανες όταν ήσουν μικρή. Συνήθως αυτοί που γεννήθηκαν μετά το 85 έχουν κάνει και τις δύο δόσεις, αυτοί που γεννήθηκαν πριν το 80 μόνο τη μία και οι ενδιάμεσοι παίζεται, ανάλογα τον παιδίατρο. Αν έχεις κάνει 2 δόσεις δεν χρειάζεται να ασχοληθείς. Αν έχεις κάνει 1 κάνεις έλεγχο για αντισώματα. Αν δεν έχεις κάνει καμία (συνήθως για τους γεννημένους πριν το 1970) κάνεις και τις 2 δόσεις. Φυσικά όλα αυτά αν υπάρχουν παράγοντες κινδύνου, πχ πιθανή εγκυμοσύνη στο μέλλον, μικρό παιδί στο σπίτι ή εργασία σε σχολείο, νοσοκομείο κλπ

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani θυμισε μου λιγο αθηνα μενεις?

βασικα ακυρο αθηνα μενεις αφου λεγαμε για νοσοκομεία...επειδη κανω ερευνα αγορας κ βρηκα ενα μαγαζι με αρκετα χαμηλες τιμες μπορεις να δεις μηπως μπορεσεις να πας να δεις τι ποιοτητα πραγματων εχει?αν σε βγαζει ο δρομος απο εκει κ αν ψαχνεις κ εσυ μπορει να σε ενδιαφερει..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, orianna είπε:

ρε κοριτσια εμενα με εβαλε να κανω μονο αντισωματα ερυθρας στον προγεννητικο...γτ?

και τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο.

Και εγω αυτα ειχα κανει.αυτα βαζουν αλλα αν ειναι κανε και αντισωματα ιλαρας εσυ επειδη ειναι σε εξαρση


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani θυμισε μου λιγο αθηνα μενεις?

βασικα ακυρο αθηνα μενεις αφου λεγαμε για νοσοκομεία...επειδη κανω ερευνα αγορας κ βρηκα ενα μαγαζι με αρκετα χαμηλες τιμες μπορεις να δεις μηπως μπορεσεις να πας να δεις τι ποιοτητα πραγματων εχει?αν σε βγαζει ο δρομος απο εκει κ αν ψαχνεις κ εσυ μπορει να σε ενδιαφερει..

ναι κοριτσι μου πες μ το μαγαζι κ την περιοχη και θα σου πω.. θελω κ εγω καροτσι και κουνια..ολα τα υπολοιπα δε χωρανε σπιτι μ...μενω σε δυαρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , noni90 είπε:

όχι νευρα και ευσιγκινησια. Πάντα 3 μέρες πριν την περίοδο. 

ε ενταξει τπτ δε χαθηκε ακομα!!!

πρίν από 20 λεπτά , Ani ani είπε:

ναι κοριτσι μου πες μ το μαγαζι κ την περιοχη και θα σου πω.. θελω κ εγω καροτσι και κουνια..ολα τα υπολοιπα δε χωρανε σπιτι μ...μενω σε δυαρι

σου στελνω πμ


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ani ani είπε:

ναι κοριτσι μου πες μ το μαγαζι κ την περιοχη και θα σου πω.. θελω κ εγω καροτσι και κουνια..ολα τα υπολοιπα δε χωρανε σπιτι μ...μενω σε δυαρι

Προσοχη αφου ξεκινάτε για τις αγορές μη παρετε ανούσια πραγματα γιατι θα τα χριαστειτε για λιγο διαστημα....  Καρότσι να παρετε με τις προδιαγραφές του σπιτιού σας αν χωράει για παραδειγμα σε ανσασερ και κούνια για να σας βολεψει και για πιο μεγαλο παιδι.... 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Μία δόση! Μπορεί να στη γράψει παθολόγος ή γενικός γιατρός και να την κάνεις στο φαρμακείο!

στην εγκυμοσύνη ή στον προγεννητικό αυτά τα 3 κάνουν (ερυθρά, τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊό). Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται, τώρα όμως με την επιδημία της ιλαράς θα πρέπει να ψάξεις πόσες δόσεις του εμβολίου έκανες όταν ήσουν μικρή. Συνήθως αυτοί που γεννήθηκαν μετά το 85 έχουν κάνει και τις δύο δόσεις, αυτοί που γεννήθηκαν πριν το 80 μόνο τη μία και οι ενδιάμεσοι παίζεται, ανάλογα τον παιδίατρο. Αν έχεις κάνει 2 δόσεις δεν χρειάζεται να ασχοληθείς. Αν έχεις κάνει 1 κάνεις έλεγχο για αντισώματα. Αν δεν έχεις κάνει καμία (συνήθως για τους γεννημένους πριν το 1970) κάνεις και τις 2 δόσεις. Φυσικά όλα αυτά αν υπάρχουν παράγοντες κινδύνου, πχ πιθανή εγκυμοσύνη στο μέλλον, μικρό παιδί στο σπίτι ή εργασία σε σχολείο, νοσοκομείο κλπ

εχω αντισωματα στην ερυθρα και ειμαι ηδη εγκυος(θελω να πιστευω)..ειμαι το 86 αλλα θυμαμαι που η  μαμα μου ελεγε οτι δεν εχω κανει το τελευταιο παιδικο..τωρα ποιο ειναι αυτο δεν ξερω...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...