Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, noni90 είπε:

Τώρα δεν είστε μόνοι σας όμως να μπορείτε όποτε σας έρθει. Εγώ εξ αρχής κάθομαι ξάπλα. Βεβαια έχουμε διαρροές και παίζει πετσετούλα από κάτω και απορώ ρε παιδί μου μένει τίποτα να κάνει δουλεια? Βιταμίνες ξεκινήσαμε κι εμείς πριν μια βδομάδα. τις Pregnacare Wellman εκείνος και τις pregnacare conception εγω. 

 

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@noni90 να πας να κανεις πληρη γυναικολογικό έλεγχο, άμεσα κιολας!!!! Δεν πρέπει να αμελούμε τίποτα!!!!! Αυτή είναι Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ εξέταση για μια γυναίκα... Φαντάσου ακόμα και εγώ που σιχαίνομαι γιατρούς και γενικά δεν κάνω εξετασεις (αιματολογικές ειχα να κανω πάνω από 3 χρόνια και έκανα αναγκαστικα τωρα λόγω προγεννητικού), τεστ παπ δεν χάνω ποτέ...ούτε το καθυστερώ!!!

Κορίτσια, πότε γράψατε τόσες σελίδες???? Δεν σας προλαβαίνω!!!! Ουαουυυυυυυυυυυυ

εγω παλι βρε κοριτσι το ακριβως αντιθετο..δε με πειραζουν καθολου οι εξετασεις ειδικα αιματος!φαντασου στο νοσοκομειο στην Κρητη περιμενα 1.5 ωρα για τα αποτελεσματα κ μολις πηγα να τα παρω μου λενε χαθηκαν!εκατσα κ μου πηρε αιμα μια κοπελα μετα που πρεπει να ηταν οι πρωτες της μερες αφου φαντασου οταν της ειπα παρε μου εσυ μου λεει αληθεια?και αφου μ πηρε ερχοντουσαν οι συναδελφοι της κ με ρωτούσαν σου πηρε αληθεια?χαχαχα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , ElektraGr είπε:

Έκανα έλεγχο αντισωμάτων ιλαράς και ερυθράς ... ερυθράς έχω την είχα περάσει κιόλας ..ιλαράς δεν έχω ... Μικρή είχα κάνει εμβόλιο όπως όλοι ... τώρα θα πρέπει να κάνω μία δόση ή δύο ;; και που θα πάω να το κάνω ;;

Εγώ δεν είχα της ερυθράς και έκανα το τριπλό MMR.Είχα πάει στον παιδιατρό μου(ζει ο γλυκούλης ακόμα) και μου το έγραψε.Οχι παραπεμπτικό.Πήγα στο φαρμακείο και μου το έκανε μετά ο παθολόγος μου!!!Είναι 2 δόσεις.Συνήθως θέλει αποχή από ελεύθερες επαφές για ένα τρίμηνο μετα το εμβόλιο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

εγω παλι βρε κοριτσι το ακριβως αντιθετο..δε με πειραζουν καθολου οι εξετασεις ειδικα αιματος!φαντασου στο νοσοκομειο στην Κρητη περιμενα 1.5 ωρα για τα αποτελεσματα κ μολις πηγα να τα παρω μου λενε χαθηκαν!εκατσα κ μου πηρε αιμα μια κοπελα μετα που πρεπει να ηταν οι πρωτες της μερες αφου φαντασου οταν της ειπα παρε μου εσυ μου λεει αληθεια?και αφου μ πηρε ερχοντουσαν οι συναδελφοι της κ με ρωτούσαν σου πηρε αληθεια?χαχαχα...

και καλα εκανες!!! Κάπως πρέπει να μάθει και η νέα συνάδελφος!!! Μπράβο σου!!! Οι πιο πολλοί αντιδρούν άσχημα όταν καταλαβαίνουν πως είναι "νεος" συνάδελφος...όλοι θέλουν τον έμπειρο, αλλά δε σκέφτονται το πώς θα αποκτήσει και αυτός ο έρμος εμπειρία!!!! Και πάλι μπράβο σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

@Elektra_Gr εκανα πριν ενα μηνα περιπου το τριπλο ιλαρα ερυθρα παροτιτιδα. Το τελευταιο μαλλον λαθος το γραφω αλλα δεν θυμαμαι την ορθογραφια

 

Τριπλό είναι ;;; Κι έκανες μια δόση ναι ;

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Εγώ δεν είχα της ερυθράς και έκανα το τριπλό MMR.Είχα πάει στον παιδιατρό μου(ζει ο γλυκούλης ακόμα) και μου το έγραψε.Οχι παραπεμπτικό.Πήγα στο φαρμακείο και μου το έκανε μετά ο παθολόγος μου!!!Είναι 2 δόσεις.Συνήθως θέλει αποχή από ελεύθερες επαφές για ένα τρίμηνο μετα το εμβόλιο!!

Τρείς μήνες ;;;; Πολύ είναι ..Ζει ο παιδίατρος σου ;; τέλειο ..χιχιχιχι Η δική μου δεν ξέρω αν ζει αλλά και να ζει είμαστε πλέον σε διαφορετικές πόλεις :P


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ElektraGr είπε:

Τριπλό είναι ;;; Κι έκανες μια δόση ναι ;

Ναι μια δοση.αλλα λογικα θα ξανακανω καποια στιγμη κι αλλη δοση.ειχα παει το βιβλιαριο το παιδικο στην παιδιατρο του γιου μου και μου εκανε το mmr το τριπλο γιατι μικρη δεν το ειχα κανει και στην εγκυμοσυνη ειχα δει οτι δεν ειχα αντισωματα ερυθρας και μου το κοπάνησε τον προηγουμενο μηνα.θελεις να κανεις και εσυ?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ElektraGr είπε:

Τρείς μήνες ;;;; Πολύ είναι ..Ζει ο παιδίατρος σου ;; τέλειο ..χιχιχιχι Η δική μου δεν ξέρω αν ζει αλλά και να ζει είμαστε πλέον σε διαφορετικές πόλεις :P

χαχαχ ναι και είναι τζόβενο χαχαχ!!!Εχω κάνει την μια δόση.Την δεύτερη ήταν να την κάνω πέρσυ αλλά προτίμησα να ξεκινήσουμε προσπάθεις για παιδί.Πάντως τα αντισώματα φαίνονται!!Εχώ την εντύπωση που κοιτούσα το παιδικό μου βιβλιάριο έχω κάνει και σκέτο ιλαράς!!Καλύτερα αν το έχεις πήγαινε σε έναν παθολόγο που καταλαβαίνουν και τα γράμματα να το δεί και ρώτησε τον τι να κάνεις για την ιλαρά και αφού έχεις αντισώματα ερυθράς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Ναι μια δοση.αλλα λογικα θα ξανακανω καποια στιγμη κι αλλη δοση.ειχα παει το βιβλιαριο το παιδικο στην παιδιατρο του γιου μου και μου εκανε το mmr το τριπλο γιατι μικρη δεν το ειχα κανει και στην εγκυμοσυνη ειχα δει οτι δεν ειχα αντισωματα ερυθρας και μου το κοπάνησε τον προηγουμενο μηνα.θελεις να κανεις και εσυ?

Ούτε κ γω έκανα το MMR ... είχα κάνει ερυθρά .. την οποία την πέρασα... ιλαρά και παρωτίτιδα .. ατομικά ξέρεις .. σκέφτομαι ναι γτ έχει ξεφύγει από όσο ακούω


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Ούτε κ γω έκανα το MMR ... είχα κάνει ερυθρά .. την οποία την πέρασα... ιλαρά και παρωτίτιδα .. ατομικά ξέρεις .. σκέφτομαι ναι γτ έχει ξεφύγει από όσο ακούω

Εμενα μου ειπε η παιδιατρος να μην υπαρχει υποψια εγκυμοσυνης οταν το κανουμε φυσικα, και ενα μηνα για εγκυμοσυνη.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Εμενα μου ειπε η παιδιατρος να μην υπαρχει υποψια εγκυμοσυνης οταν το κανουμε φυσικα, και ενα μηνα για εγκυμοσυνη.

Ναι κάτι τέτοιο διάβασα κι εγώ ... Επειδή θα πάμε για εξωσωματική είπα να κάνω έναν έλεγχο ... Και αν το κάνω τώρα θα χει περάσει κι ο μήνας μέχρι να ξεκινήσουμε ... Αλλά επαφές  γενικά γιοκ μετά το εμβόλιο ;


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ElektraGr είπε:

Ναι κάτι τέτοιο διάβασα κι εγώ ... Επειδή θα πάμε για εξωσωματική είπα να κάνω έναν έλεγχο ... Και αν το κάνω τώρα θα χει περάσει κι ο μήνας μέχρι να ξεκινήσουμε ... Αλλά επαφές  γενικά γιοκ μετά το εμβόλιο ;

Εμενα μου είχαν πει 3 μηνο.Την νάτι μας 1 μήνα!!Παίζει αυτό μάλλον.Οτι σου πει ο γιατρός σου!!Αλλά και ένα μήνα να πει ναι δεν θέλει ελεύθερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

χαχαχ ναι και είναι τζόβενο χαχαχ!!!Εχω κάνει την μια δόση.Την δεύτερη ήταν να την κάνω πέρσυ αλλά προτίμησα να ξεκινήσουμε προσπάθεις για παιδί.Πάντως τα αντισώματα φαίνονται!!Εχώ την εντύπωση που κοιτούσα το παιδικό μου βιβλιάριο έχω κάνει και σκέτο ιλαράς!!Καλύτερα αν το έχεις πήγαινε σε έναν παθολόγο που καταλαβαίνουν και τα γράμματα να το δεί και ρώτησε τον τι να κάνεις για την ιλαρά και αφού έχεις αντισώματα ερυθράς!!!

 Η παιδίατρος μου ... όταν ήμουν μωρό μου πε η μαμά μου κι ο μπαμπάς μου πως με έφτυνε συνέχεια .... κι είχε κανονίσει να πάω σε κάτι "καλλιστεία " για μωρά αλλά είχα αρρωστήσει κ είχε στεναχωρηθεί χιχιχιχιχιχι .. Και όταν με έβλεπε πάντα λέει έκανε τρελές χαρές


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

 Η παιδίατρος μου ... όταν ήμουν μωρό μου πε η μαμά μου κι ο μπαμπάς μου πως με έφτυνε συνέχεια .... κι είχε κανονίσει να πάω σε κάτι "καλλιστεία " για μωρά αλλά είχα αρρωστήσει κ είχε στεναχωρηθεί χιχιχιχιχιχι .. Και όταν με έβλεπε πάντα λέει έκανε τρελές χαρές

Οοοοοο θα σουν όμορφο μωράκι!!Κρίμα που το έχασες!!!Εγώ ήμουν αδύνατο παιδάκι και πάντα η μαμά μου του έλεγε που δεν έτρωγα.Και απαντούσε ο καημένος αν τρώει αυγό,χυμό πορτοκάλι και παγωτό μη φοβάσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Οοοοοο θα σουν όμορφο μωράκι!!Κρίμα που το έχασες!!!Εγώ ήμουν αδύνατο παιδάκι και πάντα η μαμά μου του έλεγε που δεν έτρωγα.Και απαντούσε ο καημένος αν τρώει αυγό,χυμό πορτοκάλι και παγωτό μη φοβάσαι!!!

χιχιχιχιχι ... Τι ωραία παιδικά χρόνια που χαμε ... τώρα έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ElektraGr είπε:

χιχιχιχιχι ... Τι ωραία παιδικά χρόνια που χαμε ... τώρα έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα

Οντωςςςς!!Και αυτά που τρώγαμε,τα παιχνίδια μας!!!!Ωρές ώρες θα ήθελα να είμαι μικρή ή έστω να είμαι Λύκειο!!Οχι πιο πάνω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...