Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

τεστοστερονη 48,7 (εχερι μειωθει απο την προηγουμενη φορα αρκετα)
FSH 12,30     LH  7,00      προλακτινη 24,50      DHEA-S 265.7      προγεστερονη 2,48    ανδρεστενεδιονη 4,3

Εγω οταν ειχα κανει ειχα DHEA- S 236 και τεστοστερονη  26 , , ηταν εντος των φυσιολογικων τιμων και δεν μου ειπε κατι ...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

αγαπη οι ενδοκρινολογοι επιμενουν οτι πρεπει να ειναι κατω απο 2,5 η tsh για να επιτευχθει εγκυμοσυνη, μηπως να επαιρνες και μια δευτερη γνωμη?? του εχεις πει οτι θες μωρο?

εγκυμοσυνη αποκλειεται??

Παιζει αλλα απο αυριο θα μετραω επισημα καθυστερηση... Θα μαι στις περισσοτερες μερες κυκλου ever απο τοτε πλυ μ ηρθε περιοδος

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ναι εχω υπερθυροειδη και το TSH ειναι στο 3. χρονια τωρα παιρνω χαπι. ( ειμαι παραπολυ αδηνατη και δεν μπορω να παρω μεγαλυτερη δοση για να κατεβει κιαλο. μου το απαγορευει ο γιατρος

@Nati85 @elenakii22  την καταλαβαινω την ωορρηξια μου ναι. δεν εχω κανει τεστακια ουτε υπερηχο 

Ναι λενε πρεπει να ειναι κατω απο 2.5 αλλα ενταξει ο γιατρος ξερει.παντως αλλη μια γνωμη αν επαιρνες κακο δεν θα εκανε.για να ξεμπερδευτεις δηλαδη.των ποσο παιρνεις για τον θυρεοειδη?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

ναι του το εχω πει! μου ειπε οτι αν θελεις να μπορω να σου το ριξω αυξανοντας τη δοση του ευθυροξ που παιρνω αλλα μου ειπε οτι μπορει μου δημιουργισουν προβληματα. μπορει να χασω κ αλλα κιλα που δε το θελω ( πρεπει να παρω τοθλαχιστων 5) 

κατσε ρε παιδι μου γιατι με μπερδεψες, σου ειπε οτι μπορεις με 3 να μεινεις εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Εγω οταν ειχα κανει ειχα DHEA- S 236 και τεστοστερονη  26 , , ηταν εντος των φυσιολογικων τιμων και δεν μου ειπε κατι ...

τι να πω δε εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πφφφφ κορίτσια νομιζω θα τρελαθω!!! Τη μια τρεχω να δω αν μου χει ερθει περιοδος γτ νιωθω πολλα υγρα,  απο την αλλη κανενα συμπτωμα περιοδου... Τι να πω??? Ή θα μαι πολυ τυχερη και δεν θα καταλαβω τιποτα αυτη τη φορα ή δεν ξερω και γω τι αλλο!!!! Υπαρχει κανας ψυχίατρος στην ομαδα???? 

Χαχαχα μπορεί να είναι καλό που δεν έχεις συμπτώματα περιόδου! Κι εγώ σήμερα πόνους κ συνέχεια νομίζω ότι μου ήρθε νωρίτερα η περιοδος. Η οποία δεν έρχεται όμως. Βεβαια δεν ανησυχώ γιατί είναι σύνηθες να πονάω, βέβαια όχι τόσο, αλλά συνήθως με πονάει και η μέση, έχω κ πρήξιμο στο στήθος, ενώ αυτή τη φορά τίποτα. Ίσως είμαι τυχερή και θα είναι light αυτή η περίοδος. Πότε θα κάνεις τεστ?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

κατσε ρε παιδι μου γιατι με μπερδεψες, σου ειπε οτι μπορεις με 3 να μεινεις εγκυος?

Παντως και εμενα ο ενδοκρινολογος προχθες μου ειπε οτι ανετα μενεις εγκυος με πανω απο 2.5.... Για το μωρο μου ειπε τη θελουμε κατω απο 2.5... (??????) 

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Χαχαχα μπορεί να είναι καλό που δεν έχεις συμπτώματα περιόδου! Κι εγώ σήμερα πόνους κ συνέχεια νομίζω ότι μου ήρθε νωρίτερα η περιοδος. Η οποία δεν έρχεται όμως. Βεβαια δεν ανησυχώ γιατί είναι σύνηθες να πονάω, βέβαια όχι τόσο, αλλά συνήθως με πονάει και η μέση, έχω κ πρήξιμο στο στήθος, ενώ αυτή τη φορά τίποτα. Ίσως είμαι τυχερή και θα είναι light αυτή η περίοδος

Και εγω τα ιδια... Ακομα τιποτα... Πφφφφ δεν ξερω... Δεν περιμενα ποτε πως θα ειχα τοσο αγχος.... Τρελααααααα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

κατσε ρε παιδι μου γιατι με μπερδεψες, σου ειπε οτι μπορεις με 3 να μεινεις εγκυος?

@Nati85 παιρνω ευθυροξ 75 
δε μου το ειπε αλλα αφου ξερει οτι κανω προσπαθειες για παιδι δε θα μου το ελεγε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Παντως και εμενα ο ενδοκρινολογος προχθες μου ειπε οτι ανετα μενεις εγκυος με πανω απο 2.5.... Για το μωρο μου ειπε τη θελουμε κατω απο 2.5... (??????) 

ωραια και πες οτι μενει εγκυος οχι η Δημητρα οποιαδηποτε κοπελα, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? δεν θα της το κατεβασει? δεν μπορει καποια λυση θα υπαρχει, δηλαδη ειναι η μονη αδυνατη κοπελα με τετοια tsh? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

τι να πω δε εχω ιδεα

Αλλα δεν εχω το συνδρομο πολυκιστικων αλλα ισως την εικονα .. κ περιοδο ειχα παντα σταθερο κυκλο 28-30( με τις ελευθερες επαφες μου εγινε 26-27 αλλα τωρα επανηλθε) .ομως δεν εχω θυρεοειδη .καμια φορα και οι γιατροι σε μπερδευον περισσοτερο .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Παντως και εμενα ο ενδοκρινολογος προχθες μου ειπε οτι ανετα μενεις εγκυος με πανω απο 2.5.... Για το μωρο μου ειπε τη θελουμε κατω απο 2.5... (??????) 

Και εγω τα ιδια... Ακομα τιποτα... Πφφφφ δεν ξερω... Δεν περιμενα ποτε πως θα ειχα τοσο αγχος.... Τρελααααααα

Ναααααα πας να κανεις τεστ λεω εγω, γιατί μπορεί να ήρθα στο τόπικ κ να έφερα γούρι. Είμαι γουρλού εγώ έκανα ποδαρικό στην φίλη μου κ έπιασε τη δουλειά που κυνηγούσε πως κ πως. 

Link to comment
Share on other sites

@Δήμητρα1988 οι κυκλοι σου ποσων ημερων ειναι?

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Παιζει αλλα απο αυριο θα μετραω επισημα καθυστερηση... Θα μαι στις περισσοτερες μερες κυκλου ever απο τοτε πλυ μ ηρθε περιοδος

μακαρι να ξεκινησεις να μετρας αντιστροφα!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Παντως και εμενα ο ενδοκρινολογος προχθες μου ειπε οτι ανετα μενεις εγκυος με πανω απο 2.5.... Για το μωρο μου ειπε τη θελουμε κατω απο 2.5... (??????) 

Και εμενα ο πρωτος που ειχα παει αυτο μου ειχε πει! Μενεις εγκυος αλλα μολις μεινεις να με παρεις αμεσως τηλ για tsh και χαπι.η δευτερη μου εδωσε απο πριν.τι να πω και εγω μπερδεμα με αυτο το θεμα τελικα! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Παιζει αλλα απο αυριο θα μετραω επισημα καθυστερηση... Θα μαι στις περισσοτερες μερες κυκλου ever απο τοτε πλυ μ ηρθε περιοδος

Μακαρι ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ωραια και πες οτι μενει εγκυος οχι η Δημητρα οποιαδηποτε κοπελα, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? δεν θα της το κατεβασει? δεν μπορει καποια λυση θα υπαρχει, δηλαδη ειναι η μονη αδυνατη κοπελα με τετοια tsh? 

Εμενα μ πε οτι στην εγκυμοσυνη την κατεβαζουν... Τωρα δεν ξερω τ παιζει με τα κιλα... Εγω ειμαι μπαμπατσικο κοριτσι!!!! 

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Ναααααα πας να κανεις τεστ λεω εγω, γιατί μπορεί να ήρθα στο τόπικ κ να έφερα γούρι. Είμαι γουρλού εγώ έκανα ποδαρικό στην φίλη μου κ έπιασε τη δουλειά που κυνηγούσε πως κ πως. 

Τη Δευτερα θα κανω ΑΝ δεν εχω αδιαθετησει


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...