Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπερα

Και σε μενα δεν  βρεθηκαν αντισωματα ερυθρας λογω ηλικιας χαχαχα μου ειπε να μην κανουμε τπτ γτ θα χασουμε 3 μηνες αφου δεν ζω με παιδια κ δεν εργαζομαι σε χωρους με κοσμο ή παιδακια. 

Κυνηγωντας τον χρονο!

@Dimitr@17 πως πας? 

@Papaki@ πηρες αποτελεσματα απο τις ορμονικες?

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orianna είπε:

εχω αντισωματα στην ερυθρα και ειμαι ηδη εγκυος(θελω να πιστευω)..ειμαι το 86 αλλα θυμαμαι που η  μαμα μου ελεγε οτι δεν εχω κανει το τελευταιο παιδικο..τωρα ποιο ειναι αυτο δεν ξερω...

Το πιθανοτερο ειναι να εχεις κανει και τις 2 δοσεις. Ετσι κι αλλιως ομως δεν μπορεις να κανεις εμβολιο αν εισαι εγκυος. Για την ερυθρα δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα και για τοξοπλασμα και cmv θα κανεις μια στο τοσο επαναληπτικα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Θα προσεχεις ετσι κι αλλιως μην κολλησεις τιποτα στην εγκυμοσυνη, δεν ειναι μονο η ιλαρα! Αν θες ειναι απολυτη ενδειξη να κανεις το εμβολιο της γριπης παντως!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κουφο μηπως εχει συμβει σε καποια?ειμαι στην 40η μερα περιμενω να αδιαθετησω και σημερα ολη μερα με ενοχλει η ζωηρη μ δεξια σαλπιγγα οπως οταν ξεκιναν οι γονιμες μερες. Οταν περιμενω να αδιαθετησω εχω αλλες ενοχλησεις τι γινεται ρε γμτ εχω χαζεψει. Εχασα την υπομονη μ αυριο επιτελους θα δω την γιατρο


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα

Και σε μενα δεν  βρεθηκαν αντισωματα ερυθρας λογω ηλικιας χαχαχα μου ειπε να μην κανουμε τπτ γτ θα χασουμε 3 μηνες αφου δεν ζω με παιδια κ δεν εργαζομαι σε χωρους με κοσμο ή παιδακια. 

Κυνηγωντας τον χρονο!

@Dimitr@17 πως πας? 

@Papaki@ πηρες αποτελεσματα απο τις ορμονικες?

Καλε ναι η Fsh έπεσε στο 7,5 από το 11,26!

εχει ξεκινήσει το σεξακι για προθέρμανση! Χα χα χα

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

Καλε ναι η Fsh έπεσε στο 7,5 από το 11,26!

εχει ξεκινήσει το σεξακι για προθέρμανση! Χα χα χα

Τι ωραια νεα!!!! Μπραβο προθερμανση ερχονται οι καλες μερες!!!!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Προσοχη αφου ξεκινάτε για τις αγορές μη παρετε ανούσια πραγματα γιατι θα τα χριαστειτε για λιγο διαστημα....  Καρότσι να παρετε με τις προδιαγραφές του σπιτιού σας αν χωράει για παραδειγμα σε ανσασερ και κούνια για να σας βολεψει και για πιο μεγαλο παιδι.... 

εχεις πολυ δικιο γλυκια μανουλα..κ λες κ το ηξερες οτι εχω και μικρο ασανσερ χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το ανσασερ ειναι το μόνιμο παντα προβλημα....  Ας πουμε εγω οδηγάω παντα μονη μου αρα με βολεύει να εχω το τριπλό καρότσι για να το μπαινοβγαζω στο αυτοκινητο με ευκολια


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γεια σας! Καλέ τι σας έπιασε σήμερα Μπούρου μπουρού! Μπήκα πριν να διαβάσω και είδα σχεδόν 15 σελίδες. Σας διάβασα αλλά το μυαλό μου είναι κουρκούτι τώρα... είμαι τόσο κουρασμένη! 

@anemoni1989 τι διάβασα; Θα περιμένουμε και εμείς μαζί σου!

Οι υπόλοιπες τι κανετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

 

@anemoni1989 τι διάβασα; Θα περιμένουμε και εμείς μαζί σου!

Χαχα ευχαριστώ!!! Παντως δεχομαι συγχαρητήρια!!! Ημουν ετοιμη να μπω σε φαρμακείο και να παρω τεστ,  αλλα η λογικη επικρατησε!!! Αχαχχαχαχαχαχχα

Εν τ μεταξυ,  δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου,  αλλα σημερα στο μετρο μου ρθε μια ζαλη και μια ανακατωσουρα... Ακομα ανακατευομαι.. Για να δουμε!!! Αν αδιαθετησω εν τελει,  θα το αποδεχτω!!! Οχι μονο ειμαι κατα φαντασιαν εγκυμουνουσα,  αλλα προκαλω κακο και στον εαυτο μου... Ελπιζω να μην επαληθευτω,  γιατι πολυ θα απογοητευτω (απο τον εαυτό μου).... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χαχα ευχαριστώ!!! Παντως δεχομαι συγχαρητήρια!!! Ημουν ετοιμη να μπω σε φαρμακείο και να παρω τεστ,  αλλα η λογικη επικρατησε!!! Αχαχχαχαχαχαχχα

Εν τ μεταξυ,  δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου,  αλλα σημερα στο μετρο μου ρθε μια ζαλη και μια ανακατωσουρα... Ακομα ανακατευομαι.. Για να δουμε!!! Αν αδιαθετησω εν τελει,  θα το αποδεχτω!!! Οχι μονο ειμαι κατα φαντασιαν εγκυμουνουσα,  αλλα προκαλω κακο και στον εαυτο μου... Ελπιζω να μην επαληθευτω,  γιατι πολυ θα απογοητευτω (απο τον εαυτό μου).... 

Αμαν μωρε δεν.σε.φώναζε το τεστακι απο μεσα χαααχαχα!!!

Παρε με Παρε με! Χαχαχαχαχαχα!

Εγω πιστευω και πονταρω σε εσενα.να.ξέρεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αμαν μωρε δεν.σε.φώναζε το τεστακι απο μεσα χαααχαχα!!!

Παρε με Παρε με! Χαχαχαχαχαχα!

Εγω πιστευω και πονταρω σε εσενα.να.ξέρεις!

Κοιτα σ λεω και εγω νομιζω κατι παιζει... Οπως και να χει απο αυριο θα μετραω αντίστροφα και οτι ειναι να γινει θα γινει... Απλα αυτη τη φορα ειναι περιεργοι αυτοι οι πονοι ρε συ... Πραγματικά... Σαν ωορρηξια,  αλλα ουτε ετσι ακριβως... Σαν να με τραβαει κατι εσωτερικα.... Και που και που ενοχλησεις στη μεση... Πειναγα εν τω μεταξύ και μολις σκέφτηκα να τσιμπησω κατι με επιασε ναυτια παλι... Ισως αυτο να ναι συμπτωμα επερχομενης περιοδου... Πολλες κοπελες εχω ακουσει κανουν εμετο σ περιοδο... Μηπως αλλαξαν και εμενα τα συμπτώματα δεν ξερω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χαχα ευχαριστώ!!! Παντως δεχομαι συγχαρητήρια!!! Ημουν ετοιμη να μπω σε φαρμακείο και να παρω τεστ,  αλλα η λογικη επικρατησε!!! Αχαχχαχαχαχαχχα

Εν τ μεταξυ,  δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου,  αλλα σημερα στο μετρο μου ρθε μια ζαλη και μια ανακατωσουρα... Ακομα ανακατευομαι.. Για να δουμε!!! Αν αδιαθετησω εν τελει,  θα το αποδεχτω!!! Οχι μονο ειμαι κατα φαντασιαν εγκυμουνουσα,  αλλα προκαλω κακο και στον εαυτο μου... Ελπιζω να μην επαληθευτω,  γιατι πολυ θα απογοητευτω (απο τον εαυτό μου).... 

Να περιμένεις λίγο, συμφωνώ. Δεν χρειάζεται να βιάζεσαι. Είναι Τετάρτη. Το Σάββατο αν δεν...κάνε ένα τεστ τότε. Ωορρηξία καταλαβες; Ποτε την υπολογίζεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Να περιμένεις λίγο, συμφωνώ. Δεν χρειάζεται να βιάζεσαι. Είναι Τετάρτη. Το Σάββατο αν δεν...κάνε ένα τεστ τότε. Ωορρηξία καταλαβες; Ποτε την υπολογίζεις;

Αν ηταν οπως την υπολογιζω ηταν τη 10η-11η μερα του κύκλου μου,  αρα εχω ηδη 5 περιπου μερες καθυστερηση... Αλλα ηταν τοτε??? Η ηταν λαθος συναγερμος??? Αλλα πονοι στην ωοθηκη και υγρα,  μονο ως ωορρηξια μπορω να το πω... Γιατι μετα,  με εξαιρεση αυτες τις μερες,  δεν ξαναειχα ενοχλησεις παρομοιες


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν ηταν οπως την υπολογιζω ηταν τη 10η-11η μερα του κύκλου μου,  αρα εχω ηδη 5 περιπου μερες καθυστερηση... Αλλα ηταν τοτε??? Η ηταν λαθος συναγερμος??? Αλλα πονοι στην ωοθηκη και υγρα,  μονο ως ωορρηξια μπορω να το πω... Γιατι μετα,  με εξαιρεση αυτες τις μερες,  δεν ξαναειχα ενοχλησεις παρομοιες

Ας πάρουμε το μέγιστο δυνατό ενδεχόμενο: αν έκανες ωορρηξία την 12η μέρα και η ωχρινικη φάση σου είναι 16 μέρες, σημαίνει ότι θα είχες κύκλο 28 ημερών. Αν σήμερα λοιπόν είσαι 28η μέρα, καλά κάνεις και περιμένεις χωρίς τεστ. Εύχομαι να μην έρθει η περίοδος. Είμαστε σε αυτη τη φάση, σε συνδυασμό με τα συμπτώματα σου, συγκρατημένα αισιόδοξες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...