Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 

Εμένα σήμερα μου φαίνεται σαν γιορτή! Κοιμήθηκα επιτέλους σαν άνθρωπος και πίνω τον καφέ μου με την ησυχία μου. Οι προηγούμενες ημέρες ήταν μια τρέλα! Πολύ έντονες -αλλα και άκρως ενδιαφέρουσες. 

@Garifalia1 μου πέρασε κιόλας ένας μήνας ε; Δεν έχω εμπειρία αλλά όλοι λένε ότι όσο περνάει ο καιρός θα γίνονται πιο εύκολα τα πράγματα. Τώρα ακόμα προσαρμοζεστε. Εκτός από την κούραση πως είσαι; Πώς νιώθεις; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε; Τι ωραίες μέρες που έχουμε. Το Σάββατο λέμε με μια φίλη να πάμε παραλία. Είχαμε πάει και πριν δύο βδομάδες - εκείνη μπήκε και στη θάλασσα και μου είπε ότι ήταν φανταστική. Εγώ είχα περίοδο. Τώρα τι να κάνω; Να μπω; Λέτε ΑΝ έχει γίνει καμία σύλληψη να κάνω κακό άμα μπει; (Αν και είχαμε επαφές μέχρι και την ημερα που είδα θετικό τεστ ωορρηξίας, την επόμενη που μάλλον έγινε η ωορρηξία δεν συναντηθήκαμε καν! Πόσο μάλλον να κάνουμε σεξ... Χτες πάλι -2η μέρα μετά το θετικό- ήμουν τόσο κουρασμένη που με πήρε ο ύπνος. Οπότε με τόσο λίγες επαφές οι πιθανότητες είναι ελάχιστες.) Οπότε να την κάνω τη βουτιά μου; Τι λέτε; 

Καλημέρα και απο εμένα!!!Εγώ έκανα τελευταίο μπάνιο 17/9 και τωρα που το σκέφτομαι η σύλληψη είχε γίνει ήδη απλά εγώ δεν το ήξερα (πως να το ξέρω άλλωστε!!).Αν δεν κρυώνεις κάνε τη βουτιά...κάνε μία και για εμάς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Αν ήταν καλοκαίρι δεν θα το σκεφτόμουν. Σκέφτομαι μόνο ότι όσο να πεις το νερό είναι πιο κρυο...

Εσύ πώς είσαι σήμερα; Πώς νιώθεις; Όσο για τις εξετάσεις, νομιζω αν είσαι έγκυος δεν πειράζει να τις κάνεις αλλού, αφού με τις νέες τιμές θα πορευτείτε στο τι χρειάζεται να κάνεις. Από την άλλη δεν ξέρω και πολλά σε αυτό το θέμα. Δεν έχω κάνει ακόμα (και εξακολουθεί να με μαλώνει η @orianna και δικαίως) και γενικά στη ζωή μου νομίζω κάνα δυο φορές έχω κάνει. Τελευταία φορά το 12 που μου ζήτησε η δερματολόγος να δούμε το σίδηρο μου. Και θυμάμαι τότε μου είχε δώσει συμπλήρωμα για κάνα δυο μήνες και μου είχε πει να ξανακάνω...αλλά εγώ δεν! Μόνο με το γυναικολόγο είμαι συνεπής (τεστ Παπ και υπέρηχο από τα 18 μου ανελλιπώς κάθε χρόνο). 

Και ομως,  το χειμωνα το νερο ειναι πιο ζεστο... Ο αερας βγαινοντας ειναι πιο κρυος!!!! 

@Ungry girl δεν ξερω... Γενικα ποναω πολυ λιγοτερο απο τις προηγούμενες μερες... Εχω μια ηπια ενοχληση αλλα καμια σχεση με αλλες φορες.... Δεν εχει πρηστει και η κοιλια μ ενω τωρα που τ σκέφτομαι καθε μα καθε μηνα γινομουν σαν μπαλονι.... Παρολα αυτα,  καθε φορα που παω τουαλετα σκεφτομαι πως θα δω αιμα!!!!! Πηρα και σερβιετα και ταμπον μαζι μ σημερα!!!!!  Αχαχχαχαχαχαχχαχχα (αισιοδοξια φουλ οπως καταλαβαινεις) 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Έλα κοριτσι..Κ τα υπόλοιπα κορίτσια.. Τελικά είχα μυκητίαση Κ μ έδωσε θεραπεία γτ είπε Θ προσπάθησουμε για Φ.τ. οπότε Όσο μπορούμε ν ηρεμήσουμε τη περιοχή..θέλει Κ από τ στόματος θεραπεία Αλλά λόγω εγκυμοσύνης μονο υποθέτα μπορώ.. γι'αυτό είχα Κ τ υγρά..το αμνιακό είναι πολύ καλό δόξα τω Θεώ.. Κ ο μικρός σπασικλακι...χαχαχ.. Στη τσίτα είναι..

μπράβο βρε κορίτσι! άντε με το καλό τώρα 

και καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Και ομως,  το χειμωνα το νερο ειναι πιο ζεστο... Ο αερας βγαινοντας ειναι πιο κρυος!!!! 

@Ungry girl δεν ξερω... Γενικα ποναω πολυ λιγοτερο απο τις προηγούμενες μερες... Εχω μια ηπια ενοχληση αλλα καμια σχεση με αλλες φορες.... Δεν εχει πρηστει και η κοιλια μ ενω τωρα που τ σκέφτομαι καθε μα καθε μηνα γινομουν σαν μπαλονι.... Παρολα αυτα,  καθε φορα που παω τουαλετα σκεφτομαι πως θα δω αιμα!!!!! Πηρα και σερβιετα και ταμπον μαζι μ σημερα!!!!!  Αχαχχαχαχαχαχχαχχα (αισιοδοξια φουλ οπως καταλαβαινεις) 

Χαχαχαχα!

Ελα έχουμε πιθανότητες αρκετές νομιζω!

Ελπιζω να.μη σου έρθει και να μην κρατηθεις και να κανεις και τεστ και να μας πεις ευχαριστααα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχχαχαχαχαχχαχα ρε ειμαι σιγουρη οτι κατι παιζει... Το εχω ξαναπει... Απλα δε θελω να το πιασω,  αν οντως υπαρχει,  μη γινει κατι και μετα στεναχωρεθω... 

Καλημέρα και από μένα!!Χαρά στο κουράγιο σου!Βέβαια καταλαβαίνω και τον φόβο της απογοήτευσης.Όσο μπορείς να κρατηθείς κάντο για μένα.Άλλωστε η  Δευτέρα(ή η Κυριακή :))είναι πολύ κοντά.

@alina80 να μπεις στη θάλασσα μη φοβάσαι τίποτα! Αν είναι τυχερός αυτός ο μήνας θα γίνει είτε μπεις είτε δε μπεις στη θάλασσα. Κάνε αυτό που νιώθεις χωρίς τύψεις. Οταν είχα τη βιοχημική, επειδή πριν τη χοριακή έκανα τεστ και ήταν αρνητικό, πήγα στο μικροβιολογικό με τα ποδια και γύρισα. Οταν μου είπαν τελικά οτι είναι θετικό ένιωθα απίστευτες τύψεις. Τελικά δεν κατέληξε αίσια αλλά εγώ έχασα τις προηγούμενες τρεις μέρες προσέχοντας μη γίνει κάτι, πραγμα το οποίο έγινε έτσι κι αλλιώς. 

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της αποψης οτι πρεπει η καθημερινότητα μας να παραμενει ιδια... Με καποια προσοχη βεβαια αλλα οχι υπερβολες... Αλλωστε μια εγκυμοσυνη δηλωνει οτι ειμαστε υγιεις αρκετα για να φέρουμε αλλον ενα ανθρωπο στη ζωη... Οχι οτι ειμαστε αρρωστες... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχχαχαχαχαχχαχα ρε ειμαι σιγουρη οτι κατι παιζει... Το εχω ξαναπει... Απλα δε θελω να το πιασω,  αν οντως υπαρχει,  μη γινει κατι και μετα στεναχωρεθω... 

εγω παντως στη θεση σου αυριο θα το εκανα το τεστακι!! μπραβο σου αν μπορεις να κρατηθεις μεχρι τη Δευτερα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Παω κανονικα στην δουλεια αφου δεν εχω κατι...

Καλημερα γλυκουλι μου !!οχι δεν.ελεγα για κιλα ποσο εβδομαδων....

Δεν ειμαι εγκυος!!μακαρι να ημουν!εχω ενα παιδακι 3 χρονων και θελουμε ενα δευτερο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Και τα χρωματακια που τα βρισκεις;

ειναι πανω στα κουμπια της μορφοποιησης ;)

@anemoni1989 κοριτσι δεν σκεφτεσαι δηλαδη για τεστακι καθολου ε?? εχεις τρανταχτα συμπτωματα βρε παιδι μου :) 

 

@Farmakotriftena ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙ????

οι υπολοιπες της αναμονης τι γινεστε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!! 

Τέλεια μέρα στο νησί σήμερα, και το γραφείο που είμαι έχει θέα θάλασσα.. Δυστυχώς είμαι μόνο για σήμερα εδώ αλλά έχω ανοίξει τέντα το παράθυρο και αγναντεύω! Ρε παιδί μου μαγικές ιδιότητες έχει η θάλασσα αγναντεύεις και ξενοιάζεις!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. 

Εγώ χάθηκα γιατί ειμαι χάλια όλη τη βδομάδα. Έχω μια μόνιμη αηδία αναγούλα και τάση για έμετο από τη στιγμή που θα ανοίξω τα μάτια μου.  Μια κουραση αλλο πράγμα... Εδώ και δύο μέρες κάνω και εμετούς.  Μέχρι στις 4 το απόγευμα δεν μπορώ ούτε νερό να πιω. Τρώω λίγο το απόγευμα με τα χίλια ζόρια γιατί τα πάντα με αηδιαζουν. Νερό πάλι με το ζόρι πίνω γιατί μέχρι και αυτό με αηδιάζει.  Δεν έχω τη δύναμη ούτε να βγω από το σπίτι. Το μεγάλο δράμα είναι όταν έρχεται η κορούλα μου την οποία λατρεύω βέβαια αλλά είναι τόσο ζωηρή που τα βλέπω όλα μαζί της.  9μμ γυρίζει ο άντρας σου και ευτυχώς αναλαμβάνει τα πάντα μετά. 

Αυτά με μενα...

Δεν έχω διαβάσει τα παντα. Αποσπασματικά μόνο.  Κάτι έλεγες @alina80 για μπάνια  εγώ το τελευταίο μου το έκανα 17/9 τις μέρες δλδ που γινόταν η εμφύτευση... 

@anemoni1989 τι γίνεται τελικα; ποτε περιμενεις;;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα σε όλες!! 

Τέλεια μέρα στο νησί σήμερα, και το γραφείο που είμαι έχει θέα θάλασσα.. Δυστυχώς είμαι μόνο για σήμερα εδώ αλλά έχω ανοίξει τέντα το παράθυρο και αγναντεύω! Ρε παιδί μου μαγικές ιδιότητες έχει η θάλασσα αγναντεύεις και ξενοιάζεις!

αχ τι τυχερη που εισαι εστω και για μια μερα μονο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ani ani είπε:

αχ τι τυχερη που εισαι εστω και για μια μερα μονο!!

Νιώθω πραγματικά τυχερή σημερα! Γιατι θα πάω να κάνω και νύχια μετα τη δουλεια χιχιχιχιχιχι

Σήμερα προβλέπεται μια όμορφη μέρα!

Κορίτσια θυμίστε μου ποιές περιμένετε αυτές τις μέρες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα και από εμένα. 

Εγώ χάθηκα γιατί ειμαι χάλια όλη τη βδομάδα. Έχω μια μόνιμη αηδία αναγούλα και τάση για έμετο από τη στιγμή που θα ανοίξω τα μάτια μου.  Μια κουραση αλλο πράγμα... Εδώ και δύο μέρες κάνω και εμετούς.  Μέχρι στις 4 το απόγευμα δεν μπορώ ούτε νερό να πιω. Τρώω λίγο το απόγευμα με τα χίλια ζόρια γιατί τα πάντα με αηδιαζουν. Νερό πάλι με το ζόρι πίνω γιατί μέχρι και αυτό με αηδιάζει.  Δεν έχω τη δύναμη ούτε να βγω από το σπίτι. Το μεγάλο δράμα είναι όταν έρχεται η κορούλα μου την οποία λατρεύω βέβαια αλλά είναι τόσο ζωηρή που τα βλέπω όλα μαζί της.  9μμ γυρίζει ο άντρας σου και ευτυχώς αναλαμβάνει τα πάντα μετά. 

Αυτά με μενα...

Δεν έχω διαβάσει τα παντα. Αποσπασματικά μόνο.  Κάτι έλεγες @alina80 για μπάνια  εγώ το τελευταίο μου το έκανα 17/9 τις μέρες δλδ που γινόταν η εμφύτευση... 

@anemoni1989 τι γίνεται τελικα; ποτε περιμενεις;;

Καλως το κοριτσι μας!! πολλα πολλα περαστικα σου ευχομαι..μαλλον εχεις λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη ε; κουραγιο εχω να πω μονο.. ο εμετος ειναι απο μονος του μια αηδια..ποσο μαλλον ολο το πακετο που εχεις εσυ!

Just now, noni90 είπε:

Νιώθω πραγματικά τυχερή σημερα! Γιατι θα πάω να κάνω και νύχια μετα τη δουλεια χιχιχιχιχιχι

Σήμερα προβλέπεται μια όμορφη μέρα!

Κορίτσια θυμίστε μου ποιές περιμένετε αυτές τις μέρες? 

ααα πολυ ωραια!! κ εγω παραπονο δεν εχω περιμενουμε καινουργιους καναπεδες σημερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...