Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα και από εμένα. 

Εγώ χάθηκα γιατί ειμαι χάλια όλη τη βδομάδα. Έχω μια μόνιμη αηδία αναγούλα και τάση για έμετο από τη στιγμή που θα ανοίξω τα μάτια μου.  Μια κουραση αλλο πράγμα... Εδώ και δύο μέρες κάνω και εμετούς.  Μέχρι στις 4 το απόγευμα δεν μπορώ ούτε νερό να πιω. Τρώω λίγο το απόγευμα με τα χίλια ζόρια γιατί τα πάντα με αηδιαζουν. Νερό πάλι με το ζόρι πίνω γιατί μέχρι και αυτό με αηδιάζει.  Δεν έχω τη δύναμη ούτε να βγω από το σπίτι. Το μεγάλο δράμα είναι όταν έρχεται η κορούλα μου την οποία λατρεύω βέβαια αλλά είναι τόσο ζωηρή που τα βλέπω όλα μαζί της.  9μμ γυρίζει ο άντρας σου και ευτυχώς αναλαμβάνει τα πάντα μετά. 

Αυτά με μενα...

Δεν έχω διαβάσει τα παντα. Αποσπασματικά μόνο.  Κάτι έλεγες @alina80 για μπάνια  εγώ το τελευταίο μου το έκανα 17/9 τις μέρες δλδ που γινόταν η εμφύτευση... 

@anemoni1989 τι γίνεται τελικα; ποτε περιμενεις;;

περαστικα κοριτσακι μου, ειναι για καλο τουλαχιστον ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα και από εμένα. 

Εγώ χάθηκα γιατί ειμαι χάλια όλη τη βδομάδα. Έχω μια μόνιμη αηδία αναγούλα και τάση για έμετο από τη στιγμή που θα ανοίξω τα μάτια μου.  Μια κουραση αλλο πράγμα... Εδώ και δύο μέρες κάνω και εμετούς.  Μέχρι στις 4 το απόγευμα δεν μπορώ ούτε νερό να πιω. Τρώω λίγο το απόγευμα με τα χίλια ζόρια γιατί τα πάντα με αηδιαζουν. Νερό πάλι με το ζόρι πίνω γιατί μέχρι και αυτό με αηδιάζει.  Δεν έχω τη δύναμη ούτε να βγω από το σπίτι. Το μεγάλο δράμα είναι όταν έρχεται η κορούλα μου την οποία λατρεύω βέβαια αλλά είναι τόσο ζωηρή που τα βλέπω όλα μαζί της.  9μμ γυρίζει ο άντρας σου και ευτυχώς αναλαμβάνει τα πάντα μετά. 

Αυτά με μενα...

Δεν έχω διαβάσει τα παντα. Αποσπασματικά μόνο.  Κάτι έλεγες @alina80 για μπάνια  εγώ το τελευταίο μου το έκανα 17/9 τις μέρες δλδ που γινόταν η εμφύτευση... 

@anemoni1989 τι γίνεται τελικα; ποτε περιμενεις;;

Υπομονη μεχρι να περασουν.. ποσο εβδομαδων εισαι ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , caramel_83 είπε:

ειναι πανω στα κουμπια της μορφοποιησης ;)

@anemoni1989 κοριτσι δεν σκεφτεσαι δηλαδη για τεστακι καθολου ε?? εχεις τρανταχτα συμπτωματα βρε παιδι μου :) 

 

@Farmakotriftena ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙ????

οι υπολοιπες της αναμονης τι γινεστε??

Καλημερα!  αδιαθετησες τελικα χθες? εμενα εχει αρχισει να με ποναει το στηθος μου αρκετα κ εχω κατι πονους στην κοιλια λες κ θα μου ερθει περιοδος και εξαψεις .. αλλα ειμαι 27η μερα του κυκλου .. οποτε εχω εως την κυριακη ! Αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος  αυτη την φορα .. Τοσο σιγουρη που σημερα στον υπνο μου ειδα οτι μου ηρθε περιοδος κ σηκωθηκα ξημερωματα να βαλω σερβιετα κ να παρω παυσιπονο γτ με πονουσε η κοιλια!!!!!! :P:P Αλλα ειναι νωρις ακομα για μενα .. Αν και σημερα ξεκινησαν τα " λευκα υγρα " πριν την περιοδο ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@anemoni1989 εχει ςβαλει καθολου θερμομετρο?

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα!  αδιαθετησες τελικα χθες? εμενα εχει αρχισει να με ποναει το στηθος μου αρκετα κ εχω κατι πονους στην κοιλια λες κ θα μου ερθει περιοδος και εξαψεις .. αλλα ειμαι 27η μερα του κυκλου .. οποτε εχω εως την κυριακη ! Αν και ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος  αυτη την φορα .. Τοσο σιγουρη που σημερα στον υπνο μου ειδα οτι μου ηρθε περιοδος κ σηκωθηκα ξημερωματα να βαλω σερβιετα κ να παρω παυσιπονο γτ με πονουσε η κοιλια!!!!!! :P:P Αλλα ειναι νωρις ακομα για μενα .. Αν και σημερα ξεκινησαν τα " λευκα υγρα " πριν την περιοδο ..

οχι δεν εχω αδιαθετησει ακομα, σημερα ειναι κανονικα ΑΑΝ εχω υπολογισει καλα την ωορηξια ;) επαφες ειχες καλες??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

@anemoni1989 εχει ςβαλει καθολου θερμομετρο?

οχι δεν εχω αδιαθετησει ακομα, σημερα ειναι κανονικα ΑΑΝ εχω υπολογισει καλα την ωορηξια ;) επαφες ειχες καλες??

Οχι!!! ειχα μια την μερα την ωορηξιας κ μια την επομενη , αλλα πριν δεν ειχαμε . εγω θα παω δυναμικα για τον αλλον μηνα ! ποιες περιμενουμε τωρα ? @anemoni1989   @noni90 ? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

Υπομονη μεχρι να περασουν.. ποσο εβδομαδων εισαι ?

Αύριο μπαίνω στην 7η. Και έχω την εντύπωση ότι στην 7η συνήθως ξεκινανε τα περισσότερα συμπτώματα. Στην κόρη μου στην 7η ξεκίνησαν.  @Ani ani εσύ είχες τπτ από αυτά; Δεν θα αντέξω κι αλλα.  Χθες έφαγα για μεσημέρι λίγο γάλα με δημητριακά,  ήταν το μόνο που μου έφερνε τη λιγότερη αηδία.  Μέχρι που έκανα εμετό και τώρα δεν μπορώ να βλέπω το γάλα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Οχι!!! ειχα μια την μερα την ωορηξιας κ μια την επομενη , αλλα πριν δεν ειχαμε . εγω θα παω δυναμικα για τον αλλον μηνα ! ποιες περιμενουμε τωρα ? @anemoni1989   @noni90 ? 

ειναι καλες αν ειχες μια την ημερα της ωορηξιας, υπαρχουν πιθανοτητες.... μην το αποκλειεις ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αύριο μπαίνω στην 7η. Και έχω την εντύπωση ότι στην 7η συνήθως ξεκινανε τα περισσότερα συμπτώματα. Στην κόρη μου στην 7η ξεκίνησαν.  @Ani ani εσύ είχες τπτ από αυτά; Δεν θα αντέξω κι αλλα.  Χθες έφαγα για μεσημέρι λίγο γάλα με δημητριακά,  ήταν το μόνο που μου έφερνε τη λιγότερη αηδία.  Μέχρι που έκανα εμετό και τώρα δεν μπορώ να βλέπω το γάλα. 

Υπομονή!!!Τα είχες και στην προηγουμενη εγκυμοσύνη? Γιατί λένε πως όταν είναι διαφορετικά τα συμπτώματα συνήθως είναι διαφορετικό φύλο. Μήπως ερχεται το αγοράκι?:)


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Οχι!!! ειχα μια την μερα την ωορηξιας κ μια την επομενη , αλλα πριν δεν ειχαμε . εγω θα παω δυναμικα για τον αλλον μηνα ! ποιες περιμενουμε τωρα ? @anemoni1989   @noni90 ? 

Περιμένω κι εγώ το Σάββατο αλλά κι εμένα έχουν αρχίσει όλα μου τα κλασσικά συμπτώματα πριν την περίοδο. Λευκά υγρά, είμαι κ ευσυγκίνητη, πρήστηκε κ το στήθος. Δεν ήταν αυτός ο μήνας μου. Είχα καλές επαφές και τους 3 μήνες αλλά δυστυχώς κάτι παίζει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Περιμένω κι εγώ το Σάββατο αλλά κι εμένα έχουν αρχίσει όλα μου τα κλασσικά συμπτώματα πριν την περίοδο. Λευκά υγρά, είμαι κ ευσυγκίνητη, πρήστηκε κ το στήθος. Δεν ήταν αυτός ο μήνας μου. Είχα καλές επαφές και τους 3 μήνες αλλά δυστυχώς κάτι παίζει... 

Εσυ ειχες αρκετες επαφες , οποτε εχεις πολλες ελπιδες . εξαλλου πριντην καθυστερηση , τα συμπτωματα που εχεις , ειναι ιδια με αυτα που εχεις πριν την περιοδο .. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Εσυ ειχες αρκετες επαφες , οποτε εχεις πολλες ελπιδες . εξαλλου πριντην καθυστερηση , τα συμπτωματα που εχεις , ειναι ιδια με αυτα που εχεις πριν την περιοδο .. 

Ναι αλλά είναι ο τρίτος μήνας που προσπαθώ και δεν. Ενώ έχω σωστές επαφές. Δεν σε υποψιάζει για κάτι? Εμένα πολύ. Απλά δε θέλω να πιέσω καταστάσεις κ ιδιαίτερα το σύντροφό μου οπότε ακολουθώ το δικό του χρονοδιάγραμμα.... και ελπίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Ναι αλλά είναι ο τρίτος μήνας που προσπαθώ και δεν. Ενώ έχω σωστές επαφές. Δεν σε υποψιάζει για κάτι? Εμένα πολύ. Απλά δε θέλω να πιέσω καταστάσεις κ ιδιαίτερα το σύντροφό μου οπότε ακολουθώ το δικό του χρονοδιάγραμμα.... και ελπίζω :)

Οχι ! Γτ καθε μηνα ενα ζευγαρι που δεν εχει προβληματα , εχει  20-25% πιθανοτητες για μωρο! μετα τις επαφες , καθεσαι καθολου ξαπλωμενη? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Οχι ! Γτ καθε μηνα ενα ζευγαρι που δεν εχει προβληματα , εχει  20-25% πιθανοτητες για μωρο! μετα τις επαφες , καθεσαι καθολου ξαπλωμενη? 

Αμέ, κανένα τεταρτο με μισάωρο. Κάθομαι ξαπλωμένη και μετά δεν κάνω κατευθείαν ντουζ όταν σηκωθώ, φοράω σερβιετάκι και κάνω μετά από κάποιες ώρες. Και ξεκινήσαμε κ βιταμινούλες τώρα. Εγώ ποντάρω τα λεφτά μου σε σας. Να μείνετε εσείς έγκυες να πάρω θάρρος κ εγώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...