Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αύριο μπαίνω στην 7η. Και έχω την εντύπωση ότι στην 7η συνήθως ξεκινανε τα περισσότερα συμπτώματα. Στην κόρη μου στην 7η ξεκίνησαν.  @Ani ani εσύ είχες τπτ από αυτά; Δεν θα αντέξω κι αλλα.  Χθες έφαγα για μεσημέρι λίγο γάλα με δημητριακά,  ήταν το μόνο που μου έφερνε τη λιγότερη αηδία.  Μέχρι που έκανα εμετό και τώρα δεν μπορώ να βλέπω το γάλα. 

ωχ καταλαβα τι με περιμενει...περαστικα κοριτσι..

Just now, noni90 είπε:

Αμέ, κανένα τεταρτο με μισάωρο. Κάθομαι ξαπλωμένη και μετά δεν κάνω κατευθείαν ντουζ όταν σηκωθώ, φοράω σερβιετάκι και κάνω μετά από κάποιες ώρες. Και ξεκινήσαμε κ βιταμινούλες τώρα. Εγώ ποντάρω τα λεφτά μου σε σας. Να μείνετε εσείς έγκυες να πάρω θάρρος κ εγώ! 

και εγω στον 4ο μηνα εμεινα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

@Farmakotriftena ζορικη εγκυμοσύνη...υπομονή και μακάρι να κρατήσουν ελάχιστα τα συμπτώματα αυτά.

@noni90 μου δεν μας υποψιάζει ο τρίτος μήνας προσπαθειών για κάτι.. Αν σκεφτείς ότι σε ένα απολύτως υγιές ζευγάρι, με σωστές επαφές οι πιθανότητες σύλληψης είναι 20-25% καταλαβαίνεις ότι το διάστημα είναι πολύ μικρό. Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι, όχι ακόμα τουλάχιστον. Είσαι και πολύ μικρή, οπότε νομίζω καλά τα λέει ο καλός σου. Απόλαυσε τη διαδικασία χωρίς άγχος. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

ωχ καταλαβα τι με περιμενει...περαστικα κοριτσι..

και εγω στον 4ο μηνα εμεινα...

 

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

@Farmakotriftena ζορικη εγκυμοσύνη...υπομονή και μακάρι να κρατήσουν ελάχιστα τα συμπτώματα αυτά.

@noni90 μου δεν μας υποψιάζει ο τρίτος μήνας προσπαθειών για κάτι.. Αν σκεφτείς ότι σε ένα απολύτως υγιές ζευγάρι, με σωστές επαφές οι πιθανότητες σύλληψης είναι 20-25% καταλαβαίνεις ότι το διάστημα είναι πολύ μικρό. Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι, όχι ακόμα τουλάχιστον. Είσαι και πολύ μικρή, οπότε νομίζω καλά τα λέει ο καλός σου. Απόλαυσε τη διαδικασία χωρίς άγχος. 

Να ξέρετε ένας απ τους λόγους που αποφάσισα να γραφτώ εδώ και να στείλω το πρώτο μου μήνυμα σε αυτό το τοπικ είναι ότι θαυμάζω πραγματικά τον τρόπο που ενθαρρύνετε η μια στην άλλη. Δεν είμαι ιδιαίτερα αγχωμένη, δε το σκέφτομαι δηλαδή και λέω πωπωπωπω δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος κ τέτοια. Απλά νιώθω ότι κάτι συμβαίνει. Παρόλα αυτά, δε με ενοχλεί να περιμένω λίγο και να συνεχίσω να απολαμβάνω το σύντροφό μου! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

@noni90 συμφωνω με την @alina80!  εφοσον εχετε τοσες επαφες κοιταξε να το απολαυσεις .. και θα το πιασετε το νινι ! μην εχεις το νου συνεχεια εκει ....

Δεν τον έχω συνέχεια εκεί. Απλά πχ τώρα ξέρω ότι θα αδιαθετήσω. Δε με πειράζει κ ιδιαίτερα αφού όπως σας έχω πει έχω το αίσθημα ότι κάτι συμβαίνει. Παρόλα αυτά δε με χαλάει καθόλου να συνεχίσουμε τις "προσπάθειες" και να απολαμβάνω τον αγαπημένο μου! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Elma86 είπε:

Υπομονή!!!Τα είχες και στην προηγουμενη εγκυμοσύνη? Γιατί λένε πως όταν είναι διαφορετικά τα συμπτώματα συνήθως είναι διαφορετικό φύλο. Μήπως ερχεται το αγοράκι?:)

Στην κόρη μου είχα ανακατωσούρα  (σε φάση όμως να νιώθω ότι γυρίζουν όλα μέσα μου) Μέχρι τον 6ο.  Και πολύ υπνηλία που αυτό με βοηθούσε πολύ να ξεχνιέμαι.  Εδώ χάθηκε να έχω  και υπνηλία χαχα.  Τον εμετό δεν μπορώ. Και πολλές φορές τρέχω στην τουαλέτα και βηχω κάνω ρανω  νιώθω το στομάχι μου στο λαιμό και τελικα δεν κάνω  εμετό. Αααλλο μαρτύριο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena Περαστικά κοριτσι μου και υπομονη... 

Εγω τα ιδια... Περιμενωωωω!!!  Αχαχχαχαχαχα και οχι δεν βαζω θερμομετρο γτ δεν ξερω καν ποια ειναι η φυσιολογική θερμοκρασια μου,  αφου θερμομετρουμαι μονο οταν νιωθω οτι εχω πυρετο!!!  :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

 

Να ξέρετε ένας απ τους λόγους που αποφάσισα να γραφτώ εδώ και να στείλω το πρώτο μου μήνυμα σε αυτό το τοπικ είναι ότι θαυμάζω πραγματικά τον τρόπο που ενθαρρύνετε η μια στην άλλη. Δεν είμαι ιδιαίτερα αγχωμένη, δε το σκέφτομαι δηλαδή και λέω πωπωπωπω δεν έχω μείνει ακόμα έγκυος κ τέτοια. Απλά νιώθω ότι κάτι συμβαίνει. Παρόλα αυτά, δε με ενοχλεί να περιμένω λίγο και να συνεχίσω να απολαμβάνω το σύντροφό μου! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! <3

Κοιταξε κ εγω ελεγα οτι κατι εχω ... :P, οτι εχω πολυκιστικες ημουν σιγουρη !!! κ ομως οταν πηγα στον γιατρο , μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα !!!! χαχαχχα  απλα εγω ηξερα για  καλη μας τυχη, οτι ο αντρας μου εχει χαμηλη κινητικοτητα σπερ. ΑΛΛΑ ειναι ξεροκεφαλος κ δεν παιρνει τιποτα!!!! Τωρα επιτελους θα παρει κατι βιταμινες.. κ σκεψου οτι ο γιατρος μου ειπε να προσπαθησω ενα χρονο κ μετα να κανω εξετασεις ( ασχετα που εγω τις εκανα μονη μου) . οποτε περιμενε ενα 6μηνο τουλαχιστον κ μετα κανε καποιες εξετασεις για να ηρεμησεις!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Farmakotriftena παιδευεσαι ρε παιδιμ αλλα αυτα τα συμπτωματα ειναι ενδειξεις καλης ορμονικης λειτουργιας! Η προγεστερονη κανει παρτυ! 

@alina80 ριξε την βουτια σου! Εγω εκανα με οδηγιες γιατρου να μην μεινω με βρεγμενο μαγιω και να μην ταλαιπωρηθω στον ηλιο γτ ηταν αυγουστος!

@anemoni1989 εχεις ανεβασει την αγωνια στα υψη!!!! Ακουω τυμπανοκρουσιες χαχαχα!

@ada32 ποτε δεν ξερεις! Εγω εμεινα εγκυος με δυο επαφες μια πριν την ωορρηξια κ μια μετα. Και σκεφτομουν οπως εσυ οτι δεν ηταν αρκετες!

@noni90 τι τυχερη που εισαι που εχεις αυτη τη θεα! Η θαλασσα ειναι θαυματουργη!

Μακαρι να εχουμε συντομα καλα νεα! Με την χαρα σας κ την επιτυχια σας παιρνουμε και οι υπολοιπες δυναμη!

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχαχαχαχχα ετσι σας κρατάω και εσας σε αγωνια... Οχι μονο εμενα!!!  Ελπιζω σ τελος να μη φαω ξενερα!!!! :P

Τα συμπτωματα της περιόδου μου παντως αγνοουνται πανηγυρικα!!! Αν οντως ερθει,  θα ειναι μεγαλη εκπληξη!!!! 

  • Μου αρέσει 6

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

Κοιταξε κ εγω ελεγα οτι κατι εχω ... :P, οτι εχω πολυκιστικες ημουν σιγουρη !!! κ ομως οταν πηγα στον γιατρο , μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα !!!! χαχαχχα  απλα εγω ηξερα για  καλη μας τυχη, οτι ο αντρας μου εχει χαμηλη κινητικοτητα σπερ. ΑΛΛΑ ειναι ξεροκεφαλος κ δεν παιρνει τιποτα!!!! Τωρα επιτελους θα παρει κατι βιταμινες.. κ σκεψου οτι ο γιατρος μου ειπε να προσπαθησω ενα χρονο κ μετα να κανω εξετασεις ( ασχετα που εγω τις εκανα μονη μου) . οποτε περιμενε ενα 6μηνο τουλαχιστον κ μετα κανε καποιες εξετασεις για να ηρεμησεις!

Εμένα μόνος του είπε να πάρουμε τις pregnacare και να παιρνουμε κ οι 2. Απλά θέλει να περιμένουμε λίγο για τις εξετάσεις κ για να ειμαι ειλικρινής δεν έχω θέμα με αυτό. 

 

πρίν από 7 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλημερα!

@Farmakotriftena παιδευεσαι ρε παιδιμ αλλα αυτα τα συμπτωματα ειναι ενδειξεις καλης ορμονικης λειτουργιας! Η προγεστερονη κανει παρτυ! 

@alina80 ριξε την βουτια σου! Εγω εκανα με οδηγιες γιατρου να μην μεινω με βρεγμενο μαγιω και να μην ταλαιπωρηθω στον ηλιο γτ ηταν αυγουστος!

@anemoni1989 εχεις ανεβασει την αγωνια στα υψη!!!! Ακουω τυμπανοκρουσιες χαχαχα!

@ada32 ποτε δεν ξερεις! Εγω εμεινα εγκυος με δυο επαφες μια πριν την ωορρηξια κ μια μετα. Και σκεφτομουν οπως εσυ οτι δεν ηταν αρκετες!

@noni90 τι τυχερη που εισαι που εχεις αυτη τη θεα! Η θαλασσα ειναι θαυματουργη!

Μακαρι να εχουμε συντομα καλα νεα! Με την χαρα σας κ την επιτυχια σας παιρνουμε και οι υπολοιπες δυναμη!

Και έτυχε κ σημερα να είναι χαλαρή μέρα οπότε το πρωι που ήρθα κ ελειπαν όλοι έκατσα στο περβάζι και έπινα καφέ... Απόλαυση σου λέω!

 

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχχαχαχαχχα ετσι σας κρατάω και εσας σε αγωνια... Οχι μονο εμενα!!!  Ελπιζω σ τελος να μη φαω ξενερα!!!! :P

Τα συμπτωματα της περιόδου μου παντως αγνοουνται πανηγυρικα!!! Αν οντως ερθει,  θα ειναι μεγαλη εκπληξη!!!! 

Δε θα ερθει!!!! Σίγουρα πράγματα. Περιμένουμε τεστ απλά για επιβεβαίωση.... 

Link to comment
Share on other sites

@alina80 να κανεις τη βουτια σου αν σου κανει ορεξη κ για παν ενδεχόμενο κανε αυτο που λεει η Μελινα ,αλλαξε μαγιο...

@Farmakotriftena περαστικα βρε κοριτσι!υπομονη!δε μπορεις να κανεις κ τπτ αλλο δυστυχως!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Farmakotriftena Περαστικά κοριτσι μου και υπομονη... 

Εγω τα ιδια... Περιμενωωωω!!!  Αχαχχαχαχαχα και οχι δεν βαζω θερμομετρο γτ δεν ξερω καν ποια ειναι η φυσιολογική θερμοκρασια μου,  αφου θερμομετρουμαι μονο οταν νιωθω οτι εχω πυρετο!!!  :P

Σε μένα τουλάχιστον η θερμοκρασία μου ήταν φυσιολογική τις μέρες που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Από 36.4 ως 36.8 έφτανε αλλά έπαιζε όλη μέρα.  Νομίζω τα δέκατα δεν είναι σίγουρη ένδειξη τουλάχιστον όχι για όλους τους οργανισμούς. 

Τι συμπτώματα εχεις; ποτε περίμενες περίοδο. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , noni90 είπε:

Αμέ, κανένα τεταρτο με μισάωρο. Κάθομαι ξαπλωμένη και μετά δεν κάνω κατευθείαν ντουζ όταν σηκωθώ, φοράω σερβιετάκι και κάνω μετά από κάποιες ώρες. Και ξεκινήσαμε κ βιταμινούλες τώρα. Εγώ ποντάρω τα λεφτά μου σε σας. Να μείνετε εσείς έγκυες να πάρω θάρρος κ εγώ! 

Ωραια ,καλα κανεις! κ οι βιταμινες βοηθανε ! μεχρι την Κυριακη πιστευω να ακουσουμε τα ευχαριστα απο καποια κοπελα !

πρίν από 26 λεπτά , noni90 είπε:

Εμένα μόνος του είπε να πάρουμε τις pregnacare και να παιρνουμε κ οι 2. Απλά θέλει να περιμένουμε λίγο για τις εξετάσεις κ για να ειμαι ειλικρινής δεν έχω θέμα με αυτό. 

 

Και έτυχε κ σημερα να είναι χαλαρή μέρα οπότε το πρωι που ήρθα κ ελειπαν όλοι έκατσα στο περβάζι και έπινα καφέ... Απόλαυση σου λέω!

 

Δε θα ερθει!!!! Σίγουρα πράγματα. Περιμένουμε τεστ απλά για επιβεβαίωση.... 

Ποσο σε ζηλευω! εχω ερθει στην Παρο και μου αρεσε πολυ !!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...