Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts

να σε αφήσει ήσυχη! Θα σου δείξουμε εμείς!!!

Κι εγώ ανήκω εδώ, βέβαια αφού μας έφερε στο σημείο να δώσουμε στην κόρη μας άσχετο όνομα πριν 3 χρόνια με τιμώρησε με το να μην μου μιλάει!!! Αν το ήξερα, θα γεννούσα 14 χρόνια πριν και θα έδινα άσχετο όνομα! Μόνο να ήξερε τι καλό μου έχει κάνει!!!

τη βλακεία την έκανε ο άντρας μου που της είπε ότι δεν ξέρω να χρησιμοποιώ τη χύτρα. μάλιστα της ζήτησε να έρθει σπίτι μας κάποια στιγμή. για να με διευκολύνει το έκανε ο αγαπούλης. εγώ του είχα υποσχεθεί να μάθω τη χύτρα μέσα στο 2010. δεν το έκανα. γι' αυτό ανέλαβε δράση.

πρέπει να φέρω την αδερφή μου επειγόντως για επίδειξη-ιδιαίτερο, μπας και γλιτώσω τα μούτρα της όρκας και μάλιστα στο σπίτι μου.

α πα πα! ανατρίχιασα!

ήρθε χθες να πάρει τη μικρή από το σπίτι και μου λέει μακρόσυρτα μόλις με βλέπει με ύφος Μανωλίδου "τί έπαθε η αδερφή σου κούκλα μου, τί ήταν αυτό, συγκλονίστηκα. τώρα με πήρε η μαμά σου" τάχα να μου δείξει ότι συμπαραστέκεται, ότι δεν το ήξερε νωρίτερα.

"αφού σου το είχε πει ο Στεφ από νωρίς" της απαντώ κοφτά.

"εε, λίγα πράγματα μου είπε ο Στεφ".

της έκανα έναν απαξιωτικό μορφασμό όλα τα λεφτά. δεν ξαναείπε τίποτα. θεατρίνα!

βλαμμένη! τάχα λυπήθηκε για την αδερφή μου.

αν ήταν στο χέρι της θα μας είχε εξαφανίσει όλους!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πες μου ότι της απάντησες!

πες μου ότι δεν την άφησες να παίξει μονόπρακτο!

με τσίτωσες τώρα!

σε παρακαλώ να μου απαντήσεις τί της είπες!:mad::mad::mad::mad:

αφού την ξέρεις την απάντηση...τι ρωτάς...;

τα πόδια μου πάγωσαν...τα χέρια μου έτρεμαν...η πίεση 100...κ μιλιά δεν βγήκε..μόνο χαμογέλασα κρύα...κ δέχτηκα το υπέροχο φιλί της!!!


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

να σε αφήσει ήσυχη! Θα σου δείξουμε εμείς!!!

Κι εγώ ανήκω εδώ, βέβαια αφού μας έφερε στο σημείο να δώσουμε στην κόρη μας άσχετο όνομα πριν 3 χρόνια με τιμώρησε με το να μην μου μιλάει!!! Αν το ήξερα, θα γεννούσα 14 χρόνια πριν και θα έδινα άσχετο όνομα! Μόνο να ήξερε τι καλό μου έχει κάνει!!!

αλοίμονο!!! αν δεν ήσουν εσύ εδώ ποιά θα ήταν????????????:tongue::tongue::tongue:


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

επίσης,η χύτρα σέβη είναι ένα πανεύκολο πράγμα που δεν χρειάζεται κανείς να σου δείξει...

κάνεις απλά την προετοιμασία του φαγητού πχ θες να κάνεις φασολάκια πράσινα...

βάζεις κρεμύδι πατάτες καρότα(ότι θες) σάλτσα αλάτι πιπέρι κλπ, κ απλά κλείνεις τη χύτρα...

από τότε που αρχίζει να σφυρίζει αφήνεις 10 λεπτά κ είναι έτοιμο...

τι να σου δείξει δλδ...η μαστερ σεφ?????????????


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφού την ξέρεις την απάντηση...τι ρωτάς...;

τα πόδια μου πάγωσαν...τα χέρια μου έτρεμαν...η πίεση 100...κ μιλιά δεν βγήκε..μόνο χαμογέλασα κρύα...κ δέχτηκα το υπέροχο φιλί της!!!

καλημέρα!:)

είχα την ελπίδα ότι είμαι η μοναδική στο είδος, της νύφης που δεν απαντάει από το σοκ!;):(

στα ίδια είμαστε.:cool:

χρειάζεσαι κι εσύ ιδιαίτερα από την Ντίνα-Jenia.:)

είναι πρύτανης!:cool:

Link to comment
Share on other sites

επίσης,η χύτρα σέβη είναι ένα πανεύκολο πράγμα που δεν χρειάζεται κανείς να σου δείξει...

κάνεις απλά την προετοιμασία του φαγητού πχ θες να κάνεις φασολάκια πράσινα...

βάζεις κρεμύδι πατάτες καρότα(ότι θες) σάλτσα αλάτι πιπέρι κλπ, κ απλά κλείνεις τη χύτρα...

από τότε που αρχίζει να σφυρίζει αφήνεις 10 λεπτά κ είναι έτοιμο...

τι να σου δείξει δλδ...η μαστερ σεφ?????????????

ερωτήσεις:

όταν βάζεις το λάδι, κρεμμύδι, κλπ το μάτι το έχεις στο δυνατό.

όταν κλείνεις το καπάκι και ασφαλίζεις, το μάτι είναι σε μέτρια φωτιά.

όταν σφυρίξει, κλείνω το ματι και περιμένω 10 λεπτά μέχρι να ανοίξω καπάκι;

ό,τι έχω γράψει λάθος διόρθωσέ με.

εγώ την χύτρα δεν την ξέρω. από το πατρικό μου ακόμα μαγείρευα σε απλή κατσαρόλα.

η πεθερά μόνο σε χύτρα μαγειρεύει. όταν:rolleyes:... λέμε τώρα. τα πάντα, ακόμα και όσπρια:confused:.

εγώ τα όσπρια ή τα λαδερά θεωρώ ότι χάνουν τη γεύση τους-θρεπτικότητά τους στη χύτρα.

για το κρέας συμφωνώ ότι είναι ευκολία.

τέλος πάντων. θα προσπαθήσω.:cool:

περιμένω οδηγίες.;)

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις:

όταν βάζεις το λάδι, κρεμμύδι, κλπ το μάτι το έχεις στο δυνατό.

σωστά

όταν κλείνεις το καπάκι και ασφαλίζεις, το μάτι είναι σε μέτρια φωτιά.

όχι εγώ το έχω στο φουλ μέχρι να αρχίσει να σφυρίζει

όταν σφυρίξει, κλείνω το ματι και περιμένω 10 λεπτά μέχρι να ανοίξω καπάκι;

μόλις σφυρίξει το βάζω σε μέτρια φωτιά, κ αφήνω σε μέτρια φωτιά για 10 λεπτά. Μετά κλείνω το μάτι, το αφήνω εκεί, κ περιμένω μέχρι να είναι έτοιμη για απασφάλιση.

απλά να είσαι σίγουρη ότι έχει αρκετό νεράκι μέσα η χύτρα

ό,τι έχω γράψει λάθος διόρθωσέ με.

εγώ την χύτρα δεν την ξέρω. από το πατρικό μου ακόμα μαγείρευα σε απλή κατσαρόλα.

η πεθερά μόνο σε χύτρα μαγειρεύει. όταν:rolleyes:... λέμε τώρα. τα πάντα, ακόμα και όσπρια:confused:.

εγώ τα όσπρια ή τα λαδερά θεωρώ ότι χάνουν τη γεύση τους-θρεπτικότητά τους στη χύτρα.

καλά διίστανται οι απόψεις επί του συγκεκριμένου... βέβαια, αν βράζεις το όσπριο για 2,5 ώρες να μαλακώσει τι ακριβώς θρεπτικότητα κρατάει...; σε σύγκριση με τη χύτρα που το βράζεις 15 λεπτά...;

επίσης, είναι τόσο λίγοι πια αυτοί που μαγειρεύουν...που αν μη τι άλλο...το μαγειρευτό φαγάκι είναι 1.000.000 φορές καλύτερο από τα προμαγειρεμένα, κ τα γκούντις...

άσε που δεν υπάρχει πολυτέλεια χρόνου να περιμένεις ώρες να γίνει ένα φαγάκι..ενώ σε 10 λεπτάκια είσαι έτοιμη...

για εμένα η χύτρα είναι δεξί μου χέρι...σχεδόν τπτ δεν μαγειρεύω εκτος...

για το κρέας συμφωνώ ότι είναι ευκολία.

τέλος πάντων. θα προσπαθήσω.:cool:

περιμένω οδηγίες.;)

ελπίζω να σε κατατόπισα...ρώτα ό,τι άλλο θες..


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να σε κατατόπισα...ρώτα ό,τι άλλο θες..

μόλις μίλησα με την αδερφούλα μου επ' αυτού.

και τα όσπρια τα κάνει στη χύτρα όταν δεν έχει χρόνο. και γίνονται μια χαρά.

μου είπε για δυνατή φωτιά συνεχόμενα. όταν σφυρίζει βάζει το μάτι στο 3 (έχουμε και οι δύο νεφ κουζίνα) και περιμένει 30-35 λεπτά. απασφαλίζει και αναλόγως βλέπει αν χρειάζεται επιπλέον κάτι, βράσιμο, μπαχαρικά, νεράκι, κριθαράκι κλπ.

λέω να την δοκιμάσω αύριο το απόγευμα. άντε να δούμε, μπας και γλιτώσω την όρκα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα... Μ'αρέσει που ήξερε που θα σε βρεί!

;):tongue::tongue::tongue::tongue:

μιλάς κι εσύ που έχεις πεθερά μάλαμα!

εδώ χθες πήγα να ρωτήσω τον Στεφ για το πότε θα έφερναν οι γονείς του την Χρύσπα και το μόνο που ξεστόμισα εντελώς ήρεμα ήταν "πότε οι γονείς σου..." χωρίς να προλάβω να πω τίποτα άλλο και με φωνές μου απάντησε "αμάν πια με τους γονείς μου, τίποτα καλό δεν βρίσκεις"

:shock:

πλάκα κάνεις του λέω. δεν είπα τίποτα, θα έλεγα πότε θα την φέρουν.:evil:

και μετά ήταν σαν βρεγμένο γατί.

εγώ όμως αφού σιδέρωνα για μισάωρο, να ηρεμήσω, τον ξέχεσ.., γιατί ακόμα δεν είπα κάτι και τους υπερασπιζόταν. για μένα μία φορά δεν έκανε υπεράσπιση, με κλειστά μάτια. βλέπεις εγώ είμαι ξένη-παράξενη. οικογένειά του η μανούλα και ο μπαμπούλης, γεμάτοι καλοσύνη, που τους παρεξηγεί η κακιά νύφη.:evil:

Link to comment
Share on other sites

;):tongue::tongue::tongue::tongue:

μιλάς κι εσύ που έχεις πεθερά μάλαμα!

εδώ χθες πήγα να ρωτήσω τον Στεφ για το πότε θα έφερναν οι γονείς του την Χρύσπα και το μόνο που ξεστόμισα εντελώς ήρεμα ήταν "πότε οι γονείς σου..." χωρίς να προλάβω να πω τίποτα άλλο και με φωνές μου απάντησε "αμάν πια με τους γονείς μου, τίποτα καλό δεν βρίσκεις"

:shock:

πλάκα κάνεις του λέω. δεν είπα τίποτα, θα έλεγα πότε θα την φέρουν.:evil:

και μετά ήταν σαν βρεγμένο γατί.

εγώ όμως αφού σιδέρωνα για μισάωρο, να ηρεμήσω, τον ξέχεσ.., γιατί ακόμα δεν είπα κάτι και τους υπερασπιζόταν. για μένα μία φορά δεν έκανε υπεράσπιση, με κλειστά μάτια. βλέπεις εγώ είμαι ξένη-παράξενη. οικογένειά του η μανούλα και ο μπαμπούλης, γεμάτοι καλοσύνη, που τους παρεξηγεί η κακιά νύφη.:evil:

ηρθα χαχαχαχα!! σεβη δεν ειναι ετσι δεν σε θεωρεί η κακια νυφη απλα δεν μπορει να δεχτει οτι οι γονεις του δεν ηταν αυτο που περίμενε και ειναι υπεράσπιση του εαυτού του .... το εκανε και ο δικος μου στην αρχη τωρα να μην πω τι λεει χαχαχαχαχαχα!! θα το καταλαβει οταν με το καλο θα ερθει και το δευτερο νινι ξερω τι λεω !!!!:rolleyes::rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites

αλοίμονο!!! αν δεν ήσουν εσύ εδώ ποιά θα ήταν????????????:tongue::tongue::tongue:

Έτσι ακριβώς... Αλοίμονο!!!!!!!!!

τι να σου δείξει δλδ...η μαστερ σεφ?????????????

καλέ ναι!!! Σιγά την επιστήμη...

Σεβούλα, δεν θέλουν όλα τα είδη 10 λεπτά αφού σφυρίξει η βαλβίδα... Αυτό όμως θα το δεις μόνη σου! Στις φακές πχ, έχω παρατηρήσει ότι είναι καλές με 8 λεπτά ακριβώς βράσιμο μετά το σφύριγμα... Το μοσχάρι εγώ το αφήνω 45 λεπτα (μου αρέσει να είναι πολυ μαλακό)... Αααα, διαφωνώ με εβελίνι στο ότι όταν σβήνεις το μάτι αφήνεις την χύτρα κλειστή πάνω. Συνεχίζει να μαγειρεύεται το φαγητό. Εγώ την βγάζω από το ζεστό μάτι και την βάζω δίπλα μέχρι να πέσει η βαλβίδα ή αν βιάζομαι αφού βγάλω τον αέρα χειροκίνητα...

εδώ χθες πήγα να ρωτήσω τον Στεφ για το πότε θα έφερναν οι γονείς του την Χρύσπα και το μόνο που ξεστόμισα εντελώς ήρεμα ήταν "πότε οι γονείς σου..." χωρίς να προλάβω να πω τίποτα άλλο και με φωνές μου απάντησε "αμάν πια με τους γονείς μου, τίποτα καλό δεν βρίσκεις"

:shock:

Ναι, είδες, η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση... Εγώ πάντως σταμάτησα να παραπονιέμαι συνεχώς... Έχανα το δίκιο μου... Αλλά φυσικά το ότι δεν έχουμε επαφή πλέον με έχει βοηθήσει στο να την βγάλω από την ζωή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...