Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

PETHEROPLIKTES NUFOULES!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Εμας παλι ηθελαν 100 προσκλητηρια μονο για αυτους ενω τους ειχαμε πει πως δεν θελουμε πολλους προσκεκλημενους.. Ο πεθερος μου ειπε τοτε πως επειδη τον ειχαν καλεσει καποια ατομα στη χαρα των παιδιων τους, αυτος θελει να δωσει το καλεσμα και ας μην ερθουνε.. Σε ολο αυτο το διαστημα, αφου τους δωσαμε τα προσκλητηρια, μας κοκορευοταν πως μπορει να μην ερθουν ολοι οσοι καλεσε, αλλα οσοι τον ενημερωσαν, του εδωσαν και απο ενα φακελο με λεφτα για να μας δωσει. :rolleyes:

Καναμε τη γαμοβαφτιση Κυριακη 20/09/2009.. Σε ολο αυτο το διαστημα, δεν ενδιαφερθηκαν ουτε μια φορα για το πως πανε οι ετοιμασιες παρα μονο για τα προσκλητηρια και μαλιστα μας κρατουσαν μουτρα που αποφασισαμε να κανουμε αλλους κουμπαρους απο το νονο του Βασιλη (στην Πατρα -λενε- εχουν εθιμο να παντρευει το βαφτιστηρι ο νονος του :roll:). Η γαμοβαφτιση ειχε προγραμματιστει να γινει στις 12:30 και εκεινοι ηρθαν στις 12:20.. Ο αντρας μου ντυθηκε μονος του γαμπρος και πηγε μονος του στην εκκλησια και τους περιμενε σαν το μακακα κατω για να τον ανεβασουν στα σκαλια ως γαμπρο.. Σε ολη τη διαρκεια των μυστηριων, ηταν και οι δυο σαν κλαμμενα μο**ια... Οταν τελειωσαν τα μυστηρια και βγηκαμε στον προαυλιο χωρο της εκκλησιας για το catering, ο πεθερος μου ελεγε σε οσους τον συγχαιρανε πως "Στην Πατρα δεν τα σηκωνουν αυτα (οπου αυτα, βαλτε γαμο και βαφτιση την ιδια μερα) αλλα ας οψεται" :evil: ενω η πεθερα εκανε παραπονα για το catering οτι δεν της αρεσει (να σημειωσω πως δεν εδωσαν ευρω τσακιστο για τι-πο-τα αλλα αποψη ειχανε για ολα). Το αποκορυφωμα ηταν που μετα τη "δεξιωση" - catering, η πεθερα ηρθε σπιτι και πηρε 40 μπομπονιερες να τις μοιρασει στους γνωστους που δεν ηρθαν.. Και μας εδωσαν και τους περιβοητους φακελους με τα λεφτα των καλεσμενων που δεν ηρθαν.. Οι οποιοι φακελοι ηταν Ο φακελος (ενας δηλαδη) με ενα 100ευρω μεσα.. :mad:

Το βραδυ δε, ειχαν την απαιτηση να τους τραπεζωσουμε.. Εγω δεν ηθελα με την καμμια, επεμενε ο αντρας μου και τελικα πηγαμε σε ενα ησυχο ταβερνακι και μας κουβαλησαν την προγιαγια του αντρα μου, τη γιαγια του, το θειο του με τη γυναικα του και απο το δικο μου το σοϊ δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ! :evil: Οταν δε περασε η ωρα, η πεθερα μου εκανε σαν παλαβη να την επιστρεψουμε εμεις στο ξενοδοχειο γιατι δεν ειχε λεφτα για ταξι :rolleyes: Να σημειωσω και εδω πως ουτε στο τραπεζι εδωσαν λεφτα.. Ο λογαριασμος ηταν 303 ευρω και εκεινοι σφυριζαν ανεμελα....

:evil::evil::evil::evil::evil:

ΖΑΡΓΑΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΥΜΑΣΕ ΒΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΝΤΣς !!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!! ΕΓΩ ΝΑΙ !!1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έβρισε το παιδί;:confused::shock:

καλέ το είχα ξεχάσει (σκέψου τι άλλο έχω ζήσει!!!)... Η @#@#@##@ γεροντοκόρη θεία ήρθε από την Μάνη που ζει (ναι είναι και τέτοιες)... Παρά το σοκ του μαύρου, πήγα με την μικρή να την χαιρετήσω που μπήκε στον κόπο κι έκανε ταξίδι... Με το που φτάνω, σκύβω να την φιλήσω, μου γύρισε τα μούτρα, πήγε να πιάσει την 15μηνη μικρή η οποία φυσικά δεν την ήξερε και γύρισε στην αγκαλιά μου και γυρνάει η @#@#@#@ και λέει στο παιδί : "καλή σκύλα είσαι κι εσύ"!!!! "Είχε να μοιάσει" της απάντησα και εκτοτε δεν ξαναμιλήσαμε ποτέ...

Ήρθε στην βάφτιση του γιου μου, δεν της μίλησα, απείλησε ότι θα φύγει, με έπιασε ο πεθερός να μου πει να κάνω την μικρή και να της μιλήσω κτλ, του έβαλα χέρι και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

κάτι αρχίζω και θυμάμαι για τις μαυροφορεμένες.

έχουμε γίνει σήριαλ εξαιτίας των κακιασμένων.

μακριά από αυτές όσο γίνεται. μακριά. στη Μόσχα αδερφές μου, στη Μόσχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ το είχα ξεχάσει (σκέψου τι άλλο έχω ζήσει!!!)... Η @#@#@##@ γεροντοκόρη θεία ήρθε από την Μάνη που ζει (ναι είναι και τέτοιες)... Παρά το σοκ του μαύρου, πήγα με την μικρή να την χαιρετήσω που μπήκε στον κόπο κι έκανε ταξίδι... Με το που φτάνω, σκύβω να την φιλήσω, μου γύρισε τα μούτρα, πήγε να πιάσει την 15μηνη μικρή η οποία φυσικά δεν την ήξερε και γύρισε στην αγκαλιά μου και γυρνάει η @#@#@#@ και λέει στο παιδί : "καλή σκύλα είσαι κι εσύ"!!!! "Είχε να μοιάσει" της απάντησα και εκτοτε δεν ξαναμιλήσαμε ποτέ...

Ήρθε στην βάφτιση του γιου μου, δεν της μίλησα, απείλησε ότι θα φύγει, με έπιασε ο πεθερός να μου πει να κάνω την μικρή και να της μιλήσω κτλ, του έβαλα χέρι και τέλος...

εγώ θα έμενα στηλη άλατος.

συνήθως στην άμμετρη βλακεία-κακία-αδικία παγώνω! είναι το σοκ της λογικής μπροστά στο τσίρκο τους!

...

είμαι τόσο μπριζωμένη όμως πλέον, που για την επόμενη φορά δεν με βλέπω καν να απαντώ. ή που θα αδιαφορήσω χαμογελώντας ειρωνικά-σκάω γάιδαρο, το' χω αυτό-ή που θα γίνω βίαιη.

για μένα έχω φάει πολλά αυτογκολ. για το παιδί γίνομαι νεάντερταλ και πιο πίσω.

χόμο πιθήκους φόνικους:evil:!

προς το παρόν το αγαπούν το παιδί μου. οπότε Σέβη σε καταστολή.:rolleyes::cool:

Link to comment
Share on other sites

ποιά μόσχα...; μια χαρά είναι εκεί...!!

στον εξώ από εδώ...στον αγύριστο...εκεί καλά είναι...

δεν λέμε τέτοια αγάπηη μου γλυκιά.

τότε σε μας έρχεται το κακό.

για κανέναν. ούτε για τον χίτλερ.

Link to comment
Share on other sites

δεν λέμε τέτοια αγάπηη μου γλυκιά.

τότε σε μας έρχεται το κακό.

για κανέναν. ούτε για τον χίτλερ.

Αχ κι εγώ συμφωνώ με αυτό!!! Νόμιζα όμως ότι το έχει η κούτρα μου, δεν τολμώ να σκεφτώ κακό ή να σκεφτώ να κάνω πουστίτ@α, εεεε η καταστροφή θα μου έρθει... Τίμια, ειλικρινής και καλή με το στανιό πρέπει να είμαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν λέμε τέτοια αγάπηη μου γλυκιά.

τότε σε μας έρχεται το κακό.

για κανέναν. ούτε για τον χίτλερ.

δεν έχεις άδικο σέβη...απλά όταν κπ αναφέρεται έτσι σε ένα παιδάκι...μου βγάζει ό,τι χειρότερο...έχω..


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις άδικο σέβη...απλά όταν κπ αναφέρεται έτσι σε ένα παιδάκι...μου βγάζει ό,τι χειρότερο...έχω..
ας νιώθω και τις δύο, απόλυτα όμως.

απλά αυτή την αναφορά ποτέ κα ιγια κανέναν και για τίποτα.

φιλικά. προτιμότερο να ρίξετε ένα χεστήρι με όλα τα γάλλικά που συνεπάγεται. λέμε τώρα.

αν καταφερετε να της ανεβάσετε την πίεση με ένα σας χαμόγελο... αυτό είναι το ιδανικό.

αλλά ρε φούστη μου όλες οι ώρες δεν είναι ίδιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη χρονια κοριτσια

ωραιο το θεμα σας, το παρακολουθω και καποιες φορες γελαω με τα κατορθωματα της καθε πεθερας.

Η γνωμη μου ειναι οτι η νυφη ειναι παντα ξενη και ποτε δεν γινετε κορη για καποιες πεθερες. Εγω πιστευω οτι εχω καλη πεθερα. Σιγουρα καποιες φορες με νευριαζει αλλα εχει και πολλα καλα. Εγω για την ωρα τουλαχιστον της φεομαι πολυ καλα, τη παιρνω σχεδον καθε μερα τηλ. ειμαι διπλα της εχω πολυ καλα αισθηματα για αυτην.Κι αυτη με υπερασπιζετε δεν ανακατευετε και γενικα ενδιαφερετε για μας.Οποτε τις φορες που με νευριαζει δεν δινω σημασια και να το κραταω γιατι ο καθε ανθρωπος εχει τα ελλατωματα του, σιγουρα και γω θα εχω δεν ειμαι τελεια. Οταν με το καλο κανω παιδακι θα της πω το ονομα η του πεθερου γιατι και γω ετσι εμαθα, γιατι βλεπω οτι το θελει και γιατι μου αρεσουν τα ονοματα τους. Αν δεν μου αρεσαν δεν θα τα ελεγα και κει θα ειχα προβλημα αλλα δεν θα εκανα πισω.Εγω θελω να εχουμε καλη σχεση οπως εχω με τους δικους μου.Μανα δεν τη νιωθω και δεν θα τη νιωσω ποτε, αλλα θελω να χω πολυ καλη σχεση και εννοειτε οτι δεν εχω οικονομικο οφελος.Και ο αντρας μου δεν δεχετε κουβεντα δηλ. παντα τη δικαιολογει οταν πω κατι που με πειραξε.Αλλα νομιζω οτι νο 1 πεθερα ειναι η γιαγια μου.Η μαμα μου ειναι 45 χρονων και εχει τραβηξει τα πανδινα και ακομα την εχει μεσα στο σπιτι και δεν την εχει πεταξει εξω.Παρ' ολο που ειναι γιαγια μου και την αγαπαω βλεπω το τι κακο εχει κανει μεσα στο σπιτι μου. Μιλαμε για φοβερες καταστασεις. καταστασεις φοβερες που για μενα η μαμα μου ειναι ηρωας.Αλλα ουτε και ο μπαμπας μου περνει το μερος της μαμας μου.Τα καταλαβαινει ολα λεει αλλα ειναι μανα του. Ετσι ειναι οι αντρες προς τη "μαμα".


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ωραία τα λες κορίτσι.

αλλά ήθελα να σε έβλεπα όταν θα έθιγαν τα δικά σου ιερά και όσια το δεν θα έκανα πίσω που λες πού θα πήγαινε, όταν ο άντρας σου έγερνε πάλι προς τη μανούλα.

φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια κοριτσια

ωραιο το θεμα σας, το παρακολουθω και καποιες φορες γελαω με τα κατορθωματα της καθε πεθερας.

Η γνωμη μου ειναι οτι η νυφη ειναι παντα ξενη και ποτε δεν γινετε κορη για καποιες πεθερες. Εγω πιστευω οτι εχω καλη πεθερα. Σιγουρα καποιες φορες με νευριαζει αλλα εχει και πολλα καλα. Εγω για την ωρα τουλαχιστον της φεομαι πολυ καλα, τη παιρνω σχεδον καθε μερα τηλ. ειμαι διπλα της εχω πολυ καλα αισθηματα για αυτην.Κι αυτη με υπερασπιζετε δεν ανακατευετε και γενικα ενδιαφερετε για μας.Οποτε τις φορες που με νευριαζει δεν δινω σημασια και να το κραταω γιατι ο καθε ανθρωπος εχει τα ελλατωματα του, σιγουρα και γω θα εχω δεν ειμαι τελεια. Οταν με το καλο κανω παιδακι θα της πω το ονομα η του πεθερου γιατι και γω ετσι εμαθα, γιατι βλεπω οτι το θελει και γιατι μου αρεσουν τα ονοματα τους. Αν δεν μου αρεσαν δεν θα τα ελεγα και κει θα ειχα προβλημα αλλα δεν θα εκανα πισω.Εγω θελω να εχουμε καλη σχεση οπως εχω με τους δικους μου.Μανα δεν τη νιωθω και δεν θα τη νιωσω ποτε, αλλα θελω να χω πολυ καλη σχεση και εννοειτε οτι δεν εχω οικονομικο οφελος.Και ο αντρας μου δεν δεχετε κουβεντα δηλ. παντα τη δικαιολογει οταν πω κατι που με πειραξε.Αλλα νομιζω οτι νο 1 πεθερα ειναι η γιαγια μου.Η μαμα μου ειναι 45 χρονων και εχει τραβηξει τα πανδινα και ακομα την εχει μεσα στο σπιτι και δεν την εχει πεταξει εξω.Παρ' ολο που ειναι γιαγια μου και την αγαπαω βλεπω το τι κακο εχει κανει μεσα στο σπιτι μου. Μιλαμε για φοβερες καταστασεις. καταστασεις φοβερες που για μενα η μαμα μου ειναι ηρωας.Αλλα ουτε και ο μπαμπας μου περνει το μερος της μαμας μου.Τα καταλαβαινει ολα λεει αλλα ειναι μανα του. Ετσι ειναι οι αντρες προς τη "μαμα".

χιχιχι!! κουκλι ποσο καιρο εισαι παντρεμενη ???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, πήρε το μάτι μου σήμερα αυτά που γράφετε και δεν τα πιστεύω μιλάμε! Έχω φρίξει!

Σέβη βρισκόμαστε κι εδώ, τι γίνεται?

Δεν έχω να πω κάτι για την πεθερά μου. Είναι μια χαρά άνθρωπος και συννενοούμαστε! Το καλό είναι ότι ξέρει που μπαίνουν τα όρια της σχέσης μας.

Είμαι παντρεμένη από το 2005 και φυσικά την γνωρίζω και από όταν είχα σχέση ακόμα με τον άντρα μου, περίπου από το 2001.Το ίδιο έχω να πω και για τον πεθερό, που είναι μια ψυχούλα!

Τώρα όσο για τα ονόματα που λέτε, πάντα είχα στο μυαλό μου ότι το 1ο παιδί παίρνει όνομα από το σόι του άντρα(παλιά έθιμα) και το 2ο από τη γυναίκα!Έτσι χωρίς καμία συζήτηση απλά βγάλαμε την πεθερά μου. Και φυσικά ήθελα να βγάλω τη μανούλα μου, που την κρατάει κιόλας όταν εγώ δουλεύω, αλλά είπαμε... Ελπίζω σε 2ο κοριτσάκι! Να σημειωθεί βέβαια ότι και η πεθερα δεν έβγαλε κιχ για το πως θα βγάλουμε το παιδί, είδα όμως πόσο χάρηκε όταν τελικά πήρε το όνομά της! Αλίμονο!

Μάλλον είμαι από τις τυχερες και γι'αυτό δεν λέω άλλο, μη σας σπάσω και τα νευρα :rolleyes:

Ευχομαι υπομονή με όσα περνάτε κοριτσάκια μου και προσπαθήστε να μην τα βάζετε μέσα σας όσο δύσκολο κι αν είναι!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα λες κορίτσι.

αλλά ήθελα να σε έβλεπα όταν θα έθιγαν τα δικά σου ιερά και όσια το δεν θα έκανα πίσω που λες πού θα πήγαινε, όταν ο άντρας σου έγερνε πάλι προς τη μανούλα.

φιλικά πάντα.

Δεν εννοουσα κατι με αυτο που ειπα. Απλα σα σκεψη δικη μου ειπα οτι δεν θα υποχωρουσα αν δεν μου αρεσε το ονομα τους.Αν ειχα προβληματα δεν ξερω τι θα εκανα.Δεν συμφωνω καθολου με τα πεθερικα που θελουν με το ζορι να ακουγεται το ονομα τους.Αυτο ειναι θεμα του ζεευγαριου και μονο. Και τωρα οταν ο αντρας μου γερνει προς τη μανουλα του πληγωνομαι πολυ.Βεβαια το θεμα μου τωρα ειναι να ερθει το μωρο.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...