Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

αχ κοριτσια εχω απελπιστει με τα κιλα που πηρα βλεπω την κοιλια μου που ειναι οπως οταν ημουν τεσσαρων μηνων κ με πιανει καταθλιψη..

μανιταρι μαγικο: Το καημενουλι..να του μιλατε..κριμα το νινι.

cmes: Αφου κρατηθηκες κ δεν σας ειδαμε στις ειδησεις..χαχα τι πρωτοβουλιες ηταν αυτες του παπα..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@CMESκ εγω κατι τετοιο βλεπω να γινετε αλλα εγω θα βγω στις ειδησεις.κ εγω καλες σχεσεις εχω με την πεθερα μου.οτι κανει το κανει απο την λαχταρα της για το εγγονι της.ε κ εγω καποιες φορες νιωθω κομπαρσα.

@rainbowτου μιλαμε ενοειται κ παιζουμε αλλα οσο να πεις ειναι καπως.τον εχω συνηθισει ζωηρουλη.κ εγω εχω μπυροκοιλια.καπως ετσι ειναι οταν ημουν εγκυος ηταν μεν μεγαλη αλλα οχι πλαδαρη καπως πρεπει να την σουλουπωσω.πως δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειδησεις αυτόφωρο κατευθείαν θα με πηγαίνανε . εγω παλι που δεν εχω καθολου καλες σχεσεις φανταστειτε πως ειμαι οταν τον παιρνει αγκαλια. Τρελα!! Ευτυχως δεν ερχεται συχνα. 

@Μανιταρι Μαγικο εσυ εχεις κ πιο σοβαρο λογο για το δευτερο ονομα. Αλλα προκειμενου να φτασεις να μαλωσεις σκεψου οτι οι αγιοι δε θυμωνουν.....  Μα τι πραμα ειναι αυτο να μην μπορουμε να βαλουμε στα παιδια μας οτι ονομα γουσταρουμε;;


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εταξα την εκκλησια γκρινιαξε λιγο ο αντρας μιυ γιατι δεν ηθελε, ενω τον ειχα ρωτισει δεν το θυμοταν ,αλλα δε μπορει να κανει αλλιως γι μενα το ταμα ειναι ταμα δεν το θεωρω σωστο στα δυσκολα να ταζω κ μετα να μην το εκπληρωνω, φοβαμαι μη γινει κατι αν δεν εκπληρωθει.τωρα αν ειχα ταξει ονομα δεν ξερω πως θα το επερνε κ τι θα γινοταν ισως μας εβγαζε κ απο τη δυσκολη θεση του ονοματος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@dimitroula30το ξερω οτι οι αγιοι δεν θυμωνουν θα τον παμε στο μοναστηρι η στην εκκλησια στην αθηνα.το ηθελα ομως το δευττερο ονομα να δω πως θα τα καταφερω.

σε καταλαβαίνω ζουζούνα μου, αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι τους πειράζει το δεύτερο όνομα. καθόμαστε και χαλιόμαστε για κάτι τόσο απλό που λύνεται πανεύκολα. Μα δεν ζητάμε να γραφτεί στα χαρτιά απλά να το φωνάξει ο παπάς στην εκκλησία.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Πηγαμε σημερα στη μαμα μου οχι για πολυ γτ εχουμε κ ταξιδι.καλα ηταν αλλα κουραστηκα τρεις ωρες ταξιδι πηγαινε-ελα εκανε κ ζεστη ο μπεμπακος ιδρωνε στην πλατουλα του κ αγχωνομουν πηγαμε κ χτες στον παιδιατρο( ταξιδι το λες κ αυτο μια ωρα αποσταση)το σπιτι ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο ουφ δεν μπορω!!! Θελω να κατσω στον ηλιο στην αυλη κ να πιω καφε!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω θεμα με το δεξι στηθος απο χθες. Ποναει πολυ και το μωρο μετα απο 3 λεπτα θηλασμο σπαραζει στο κλαμα! Μαλλον εχει καμια αποφραξη πορου, βαζω οσο μπορω το μωρο, βαζω θηλαστρο, μασαζ με ζεστο νερο αλλα δεν βλεπω βελτιωση. Φοβαμαι μην κανω καμια μαστιτιδα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESαν δεις κ συνεχιζετε αυτη η κατασταση παρε το γιατρο.εγω για να κοψω το γαλα ειχα μπει στο ντους ειχα βαλει το τηλεφωνο πανω στο στηθος μου κ το ζουλαγα για πολυυυυυ ωρα.βεβαια ειχα πολυ γαλα κ το εκανα αυτο για δυο ωρες αλλα ειχε τελεια ροη ακομα κ το αριστερο που εβγαζε σταγονες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESαν δεις κ συνεχιζετε αυτη η κατασταση παρε το γιατρο.εγω για να κοψω το γαλα ειχα μπει στο ντους ειχα βαλει το τηλεφωνο πανω στο στηθος μου κ το ζουλαγα για πολυυυυυ ωρα.βεβαια ειχα πολυ γαλα κ το εκανα αυτο για δυο ωρες αλλα ειχε τελεια ροη ακομα κ το αριστερο που εβγαζε σταγονες.

2 ωρες στο μπανιο;;;; εγω με το ζορι προλαβαινω να κανω ενα 10λεπτο ντουζ!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cmes:δεν ξερω τι κανουν σε αυτη την περιπρωση

εμεις αυριο θα παμε στους παπουδες για το πασχα.ηθελα να παω και λιγο εκκλησια αλλα δε μ'αφηνει ο αντρας μου να παρω το μωρο.ο οποιος αρρωστησε κ ολας ελπιζω να μην κολλησει η μικρη

Link to comment
Share on other sites

@CMESουτε εγω προλαβαινω πανω απο δεκα λεπτα αλλα τοτε το μωρο νοσηλευοταν δεν το ειχα σπιτι κ επρεπε για να κοψω το γαλα να αδειασω το στηθος μου εντελως(για να γλιτωσω κ το δεσιμο) κ μετα να παρω χαπι.τωρα κανω ενα ντους καθε δευτερη μερα γτ καθε μερα δεν προλαβαινω κ λουσιμο οοοοοποτε προλαβω.ουτε τα νυχια μου δεν προλαβαινω να κοψω.εσυ ειδες καμια διαφορα στο στηθος;;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο καλυτερα νιωθω. Μολις τον ξυπνησα να φαει γιατι τελευταια φορα θηλασε στις 6.30 και μαλιστα λιγο. Παω να τον αλλαξω και βλεπω πανα τελειως στεγνη μετσ απο 5 ωρες! Αγχωθηκα λιγο....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESκ εγω το επαθα πριν λιγο καιρο αλλα εμενα ηταν απο ολη τη νυχτα 8 ωρες συγκεκριμενα κ αγχωθηκα αλλα μετα ολα κανονικα.μπορει να ετυχε μην αγχωνεσαι.

Μακαρι! Τωρα θηλασε για βραδυ και απο τα δυο σχεδοβ 20 λεπτα απο το καθενα και ηπιε και 130ml απο αυτο που εβγαλα με το θηλαστρο. Να δουμε οταν θα ξυπνησει τι τσισα θα εχει κανει!

Δεν σας ειπα, εβαψα και αβγα!!! Εσεις κανατε τιποτα πασχαλιατικο; πασχα που θα κανετε; εμες δεν εχουμε ιδεα ακομα. Καθε χρονο κανουμε στην πεθερα μου που εχει μεγαλη αυλη και ψηνουν, ομως φετος με το σπασμενο χερι δεν εχω ιδεα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...