Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ενταξει η αληθεια ειναι οτι μ'αρεσει που ειναι ετσι μικρουλα..στο υψος ειναι καλη .εμεις κ οι δυο ειμαστε κοντοι οποτε τη βλεπουμε κ λεμε σε ποιον εμοιασε... Σημερα φτιαχνω τα τσουρεκια...μυρισε ολο το σπιτι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Έρχονται καλές μέρες και για μένα !!! Χτες ο μικρούλης κοιμήθηκε 12και τέταρτο το βραδυ που έφαγε και ξαναξυπνησε μόνος τους στις 5!! Χτυπήσαμε σχεδόν 5ωρο σερι.. και πραγματικά τη νοιωθω τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!! Εμεις παλι μια ξυπναει στις 5 (το 5ωρο υπνο το εχουμε εξασφαλισει πια) και μια στις 7. Ε ουν μεοβει 1-2 μπουκαλια συμπληρωμα την ημερα οποτε νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο για να βγαζω δικο μου και να του δινω αυτπ ως συμπληρωμα. Ισως αν βγαζω αρκετο να παορνω μαζι μου οταν βγαινουμε εξω γιατι ντρεπομαι να θηλασω δημοσια!

@Μανιταρι Μαγικο κι ο δικος μου ειναι 1.98! Παιζει ηδη σε μια ερασιτεχνικη ομαδα μπασκετ και περιμενει το γιο του να τον διαδεχτει!

@rainbow εχεις κουραγιο να φτιαχνεις τσουρεκια;;; μπραβο!! Αχ και τα λιγουρευομαι!!

@lina!!! και ο δικος μου με αργα βηματα φτιαχνρι τον υπνο, θα τα καταφερουμε!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, CMES είπε:

Εμενα μου αρεζουν πολυ τα μωρα που ειναι μικρουτσικα! Ο δικος μου προσπερασε ολη την ηλικια 0-3!!! Χθες του φορουσα ενα φορμακι για 9 μηνων. Τον βλεπουν εξω και λενε καλα ακομα δεν στηριζει καλα το κεφαλι;;; εχει προβλημα;;,, και νευριαζω!!!

Παναγία μου παιδαρος!! Και μεις από κιλά στους 2 μήνες ακριβωςειμασταν  5300.. όχι κάτι συγκλονιστικό ,στο μέσο όρο.. αλλά από πόντους 61 εκατοστά στις πιο ψηλές καμπύλες! Και γω του φοράω το 4-6 εδώ και κάνα 2 βδομάδες ! Του ναι λίγο φαρδουλο στη κοιλίτσα αλλά σε μήκος του ναι μια χαρά!! Κάτι φορμακια 0-3 του έρχονται σα ψαράδικα στις γαμπες σε μήκος. Χεχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω κάτι νεύρα σήμερα!!! Το πρόβλημα είναι το όνομα που θα δώσουμε στο παιδί. Ασυζητητί θα δίναμε ούτως ή άλλως το όνομα του πεθερού , αλλά επειδή γεννήθηκε του Αγιου ΑΝτωνίου και επειδή υπήρχε και ένα τάμα στον Αγιο Αντώνιο είπα στον άντα μου να το πούμε και δεύτερο όνομα Αντώνη χωρίς να απαιτώ βέβαια να το φωνάζουμε Αντώνη. και μου αρνήθηκε. Αισθάνομαι τύψεις απέναντι στον άγιο και δεν ξέρω τι να κάνω.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30:τι τον πεθραζει να υπαρχει δευτερο ονομσ απο τη στιγμη που ειναι ταμα;αχ αυτο με τα ονοματα κ εγω σε χαλια θεση ειμαι...μπορεις να τον βαφτισεις σε μια εκκλησια του αγιοθ αντωνιου αλλιως ρωτα ενα παπα να σου πει τη γνωμη του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30κοριτσακι κ εγω εταξα τον μικρο στον αγιο ραφαηλ οταν εμεινα εγκυος(λογο αιμοραγιας)κ μετα οταν νοσηλευτηκε αλλα ο αντρας μου δεν θελει δευτερο ονομα.ασε με κ εγω να σκασω ειμαι.αλλα δεν θα του περασει.

Εμεις πηγαμε για το εμβολιο σημερα κ μαντεψτε....ηταν κ η πεθερα μου μαζι.μου ηρθε πρωτα να βρισω τον αντρα μου γτ την πηρε για να με βοηθησει(!!!!)κ μετα αυτη.ηθελε πρωτον να βαλουμε στη μεση το καθισματακι για να τον εχει κ αυτη διπλα της.δεν το εκανα.μετα αφου πηγαμε στον ΩΡΛ δεν καναμε την εξεταση γτ ηταν ξυπνιος.στον παιδιατρο ο αντρας μου εμεινε στο αμαξι γτ ειχε παρκαρει παρανομα η πεθερα μου να τον κρατησει για το εμβολιο να τον κανακεψει μετα μου ηρθε να της σκασω ξαναστροφη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@dimitroula30κοριτσακι κ εγω εταξα τον μικρο στον αγιο ραφαηλ οταν εμεινα εγκυος(λογο αιμοραγιας)κ μετα οταν νοσηλευτηκε αλλα ο αντρας μου δεν θελει δευτερο ονομα.ασε με κ εγω να σκασω ειμαι.αλλα δεν θα του περασει.

Εμεις πηγαμε για το εμβολιο σημερα κ μαντεψτε....ηταν κ η πεθερα μου μαζι.μου ηρθε πρωτα να βρισω τον αντρα μου γτ την πηρε για να με βοηθησει(!!!!)κ μετα αυτη.ηθελε πρωτον να βαλουμε στη μεση το καθισματακι για να τον εχει κ αυτη διπλα της.δεν το εκανα.μετα αφου πηγαμε στον ΩΡΛ δεν καναμε την εξεταση γτ ηταν ξυπνιος.στον παιδιατρο ο αντρας μου εμεινε στο αμαξι γτ ειχε παρκαρει παρανομα η πεθερα μου να τον κρατησει για το εμβολιο να τον κανακεψει μετα μου ηρθε να της σκασω ξαναστροφη.

Και την αφησες να το κρατησει αυτη;;;; ξεκοψε τα αυτα γιατι θα εχετε μεγαλα θεματα στο μελλον!!!

Κοριτσια ο μπεμπουλης μου ειναι πολυ δυσκοιλιος! Παλι 3 μερες εχει να κανει κακα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , CMES είπε:

Και την αφησες να το κρατησει αυτη;;;; ξεκοψε τα αυτα γιατι θα εχετε μεγαλα θεματα στο μελλον!!!

Κοριτσια ο μπεμπουλης μου ειναι πολυ δυσκοιλιος! Παλι 3 μερες εχει να κανει κακα!!

Τι να πω μπροστα στο γιατρο να ξεφτιλιστουμε;ασε με σου λεω ενιωσα πολυ ασχημα κ ακομα δεν το εχω ξεπερασει κ δεν θα κρατηθω κ θα τσακωθω με τον αντρα μου.μετα πηγαμε κ για καφε κ ηθελε να κατσει απο την αλλη πλευρα διπλα του αλλα εκατσε ο αντρας μου(χι-χι).ειμαι να σκασω.γτ τοσο δυσκοιλιος ο μπεμπακος σου;;νομιζα οτι με το θηλασμο δεν εχεις τετοιο θεμα.μακον ειναι θεμα οργανισμου.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο:καλα η πεθερα σου δεν παιζεται..απορω πως κρατηθκες μεχρι τωρα..γεγω θα της ελεγα το ξερω οτι τον αγαπας αλλα εγω ειμαι η μανα του κ εγω θα τον κραταω στο γιατρο γιατιτο μωρο παρηγορια απο τη μανα του θελει..

cmes: Δοκιμασε να πιεις φυσικο χυμο πορτοκαλι σε μας πιανει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Τι να πω μπροστα στο γιατρο να ξεφτιλιστουμε;ασε με σου λεω ενιωσα πολυ ασχημα κ ακομα δεν το εχω ξεπερασει κ δεν θα κρατηθω κ θα τσακωθω με τον αντρα μου.μετα πηγαμε κ για καφε κ ηθελε να κατσει απο την αλλη πλευρα διπλα του αλλα εκατσε ο αντρας μου(χι-χι).ειμαι να σκασω.γτ τοσο δυσκοιλιος ο μπεμπακος σου;;νομιζα οτι με το θηλασμο δεν εχεις τετοιο θεμα.μακον ειναι θεμα οργανισμου.

Δεν χρειαζεται να κανεις καβγα. Λες απλως: οχι εγω θελω να τον κρατησω. Εμας η παιδιατρος επιβαλει να το κραταει η μαμα για να νιωθει το παιδι ασφαλες. Ασε τι ειχα παθει εχω στο πρωτο!! Στη βαφτιση την ωρα που πηγα να γδυσω το μωρο μου λεει ο παπας: καλυτερα οταν το γδυσεις το μωρο να το παρει η γιαγια και να το φερει στην κολυμπηθρα αφου θα παρει και το ονομα της. Εχεις προβλημα;!!! Εγκεφαλικο!!! Και τι να πω μπροστα σε ολο τον κοσμο; και να φανταστεις οτι εχω μια χαρα σχεσεις με την πεθερα μου και με πειραξε!! Που να μην την πηγαινα κιολας!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το ζουζουνι δεν εχει κανει πυρετο η γκρινια.απλα ειναι πολυ ησυχος κ τα ματακια του κομενα κ μου τη δινει.γελαει βεβαια συνεχεια ακομα κ δεκα λεπτα μετα το εμβολιο αλλα αν δεν ασχοληθεις μαζι του απλα καθεται κ κοιταει κατω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...