Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Έχεις δίκιο. Θα την δένω. Δεν έχω μάθει πως να είναι άνετα τα λουριά, δεν την αγκαλιάζουν σωστά και το τμήμα της ζώνης που περνάει πάνω από τα πόδια της την σφίγγει. Έχω πάρει το καθίσματακι στο σπίτι δύο φορές για να κάνω πρόβα αλλά δεν τα καταφέρνω να εξοικειωθώ. Μάλλον θα πρέπει να ξαναδιαβάσω τις οδηγίες χρήσης ή να μου δείξει κάποιος. 

παλεψε το κ ρωτα αν ειναι καποιος θα ξερει να σου δειξει!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Σοφουλάκι υπαρχουν κ βιντεο στο yutube με το πως τοποθετεις κ φτιαχνεις το καθισματακι.γραψε την μαρκα κ θα βρεις.κ εγω φοβαμαι παρα πολυ στο αυτοκινητο.κ στο καροτσι παντα τον εδενα κ τωρα εδω κ καιρο κ στο ριλαξ.φοβαμαι κ ειδικα στο αμαξι κ θυμαμαι κ την ιστορια που λεει η @linaa.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα, σε ευχαριστώ! Θα το κοιτάξω. Εχω της inglesina που εφαρμόζει και στο καρότσι. Και ενώ νόμιζα πως είχα κάνει καλή αγορά, διαπιστωσα πως το καρότσι είναι τεράστιο και μόλις που χωράει με πολύ ζορι στο πορτ μπαγκαζ. Και όταν με το καλό πάμε διακοπές, που θα βάλουμε τις βαλίτσες;;;; Παίρνουμε και τη γιαγιά μαζί. Για μπαγκαζιερα δε θέλω να το σκεφτώ... Εσείς που έχετε και δύο παιδάκια, πως τα καταφέρνετε; 

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκικ εγω τετοιο εχω που εφαρμοζει στο καροτσι εχω bebecomfort κ με τα βιντεο ψιλοκαταλαβα πως να το φτιαξω.κ εμεις το ιδιο προβλημα εχουμε με τον χωρο.για τις διακοπες παρε ενα απλο σπαστο μπαστουνι θα σε βολεψει.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το βίντεο, είναι αρκετά κατατοπιστικο. Το κακό είναι ότι δεν έχω πάρει βάση γιατί είναι θέμα χρόνου να  αγοράσουμε καθισματακι για μεγαλύτερη ηλικία και ο τρόπος που περνάει η ζώνη για να ασφαλίσει, της πιέζει ή της περιορίζει την κίνηση των ποδιών και αυτό την ενοχλεί. Όταν υπάρχει βάση, η ζώνη περνάει κάτω από το κάθισμα. Παρόλα αυτά όπως σωστά επισημαίνετε πρέπει να τη δένω και προέχει η ασφάλεια της. 

Για τη λύση που προτείνεις για το καρότσι μπαστούνι, είναι πολύ καλή! Ούτε που το είχα σκεφτεί. Αλλά λες θα τη βολέψει τόσο μικρούλα που είναι; Στο τωρινό είναι αρχόντισσα αν και λιιιγο στενό. Στο μπαστούνι μήπως δε βολεύεται καθόλου;; Γιατί εκεί πάλι θα περνά μεγάλο μέρος της μέρας. Πάντως είναι πολυ έξυπνη λύση. Ελπίζω να μην έχουν πολύ ακριβά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Σοφουλάκι είπε:

Το είδα το βίντεο, είναι αρκετά κατατοπιστικο. Το κακό είναι ότι δεν έχω πάρει βάση γιατί είναι θέμα χρόνου να  αγοράσουμε καθισματακι για μεγαλύτερη ηλικία και ο τρόπος που περνάει η ζώνη για να ασφαλίσει, της πιέζει ή της περιορίζει την κίνηση των ποδιών και αυτό την ενοχλεί. Όταν υπάρχει βάση, η ζώνη περνάει κάτω από το κάθισμα. Παρόλα αυτά όπως σωστά επισημαίνετε πρέπει να τη δένω και προέχει η ασφάλεια της. 

Για τη λύση που προτείνεις για το καρότσι μπαστούνι, είναι πολύ καλή! Ούτε που το είχα σκεφτεί. Αλλά λες θα τη βολέψει τόσο μικρούλα που είναι; Στο τωρινό είναι αρχόντισσα αν και λιιιγο στενό. Στο μπαστούνι μήπως δε βολεύεται καθόλου;; Γιατί εκεί πάλι θα περνά μεγάλο μέρος της μέρας. Πάντως είναι πολυ έξυπνη λύση. Ελπίζω να μην έχουν πολύ ακριβά! 

Το καθισματακι αναππδα δεν το εχεις στο αυτοκινητο; εγω παντως αυτο το αυγο δεν το βολευομαι καθολου. Το εχω μονιμα στο αυτοκινητο γιστι εκτος του οτι δεν μπορω να το βαζω και να το βγαζω συνεχεια ειναι παρα πολυ βαρυ! Κι εμενα το αυτοκινητο εχει τεραστιο προβλημα! Δεν εχει καθολου χωρους και αν μπει το καροτσι πισω δεν χωραει τιποτε αλλο. Διακοπες παμε με 2 αυτοκινητα, εγω με τα παιδια και ο αντρας μου με τα πραγματα!

Παντως δενε την και στο καροτσι. Ειναι πολυ επικινδυνο και αν μαθει ετσι σε λιγο καιρο που θα κουνιεται πολυ θα εχεις τεραστιο προβλημα. Ασε που θα σκασει με τον ποδοσακο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεεα!!!

cmes: Επαθα τα ιδια με εσενα την εκανα μπαιο νωρις κοιμηθηκε 9.30 ξυπνησε 6.30να δω πως θα την τρεναρω κ εγω γιατι κ αυτο το 6.30 πολυ νωρις εινσι..

Σοφουλακι: Θελω δευτερο αλλα μαλλον μετα απο μερικους μηνες θα αρχισουμε προσπαθεια αν κ επεδη ειμαι με εξωσωματικη μαλλον εκει θα καταληξουμε παλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , rainbow είπε:

καλημεεα!!!

cmes: Επαθα τα ιδια με εσενα την εκανα μπαιο νωρις κοιμηθηκε 9.30 ξυπνησε 6.30να δω πως θα την τρεναρω κ εγω γιατι κ αυτο το 6.30 πολυ νωρις εινσι..

Σοφουλακι: Θελω δευτερο αλλα μαλλον μετα απο μερικους μηνες θα αρχισουμε προσπαθεια αν κ επεδη ειμαι με εξωσωματικη μαλλον εκει θα καταληξουμε παλι

Αντι να φτιαχνουμε εμεις χαλατε εσεις;;; παντως με αυτη τη λογικη τον ξυπνουσα στις 11 να φαει, μηπως και ξυπνησει πιο αργα, ομως παλι 6.30 ξυπνουσε! Και εχανα εγω υπνο το βραδυ.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Σοφουλάκιαυτο δεν το ξερω αν θα βολευεται απο τοσο μικρη η κουμπαρα μου την εβαζε κ αυτη ηταν που μου εδωσε κ την ιδεα.κ εγω δεν εχω βαση αλλα περναω απο πανω υην ζωνη κ δεν τον πιεζει πουθενα.ειναι αβολευτω αυτο το αυγο κ ειναι κ πολυ βαρυ κ ο αντρας μου δυσκολευεται να το κραταει πολυ ωρα.ασε ππυ ζεστενεται πολυ εκει μεσα.για καλοκαιρι δεν μας βλεπω να πηγαινουμε πουθενα με το μωρο.ιδρωνει απιστευτα εκει μεσα κ τον χεομωνα φανταζομαι το καλοκαιρι τι θα γινετε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@Σοφουλάκιαυτο δεν το ξερω αν θα βολευεται απο τοσο μικρη η κουμπαρα μου την εβαζε κ αυτη ηταν που μου εδωσε κ την ιδεα.κ εγω δεν εχω βαση αλλα περναω απο πανω υην ζωνη κ δεν τον πιεζει πουθενα.ειναι αβολευτω αυτο το αυγο κ ειναι κ πολυ βαρυ κ ο αντρας μου δυσκολευεται να το κραταει πολυ ωρα.ασε ππυ ζεστενεται πολυ εκει μεσα.για καλοκαιρι δεν μας βλεπω να πηγαινουμε πουθενα με το μωρο.ιδρωνει απιστευτα εκει μεσα κ τον χεομωνα φανταζομαι το καλοκαιρι τι θα γινετε

Υπαρχουν στρωματακια για το καλοκαιρι που μπαινουν στο καθισμα αυτοκινητου και ειναι πολυ δροσερα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMESευχαριστω δεν το ηξερα θα το ψαξω.εκτος αυτου ομως το καθισματακι ισα που τον χωραει κ στο υψος κ στο φαρδος δεν ξερω ποσο ακομα θα μπορω να χρησιμοποιησω.ειναι αρκετα στενο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESευχαριστω δεν το ηξερα θα το ψαξω.εκτος αυτου ομως το καθισματακι ισα που τον χωραει κ στο υψος κ στο φαρδος δεν ξερω ποσο ακομα θα μπορω να χρησιμοποιησω.ειναι αρκετα στενο.

Ναι ειναι και ψηλος ο δικος σου και δεν θα ειναι ουτε ασφαλες ουτε βολικο σε λιγο. Οταν θα περασεις ομως στο επομενο καθισμα βα βρεις ενα που τοποθετειται και προς τα πισω για τον πρωτο καιρο και αργοτερα να γυρναει μπροστα. Εχω ενα τετοιο 0-18 κιλα. Μπορεις να τον βαλεις σε αυτο ακομα και τωρα αναποδα και οταν μεγαλωσει αρκετα τον γυριζεις μπροστα. Αυτο το καθισμα θα σας μεχρι 4 χρονων και μετα παιρνεις κατευθειαν κατι για μεγαλο παιδι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMES εγώ έλεγα για υπνηλία! ειδικά με το rotarix είχε λιώσει. τώρα ατη δεύτερη δόση του prevenar κ του infanrix είχε περισσότερο γκρίνια κ αδιαθεσία παρά υπνηλία. 

 

Στο σπίτι εγώ του φοράω εσωρουχάκι σκέτο, μακρύ ή κοντό μανίκι, κ παντελονάκι. έξω βάζω κ μια μπλουζίτσα ή ζακετούλς. σεντονακια κ κουβερτες δεν ανεχεται, ουτε τον ποδοςακο. το βράδυ εσωρουχάκι κ φορμάκι. αλλά στο γυμναστηριο κ τις ασκησεις μπρουμυτα μονο εσωρουχακι. κ στο γυμναστηριο ενιοτε ξεβρακωτος - το αγαπημενο του! 

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγαμε να φαμε εξω..στην αρχη ολα καλα..κοιμοταν κ ολας. Μετα αρχισε μοα γκρινια..την ταισα την αλλαξα ηρεμισε για 15 λεπτα μετα γκρινια παλι.με επιασαν τα νευρα μου..αντι να παμε μπροστα παμε πισω πειναει στις 2 με 2,5 ωρες. Στο καροτσι γκρινιαζει τη μερα κοιμαται μονο μισαωρα αν πειναει η νυσταζει δεν υπαρχει πςριπρωση να κατσει να παιξει τι να πω νεογεννητο πιο βολικη ηταν. εχω προβληματιστει κ με τη βαφτιση δεν ξερω ποιους να καλεσω τελικα στο τραπεζι..,το οποιο κλεισαμε σημερα μαγαζι ..δεν ξερω σημερα απο το πρωι μεσα στα νευρα ειμαι ολα μου φταινε..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowκ εγω αυτο λεω οτι νεογεννητο ηταν πολυ βολικος.κ εμενα την μερα δεν μου πολυκοιμαται με πολυ αγωνα κ αγκαλια κ κουνημα.πλεον τον αφηνω στο ριλαξ κ απο την πολυ τσαντιλα κοιμαται.δεν κλαιει αλλα ολα του φταινε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...