Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια!!

cmes: Πως τα πηγατε σημερα;παλι στις 6 ξυπνησε;

Τον εκανα μπανιο και τον ταισα 8.00 αρα γυρω στις 9.30 κοιμηθηκε. Ξυπνησε 6 εφαγε και με πολυ κοπο ξανακοιμηθηκε 7.30. Ομως ξυπνησε με τρομερο κλαμα 8.20 οπου δεν ηθελε ουτε να θηλασει ουτε να πιει το μπουκαλι. Ηρεμησε μετα απο 40 λεπτα απαρηγορητου κλαματος με πολυ κουνημα. Ειχε κανει ομως και το εμβολιο χθες οποτε δικαιολογειται! Λοιπον εφτασε 68 εκατοστα και 7680!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

cmes: Αυτο ειναι το δευτςρο που κανουμε; εγω εκλεισα ραντεβου για τη δευτερα αλλα μαλλον θα το αλλαξω γιατι την τριτη θελω να την αφησω στους γονεις μου κ φοβαμαι μην εχει γκρινια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

cmes: Αυτο ειναι το δευτςρο που κανουμε; εγω εκλεισα ραντεβου για τη δευτερα αλλα μαλλον θα το αλλαξω γιατι την τριτη θελω να την αφησω στους γονεις μου κ φοβαμαι μην εχει γκρινια

Ναι το δευτερο ειναι. Ανεβαλε το καλυτερα γιατι μπορει να φερει πολλη γκρινια. Εμενα κοιμαται πολυ σημερα αλλα οταν ειναι ξυπνιος γινεται χαμος. Πριν να φανταστεις ξυπνησε να φαει. Δεν ηθελε να θηλασει, του εδωσα το μπουκαλι και οταν τελειωσε λυσαξε! Παλι δεν επιανε το στηθος με κανεναν τροπο και για πρωτη φορα του εφτιαξα δευτερο μπουκαλι! Δεν ηρεμουσε με τιποτα. Αντιθετα το πρωι αφου ηπιε 20 ml αρχισε παλι να κλαιει και για πανω απο μιση ωρα δεν ηθελε ουτε στηθος ουτε μπουκαλι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα κάνουμε και το rotarix αν το λεω σωστά και το prevenar. Αναμένεται χαμός; Στο πρώτο που κάναμε δεν είχε καμία αντίδραση. Ήταν το hexyon. Η δική μου γκρινιάζει και τώρα όλη μέρα, πόσο μάλλον με τα δύο εμβόλια τι έχει να γίνει...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Εμείς θα κάνουμε και το rotarix αν το λεω σωστά και το prevenar. Αναμένεται χαμός; Στο πρώτο που κάναμε δεν είχε καμία αντίδραση. Ήταν το hexyon. Η δική μου γκρινιάζει και τώρα όλη μέρα, πόσο μάλλον με τα δύο εμβόλια τι έχει να γίνει...! 

Δεν ξερω ειναι και στο παιδι. Παντως εμενα και τα δυο μου παιδια που δεν μου εχουν κανει αντιδραση σε κανενα εμβολιο, στο prevenar μου εκαναν εντονη ανησυχια. Για μια μερα μονο ομως!

Κοριτσια τι φορατε στα μωρα σας μεσα στο σπιτι αυτες τις μερες με τη ζεστη; εγω του φοραω κοντομανικο ζιπουνακι και απο πανω ολοσωμο φορμακι μακρυμανικο. Ηρθε χθες ομως η παιδιατρος και μου ειπε να του βγαλω τουλαχιστον τα ποδια εξω και κοντομανικο το πρωι. Μου φαινεται ομως λιγο! Το βραδυ ειχε τον υπνοσακο βεβαια και το πρωι ξυπνησε μουσκεμα στον ιδρωτα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προβληματιζομαι πολύ για το ντύσιμο. Της έχω κοντομάνικο ζιπουνακι μόνο και το πρωί - βράδυ ένα βαμβακερό ψαράδικο παντελονακι. Χωρίς κάλτσες. Στον ύπνο τη σκεπάζω με σεντόνι και μια ζεστή κουβέρτα αλλά έχω το νου μου. Αν ζεσταθω εγώ που έχω πάπλωμα την ξεσκεπάζω. Στη βόλτα της βάζω πάνω από το ζιπουνακι μια ζακετουλα βαμβακερή και σεντονακι. Νομίζω πως και το μπουκάλι δεν το δεχόταν επειδή δεν ήθελε το γάλα ζεστό. Σήμερα που της το έδωσα κρύο, έφαγε κατευθείαν. 

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αλλαξα το ραντεβου γιατι αν εχει ηκρινια δεν προκειται να ευχαριστηθω τη μερα λογω του πατερα μου.εμεις ακομα δεν εχουμε τοσο ζεστη στο σπιτι.εχουμε 22-23 βαθμους οποτε της εχω κοντομανικο φανελακι κ μακρυμανικα ρουχα.εξω δεν ξςρω τι να της βαλω γιατι δυο μερες που την εβγαλα αρχισε να κλαιει στο καροτσι κ δεν ηξερα τι ηθελε.αυτη ποτε δεν εκλεγε στη βολτα.οποτε μαλλον την παραεντυσα γιατι δεν της εβγαλα ακομα κ τον ποδοσακο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κλαιει έξω γιατί ζεσταίνεται. Κυρίως στο αυτοκίνητο. Τον ποδόσακο δεν τολμώ να τον βγάλω γιατί όταν την έχω στο σπίτι στο καρότσι, κάνει κάτι τιναγματα με τα πόδια και βρίσκεται τσουπ! μέσα στον ποδόσακο. 

@rainbow, δύο παιδάκια έχεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Κι εμένα κλαιει έξω γιατί ζεσταίνεται. Κυρίως στο αυτοκίνητο. Τον ποδόσακο δεν τολμώ να τον βγάλω γιατί όταν την έχω στο σπίτι στο καρότσι, κάνει κάτι τιναγματα με τα πόδια και βρίσκεται τσουπ! μέσα στον ποδόσακο. 

@rainbow, δύο παιδάκια έχεις; 

Δεν την δενεις;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cmes: Ενα παιδακι εχω

και εγω δεν τη δενω ,σ'αυτη τη θεση που ειναι το καροτσι δεν εχει να τη δεσω, εχει για μετα που το βαζεις κ καθεται.δεν ξερω τι την εφταιγε σημερα γιατι μολις την επερνα αγκαλια σταματουσε..μολις την ακουμπουσα κλαμα...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω προβληματιζομαι με το ντυσιμο κ σπιτι που ειμαστε τον βγαζω κ στην αυλη αλλα κοντομανικο ακομα δεν του εχω φορεσει.απο μεσα κοντομανικο κ απο πανω η μπλουζα κ φορμα η λεπτο φορμακι.ειναι κ χωριο εδω δεν ειναι σαν την πολη.κ οσες φορες βγαζει τις καλτσες του μετα απο λιγο παγωνουν τα ποδια του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CMES είπε:

Δεν την δενεις;

Το καρότσι το έχω στο σπίτι μέσα για να κάθεται κάποια ώρα ή και για να κοιμάται γιατί δεν πολυθελει στο λίκνο της αλλά και γιατί δεν έχω που αλλού να την αφήσω όταν δεν την έχω αγκαλιά. Όχι δεν τη δένω. Δεν με βολεύει. Της στρωνω από κάτω μια κουβέρτα διπλή και σεντόνι από πάνω για να είναι μαλακά οπότε δεν βολεύει καθόλου. Αλλά και έξω που την πάω βόλτα δεν τη δένω. Ψιλογκρινιαζει και το αποφεύγω. Είναι λέτε επικίνδυνο πολύ; Ακόμη και στο αυτοκίνητο που ξέρω ότι είναι σφάλμα, για μικρές διαδρομές δεν την δένω με την προϋπόθεση ότι κάθεται κάποιος δίπλα της. Η ζώνη ασφαλείας της πιέζει τα ποδαράκια και δυσανασχετεί γιατί θέλει να ρίχνει συνέχεια κλωτσιές στον αέρα. Ίσως να μην δένω και σωστά τη ζώνη....

@rainbow εγώ ρώτησα πόσα παιδάκια έχεις. Να σου ζήσει η κορούλα σου, όπως και σε όλες τα παιδάκια τους!

Σκέφτεσαι για δεύτερο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Το καρότσι το έχω στο σπίτι μέσα για να κάθεται κάποια ώρα ή και για να κοιμάται γιατί δεν πολυθελει στο λίκνο της αλλά και γιατί δεν έχω που αλλού να την αφήσω όταν δεν την έχω αγκαλιά. Όχι δεν τη δένω. Δεν με βολεύει. Της στρωνω από κάτω μια κουβέρτα διπλή και σεντόνι από πάνω για να είναι μαλακά οπότε δεν βολεύει καθόλου. Αλλά και έξω που την πάω βόλτα δεν τη δένω. Ψιλογκρινιαζει και το αποφεύγω. Είναι λέτε επικίνδυνο πολύ; Ακόμη και στο αυτοκίνητο που ξέρω ότι είναι σφάλμα, για μικρές διαδρομές δεν την δένω με την προϋπόθεση ότι κάθεται κάποιος δίπλα της. Η ζώνη ασφαλείας της πιέζει τα ποδαράκια και δυσανασχετεί γιατί θέλει να ρίχνει συνέχεια κλωτσιές στον αέρα. Ίσως να μην δένω και σωστά τη ζώνη....

@rainbow εγώ ρώτησα πόσα παιδάκια έχεις. Να σου ζήσει η κορούλα σου, όπως και σε όλες τα παιδάκια τους!

Σκέφτεσαι για δεύτερο; 

βρε κοριτσι να την δενεις ειδικα στο αυτοκινητο. δεν εχεις δει την ιστορια της κοπελας που ηταν δυο στενα απτο σπιτι της κ δεν ειχαν μπλοκαρει οι ζωνες κ δεν την εδεσε κ ηταν το μωρο με την νονα του μαζι κ λιγο το λαστιχο πατησε πεζοδρομιο κ το μωρο εχασε την ζωη του? αυτος που καθετε απο πισω τι να προλαβει να κρατησει αν γινει κατι αποτομα με 20 χιλιομετρα να πας αν ερθει καποιος κ πεσει πανω σου θα προλαβεις να κρατησεις μωρο? μεσα στα στενα εσυ δεν θα χτυπησεις αλλα το μωρο?? 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Θα την δένω. Δεν έχω μάθει πως να είναι άνετα τα λουριά, δεν την αγκαλιάζουν σωστά και το τμήμα της ζώνης που περνάει πάνω από τα πόδια της την σφίγγει. Έχω πάρει το καθίσματακι στο σπίτι δύο φορές για να κάνω πρόβα αλλά δεν τα καταφέρνω να εξοικειωθώ. Μάλλον θα πρέπει να ξαναδιαβάσω τις οδηγίες χρήσης ή να μου δείξει κάποιος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...