Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Κοριτσια μ καλημερα! Εμεις γεννησαμε 22 Φεβρουαριου 2.600kg 36 εβδομαδων! Βιατηκε ο μπεμπακος μας! Γεννησε καμια απο εσας;;;

Καλημερα

Να σου ζησει ο μπεμπακος.πώς ηταν η εμπειρια σου?γεννησες ευκολα?φυσιολογικα ή με καισαρικη?ο μπεμπακος σου ειναι καλα?χρειαστηκε να μπει θερμοκοιτιδα ή τον πηρες σπιτι κατευθειαν??

Πολλες ερωτησεις ε? Οπως κ να χει να τον χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Maria36 είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε??? 

Θυμάστε που είχα συνάχι και πυρετό??? Μου πέρασε και μου το γύρισε σε βρογχίτιδα με πυρετό πάλι!!! Δεν έχει μπει καθόλου καλά ο Μάρτιος!!!

Μωρέ κορίτσι! Περαστικά σου! Κάτσε σπίτι και μην πας για περπάτημα, μη γεννήσεις άρρωστη! Ο γιατρός σου τι είπε; 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , dobby είπε:

Μωρέ κορίτσι! Περαστικά σου! Κάτσε σπίτι και μην πας για περπάτημα, μη γεννήσεις άρρωστη! Ο γιατρός σου τι είπε; 

Προς το παρόν να μείνω σπίτι, έχω ιστορικό με βρογχίτιδα, χρόνια αλλεργική είναι παρόμοια με το άσθμα για να καταλάβετε. Αν τα δω δύσκολα να κάνω εισπνοές, υποτίθεται δεν πειράζουν γιατί πάνε απευθείας στους πνεύμονες, αλλά προς το παρον τις έχω αποφύγει. Αν τα δω σκούρα το βράδυ θα κάνω δεν έχω κ άλλη επιλογή αν με πιάσει βήχας πνιγομαι δε σταματάει με τπτ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Maria36 είπε:

Προς το παρόν να μείνω σπίτι, έχω ιστορικό με βρογχίτιδα, χρόνια αλλεργική είναι παρόμοια με το άσθμα για να καταλάβετε. Αν τα δω δύσκολα να κάνω εισπνοές, υποτίθεται δεν πειράζουν γιατί πάνε απευθείας στους πνεύμονες, αλλά προς το παρον τις έχω αποφύγει. Αν τα δω σκούρα το βράδυ θα κάνω δεν έχω κ άλλη επιλογή αν με πιάσει βήχας πνιγομαι δε σταματάει με τπτ.

Περαστικά Μαρία!!!Καλύτερα να τις κάνεις τις εισπνοές για να μην ταλαιπωρηθείς κι άλλο!!!Εγώ είμαι η πρώτη που είπα ότι ο Μάρτης δεν μας μπήκε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Stella.T είπε:

Περαστικά Μαρία!!!Καλύτερα να τις κάνεις τις εισπνοές για να μην ταλαιπωρηθείς κι άλλο!!!Εγώ είμαι η πρώτη που είπα ότι ο Μάρτης δεν μας μπήκε καλά!!

Εύχαριστω, πολύ χαλια όμως!!! Θα κάνω σίγουρα το βράδυ δε γίνεται αλλιώς. Αλλά εφόσον μου το είπε ο ίδιος ο γιατρός δε νομίζω να πειράζει. Έχω κ γενέθλια αύριο έλεγα να έχει γεννηθεί η μπεμπα να τα γιορτάσουμε μαζί αλλά δε λέει να μου κάνει τη χάρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria36 είπε:

Εύχαριστω, πολύ χαλια όμως!!! Θα κάνω σίγουρα το βράδυ δε γίνεται αλλιώς. Αλλά εφόσον μου το είπε ο ίδιος ο γιατρός δε νομίζω να πειράζει. Έχω κ γενέθλια αύριο έλεγα να έχει γεννηθεί η μπεμπα να τα γιορτάσουμε μαζί αλλά δε λέει να μου κάνει τη χάρη.

Ε ναι αύριο πρέπει να είσαι καλύτερα αφού έχεις γενέθλια!Δεν πειράζει σκέψου τα γενέθλια του χρόνου που θα την έχεις αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! 

@Maria36 χρόνια πολλά! Ο, τι καλύτερο και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας! Όπως είπε και η @Stella.T του χρόνου θα τα γιορτάσετε μαζί τα γενέθλια σας! Πως είσαι σήμερα; έκανες τις εισπνοές; 

Εσύ @elenakii22 πως είσαι; μίλησες με το γιατρό; είσαι καθόλου καλυτερα; 

@Stella.T τι ώρα θα πας για το ντοπλερ; καλή επιτυχία, όλα θα είναι μια χαρά! 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , dobby είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 

@Maria36 χρόνια πολλά! Ο, τι καλύτερο και με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας! Όπως είπε και η @Stella.T του χρόνου θα τα γιορτάσετε μαζί τα γενέθλια σας! Πως είσαι σήμερα; έκανες τις εισπνοές; 

Εσύ @elenakii22 πως είσαι; μίλησες με το γιατρό; είσαι καθόλου καλυτερα; 

@Stella.T τι ώρα θα πας για το ντοπλερ; καλή επιτυχία, όλα θα είναι μια χαρά! 

 

Καλημέρα Καλημέρα!!Δώδεκα έχω ραντεβού στην κλινική!Σε ευχαριστώ πολύ από το στόμα σου και στου θεού το αφτί!!!! @Maria36 Χρονιά σου πολλά Μαρία!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Stella.T είπε:

Καλημέρα Καλημέρα!!Δώδεκα έχω ραντεβού στην κλινική!Σε ευχαριστώ πολύ από το στόμα σου και στου θεού το αφτί!!!! @Maria36 Χρονιά σου πολλά Μαρία!!!!

Περιμένουμε νέα του μπεμπακου! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Καλημερα

Να σου ζησει ο μπεμπακος.πώς ηταν η εμπειρια σου?γεννησες ευκολα?φυσιολογικα ή με καισαρικη?ο μπεμπακος σου ειναι καλα?χρειαστηκε να μπει θερμοκοιτιδα ή τον πηρες σπιτι κατευθειαν??

Πολλες ερωτησεις ε? Οπως κ να χει να τον χαιρεσαι!

Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο μονο με μια παυσιπονη ενεση αφου εφυγα απο το σπιτι με 2' συσπασεις που συντομα εγιναν 1'.  Σχεδον ειχε εξαληφθει ο τραχηλος μου για αυτο κ ξεκινησαν οι πονοι. Διαστολη δεν ειχα μονο 2 και με τη βοηθεια του γιατρου φτασαμε στο 10. επισης μου εσπασε και τα νερα. Πονους ειχα αρκετους..αλλα με απολυτη συγκεντρωση, αναπνοες και τον αντρα μου που που πηγα να του σκισω τη ρομπα τα Καταφερα!!!

Ο μπεμπακος δεν μπηκε θερμοκιτιδα απλα τον κραταγανε σε ενα δωματιο για παρακολουθηση και για ταισμα με ξενο γαλα επειδη ηταν λιγο προωρος. Φυσικα μπορουσα να τον θηλαζω καθε 3 ωρες. Ο,τι αλλο θες ρωτα με !!

20 ώρες πρίν, dobby είπε:

Κορίτσια συμφωνώ σε όλα. Από προσωπική εμπειρία τις πρώτες σαράντα μέρες που έρχονταν στο σπίτι και οι δύο γιαγιάδες για να βοηθήσουν ήταν χειρότερα τα πράγματα γιατι μόνο εμείς ξέρουμε τα μωρά μας, πως να τα ηρεμήσουμε και τι θέλουν. Πως θα τα μάθουμε εμείς αυτά και αυτά εμάς αν έχεις πόσα άτομα να μπλέκονται στα πόδια σου; δε γίνεται να βρεις τις ισορροπίες με την πολυκοσμία. Καλοπροαιρετη η βοήθεια σίγουρα όταν υπάρχει κυρίως σε ο, τι αφορά τις δουλειές του σπιτιού και κάνα φαγητό αλλά μέχρι εκεί και αν δεν υπάρχει και αυτή η βοήθεια οκ, όλα γίνονται. 

@Ani ani να σου ζησει! Πως τα πάτε;

@elenakii22 περαστικά σου! Κάνε τις γαργάρες με το αλατόνερο, είναι όντως σωτήριες. Μακάρι να μη σε πάει πίσω αυτό το πράγμα τώρα 

Σε ευχαριστω πολυ! ειμαστε πολυ καλα! Σημερα φτασαμε επιτελους στο αρχικο βαρος 2.600 και θα σταματησω το συνδιασμο  ξενο γαλα κ δικο μου και θα συνεχισω μονο με το δικο μου ανα 2ωρο..Με αγχωνει λιγο αυτο μην αδυνατισει ο μικρος αλλα θα δουμε.. Κατα τα αλλα ολα πανε πολυ καλα και προσαρμοστηκαμε ευκολα! Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ;

22 ώρες πρίν, Elise76 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Να σου ζήσει ο μπέμπης, γερός και τυχερός να είναι! Φυσιολογικά ΄γέννησες; Πως είναι οι πρώτες μέρες; 

Για τον πονόλαιμο κάνε γαργάρες με αλατόνερο και λεμόνι, εγγυημένο αποτέλεσμα, απλά ζέστανε λίγο το νερό να μην είναι κρύο.

Μέχρι τον Ιούλιο έχεις καιρό να δεις πως θα πάνε τα πράγματα, θα έχει μεγαλώσει λίγο και το μωρό.Πάλι καλά που υπάρχει και η θεία.Κι εγώ εδω΄ακόμα δεν ξέρω τι βοήθεια θα έχω, η μητέρα μου φροντίζει τον πατέρα μου που έχει μεγάλο πρόβλημα υγείας, σχεδόν δεν περπατάει και είναι μέσα σοτ σπίτι συνέχεια και μένουν και κάπως μακριά αν και είναι κι αυτοί στην Αθήνα.Τα πεθερικά μου είναι πιο κοντά αλλά η πεθερά μου κρατάει την ανιψιά τα πρωινά, οπότε κι εκεί δύσκολα θα είναι.Η μαία πάντως μου είπε ότι αφού η ανιψιά δεν πάει παιδικο σταθμό μπορεί να έρχεται στο σπίτι γιατί δεν υπάρχει φόβος να κολλήσει κάτι το μωρό.Οπότε εναποθέτω τις ελπίδες μου εκεί.

Καλημερα! Ναι γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο και οι πρωτες μερες κυλησαν πολυ βατα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κααλημερα κοριτσια.

Σημερα πηγα για καρδιοτοκογραφο.ολα καλα.δεν υπαρχει καποια προβλεψη για το ποτε γενναω ειπε ο γιατρος.το μονο που δειχνει ο κρδτκγφς ειναι αν το μωρο ειναι καλα κ αν οι μετρησεις ειναι φυσιολογικες.ολα λοιπον ειναι καλα κ αναμενουμε.αν δεν γεννησω εντος της βδομαδας,εχω ξανα ραντεβου την επομενη τριτη.

Εσεις πως πατε?

@elenakii22 πως εισαι απο ψυχολογια και κρυωμα? Την παρασκευη δεν εχεις καισαρικη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani ani είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! ειμαστε πολυ καλα! Σημερα φτασαμε επιτελους στο αρχικο βαρος 2.600 και θα σταματησω το συνδιασμο  ξενο γαλα κ δικο μου και θα συνεχισω μονο με το δικο μου ανα 2ωρο..Με αγχωνει λιγο αυτο μην αδυνατισει ο μικρος αλλα θα δουμε.. Κατα τα αλλα ολα πανε πολυ καλα και προσαρμοστηκαμε ευκολα! Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ;

Έχω πητ στις 19! Μην αγχώνεσαι, αφού έφτασε το αρχικό βάρος γέννησης τότε σημαίνει ότι πάει πολύ καλά. Θηλάζεις η κάνεις αντλήσεις; σου δίνω ένα μεγάλο μπράβο μέσα από την καρδια μου που γεννησες φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο! Εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να αντεξω! 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό!!Κάναμε ντοπλερ όλα καλά τα βρήκε,μου είπε θα είναι μικρούλης και αυτό γιατί δεν του φτάνει ο πλακούντας για να τραφεί!Έκανα και καρδιοτοκογραφημα όλα καλά μου είπε Επίσης!Μου έγραψε να κάνω και ενέσεις κορτιζόνης για να τον δυναμωσουμε!Μου είπε μετά την 38 εβδομαδα θα τον βγάλουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...