Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , dobby είπε:

Χαχαχαχα πως άντεξες και περίμενες τόσο;; χαράς το κουράγιο σου! Μιλάμε θα είχα κάνει στην πρώτη υπόνοια ότι κάτι δεν πάει όπως συνήθως και υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσυνης! Βέβαια αυτό είναι καλο από τη μια γιατί έβγαλες το πρώτο τρίμηνο σχεδόν χωρίς αγωνία αφού τσουκου τσουκου μέχρι να το μάθεις έφτασες στη αυχενική :-P

 

Μα ήμουν σίγουρη ότι δεν ήμουν έγκυος, είχα πάθει και μια πνευμονία και πίστευα ότι η περίοδος μου αργεί λόγο των φαρμάκων που είχα πάρει. Άσε που από συμπτώματα δεν είχα τίποτα, μόνο κάτι πονακια περιόδου τίποτα άλλο, είχα κάτι ανακατοσουρες στη δουλειά αλλά πίστευα ότι απλά με αηδιαζαν τα φαγητά που μαγειρεύαμε όλη μέρα. Είναι καλό τελικά να είσαι και λίγο στον κόσμο σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια..ουτε εγω κοιμαμαι...εφαγα κατι πατατάκια κ απο τοτε ειμαι χαλια..ποναω,θελω να κανω εμετο...αφηστε...παρακαλαω να κανω εμετο αλλα τπτ...δεν ειμαι καθολου καλα..δε ξερω τι να κανω..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπερα κοριτσια..ουτε εγω κοιμαμαι...εφαγα κατι πατατάκια κ απο τοτε ειμαι χαλια..ποναω,θελω να κανω εμετο...αφηστε...παρακαλαω να κανω εμετο αλλα τπτ...δεν ειμαι καθολου καλα..δε ξερω τι να κανω..

Το είχα πάθει και εγώ αυτό προχθές εγώ βέβαια είχα φάει μακαρονάδα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. Μήπως να πιεις κανένα χαμομήλι??? Εγώ αυτό έκανα και με πήρε ο ύπνος. Το επόμενο πρωί ξύπνησα μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria36 είπε:

Το είχα πάθει και εγώ αυτό προχθές εγώ βέβαια είχα φάει μακαρονάδα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. Μήπως να πιεις κανένα χαμομήλι??? Εγώ αυτό έκανα και με πήρε ο ύπνος. Το επόμενο πρωί ξύπνησα μια χαρά. 

για αρχη εκανα εμετο...τωρα εχω τον πονο στην κοιλια..θα δω μηπως περασει σε λιγακι αλλιως θα δω τι θα κανω..ευχαριστω πάντως 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

για αρχη εκανα εμετο...τωρα εχω τον πονο στην κοιλια..θα δω μηπως περασει σε λιγακι αλλιως θα δω τι θα κανω..ευχαριστω πάντως 

Υπομονή!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μην σκέφτεσαι ότι πονάς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Maria36 είπε:

Υπομονή!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μην σκέφτεσαι ότι πονάς. 

πηγα κ τουαλετα οποτε τωρα νιωθω καπως πιο αδεια...ελπιζω να περασει..εχω κ την μικρη σμρ που δεν εχει κατσει καθολου ησυχα...ολο περα δοθε παει!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

πηγα κ τουαλετα οποτε τωρα νιωθω καπως πιο αδεια...ελπιζω να περασει..εχω κ την μικρη σμρ που δεν εχει κατσει καθολου ησυχα...ολο περα δοθε παει!!

Λίγο έμεινε και μετά θα σου λείπει όσο να ναι αυτό το πέρα δώθε που ένιωθες μέσα σου. Δε λέω θα τη βλεπεις, θα την κρατάς αλλά πιστεύω θα μας λείψει το ότι τα νιώθαμε μέσα μας!!! Παρασκευή μπαίνεις για καισαρικη, καλά θυμάμαι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria36 είπε:

Λίγο έμεινε και μετά θα σου λείπει όσο να ναι αυτό το πέρα δώθε που ένιωθες μέσα σου. Δε λέω θα τη βλεπεις, θα την κρατάς αλλά πιστεύω θα μας λείψει το ότι τα νιώθαμε μέσα μας!!! Παρασκευή μπαίνεις για καισαρικη, καλά θυμάμαι???

εγω θα χαιρομαι να ειναι κ εξω χαχα!!!μα κουνιεται πολυ σμρ σε σημειο που αγχωνομαι...ναι παρασκευη μπαινω για καισαρικη!!!μαλλον καταλαβαινει οτι ειναι καιρος να κάνει εμφανιση κ προετοιμάζεται!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

εγω θα χαιρομαι να ειναι κ εξω χαχα!!!μα κουνιεται πολυ σμρ σε σημειο που αγχωνομαι...ναι παρασκευη μπαινω για καισαρικη!!!μαλλον καταλαβαινει οτι ειναι καιρος να κάνει εμφανιση κ προετοιμάζεται!!

Καλά κ εγώ θα χαίρομαι!!! Μπορεί και να το καταλαβαίνει, μην αγχώνεσαι το ότι κουνιέται καλό είναι!!! Άντε να δούμε ποια θα κάνει την αρχή, εσύ η εγώ!!! Εγώ πάντως σε σένα ποντάρω να ξέρεις!!! :P

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Maria36 είπε:

Καλά κ εγώ θα χαίρομαι!!! Μπορεί και να το καταλαβαίνει, μην αγχώνεσαι το ότι κουνιέται καλό είναι!!! Άντε να δούμε ποια θα κάνει την αρχή, εσύ η εγώ!!! Εγώ πάντως σε σένα ποντάρω να ξέρεις!!! :P

Κορίτσια κι εγώ μια από τα ίδια χθες. @Maria36 με πήρε ο ύπνος όπως μιλούσαμε και @elenakii22 ξύπνησα από πόνο στο στομαχι επειδή είχα φάει πατατάκια και τελικά κι εγώ στην τουαλέτα την έβγαλα. 

@Maria36 δεν πιστεύω να είχαμε καμία εξέλιξη;;; περιμένουμε νέα! 

 


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, dobby είπε:

Κορίτσια κι εγώ μια από τα ίδια χθες. @Maria36 με πήρε ο ύπνος όπως μιλούσαμε και @elenakii22 ξύπνησα από πόνο στο στομαχι επειδή είχα φάει πατατάκια και τελικά κι εγώ στην τουαλέτα την έβγαλα. 

@Maria36 δεν πιστεύω να είχαμε καμία εξέλιξη;;; περιμένουμε νέα! 

 

Εγώ κοιμήθηκα στις 7!!! Πριν λίγο σηκωθηκα έπαθα μια κράμπα στον ύπνο μου τα είδα όλα και τώρα έχω απίστευτους πόνους περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!σηκωθωκα απο τις 9...πηγα να σας γραψω αλλα δεν ημουν ιδιαιτερα καλα κ ξαπλωσα παλι...εχω αρχισει να συνερχομαι...το πιο δυσκολο βραδυ μου ηταν...οχι στον υπνο αλλα μεχρι να κοιμηθω...κ το πρωινο δυσκολο...αρχισε να με ποναει ο λαιμος μου κ δεν ξερω αν ειναι απο τον εμετο(μολις εκανα αρχισε να με ποναει)η εαν εχω κρυώσει κιολας κ απλα επιβαρυνθηκε με τομ εμετο..θα δείξει...ξυπνησα κ χαλια γτ δεν ειχα φαει τπτ χθες απο τις 5,μονο τα πατατακια στις 9...θα βρασω πατατουλες για το μεσημερι...ελπιζω να περασει κ ο λαιμος!

@dobby δεν ήταν η μερα μας εχθες...τεσπα ολα καλα τωρα!καλυτερα που καναμε εμετο γτ αλλιως δεν συνέρχεται το στομαχι...

@Maria36 κοιτα μην γεννησουμε την ιδια μερα στο τελος!!χαχα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Maria36 ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω εδω και δεκα μερες που λες. Δυνεχομενες συσπασεις κ πετρωματα στην κοιλια αλλα ακανονιστα.εδω κ δυο μερες παρατηρω πως η κοιλια μου ειναι αρκετα χαμηλα.τα ειπα ολα αυτα στη μαια αλλα μου ειπε το κλασσικο...πως τπτ φεν ειναι σιγουρο.παντως επειδη ολα αυτα συνοδευονται με πολλα πηχτα υγρα απο κατω,πιστευω πως μπορει κ μεσα στη βδομαδα να γεννησω.την τριτη εχω καρδιοτοκογραφο.λογικα αν ειναι να γεννησω θα φανει στον καρδιοτοκογραφο ετσι δεν ειναι?

Παντως κοριτσια και εγω οταν τρωω το βραδυ ζυμαρικα ή σοκολατα με πιανουν εντονες ξινιλες κ δυσπεψια κ το βραδυ υποφερω.δεν καταφερνω παντα να αντισταθω στα ζυμαρικα ομως!προχθες ημουν χαλια-μαλλον γτ ειχα φαει καρμποναρα.υπεφερα κ χθες το πρωι μεχρι που στις 6 το πρωι πηγα και ηπια μιση σοδα κ αρχισα να συνερχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Stalicha είπε:

@Maria36 ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω εδω και δεκα μερες που λες. Δυνεχομενες συσπασεις κ πετρωματα στην κοιλια αλλα ακανονιστα.εδω κ δυο μερες παρατηρω πως η κοιλια μου ειναι αρκετα χαμηλα.τα ειπα ολα αυτα στη μαια αλλα μου ειπε το κλασσικο...πως τπτ φεν ειναι σιγουρο.παντως επειδη ολα αυτα συνοδευονται με πολλα πηχτα υγρα απο κατω,πιστευω πως μπορει κ μεσα στη βδομαδα να γεννησω.την τριτη εχω καρδιοτοκογραφο.λογικα αν ειναι να γεννησω θα φανει στον καρδιοτοκογραφο ετσι δεν ειναι?

Παντως κοριτσια και εγω οταν τρωω το βραδυ ζυμαρικα ή σοκολατα με πιανουν εντονες ξινιλες κ δυσπεψια κ το βραδυ υποφερω.δεν καταφερνω παντα να αντισταθω στα ζυμαρικα ομως!προχθες ημουν χαλια-μαλλον γτ ειχα φαει καρμποναρα.υπεφερα κ χθες το πρωι μεχρι που στις 6 το πρωι πηγα και ηπια μιση σοδα κ αρχισα να συνερχομαι!

ααα βλεπω να εχουμε πολλες αφίξεις αυτη τη βδομαδα!!!!ασε γτ λεμε κ εμεις να το γιορτασουμε πριν ερθει η μικρη κ να παμε τεταρτη για μακαρονια!!λες να υποφερω μετα ε?αλλα θα πεσει πεινα μετα λογω καισαρικης!!!κ εγω τριτη θα παω..φανταζομαι στον καρδιοτοκογραφο αν δουν εντονες συσπασεις θα σου πουν...

μεχρι ποσο σας γραφει εσας οτι εχουν παει οι συσπασεις?εμενα αν βλεπω το σωστο μεχρι 27-30 νομιζω..οχι παραπανω...απλα τοσο πηγε την τελευταια φορα που πηγα...πιο πριν πηγαινε κατω απο 20..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Stalicha είπε:

@Maria36 ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω εδω και δεκα μερες που λες. Δυνεχομενες συσπασεις κ πετρωματα στην κοιλια αλλα ακανονιστα.εδω κ δυο μερες παρατηρω πως η κοιλια μου ειναι αρκετα χαμηλα.τα ειπα ολα αυτα στη μαια αλλα μου ειπε το κλασσικο...πως τπτ φεν ειναι σιγουρο.παντως επειδη ολα αυτα συνοδευονται με πολλα πηχτα υγρα απο κατω,πιστευω πως μπορει κ μεσα στη βδομαδα να γεννησω.την τριτη εχω καρδιοτοκογραφο.λογικα αν ειναι να γεννησω θα φανει στον καρδιοτοκογραφο ετσι δεν ειναι?

Παντως κοριτσια και εγω οταν τρωω το βραδυ ζυμαρικα ή σοκολατα με πιανουν εντονες ξινιλες κ δυσπεψια κ το βραδυ υποφερω.δεν καταφερνω παντα να αντισταθω στα ζυμαρικα ομως!προχθες ημουν χαλια-μαλλον γτ ειχα φαει καρμποναρα.υπεφερα κ χθες το πρωι μεχρι που στις 6 το πρωι πηγα και ηπια μιση σοδα κ αρχισα να συνερχομαι!

@elenakii22 Φαντάζεσαι τελικά να γεννησουμε μαζί??? Εμένα έχουν φτάσει και 90 αλλά δε γέννησα!!! 

 

@Stalicha Και εγώ τα έχω καιρό αυτά τα συμπτώματα απλά εχθές και σήμερα είναι πολύ πιο έντονα. Στον καρδιοτοκογραφο απλά βλέπουν τις συσπάσεις που έχεις και την καρδιακή λειτουργία του μωρού, εγώ φαντάσου την Παρασκευή που πήγα εκείνη τη στιγμή δεν είχα σχεδόν καθόλου συσπάσεις όταν γύρισα σπίτι είχα πάρα πολλες, οπότε δε μπορούν απαραίτητα να δουν εάν γέννας η όχι. Εγώ έχω Τετάρτη πάλι καρδιοτοκογραφο και λογικά θα μ κάνει κ κολπική εξέταση γιατί κ είπε ότι αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την Τετάρτη, θα μιλήσουμε για τις επιλογές που έχουμε,  γτ μπαίνω πια στη 40στη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...