Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια από ο, τι έχω καταλάβει ο τοκετος είναι πολυπαραγοντικο αποτέλεσμα. Δλδ μπορεί να έχεις οοολα τα σύμπτωματα και να μη γεννήσεις και μπορεί να μην έχεις τίποτα και να ξεκινήσει άμεσα. Δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα έρθει η ώρα. Στην κόρη μου είχα πάει στο γιατρό με αραιους πόνους και καφέ αίμα και όταν με εξέτασε μου είπε ότι έχω ακόμα γιατί ο τράχηλος ήταν ακόμα σκληρός και χωρίς διαστολή και στις επόμενες εφτά ώρες αφού έφυγα από το ιατρείο γέννησα. Αν δε συντονιστούν οι πόνοι και αν δε σπάσουν τα νερά δε γενναμε! Θα έρθουν όταν αυτά θέλουν! @Maria36 εσύ πάντως είσαι σε πολύ καλό δρόμο καθώς πλησιάζεις και την ΠΗΤ!

@elenakii22 φάε οσο προλαβαίνεις! Χάχα! Μετά δε θα έχεις  χρόνο! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Maria36 90????? κ δε γεννησες ε?μπραβο!!ε αφου μπαινεις κ στην 40η σε βλεπω κ σενα την αλλη βδομαδα να υποδεχεσαι το μωρακι!!!

Χαχαχα όχι δε γέννησα, και αυτό φαντάσου ήταν πριν 2 βδομάδες, την Παρασκευή το πολυ που έπιασα ήταν 60 αλλά έκανα μόνο 3-4 συσπάσεις την τελευταία φορά που με έβαλαν καρδιοτοκογραφο τις δύο πρώτες τίποτα απολύτως κάτω από 10. Μακάρι!!!

 

@dobby Και εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω δε μπορούμε να υπολογίσουμε πότε ακριβώς θα συμβεί!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Maria36 είπε:

Χαχαχα όχι δε γέννησα, και αυτό φαντάσου ήταν πριν 2 βδομάδες, την Παρασκευή το πολυ που έπιασα ήταν 60 αλλά έκανα μόνο 3-4 συσπάσεις την τελευταία φορά που με έβαλαν καρδιοτοκογραφο τις δύο πρώτες τίποτα απολύτως κάτω από 10. Μακάρι!!!

 

@dobby Και εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω δε μπορούμε να υπολογίσουμε πότε ακριβώς θα συμβεί!!!

Θα ήταν βολικό όμως να ξέραμε! Χάχα! :-D

  • Χαχα 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , elenakii22 είπε:

ααα βλεπω να εχουμε πολλες αφίξεις αυτη τη βδομαδα!!!!ασε γτ λεμε κ εμεις να το γιορτασουμε πριν ερθει η μικρη κ να παμε τεταρτη για μακαρονια!!λες να υποφερω μετα ε?αλλα θα πεσει πεινα μετα λογω καισαρικης!!!κ εγω τριτη θα παω..φανταζομαι στον καρδιοτοκογραφο αν δουν εντονες συσπασεις θα σου πουν...

μεχρι ποσο σας γραφει εσας οτι εχουν παει οι συσπασεις?εμενα αν βλεπω το σωστο μεχρι 27-30 νομιζω..οχι παραπανω...απλα τοσο πηγε την τελευταια φορα που πηγα...πιο πριν πηγαινε κατω απο 20..

Εγω δεν ξερω καθολου.πρωτη φορα θα κανω την  τριτη.θα σας πω τοτε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!Εγώ πάλι λες κ με ματιαξανε ένα πράγμα!Έπεσα από τις σκάλες ευτυχώς τα 2 τελευταία σκαλιά και έπεσα με τα γόνατα έκανα και 2 μελανιές!Κ χθες το βράδυ ζαλιζομουν πάρα πολύ δεν είχα δύναμη να σηκωθώ από τον καναπέ μου έπεσε η πίεση πάρα πολύ...χάλια!Ο μήνας δεν μπήκε καλά...Ελπίζω σε μια καλή Τρίτη για να ηρεμήσω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Stella.T είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Εγώ πάλι λες κ με ματιαξανε ένα πράγμα!Έπεσα από τις σκάλες ευτυχώς τα 2 τελευταία σκαλιά και έπεσα με τα γόνατα έκανα και 2 μελανιές!Κ χθες το βράδυ ζαλιζομουν πάρα πολύ δεν είχα δύναμη να σηκωθώ από τον καναπέ μου έπεσε η πίεση πάρα πολύ...χάλια!Ο μήνας δεν μπήκε καλά...Ελπίζω σε μια καλή Τρίτη για να ηρεμήσω!

Βρε κορίτσι πρόσεχε στην κατάσταση σου!! Πω πω δεν έχω χειρότερο, ο φοβος μου είναι μην πέσω και χτυπήσω στην εγκυμοσύνη! Ευτυχώς όλα καλά!! Να προσέχεις! ΄Όλα καλά θα πάνε την Τρίτη, μην ανησυχείς!!!

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Stella.T Πρόσεχε βρε συ. Πάλι καλά που δε χτύπησες πολύ!!! Κ εγώ από τις σκάλες έπεφτα συνέχεια, είμαι πολύ αδέξια, δόξα το θεό όσο καιρό είμαι έγκυος δεν έχω πέσει!!! 

 

Κορίτσια ο αντρας μου το έχει δέσει σχοινί κορδόνι ότι θα γεννήσω μέσα στις επόμενες μέρες και κάθεται και κάνει γενική το σπίτι, έχει καθαρίσει τα πάντα κ εγώ απλά κάθομαι στο κρεβάτι και κοιτάω, νιώθω λίγο γαϊδάρα αλλά να μην το εκμεταλλευτώ λίγο!!! :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Maria36 είπε:

@Stella.T Πρόσεχε βρε συ. Πάλι καλά που δε χτύπησες πολύ!!! Κ εγώ από τις σκάλες έπεφτα συνέχεια, είμαι πολύ αδέξια, δόξα το θεό όσο καιρό είμαι έγκυος δεν έχω πέσει!!! 

 

Κορίτσια ο αντρας μου το έχει δέσει σχοινί κορδόνι ότι θα γεννήσω μέσα στις επόμενες μέρες και κάθεται και κάνει γενική το σπίτι, έχει καθαρίσει τα πάντα κ εγώ απλά κάθομαι στο κρεβάτι και κοιτάω, νιώθω λίγο γαϊδάρα αλλά να μην το εκμεταλλευτώ λίγο!!! :P

τι καλος μωρε!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

τι καλος μωρε!!!!

Παράπονο δεν έχω η αλήθεια, με βοηθάει πάρα πολύ, το μόνο που με στεναχωρεί ότι μέχρι τέλος του μήνα θα τον πάρουν για δουλειά στο ξενοδοχειο και δε θα είναι με τη μικρή πολλές ώρες και το θέλει πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria36 είπε:

Παράπονο δεν έχω η αλήθεια, με βοηθάει πάρα πολύ, το μόνο που με στεναχωρεί ότι μέχρι τέλος του μήνα θα τον πάρουν για δουλειά στο ξενοδοχειο και δε θα είναι με τη μικρή πολλές ώρες και το θέλει πολύ!!! 

ενταξει τι να κανουμε,δυστυχως ειναι στο προγραμμα κ αυτο...θα την βλεπει αναγκαστικα λιγοτερο απο οσο θα ηθελε...εμενα ο ανδρας μου θα παει για δουλεια 1η απριλη λογικα,αλλα δουλευει 8-14 οποτε ειναι καλα...

@Stella.T χαχα!επρεπε να παρεις μαρτακι με ματακι επανω!!!

εγω βρε κοριτσια λογικα αρρώστησα..ασε που νιωθω οτι θα βγαλω κ κριθαρακι στο ματι...θα παρω τον γιατρο μηπως θελει να πάρω κανενα φαρμακο λογω του χειρουργείου..

  • Χαχα 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

ενταξει τι να κανουμε,δυστυχως ειναι στο προγραμμα κ αυτο...θα την βλεπει αναγκαστικα λιγοτερο απο οσο θα ηθελε...εμενα ο ανδρας μου θα παει για δουλεια 1η απριλη λογικα,αλλα δουλευει 8-14 οποτε ειναι καλα...

Άσε εμένα φεύγει 5:20 το πρωί και κανονικά σχολαει 2 αλλά ξενοδοχείο ποτέ δε σχολάμε στην ώρα μας... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Maria36 είπε:

Άσε εμένα φεύγει 5:20 το πρωί και κανονικά σχολαει 2 αλλά ξενοδοχείο ποτέ δε σχολάμε στην ώρα μας... 

κ οσο πλησιαζουμε στο καλοκαιρι ακομα χειροτερα...κ οι δυο στο ξενοδοχειο δουλευετε?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...