Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Θα γίνουμε γονείς τον Μάρτιο του 2018


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα κ καλο μηνα!

Πωπω...κ γω με τα γλυκα αστα βραστα.παντα ετρωγα πολλα κ φυσικα η κακια αυτη συνηθεια δεν αλλαζει.

Θα πεσω λιγο να κοιμηθω μπας κ τα καταφερω κ ηρεμησω γτ το βραδυ δεν καταφερα να κλεισω ματι απτους πονους και ειμαι χαλια.

Σημερα που θα παω στη μαια θα σας πω τα νεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δεν έχω τόσο καλά νέα!Από εκεί που πήγαιναν όλα καλά ξαφνικά ο μικρός πήρε μόνο 150 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι θα ήθελε να έχει μεγαλώσει περισσότερο.Την Τρίτη θα πάω στην κλινική μου είπε να κάνω ξανά ντοπλερ και καρδιοτοκογραφο για πρωτη φορα.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη δεν ξέρω τι πήγε λάθος!Πριν λίγο μαλωσα και με τον άντρα μου γιατί λέει του μίλησα απότομα και με φώναξε,Ναι του μίλησα αλλά τα έχω χάσει δεν περίμενα τέτοια νέα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Stella.T είπε:

Κορίτσια δεν έχω τόσο καλά νέα!Από εκεί που πήγαιναν όλα καλά ξαφνικά ο μικρός πήρε μόνο 150 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι θα ήθελε να έχει μεγαλώσει περισσότερο.Την Τρίτη θα πάω στην κλινική μου είπε να κάνω ξανά ντοπλερ και καρδιοτοκογραφο για πρωτη φορα.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη δεν ξέρω τι πήγε λάθος!Πριν λίγο μαλωσα και με τον άντρα μου γιατί λέει του μίλησα απότομα και με φώναξε,Ναι του μίλησα αλλά τα έχω χάσει δεν περίμενα τέτοια νέα!

Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά. Όσο για τον άντρα σου θα καταλάβει ότι είσαι στεναχωρημένη για αυτό κ του μίλησες έτσι. Αλλά πάνω απ' όλα μείνε ψύχραιμη και μην στεναχωριέσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stella.T είπε:

Κορίτσια δεν έχω τόσο καλά νέα!Από εκεί που πήγαιναν όλα καλά ξαφνικά ο μικρός πήρε μόνο 150 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι θα ήθελε να έχει μεγαλώσει περισσότερο.Την Τρίτη θα πάω στην κλινική μου είπε να κάνω ξανά ντοπλερ και καρδιοτοκογραφο για πρωτη φορα.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη δεν ξέρω τι πήγε λάθος!Πριν λίγο μαλωσα και με τον άντρα μου γιατί λέει του μίλησα απότομα και με φώναξε,Ναι του μίλησα αλλά τα έχω χάσει δεν περίμενα τέτοια νέα!

Μην αγχώνεσαι Στέλλακι, θα πας για το ντοπλερ και θα δεις ότι όλα θα είναι καλά, σημασια έχει οτι πήρε. Και εμένα επιβράδυνε πάρα πολύ αλλά δε μου είπε κάτι ο γιατρός. Όσο για τον άντρα σου μες στο πρόγραμμα είναι κι αυτά! Και που να δεις μετά με το μωρό πως θα αρπαζεστε! Αυτά δεν είναι κάτι! Σημασία έχει να είσαι ψύχραιμη για το καλό του μπεμπακου. 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stella.T είπε:

Κορίτσια δεν έχω τόσο καλά νέα!Από εκεί που πήγαιναν όλα καλά ξαφνικά ο μικρός πήρε μόνο 150 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες ο γιατρός μου είπε ότι θα ήθελε να έχει μεγαλώσει περισσότερο.Την Τρίτη θα πάω στην κλινική μου είπε να κάνω ξανά ντοπλερ και καρδιοτοκογραφο για πρωτη φορα.Ειμαι πολύ στεναχωρημένη δεν ξέρω τι πήγε λάθος!Πριν λίγο μαλωσα και με τον άντρα μου γιατί λέει του μίλησα απότομα και με φώναξε,Ναι του μίλησα αλλά τα έχω χάσει δεν περίμενα τέτοια νέα!

κ εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις...αν θυμαμαι καλα τωρα μπαινεις στον 9ο οποτε αν κρινουν οτι για παραδειγμα ο πλακουντας δεν τρεφει καλα το μωρο μπορει να γεννήσεις νωριτερα..δεν ειναι κακο ουτε το μωρο θα εχει προβλημα!κανε το ντοπλερ παλι κ αν δουν οτι ειναι καλυτερα να βγει για να τραφει σωστα τοτε μη το σκεφτεσαι!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας, μόλις γύρισα από το γιατρό μπήκα 3 φορές στον καρδιοτοκογραφο γιατί οι παλμοί της μικρής ήταν πολύ χαμηλοί, αλλά τελικά ήταν επειδή δεν είχα φάει με το που με έστειλαν για φαγητό όλα καλά. Τώρα θα ξαναπώ την Τετάρτη πιθανόν για τελευταία φορά είπε ο γιατρός. Η μικρή πήγε 3200, πήρε 600 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες, το κεφάλι είναι ήδη στη λεκάνη μου αλλά δε λέει να βγει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! 

@Stella.T είσαι καλύτερα;;

@Maria36σε κοιταξε και κολπικά; καλέ πήρε πολύ χάχα! Σου είπε τίποτε άλλο περί τοκετου; ποτέ έχεις ΠΗΤ είπαμε; στις 9;

Εγψ κοριτσια είμαι κομμωτηριο, ήρθα να βάψω μαλλί, χθες έκανα και τις αποτριχώσεις μου και είμαι έτοιμη :)


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

@Stella.T είσαι καλύτερα;;

@Maria36σε κοιταξε και κολπικά; καλέ πήρε πολύ χάχα! Σου είπε τίποτε άλλο περί τοκετου; ποτέ έχεις ΠΗΤ είπαμε; στις 9;

Εγψ κοριτσια είμαι κομμωτηριο, ήρθα να βάψω μαλλί, χθες έκανα και τις αποτριχώσεις μου και είμαι έτοιμη :)

Ναι πήρε πολύ, αλλά είναι  στα φυσιολογικά  πλαίσια από ότι μου  ειπε.Κολπικα δε  με είδε αυτή τη φορά. Να περπατήσω πάρα πολύ μου είπε γιατί είμαστε έτοιμοι. Γενικά αυτά. ΠΗΤ έχω στις 11 του μήνα. 

 

Μια χαρά σε βρίσκω εγώ δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα και ο άντρας μου θα με πάει για περπάτημα με το ζόρι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή στα κιλά της! Και η κόρη μου τόσο βγήκε και γεννήθηκε πολύ εύκολα αν εξαιρέσουμε ότι είχε την περιτυλιξη. Είναι ιδανικά τα κιλά για να μην ταλαιπωρηθείς πολύ στον τοκετο. Επίσης θα μπορείς να την πιάνεις άνετα χωρις να φοβάσαι. Εμένα μου αρέσουν τα μεγάλα μωράκια γιατί δεν έχεις το φόβο του αν χάσει βάρος τι θα κάνω πχ. Είσαι ήσυχη ότι έχει περιθώριο. 

Περπάτησε όσο μπορείς, μόνο καλό θα σου κάνει. Αφού είναι και εμπεδωμενη μια χαρά σε βρίσκω! 

  • Μου αρέσει 1

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , dobby είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

@Stella.T είσαι καλύτερα;;

@Maria36σε κοιταξε και κολπικά; καλέ πήρε πολύ χάχα! Σου είπε τίποτε άλλο περί τοκετου; ποτέ έχεις ΠΗΤ είπαμε; στις 9;

Εγψ κοριτσια είμαι κομμωτηριο, ήρθα να βάψω μαλλί, χθες έκανα και τις αποτριχώσεις μου και είμαι έτοιμη :)

κ εγω εχω αυριο αποτριχωση!!μαλλι δεν εχω βαψει τωρα αλλα θελει ενα περασματακι..πιθανον να παω μεσα στη βδομαδα!!!

@Maria36 600 σε δυο βδομαδες???φοβερο!!!λες να παρει κ μας τοσα??αν κ ειναι μικρουλι μωρο...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , dobby είπε:

Είναι πολύ καλή στα κιλά της! Και η κόρη μου τόσο βγήκε και γεννήθηκε πολύ εύκολα αν εξαιρέσουμε ότι είχε την περιτυλιξη. Είναι ιδανικά τα κιλά για να μην ταλαιπωρηθείς πολύ στον τοκετο. Επίσης θα μπορείς να την πιάνεις άνετα χωρις να φοβάσαι. Εμένα μου αρέσουν τα μεγάλα μωράκια γιατί δεν έχεις το φόβο του αν χάσει βάρος τι θα κάνω πχ. Είσαι ήσυχη ότι έχει περιθώριο. 

Περπάτησε όσο μπορείς, μόνο καλό θα σου κάνει. Αφού είναι και εμπεδωμενη μια χαρά σε βρίσκω! 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ ότι δε θα φοβάμαι να την πιάνω. Φοβήθηκα λίγο στον καρδιοτοκογραφο με τους παλμούς αλλά η μαία ήταν μαθητευόμενη και δε με ρώτησε καν αν είμαι νηστική η όχι. 

Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πάω για περπάτημα τι να κάνω. Η αλήθεια ήθελα τόσο πολύ να κοιμηθώ αυτή τη στιγμή.

 

@elenakii22 Και μένα πριν δύο βδομάδες που είχαμε κάνει υπερηχο Μ είχε πει ο γιατρός μικρούλα είναι κ σήμερα βλέπουμε κ είχε πάρει τόσο. Μετά με το που έφαγα με τρελάνε στον καρδιοτοκογραφο, μάλλον φαγανη θα μ βγει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως δεν μπορώ καθόλου το περπάτημα, καταρχάς πάω σαν την πάπια στη καλύτερη, δε μιλάμε τώρα να αναπτύξω ταχύτητα, γελάει ο κάθε πικραμένος. 

@elenakii22 μια χαρά θα είναι τα κιλά της, σε μια βδομάδα ακόμα θα έχει σίγουρα πάρει κι άλλο.

@Stalicha και εσύ δεν είχες ραντεβού με τη μαια χθες; όλα καλά; 

 

  • Μου αρέσει 2

Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα από το περπάτημα, τα είδα όλα, δε με πείραζε ποτέ το να περπατάω αλλά τελικά στον 9ο είναι πολύ δύσκολο. Τώρα πονάω παντού. Τι το ήθελε αυτό το "πολύ περπάτημα" ο γιατρός. Δε μπορούσε να μου πει "πολύ ύπνο" καλύτερα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...