Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@fani_ νομιζω τωρα που γεννησε η νυφη μου ηταν 2300!Ποιες ειμαστε για Λαρισσα δηλαδη;;;

Μαλιστα..βεβαια εγω αναφερομαι στο Ιασω της Αθηνας. Αν περιλαμβανεται και η αμοιβη του γιατρου μου φαινεται καλο ποσο γιατι το 2014 που γεννησε μια γνωστη μου εδωσε γυρω στα 3200. Ελπιζω στην Αθηνα να μην ειναι πιο ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε,πως ειστε ;

εγω χθες ειχα ραντεβου με το μωρακι μ.

μεγαλωσε και ηταν 190 γραμμαρια.μ

για φυλο μας ειπε : για αγορι το βλεπω αλλα σιγουρα στη β´ επιπεδου.

οποτε περιμενουμε.

τωρα ραντεβου πάλι σε 1 μηνα.

τα νεα σας;

α!μου ειπε απο εβδομαδα θα νιωσω το μωρο.ανυπομονωωω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 μονο το Ιασω!! Ασε απο τωρα πρεπει να αρχισω το μαζεμα,αλλα τι να κανω που το γιατρο μου δεν τον αλλαζω με τιποτα με τοσα που ακουω!!!!

@fani_ νομιζω οτι στην Αθηνα ειναι λιγο πιο ακριβα...

Αντε @Elena** με το καλο! Ποτε εχεις β?


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγαμε και εμείς γιατρό σήμερα, όλα μια χαρά δόξα τω Θεό! Και εμάς γύρω στα 180 γρ. μας είπε ότι είναι τώρα... 

@Diana. Τόσα πολλά;;; εγώ τον ρώτησα σήμερα και είπε 2500 σύνολο αυτός και η κλινική... Αν δεν παίρνουμε τελικά λεφτά για την κλινική από το ΙΚΑ έχω και την εναλλακτική του πανεπιστημιακου... 

 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα !Εγω ειμαι να γενναω στο νοσοκομειο ,τοσο λογω οικονομικου οσο και θεματος ετοιμοτητας αν κατι παει στραβα...οποτε δεν εχω μπει καν στη διαδικασια να ρωταω τιμες στα ιδιωτικα...πιστευω το σημαντικοτερο ειναι εκει που αισθανεται ασφαλεια η καθεμια μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Οσο αφορα το επιδομα που παιρνουμε απο το ΙΚΑ, οσες το δικαιουμαστε δλδ, το ποσο του εχει να κανει με τις αποδεχες που ειναι δηλωμενες απο τον εργοδοτη μας. Μπορουμε να παρουμε το επιδομα τοκετου πριν την γεννα και το λοχειας μετα απο αυτην ... και τα δυο μετα, προσοχη γιατι παντα υπαρχουν προσθεσμιες, και καποιες δικαιουνται και επιπλεον ποσο απο τον ΟΑΕΔ. Μετα και εφοσον παρουν τα επδοματα τοκετου και λοχειας απο το ΙΚΑ κι εχουν ενεργει εργασιακη σχεση μπορουν να κανουν αιτηση για να παρουν τον επιδομα προστασιας μητροτητας απο τον ΟΑΕΔ. Δεν δινουν απο τον Αυγουστο του 2012 επιδομα αλλο για την γεννα, αλλα εχουν κατεβασμενες τιμες για οσες εχουν ασφαλιση και τους καλυπτει ο ΕΟΠΠΥ. Και σε οσουν εδωσαν κατα λαθος, μετα τα ζητανε πισω και με τοκο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Οσο αφορα το επιδομα που παιρνουμε απο το ΙΚΑ, οσες το δικαιουμαστε δλδ, το ποσο του εχει να κανει με τις αποδεχες που ειναι δηλωμενες απο τον εργοδοτη μας. Μπορουμε να παρουμε το επιδομα τοκετου πριν την γεννα και το λοχειας μετα απο αυτην ... και τα δυο μετα, προσοχη γιατι παντα υπαρχουν προσθεσμιες, και καποιες δικαιουνται και επιπλεον ποσο απο τον ΟΑΕΔ. Μετα και εφοσον παρουν τα επδοματα τοκετου και λοχειας απο το ΙΚΑ κι εχουν ενεργει εργασιακη σχεση μπορουν να κανουν αιτηση για να παρουν τον επιδομα προστασιας μητροτητας απο τον ΟΑΕΔ. Δεν δινουν απο τον Αυγουστο του 2012 επιδομα αλλο για την γεννα, αλλα εχουν κατεβασμενες τιμες για οσες εχουν ασφαλιση και τους καλυπτει ο ΕΟΠΠΥ. Και σε οσουν εδωσαν κατα λαθος, μετα τα ζητανε πισω και με τοκο!

Καλημερες!

Και εγώ αυτά ήξερα για τα επιδόματα. Δεν χάνουμε τίποτα να ρωτήσουμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια... τι κανετε πως τα πατε? Εγω χθες τα ειδα ολα, τοσο καιρο το μωρο κλωτσουσε καπου στην καισαρικη τομη που εχω απο τον γιο μου... Μιλαμε για πολυ πονο προσευχομουνα απο τον φοβο μου ολη μερα να μην εχω παθει τιποτα ειμαι κλ...μπανιερα το ξερω δεν εκανα τπτ στην ουσια για να κουραστω ξαπλα ολη μερα οχι οτι μπορουσα να σηκωθω και πολυ... Και πανω εκει που χαλαρωσα απο τον πονο μου και του εβαλα μουσικουλα δινει δυο δυνατες στον αφαλο περιπου στον αφαλο τιναχτηκα απο τον καναπε χ......α  μαλλον ανεβηκε πιο πανω. Τρελαινομαι οταν με κλωτσαει γιατι ετσι νιωθω οτι ολα πανε καλα ολα ειναι ενταξει απο την αλλη εχω εχω καιρο να νιωσω ετσι και τρομαζω. Νιωθω τα παντα και φοβαμαι απο την μια τα εχω παιξει και απο την αλλη μου αρεσει. Εσεις που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη νιωθετε τα παντα μεσα και αν ναι φοβαστε? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lina27 είπε:

Καλημερα κοριτσια... τι κανετε πως τα πατε? Εγω χθες τα ειδα ολα, τοσο καιρο το μωρο κλωτσουσε καπου στην καισαρικη τομη που εχω απο τον γιο μου... Μιλαμε για πολυ πονο προσευχομουνα απο τον φοβο μου ολη μερα να μην εχω παθει τιποτα ειμαι κλ...μπανιερα το ξερω δεν εκανα τπτ στην ουσια για να κουραστω ξαπλα ολη μερα οχι οτι μπορουσα να σηκωθω και πολυ... Και πανω εκει που χαλαρωσα απο τον πονο μου και του εβαλα μουσικουλα δινει δυο δυνατες στον αφαλο περιπου στον αφαλο τιναχτηκα απο τον καναπε χ......α  μαλλον ανεβηκε πιο πανω. Τρελαινομαι οταν με κλωτσαει γιατι ετσι νιωθω οτι ολα πανε καλα ολα ειναι ενταξει απο την αλλη εχω εχω καιρο να νιωσω ετσι και τρομαζω. Νιωθω τα παντα και φοβαμαι απο την μια τα εχω παιξει και απο την αλλη μου αρεσει. Εσεις που ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη νιωθετε τα παντα μεσα και αν ναι φοβαστε? 

Ποια πάντα ρε φιλεναδα? Κλωτσιά δεν έχω φάει ακόμα,  το μόνο που νομίζω ότι καταλαβαίνω είναι όταν στρίβει και αυτό ίσως είναι και η ιδέα μου! 

Μην φοβάσαι πάντως όλα φυσιολογικά τα βρίσκω, αφού το νιώθεις τι ανησυχείς  θα μας τρελάνεις? Μιλάω και εγώ βέβαια που φοβάμαι συνέχεια ότι κάτι θα στραβώσει. ... 

Link to comment
Share on other sites

@katsif ειπαμε κλ...νιερα :oops: να φανταστειτε στον γιο μου που επρεπε να κανω καισαρικη διαστολη 0 και με πανε με το φορειο για να με βαλουνε στο κρεβατι το χειρουργικο ριξανε ιδρωτα οι ανθρωποι ειχα κολλησει απο τον ιδρωτα απο τον φοβο μου χαχαχα και ο τραυματιοφορεας που με κρατουσε για να μου κανουν την επισκληριδιο λεει 36 χρονια ειμαι παντρεμενος τετοιο σημαδι που μου αφησες εσυ απο την βερα μου δεν μου εχει αφησει τοσα χρονια που την φοραω χαχαχα δεν φταιω εγω μου κραταγε το χερι να μην φοβαμαι... και εγω γι αυτο φοβαμαι μην στραβωσει κατι οπως την δευτερη φορα δεν την εχω απολαυσει ακομα δεν αφηνω να μου χαιδεψουν την κοιλια καν αλλα νομιζω οτι και ο λιγο φοβος κανει καλο σε κανει να προσεχεις περισσοτερο.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) νομιζω οτι οσες μανουλες ή μελλουσες μανουλες δεν ειχαν προηγουμενες καλες εμπειριες ή γενικα εχουν ακουσει και διαβασει πολλα ασχημα, αυτη την φοβια οτι κατι δεν θα παει καλα την εχουν. Αλλα γενικα ο φοβος που νιωθουμε απο την στιγμη που γινομαστε μανες μην παθει κατι το παιδι μας δε νομιζω οτι μας αφηνει ποτε! 

Στον γιο μου ειχα θεματα στην εγκυμοσυνη, αγχος .. σε αυτη την εγκυμοσυνη φαινεται ολα να πηγαινουν καλα, αγχος! Ειναι βεβαια οτι ειμαι 19 εβδομαδων και δεν εχω νιωσει καμια κινηση! Οταν θα νιωθω το μωρο θα αισθανθω καλυτερα νομιζω. Παντως ουτε κι εγω θελω να χαιδευουν την κοιλια μου! Δεν θελω καν να φαινεται να φανταστειτε! Το εχουμε πει σε συγγενεις κοντινους και φιλους καλους ... πουθενα αλλου που δεν χρειαζοταν ... αν καποια στιγμη βεβαια ρωτησουν καποιοι απο τους υπολοιπους γιατι μαλλον θα αρχισει να φαινεται, τοτε ναι θα πω πως ειμαι εγκυος ... αλλα ως τοτε ησυχια ... Και ολα να πανε καλα για ολες μας!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...