Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, chrimai είπε:

Εγω εδω ειμαι....περιμενω τον επομενο υπερηχο μου τη Τριτη που ρχεται...και φυσικα να παω 17 με 18η εβδομαδα να δουμε αν ειναι καλα το εμβρυο με αυτο που του βρηκαν στη καρδια....μεχρι τοτε εχω μπει στο πάγο...τοτε θα παμε εμβρυοκαρδιολογο και θα μπορουμε να κανουμε αμνιο....

 

Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα ολα καλα....λιγο κουρασμενη νιωθω ισως...

Φιλενάδα μου εύχομαι όλα καλά και να μην είναι τίποτα. Είμαι σίγουρη ότι δεν είναι τίποτα, θα διορθωθεί από μόνο του. Να στέλνεις θετική ενέργεια. Φιλια

12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Και εγώ εδώ είμαι :) πήρες τα αποτελέσματα @katsif??? 

Οι υπόλοιπες είστε όλες καλά;;; 

Τα πήρα φιλενάδα.  Μου αύξησαν την δόση  έκανα και κάτι μοριακές εξετάσεις θρομβοφυλιας που θα έχω αποτελέσματα 11/1 οπότε μέχρι τότε. ..... την πατησαμε:?

Γειά σου Diana! καλώς ήρθες στην παρέα!  Εσύ ποτέ είχες τερ? Με το καλό το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!!! Τη Δευτέρα πήγαμε για αυχενική και είδαμε μια φοβερή μπεμπούλα που ήταν 13+5 (3 μέρες μεγαλύτερη σε σχέση με ΤΕΠ).

Μεγαλώνει γρήγορα γρήγορα γρήγορα! Η αυχενική ήταν πολύ καλή, πολύ χαμηλό ποσοστό κινδύνου και μου έφυγε αρκετό άγχος! Οι αναγούλες συνεχίζονται, πεινάω και δεν μου έρχεται όρεξη για τίποτα! Τις τελευταίες μέρες προστέθηκαν και οι καούρες... από χάπια μόνο gynotardyferon και από εχτές και dulcolax! 

@Farmakotriftena χρήσιμη η πληροφορία για την πορτοκαλάδα και τα γαλακτοκομικά, ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τι κάνετε?  Πήγα χτες γυναικολόγο, το μωρό 7 εκατοστά όλα μια χαρά,  κουνούσε  χέρια πόδια! Επόμενος έλεγχος του χρόνου. .....

 

12 ώρες πρίν, Diana. είπε:

Καλησπερα!!! @katsif κανονικα 23 με 24 Ιουνιου αλλα το βλεπω γυρω στα μεσα του μηνα λογω προηγουμενης καισαρικης!! Εχω και μια μπουμπου 21 μηνων!!!

Χαράς το κουράγιο σου φιλενάδα,  καπάκι το ένα μετά το άλλο.  Μπράβο πάντως! Εμένα η μεγάλη είναι 6 χρονών και περιμένει το μωρό πως και πως!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα! Με το καλό όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και στο τέλος ένα γερό μπεμπάκι στην αγκαλιά μας! Διανύω την 13η εβδομάδα. Χθες έκανα την αυχενική που σε γενικές γραμμές όλα ήταν καλά. Επειδή όμως η μέτρηση για Τ21 ήταν 1/900, σκέφτομαι να κάνω την αιματολογική εξέταση τύπου harmony. Σύμφωνα με τις μετρήσεις στην αυχενική η ΠΗΤ μου είναι 16/6. Έχω ένα αγοράκι 5 ετών. Σας διαβάζω από την αρχή αλλά περίμενα μέχρι την αυχενική για να ενταχθώ στην παρέα σας! Καλώς σας βρήκα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , mamSof είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Με το καλό όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και στο τέλος ένα γερό μπεμπάκι στην αγκαλιά μας! Διανύω την 13η εβδομάδα. Χθες έκανα την αυχενική που σε γενικές γραμμές όλα ήταν καλά. Επειδή όμως η μέτρηση για Τ21 ήταν 1/900, σκέφτομαι να κάνω την αιματολογική εξέταση τύπου harmony. Σύμφωνα με τις μετρήσεις στην αυχενική η ΠΗΤ μου είναι 16/6. Έχω ένα αγοράκι 5 ετών. Σας διαβάζω από την αρχή αλλά περίμενα μέχρι την αυχενική για να ενταχθώ στην παρέα σας! Καλώς σας βρήκα! 

Γειά σου mamSof!

Τι ακριβώς εξέταση είναι αυτή? Στην πρότεινε ο γιατρός?  Εγώ πήγα χτες και ρώτησα αν πρέπει να κάνω αμνιοπαρακεντηση γιατί είμαι 40 και μου είπε ο γυναικολόγος όχι! !!! Και αν δείξει κάτι η β επιπέδου να κάνω.  Μήπως να περιμένεις και εσύ την β επιπέδου?  Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 

Καλως την diana και την mamsof....με το καλο κορίτσια ολες μας....καλες γεννες με γερα μωρακια....

2 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Με το καλό όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες και στο τέλος ένα γερό μπεμπάκι στην αγκαλιά μας! Διανύω την 13η εβδομάδα. Χθες έκανα την αυχενική που σε γενικές γραμμές όλα ήταν καλά. Επειδή όμως η μέτρηση για Τ21 ήταν 1/900, σκέφτομαι να κάνω την αιματολογική εξέταση τύπου harmony. Σύμφωνα με τις μετρήσεις στην αυχενική η ΠΗΤ μου είναι 16/6. Έχω ένα αγοράκι 5 ετών. Σας διαβάζω από την αρχή αλλά περίμενα μέχρι την αυχενική για να ενταχθώ στην παρέα σας! Καλώς σας βρήκα! 

Εμενα με 1 προς 949 μου ειπαν οτι δεν ειναι επικινδυνο ποσοστό απο μονο του χωρις αλλο εύρημα.....500 ευρω στοιχιζει αυτο το τεστ εκει που πηγα....αλλα αν εχεις σοβαρες ενδειξεις για συνδρομο δεν την συνιστουν....λενε κατευθειαν για επεμβατικη.....

 

Αυτο το προτεινουν απο οτι καλαταβα οταν ολα ειναι καλα για μια εξτρα επιβεβαιωση και εξτρα ξοδεμα χρηματων....οι γιατροι ακομα δεν το εμπιστευονται

Σε μενα που βγηκε ανεπαρκεια στη τριγλωχινα βαλβιδα δε μου το προτεινουν ως πολυ αξιοπιστο....αν δε διορθωθει απο μονο του θα κανω αμνιο...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!!! Τη Δευτέρα πήγαμε για αυχενική και είδαμε μια φοβερή μπεμπούλα που ήταν 13+5 (3 μέρες μεγαλύτερη σε σχέση με ΤΕΠ).

Μεγαλώνει γρήγορα γρήγορα γρήγορα! Η αυχενική ήταν πολύ καλή, πολύ χαμηλό ποσοστό κινδύνου και μου έφυγε αρκετό άγχος! Οι αναγούλες συνεχίζονται, πεινάω και δεν μου έρχεται όρεξη για τίποτα! Τις τελευταίες μέρες προστέθηκαν και οι καούρες... από χάπια μόνο gynotardyferon και από εχτές και dulcolax! 

@Farmakotriftena χρήσιμη η πληροφορία για την πορτοκαλάδα και τα γαλακτοκομικά, ευχαριστώ!

Ααα με το καλο η Μπεμπούλα σου!!  Ακόμα έχεις αναγούλες και τέτοια ε; εγώ εδώ και μια βδομάδα άλλος άνθρωπος!!

Τελικά μάλλον είναι μύθος ότι αν είναι μεγαλύτερο το έμβρυο από την τερ είναι αγόρι Και μικρότερο κορίτσι!  Σε μένα πάντως βγήκε. Η κόρη μου ήταν 5 μέρες μικρότερη και ο γιος μου τώρα 4μερες μεγαλύτερος. Πότε γέννας; 

@chrimai @fani_ πως είστε; οι υπόλοιπες εγκυουλες;; Να ανανεωσουμε Και το πινακακι μας!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο εμβρυολογος μου είπε ότι μου την προτείνει γιατί η ένδειξη Τ21 είναι ανάμεσα στο 1/250 και 1/1000. Αν ήταν πάνω από 1/1000 δεν θα την πρότεινε. Η αυχενική ήταν καλή σε γενικές γραμμές. Και η γυναικολόγος μου την πρότεινε πάντως .. όλα είναι πιθανότητες αυτά ... για αυτό είμαι πολύ σκεφτική ... έλεγα για λήψη τροφοβλαστη αλλά επειδή η πιθανότητα αποβολής είναι 1/200, δεν μου την προτείνουν .. τι άγχος και αυτό .. νομίζω ότι δεν τελειώνει πότε από τη στιγμή που γίνεσαι μάνα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Diana. είπε:

mamsof ποσο καιρο κανουν τα αποτελεσματα να βγουν? Σου ειπαν και ποσο % ειναι εγκυρο?

Στο φυλλάδιο που μου έδωσε ο εμβρυολογος λέει για 7-10 μέρες και είναι 99% το ποσοστό εγκυρότητας / πιθανότητα πάντα .. ενώ το pap-a είναι 90%.

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2017 at 5:55 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Ααα με το καλο η Μπεμπούλα σου!!  Ακόμα έχεις αναγούλες και τέτοια ε; εγώ εδώ και μια βδομάδα άλλος άνθρωπος!!

Τελικά μάλλον είναι μύθος ότι αν είναι μεγαλύτερο το έμβρυο από την τερ είναι αγόρι Και μικρότερο κορίτσι!  Σε μένα πάντως βγήκε. Η κόρη μου ήταν 5 μέρες μικρότερη και ο γιος μου τώρα 4μερες μεγαλύτερος. Πότε γέννας; 

@chrimai @fani_ πως είστε; οι υπόλοιπες εγκυουλες;; Να ανανεωσουμε Και το πινακακι μας!

Πρωτα απ' ολα, καλως τα νεα μελη!!Με το καλο τα μπεμπακια!!!

Farmakotriftena καλα ειμαι τωρα, βεβαια την προηγουμενη Πεμπτη ξαναειχα κοκκινο αιμα. Επαθα μια αποκολλησουλα απο την αλλη πλευρα αυτη τη φορα. Φαντασου να μην ημουν κρεβατωμενη δηλαδη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Diana. είπε:

fani περαστικα!!!!Κοριτσια ποσες μαθατε φυλο? 

Εγώ και η Φανή σιγουρα. Οι υπόλοιπες;; εσύ εμαθες; 

@fani_ θα χεις ταλαίπωρη  κύηση απ ότι φαίνεται,  τουλάχιστον τώρα στις αρχές. Υπομονή και αν μπορείς μην κάνεις τπτ.  Έχω κι εγώ χαμηλό πλακούντα,  προσπαθώ να μη σηκώνω βάρη, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό.  Ειδικά με την μικρή.... ειναι 15 κιλά το πουλάκι μου και δεν έχω χειρότερο από να τη βάζω στην κούνια της πλέον. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...