Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@katsif κι εγω διανυω τη 15...Κατι λεω καμια φορα οτι νιωθω μετα λεω ασε το εντερο θα ειναι!Και στην κορη μου θυμαμαι ενιωσα δυο φορες ενα φτερουγισμα και μετα αρχισα να την ακουω καλα νομιζω τη 18 με δυνατα πλεον χτυπηματα!!!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλη την παρέα και με το καλό τα μωράκια μας!!Είμαι εδώ και λίγο καιρό μέλος και σκεφτηκα να αρχίσω να παρακολουθώ και το συγκεκριμένο θέμα μιας και εχω  με το καλό ΠΗΤ 4/6/2018! Είμαι 17w 2d σήμερα  και ήθελα να δω αν κάποια απ εσας εχει αισθανθει το μωρακι της, αφου ειμαστε κοντα στις ημερομηνιες. Εγω ακόμα δεν εχω καταλάβει τίποτα απο κινηση του μωρού!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Diana. είπε:

Αχ τι  ωραια που μπηκες στη 16! Σε λιγο θα το ακους και δυνατοτερα!!!! Ποτε εκλεισες β?

Δεν έχω κλείσει ακόμα,  αρχές Φλεβάρη πρέπει να πάω.  Οι αναγούλες δεν έχουν σταματήσει πάντως τελείως. ...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ καημενουλα!!!Εμενα ευτυχως τωρα ειναι στο ελαχιστο! Το βραδυ η το πρωι εχεις θεμα;Εγω εκλεισα 19 Φλεβαρη.Παρε να κλεισεις νωρις νομιζω ειναι καλυτερο να γινει συγκεκριμενη εβδομαδα!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2017 at 10:23 ΠΜ, fani_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Ειστε καλα? Εγω καλα αν εξαιρεσω οτι συνεχιζεται η ξαπλα και εχουν αρχισει να με πονανε λιγακι η μεση και τα ποδια μου. Κλασικα καποιες μερες εχω καφε και πορτοκαλι αιματακι...

Νε ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εχετε θεμα με φουσκωμα και τυμπανισμο στο εντερο? Δεν εχω δυσκοιλιοτητα αλλα τις τελευταιες μερες αισθανομαι σαν να εχω καταπιει μπαλονι. Νομιζα οτι ειναι συσπασεις αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι οι συσπασεις της μητρας δεν ειναι σε ολη την κοιλια οπως ειναι σε εμενα. Ισως φταιει και η προγεστερονη που παιρνω και το οτι δεν κινουμαι..τί να πω...

Καλημέρα Και χρόνια πολλα! Έχω το ίδιο όταν κουράζομαι... Δηλαδή σκληραίνει και φουσκώνει η κοιλιά μου.  Νιώθω κι εγώ ότι είναι συσπάσεις...

On 26/12/2017 at 1:55 ΜΜ, Diana. είπε:

@katsif κι εγω διανυω τη 15...Κατι λεω καμια φορα οτι νιωθω μετα λεω ασε το εντερο θα ειναι!Και στην κορη μου θυμαμαι ενιωσα δυο φορες ενα φτερουγισμα και μετα αρχισα να την ακουω καλα νομιζω τη 18 με δυνατα πλεον χτυπηματα!!!

Κορίτσια εγώ είμαι 17η. προχθές και χθες για λίγο, όταν ήμουν ξαπλωμένη, ένιωσα το μωρό. Σαν αμυδρά χτυπηματακια στο κέντρο της κοιλιάς μου . Στην 1η μου εγκυμοσύνη το ένιωσα το μωρό κάπου στη 19η 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και χρονια πολλα! Καλωσηρθες νεο μελος @aspa80!

Κι εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα αλλα δε νομιζω οτι εχω νιωσει κατι ακομη οσο αφορα σε κινησεις μωρου. Εκτος και αν χτυπαει τα αλλα οργανα ... γιατι νιωθω κατι αναταραξεις αλλα νομιζω οτι ειναι ψηλα! Αυτη την εβδομαδα νομιζω οτι διαβασα οτι η μητρα ειναι καπου κατω απο το ομφαλο ακομη.

Για β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομη. Αυριο θελω να κλεισω ραντεβου με την γυναικολογο μου για τον Γεναρη πρωτα .. να δουμε το μωρο και στον υπερηχο γιατι ενα αγχος το εχω ...

Η ναυτια σταματησε εδω και καποιες βδομαδες ευτυχως. Οποτε σε γενικες γραμμες επικρατει μια ηρεμια.

Τι βιταμινες παιρνετε τωρα; Εγω παιρνω φυλικο οξυ, σιδηρο και ασβεστιο .. που ειναι το τελευταιο σε αναβραζων και το παιρνω το απογευμα/βραδυ και ειτε το ξεχνω ειτε βαριεμαι γιατι νυσταζω πολυ και τελικα δεν το παιρνω ... νομιζω οτι θα προτιμησω αν υπαρχει χαπακι. Μια και κατω ...

Καλη Πρωτοχρονια να εχουμε ολες! Με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας το 2018 γερα και καλοτυχα!

Link to comment
Share on other sites

@mamSof καλησπερα!!!!Κι εγω παιρνω ο,τι κι εσυ  συν μαγνησιο! Κι εγω το ασβεστιο ποτε το θυμαμαι ποτε οχι! Υπαρχει σε χαπακι σαν καραμελα,ρωτα στο φαρμακειο σου! Επισης προσπαθω να παιρνω ενα πολυβιταμινουχο και ενα συμπληρωμα d3!Κινητο φαρμακειο! Το utrogestan το σταματησα μονη μου!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , mamSof είπε:

Καλησπερα και χρονια πολλα! Καλωσηρθες νεο μελος @aspa80!

Κι εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα αλλα δε νομιζω οτι εχω νιωσει κατι ακομη οσο αφορα σε κινησεις μωρου. Εκτος και αν χτυπαει τα αλλα οργανα ... γιατι νιωθω κατι αναταραξεις αλλα νομιζω οτι ειναι ψηλα! Αυτη την εβδομαδα νομιζω οτι διαβασα οτι η μητρα ειναι καπου κατω απο το ομφαλο ακομη.

Για β επιπεδου δεν εχω κλεισει ακομη. Αυριο θελω να κλεισω ραντεβου με την γυναικολογο μου για τον Γεναρη πρωτα .. να δουμε το μωρο και στον υπερηχο γιατι ενα αγχος το εχω ...

Η ναυτια σταματησε εδω και καποιες βδομαδες ευτυχως. Οποτε σε γενικες γραμμες επικρατει μια ηρεμια.

Τι βιταμινες παιρνετε τωρα; Εγω παιρνω φυλικο οξυ, σιδηρο και ασβεστιο .. που ειναι το τελευταιο σε αναβραζων και το παιρνω το απογευμα/βραδυ και ειτε το ξεχνω ειτε βαριεμαι γιατι νυσταζω πολυ και τελικα δεν το παιρνω ... νομιζω οτι θα προτιμησω αν υπαρχει χαπακι. Μια και κατω ...

Καλη Πρωτοχρονια να εχουμε ολες! Με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας το 2018 γερα και καλοτυχα!

Έχει απαίσια γεύση το ασβέστιο και το αναβραζον και το μασωμενο.  Αηδία σκέτη! Εγώ το άλλαξα σε ένα αναβραζον που έχει γεύση πορτοκάλι και κάπως σώνει την κατάσταση 

Κοριτσια εγω να ρωτήσω κάτι; έχετε υγρά; εγώ έχω πάρα πολλά. (Λευκά) Και έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Αλλάζω 3 εσώρουχα την ημέρα. Έχει καμία άλλη κάτι παρόμοιο;

On 27/12/2017 at 12:30 ΜΜ, aspa80 είπε:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλη την παρέα και με το καλό τα μωράκια μας!!Είμαι εδώ και λίγο καιρό μέλος και σκεφτηκα να αρχίσω να παρακολουθώ και το συγκεκριμένο θέμα μιας και εχω  με το καλό ΠΗΤ 4/6/2018! Είμαι 17w 2d σήμερα  και ήθελα να δω αν κάποια απ εσας εχει αισθανθει το μωρακι της, αφου ειμαστε κοντα στις ημερομηνιες. Εγω ακόμα δεν εχω καταλάβει τίποτα απο κινηση του μωρού!!

Άσπα εμείς είμαστε μαζί! Ίδια ΠΗΤ!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιρνω Τ4 λογω θυροειδη,filicine, μαγνησιο και σιδηρο...ασβεστιο μου ειπε οτι αν πινω γαλα καθε μερα δεν χρειαζεται να παρω και προτιμω να πινω γαλα γιατι ηδη με τοσα φαρμακα και συμπληρωματα εχω κουραστει...επαιρνα και d3 αλλα το εκοψα μονη μου. Με το νεο ετος θα ρωτησω τον ενδοκρινολογο μου αν πρεπει να το συνεχισω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...