Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Diana. είπε:

@katsif η κουμπαρα μου γεννησε ρεα και εμεινε πολυ ικανοποιημενη! Πως και αλλαξες γιατρο;

Ο προηγούμενος γυναικολόγος μου με είχε φορτώσει με φάρμακα προκειμένου να φτιάξει ο κύκλος μου με αποτέλεσμα να έχω 15 μέρες καθυστέρηση και δεν παρακολουθουσε και τον κύκλο με υπερηχο και με ωθούσε να κάνω σπερματενγυση.... Και άλλα πολλά,  είπε στον άντρα μου να κάνει σπερμοδιαγραμμα και να του το κάνει η γυναίκα του η μικρόβιολόγος 80 ευρώ,  για απόδειξη τσακώθηκα και τελικά έφυγα.  Και τον είχα 15 χρονια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στα βιβλια μεχρι 3,5. Καλο ειναι να ειναι κατω απο 2,5 ομως.Εξαρταται ομως και απο το υψος του μωρου. Οσο πιο μεγαλο το μωρο τοσο πιο μεγαλη και η αυχενικη! Αλλα μη δινεις και πολυ σημασια...Εγω την εκανα σε 2 και φαντασου αυτος με την πιο μεγαλη αυχενικη μου εδωσε λιγοτερες πιθανοτητες για down!

  • Μου αρέσει 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειστε καλα? Εγω καλα αν εξαιρεσω οτι συνεχιζεται η ξαπλα και εχουν αρχισει να με πονανε λιγακι η μεση και τα ποδια μου. Κλασικα καποιες μερες εχω καφε και πορτοκαλι αιματακι...

Νε ρωτησω κατι βρε κοριτσια...εχετε θεμα με φουσκωμα και τυμπανισμο στο εντερο? Δεν εχω δυσκοιλιοτητα αλλα τις τελευταιες μερες αισθανομαι σαν να εχω καταπιει μπαλονι. Νομιζα οτι ειναι συσπασεις αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι οι συσπασεις της μητρας δεν ειναι σε ολη την κοιλια οπως ειναι σε εμενα. Ισως φταιει και η προγεστερονη που παιρνω και το οτι δεν κινουμαι..τί να πω...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και εγώ είχα πρόβλημα και ξεκίνησα ακτινιδια. Μην γελάσεις.  Σώθηκα!  Ένα ή δύο κάθε πρωί. 

Πριν μπορεί να πήγαινα τουαλέτα και μια φορά την εβδομάδα. ...

Δοκίμασε τα:)

Είπες δεν έχεις δυσκοιλιοτητα ε? Πάλι βιάστηκα να απαντήσω. .....:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας εγκυουλες! Δεν εχω ιδιαιτερα νέα...εκανα ενα 2ο τσεκ απ αιματολογικων για το β τριμηνο και περιμενω στις 10 γεναρη εναν αναλυτικο υπερηχο σε εμβρυολογο για να μας πει πως θα κινηθουμε με το ευρημα που βρεθηκε στην αυχενικη με την ηπια ανεπαρκεια στη τριγλωχινα βαλβιδα.

 

Πηρα και εμβρυοκαρδιολογο....και ειπε να μην παω πριν την 20η εβδομαδα...δεν εχει νοημα γιατι δε θα εχει ολοκληρωμενη εικονα....

 

Εν αναμονη λοιπον εγω

Εκανα κι ενα γρηγορο υπερηχο στο νοσοκομειο πριν μια βδομαδα...καλες μετρησεις....αλλα στον αναλυτικο θα εχουμε περισσοτερα....αν δεν τα δουμε καλα θα κανω αμνιο ....

 

Σε λιγο θα τα ακουσετε τα μωρακια ....θα νιωσετε κλωτσιες.....εγω ενα βραδυ την ακουσα....

πριν τη β επιπεδου θα τα εχετε ακουσει όλες....

  • Μου αρέσει 2

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε; έκανα και εγώ την αυχενικη χθες, όλα καλά μου είπε, τελικά σήμερα είμαι 13+1 και όχι 12+6... Είδε και το φύλο αλλά του είπα να μην το φανερωσει γτ ο άντρας μου είναι στο νησί και δεν μπορούσε να είναι παρόν αλλά σε 10 μέρες που θα έρθει έχουμε και ραντεβού στον γυναικολόγο... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

@chrimai να δεις ολα θα πανε τελεια με το μωρακι! Η καρδια τελειοποιειται την 20η βδομαδα και το πιθανοτερο ειναι να ειναι τελεια μεχρι τοτε! Μηπως παλιοτερα που δεν τα ειχαν ολα αυτα μια χαρα δε βγηκαμε?! Κι εγω νομιζω οτι τον ακουσα τον μικρουλη!!!!

 

@KarMar84 συγχαρητηρια!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2017 at 10:45 ΠΜ, katsif είπε:

Να σου πω και εγώ είχα πρόβλημα και ξεκίνησα ακτινιδια. Μην γελάσεις.  Σώθηκα!  Ένα ή δύο κάθε πρωί. 

Πριν μπορεί να πήγαινα τουαλέτα και μια φορά την εβδομάδα. ...

Δοκίμασε τα:)

Είπες δεν έχεις δυσκοιλιοτητα ε? Πάλι βιάστηκα να απαντήσω. .....:shock:

Ναι δεν εχω δυσκοιλιοτητα, ευτυχως! Τα φουσκωματα ειναι με τις μερες τους, αλλες φορες λιγοτερο και αλλες περισσοτερο, αλλα ειναι αρκετα αβολη αισθηση. Φαντασου να μεγαλωσει και η κοιλια....χαμος!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα,

Τι κάνετε?  Πέρασα ένα δραματικό βράδυ. ... ξύπνησα από τρομερό πονοκέφαλο ο οποίος χτυπούσε και το μάτι μου. Έψαχνε ο άντρας μου ντεπόν, βρήκε μόνο αναβραζον, ήπια μια γουλιά και έκανα εμετο..... Ένα δράμα. .. Τελικά βγήκε μες στην μαύρη νύχτα και βρήκε ντεπόν. 

Και τώρα είμαι ακόμα χάλια. ..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Τι κάνετε; Πως είστε; Πως θα περάσετε τις γιορτές; Εμείς ήσυχα στο σπίτι .. θα έρθει να φάει μαζί μας ο μπαμπάς μου ανήμερα των Χριστουγέννων .. πρώτη φορά τέτοια μέρα θα είμαστε σπίτι μας .. συνήθως είμασταν σε άλλα σπίτια :) Γιατρό θα δω με τη νέα χρόνια πια .. ελπίζω όλα να είναι καλά .. τελικά το άγχος δεν φεύγει ποτέ! Υπάρχουν «θέματα», αγχωνόμαστε .. δεν υπάρχουν .. ξανά μανά άγχος αν όλα είναι καλά .. Τελικά την αιματολογική εξέταση τύπου χαρμονυ δεν την έκανα .. το σκέφτομαι ακόμη και αναζητώ τον τρόπο να βρω και τα χρήματα μια που δεν είναι και φτηνή αλλά δεν είμαστε και στα καλύτερα μας οικονομικά .. άλλωστε εχω πια μπει στον 4ο .. και οι επιλογές είναι πλέον διαφορετικές από ότι στο πρώτο τρίμηνο .. απλά εύχομαι όλα να είναι καλά :) Όλες να έχουμε στο τέλος της εγκυμοσύνης ένα υγιές από όλες τις απόψεις μωράκι! Καλά Χριστούγεννα κορίτσια! 

On 21/12/2017 at 10:46 ΠΜ, katsif είπε:

Κορίτσια καλημερα,

Τι κάνετε?  Πέρασα ένα δραματικό βράδυ. ... ξύπνησα από τρομερό πονοκέφαλο ο οποίος χτυπούσε και το μάτι μου. Έψαχνε ο άντρας μου ντεπόν, βρήκε μόνο αναβραζον, ήπια μια γουλιά και έκανα εμετο..... Ένα δράμα. .. Τελικά βγήκε μες στην μαύρη νύχτα και βρήκε ντεπόν. 

Και τώρα είμαι ακόμα χάλια. ..

Είσαι καλά τώρα; Γενικά σου συμβαίνει αυτό; Έχεις ημικρανίες ή ήταν κάτι εντελώς τυχαιό; Περαστικά!

On 20/12/2017 at 11:40 ΠΜ, fani_ είπε:

Ναι δεν εχω δυσκοιλιοτητα, ευτυχως! Τα φουσκωματα ειναι με τις μερες τους, αλλες φορες λιγοτερο και αλλες περισσοτερο, αλλα ειναι αρκετα αβολη αισθηση. Φαντασου να μεγαλωσει και η κοιλια....χαμος!

Κι εμένα είναι συνήθως φουσκωμένη η κοιλιά μου ... και όχι ακόμη λόγω του μωρού .. τρώω λίγο κι αισθάνομαι αμέσως φουσκωμένη ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...