Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 3

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

 

 

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

 

Κοριτσια εγω να ρωτήσω κάτι; έχετε υγρά; εγώ έχω πάρα πολλά. (Λευκά) Και έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Αλλάζω 3 εσώρουχα την ημέρα. Έχει καμία άλλη κάτι παρόμοιο;

 

Καλημερα! Δεν το πολυεχω με αυτο το φορουμ! χαχα!

Εγω προσωπικα φοραω σερβιετακια! Οχι μονο για τα υγρα ... δυστυχως εχω και ακρατεια να πω ... μου δημιουργηθηκε στην πρωτη εγκυμοσυνη και απο τοτε αν βηξω ή φτερνιστω δυνατα ... μου φευγουν ... 

Αυτο το αναβραζων με γευση πορτοκαλι εχω αλλα το πινω με χιλια ζορια ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@Farmakotriftena στην κορη μου ειχα κι εγω παααρα πολλα!!!! Αφου ειχα σκεφτει να φερω απο το φαρμακειο την πεχαμετρικη ταινια να δω μην ηταν αμνιακο!

Είναι λευκά και γι αυτό δεν αγχώνομαι για αμνιακα . Λες να σκέφτομαι λάθος ε;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα Και χρόνια πολλα! Έχω το ίδιο όταν κουράζομαι... Δηλαδή σκληραίνει και φουσκώνει η κοιλιά μου.  Νιώθω κι εγώ ότι είναι συσπάσεις...

Κορίτσια εγώ είμαι 17η. προχθές και χθες για λίγο, όταν ήμουν ξαπλωμένη, ένιωσα το μωρό. Σαν αμυδρά χτυπηματακια στο κέντρο της κοιλιάς μου . Στην 1η μου εγκυμοσύνη το ένιωσα το μωρό κάπου στη 19η 

Χρονια πολλα σε ολες!!! Η σκληρη κοιλια με εχει μπερδεψει!Εμενα ειναι παντα σκληρη, αρα λογικα δεν μπορει να κανει συνεχεια συσπασεις...καποιες φορες αισθανομαι περισσοτερο φουσκωμα αλλα και παλι εκτεινεται σε ολη την κοιλια. Τί να πω, παντως δεν κουραζομαι καθολου. Πηγα στον γιατρο και δεν εχει απορροφηθει ακομα το αιματωμα απο την αποκολληση που ειχα οποτε συνεχιζω ξαπλα! Υγρα εχω και εγω αλλα οχι ολες τις μερες...και επειδη εχω καει μολις νιωσω κατι εκει κατω τρεχω  εντρομη να τσεκαρω οτι ολα ειναι ok!

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mamSof είπε:

 

Αυτο το αναβραζων με γευση πορτοκαλι εχω αλλα το πινω με χιλια ζορια ...

 

Θα καταλήξω κι εγώ στο σερβιετακι απλά πολλοί γιατροί δεν το θέλουν πρέπει κάθε 2 ώρες να αλλάζουμε και γενικά δεν αφήνει την περιοχή να αναπνεύσει. 

Ούτε με το πορτοκάλι ε; εγώ δεν μπορώ τις άλλες γεύσεις :-P


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2017 at 12:30 ΜΜ, aspa80 είπε:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλη την παρέα και με το καλό τα μωράκια μας!!Είμαι εδώ και λίγο καιρό μέλος και σκεφτηκα να αρχίσω να παρακολουθώ και το συγκεκριμένο θέμα μιας και εχω  με το καλό ΠΗΤ 4/6/2018! Είμαι 17w 2d σήμερα  και ήθελα να δω αν κάποια απ εσας εχει αισθανθει το μωρακι της, αφου ειμαστε κοντα στις ημερομηνιες. Εγω ακόμα δεν εχω καταλάβει τίποτα απο κινηση του μωρού!!

Καλως ηρθες! Κι εγω την 17η διανυω και δεν εχω καταλαβει τιποτα απολυτως!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , fani_ είπε:

Χρονια πολλα σε ολες!!! Η σκληρη κοιλια με εχει μπερδεψει!Εμενα ειναι παντα σκληρη, αρα λογικα δεν μπορει να κανει συνεχεια συσπασεις...καποιες φορες αισθανομαι περισσοτερο φουσκωμα αλλα και παλι εκτεινεται σε ολη την κοιλια. Τί να πω, παντως δεν κουραζομαι καθολου. Πηγα στον γιατρο και δεν εχει απορροφηθει ακομα το αιματωμα απο την αποκολληση που ειχα οποτε συνεχιζω ξαπλα! Υγρα εχω και εγω αλλα οχι ολες τις μερες...και επειδη εχω καει μολις νιωσω κατι εκει κατω τρεχω  εντρομη να τσεκαρω οτι ολα ειναι ok!

 

Κι εγώ Φανή μου έτσι, σκληραίνει όλη η κοιλιά και νιώθω δυσφορία.  Το παθαίνω όμως όταν κουράζομαι  (δλδ κάθε μέρα) και το μεσημέρι που τρώω. μετά θέλω να οριζοντιωθω για λίγο για να συνέλθω.  Δράμα.. Δεν είμαστε τυχερές εμείς οι δύο να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας επιτέλους χαχαχ!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα.  Και εγώ έχω πολλά υγρά.  Άστα να πάνε. ... Το χειρότερο είναι ότι κρύωσα με μπουκωμενη μύτη και βηχα, και ζω ένα δράμα.  Χτες το βράδυ ζέστανα  λίγο γέμιση που ειχε μείνει,  και κορίτσια δεν περασε ένα τέταρτο και έφυγε όλη ρουκέτα. ... Ένα χάλι!

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena τα λευκα ειναι απολυτως φυσιολογικα ανεξαρτητου ποσοτητας!!!!Πηγαινεις κανονικα φαρμακειο ε? Ασχετο,ρωτα το λογιστη σου πρεπει να βαλουμε ενα παραπανω κουμπι για χρεωση πλαστικης σακουλας απο νεο ετος


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@katsif Περαστικα σου! Δυσκολα το κρυωμα και χωρις εγκυμοσυνη .. Ευχομαι να περασει γρηγορα!

@Diana. Τελικα ο συλλογος σας το εχει ξεκαθαρισει το θεμα; Το ρωτω γιατι ειμαι λογιστρια κι εχουμε ενα φαρμακειο πελατη και τον ενημερωσαμε για τις σακουλες και τις χρεωσεις και απο τον συλλογο του που επικοινωνησε του ειπαν οτι ειναι θολο το τοπιο :) Ξερω οτι δεν υπαρχουν χρεωσεις για τις σακουλες μεχρι 15χιλ και απο 50-70 χιλ. Εσας τι σας εχουν πει; @Farmakotriftena

Οσο για το σερβιετακι δεν ηξερα οτι χρειαζεται να γινεται η αλλαγη τοσο συχνα. Την γιατρο δεν την εχω ρωτησει ... αλλα δεν γινεται χωρις αυτο με τιποτα!

Για την σκληρη κοιλια ... με καποιο πονο μαζι βεβαια ... εγω θα πηγαινα στην γιατρο κατευθειαν! Το λεω αυτο γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τετοια ειχα κι ευτυχως πηγα, μετα απο 1 ολοκληρη μερα βεβαια, και ηταν συσπασεις! Τελικα 2 μερες μετα μπηκα στην κλινικη γιατι με τα χαπακια δεν γινοταν τιποτα! Ημουν 17η-18η εβδομαδα! Σημερα τα ξημερωματα σα να ενιωσα οτι ειναι σκληρη η κοιλια μου και πονουσα ... και τα χρειαστηκα λιγο ... αλλα πηγα τουαλετα και ημουν καλυτερα μετα ... Ειναι αληθεια οτι ειμαι με την ψυχη στο στομα! Ειναι που εχω και γενικα ταχυκαρδιες που δεν ειχα αλλα διαβασα οτι μπορει να συμβει στην εγκυμοσυνη και ξεχασα να το πω και στην γιατρο στο προηγουμενο ραντεβου ... και ειναι και μια περιοδος πιεσης στην δουλεια ... αφηστε .... ολα μαζι ... θα κλαφτω εδω γιατι θα σκασω στο τελος :) 

Εβαλα και φωτο στο προφιλ! Μετα βεβαια απο πολλες δοκιμες τα καταφερα :)

 

Μου αρεσει που γραφεις μετα απο 20 λεπτα και στο συγχωνευει κιολας στο φορουμ αυτο!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα!

@katsif Περαστικα σου! Δυσκολα το κρυωμα και χωρις εγκυμοσυνη .. Ευχομαι να περασει γρηγορα!

@Diana. Τελικα ο συλλογος σας το εχει ξεκαθαρισει το θεμα; Το ρωτω γιατι ειμαι λογιστρια κι εχουμε ενα φαρμακειο πελατη και τον ενημερωσαμε για τις σακουλες και τις χρεωσεις και απο τον συλλογο του που επικοινωνησε του ειπαν οτι ειναι θολο το τοπιο :) Ξερω οτι δεν υπαρχουν χρεωσεις για τις σακουλες μεχρι 15χιλ και απο 50-70 χιλ. Εσας τι σας εχουν πει; @Farmakotriftena

Οσο για το σερβιετακι δεν ηξερα οτι χρειαζεται να γινεται η αλλαγη τοσο συχνα. Την γιατρο δεν την εχω ρωτησει ... αλλα δεν γινεται χωρις αυτο με τιποτα!

Για την σκληρη κοιλια ... με καποιο πονο μαζι βεβαια ... εγω θα πηγαινα στην γιατρο κατευθειαν! Το λεω αυτο γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τετοια ειχα κι ευτυχως πηγα, μετα απο 1 ολοκληρη μερα βεβαια, και ηταν συσπασεις! Τελικα 2 μερες μετα μπηκα στην κλινικη γιατι με τα χαπακια δεν γινοταν τιποτα! Ημουν 17η-18η εβδομαδα! Σημερα τα ξημερωματα σα να ενιωσα οτι ειναι σκληρη η κοιλια μου και πονουσα ... και τα χρειαστηκα λιγο ... αλλα πηγα τουαλετα και ημουν καλυτερα μετα ... Ειναι αληθεια οτι ειμαι με την ψυχη στο στομα! Ειναι που εχω και γενικα ταχυκαρδιες που δεν ειχα αλλα διαβασα οτι μπορει να συμβει στην εγκυμοσυνη και ξεχασα να το πω και στην γιατρο στο προηγουμενο ραντεβου ... και ειναι και μια περιοδος πιεσης στην δουλεια ... αφηστε .... ολα μαζι ... θα κλαφτω εδω γιατι θα σκασω στο τελος :) 

Εβαλα και φωτο στο προφιλ! Μετα βεβαια απο πολλες δοκιμες τα καταφερα :)

 

Μου αρεσει που γραφεις μετα απο 20 λεπτα και στο συγχωνευει κιολας στο φορουμ αυτο!

@Diana. είσαι συναδελφος;;!! Μας είπαν ότι υποχρεούμαστε να βάλουμε στη ταμειακή το πλήκτρο όπως λες αλλά θα το ψάχνω με το σύλλογο όπως σωστά λέει και η @mamSof !! Οπότε ακόμα το έχω αφήσει έτσι.  

@mamSof δεν με αγχώνει τόσο που σκληραίνει η κοιλιά μου γιατί ξέρω πως είναι από την πολύ δουλειά.  Γίνεται πανικός αυτές τις μέρες στη δουλειά και είμαι σχεδόν μόνη μου τις περισσότερες ώρες και τα φτύνω. Δεν πονάω τόσο όσο η δυσφορία είναι που δεν αντέχω!! Πονάω όμως όταν τρώω.  Σκληραίνει  και νιώθω έναν πόνο πάνω δεξιά.  Αυτό το είχα και στην κόρη μου όσο ήμουν έγκυος.  Πφφφφφ

Σερβιετακι καλό είναι να αλλάζεις συχνά αλλά και να μένεις και κάποιες ώρες χωρίς σερβιετακι για να αναπνέει η περιοχή. Ρωτά και το γιατρό σου βέβαια να σου πει τη γνώμη του. 

Να σε ρωτήσω τώρα,  έχεις ταχυκαρδιες;;;; κι εγώ το ίδιο.  Και στην αρχή με είχαν αγχώσει.  Όμως είμαι σίγουρη πως είναι από την εγκυμοσύνη.  Εμένα μου βρήκε ο εμβρυολογος έκτακτες συστολές και μου είπε να το ψάξω αλλά ο γυναικολόγος και ο Θείος μου που είναι γιατρός δεν έδωσαν σημασία και μου είπαν ότι είναι από την εγκυμοσύνη. 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Farmakotriftena ναι συναδελφοι!!!! @mamSof κι εμενα ο λογιστης μου μου ειπε καλυτερα να περιμενω να δουμε αν δωσουν διορια,αλλα εγω θα το κανω αμεσα αφου στο τελος θα μας υποχρεωσουν να το βαλουμε!

Απο συσπασεις κι εγω εχω οταν κουραζομαι και τωρα αρχισαν και κατι σφαχτες δεξια κι αριστερα! Δεν ξερω για εσας, εμενα την τελευταια βδομαδα η κοιλια ξεπεταχτηκε!!!! Κανενα καλο κολαν εγκυμοσυνης βρε κοριτσια που μπορουμε να βρουμε;

@katsif περαστικα! Ξεκινα τα πορτοκαλια!!!Και ω3 βοηθανε πολυ και για το μωρο και το ανοσοποιητικο!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@Farmakotriftena ναι συναδελφοι!!!! @mamSof κι εμενα ο λογιστης μου μου ειπε καλυτερα να περιμενω να δουμε αν δωσουν διορια,αλλα εγω θα το κανω αμεσα αφου στο τελος θα μας υποχρεωσουν να το βαλουμε!

Απο συσπασεις κι εγω εχω οταν κουραζομαι και τωρα αρχισαν και κατι σφαχτες δεξια κι αριστερα! Δεν ξερω για εσας, εμενα την τελευταια βδομαδα η κοιλια ξεπεταχτηκε!!!! Κανενα καλο κολαν εγκυμοσυνης βρε κοριτσια που μπορουμε να βρουμε;

@katsif περαστικα! Ξεκινα τα πορτοκαλια!!!Και ω3 βοηθανε πολυ και για το μωρο και το ανοσοποιητικο!

Γεια σου βρε συναδέλφισσα!! Κι εμένα τώρα πετάχτηκε λίγη κοιλίτσα αλλά με την κούραση γίνεται διπλάσια... Εσύ σε ποια βδομάδα εισαι; γνωρίζεις φίλο; εγώ αγοράκι!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@Farmakotriftena ναι συναδελφοι!!!! @mamSof κι εμενα ο λογιστης μου μου ειπε καλυτερα να περιμενω να δουμε αν δωσουν διορια,αλλα εγω θα το κανω αμεσα αφου στο τελος θα μας υποχρεωσουν να το βαλουμε!

Απο συσπασεις κι εγω εχω οταν κουραζομαι και τωρα αρχισαν και κατι σφαχτες δεξια κι αριστερα! Δεν ξερω για εσας, εμενα την τελευταια βδομαδα η κοιλια ξεπεταχτηκε!!!! Κανενα καλο κολαν εγκυμοσυνης βρε κοριτσια που μπορουμε να βρουμε;

@katsif περαστικα! Ξεκινα τα πορτοκαλια!!!Και ω3 βοηθανε πολυ και για το μωρο και το ανοσοποιητικο!

Καλημέρα !!!Πολύ ωραίο και ανετο κολάν με 10 ευρω βρηκα στα h&m στα εγκυμοσυνης!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @aspa80! Το εχω δει κι εγω αλλα ανοιγουν παρα πολυ! Στα Λητω εχει καποια ωραια αλλα ειναι πανακριβα! Θα περιμενω να δω τωρα που θα βαλουν  εκπτωσεις! Αν δω τη μαρκα θα σου τη στειλω να ριξεις μια ματια!

  • Ευχαριστώ 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...