Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Δικιο εχει το Sofaki91, οτι επρεπε να ξερεις ακριβως, και θα συμπληρωσω οτι μου ακουγεται λιγο τρομοκρατικο να σου μιλαει για ενεσεις κ προωρο τοκετο απο τωρα.

Κι εμενα στην αυχενικη τον τσεκαρε, τωρα εχουμε στις 7/6 ραντεβου οπου λογικα θα τον ξαναδει (λογω ιστορικου) αλλα νομιζω στο 3ο τριμηνο ειναι που πρεπει να ελεγχεται συχνοτερα.

Λιλιτο μου οπως κ να χει μη τρελαινεσαι οσο μπορεις κοριτσι μου κ μη φοβασαι, να εισαι θετικη. Μη ξεχναμε οτι η μπεμπα τα παει αψογα!

Έτσι ακριβώς χωρίς να της λέει τι ακριβώς έχει το κορίτσι κατευθείαν μιλάει για τέτοια πράγματα να μη μπορείς να πάρεις και δεύτερη γνώμη δηλαδή.. Α οκ οπότε σε λίγες μέρες που θα πάω στη γιατρό μου αν είναι να της πω να μου το τσεκάρει..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@λιλιτο μου κάθησε ξάπλα για να μην έχει ο τράχηλος σου βαρος, κάνε υπομονή κορίτσι μου και ότι σου πει ο γιατρός. Πάρε τα φαρμακακια σου και ηρέμησε όσο γίνεται και όσο μπορείς. Ότι θες είμαστε εδώ....

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια.μου τον μέτρησε γτ στη β επιπέδου ήταν 30mm για να τον τσεκαρει και μου είπε έπεσε πάρα πολύ μέσα σε 2 βδομάδες  κάτω από τα επιτρεπτά όρια για τη εβδομάδα που είμαι.και αυτός μου είπε ότι αν τον ακούσω όλα καλά θα πάνε.απο ότι διάβαζα χθες όλο το βράδυ γενικά κάτω απο 2.5 είναι επικίνδυνο και πρέπει εμένα να είναι πολύ πιο κάτω γύρω στο 1.5 εκ. από αυτά που διάβασα και με ειπε.και προσπάθω να είμαι θετική αλλά πραγματικά δεν έχω όρεξη ούτε να μιλήσω σε ανθρωπο..από τη στεναχώρια.

Ευχαριστώ κορίτσια.μου τον μέτρησε γτ στη β επιπέδου ήταν 30mm για να τον τσεκαρει και μου είπε έπεσε πάρα πολύ μέσα σε 2 βδομάδες  κάτω από τα επιτρεπτά όρια για τη εβδομάδα που είμαι.και αυτός μου είπε ότι αν τον ακούσω όλα καλά θα πάνε.απο ότι διάβαζα χθες όλο το βράδυ γενικά κάτω απο 2.5 είναι επικίνδυνο και πρέπει εμένα να είναι πολύ πιο κάτω γύρω στο 1.5 εκ. από αυτά που διάβασα και με ειπε.και προσπάθω να είμαι θετική αλλά πραγματικά δεν έχω όρεξη ούτε να μιλήσω σε ανθρωπο..από τη στεναχώρια. Θα ψάξω μήπως λέει κάτι στα χαρτιά που έδωσε για τη μέτρηση. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, λιλιτο said:

Ευχαριστώ κορίτσια.μου τον μέτρησε γτ στη β επιπέδου ήταν 30mm για να τον τσεκαρει και μου είπε έπεσε πάρα πολύ μέσα σε 2 βδομάδες  κάτω από τα επιτρεπτά όρια για τη εβδομάδα που είμαι.και αυτός μου είπε ότι αν τον ακούσω όλα καλά θα πάνε.απο ότι διάβαζα χθες όλο το βράδυ γενικά κάτω απο 2.5 είναι επικίνδυνο και πρέπει εμένα να είναι πολύ πιο κάτω γύρω στο 1.5 εκ. από αυτά που διάβασα και με ειπε.και προσπάθω να είμαι θετική αλλά πραγματικά δεν έχω όρεξη ούτε να μιλήσω σε ανθρωπο..από τη στεναχώρια.

Λιλιτο μου κανεις εικασιες και φρικαρεις χειροτερα οποτε καλυτερα παρε δυναμεις και προσπαθησε να εισαι πιο απαιτητικη με το γιατρο σου, ολες πρεπει να ειμαστε. Εγω εχω χειρουργειο στον τραχηλο πριν μεινω εγκυος κ παλι ηταν μια χαρα οποτε μη τρελαινεσαι. 

Δε θελω να αγχωνεσαι αλλιως θα σου τον στολιζα κι αλλο...

Εγω περιμενω να κανω την καμπυλη ζαχαρου γυρω στις 10/6 γιατι ο μπεμπης ηταν μεγαλουτσικος κ υπαρχει μια μικρη υποψια...η ιδια βεβαια δεν εχω παρει γραμμαριο οποτε παραμενω θετικη οτι απλα ειναι αντρακλας!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με @freya_81 , 

Εκτός αυτού σου είπε για ποιο λόγο μπορεί να μικρυνε ο τράχηλος σου ; Μπορεί να επανέλθει εντός ορίων; Έχω διαβάσει κοπέλες που αυξήθηκε το μήκος με τη θεραπεία και παραμένοντας ξαπλωμενες


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , 2angels είπε:

Συμφωνώ με @freya_81 , 

Εκτός αυτού σου είπε για ποιο λόγο μπορεί να μικρυνε ο τράχηλος σου ; Μπορεί να επανέλθει εντός ορίων; Έχω διαβάσει κοπέλες που αυξήθηκε το μήκος με τη θεραπεία και παραμένοντας ξαπλωμενες

ο τραχηλος ειναι κατι το απροβλεπτο συνηθως δεν υπαρχει λογος που μικραινει ειναι απλα τυχαιο η κατασκευαστικο το θεμα( μονο σε περιπτωσεις προηγουμενων επεμβασεων στον τραχηλο μπορει ο γιατρος να το υποψιαστει). γιαυτο κ θελει συχνο ελενχο ουτε οι γιατροι μπορουν να το προβλεψουν κ δεν ειναι κατι σπανιο. αν το ελενχεις συχνα με το γιατρο κ αν  παρεις αγωγη κ ξεκουραση ολα πανε καλα κατα 99%. πολλοι γιατροι δεν τον μετρανε ξανα μετα την β επιπεδου  γιαυτο ειναι καλο να το ζηταμε κ εμεις γιατι μετα το βαρος ειναι περισσοτερο κ ειδικα οι πρωτοτοκες δεν ξερουμε πως αντιδρα ο τραχηλος. 

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι δεν γνωρίζουν ακριβώς το λόγο που γίνεται αυτό. Είδα πριν γράφει στα χαρτια του περίπου ;10 χιλιοστά. Είναι πολύ λίγο.αλλα με άλλες κοπέλες που ρώτησα με ξάπλα και φάρμακα έφτασαν στον ένατο οπότε ησύχασα λίγο. Μίλησε και η μαμά μου με ένα γιατρό δικό της και της είπε τα ίδια που ειπε ο δικός μου.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , λιλιτο είπε:

Μου ειπε οτι δεν γνωρίζουν ακριβώς το λόγο που γίνεται αυτό. Είδα πριν γράφει στα χαρτια του περίπου ;10 χιλιοστά. Είναι πολύ λίγο.αλλα με άλλες κοπέλες που ρώτησα με ξάπλα και φάρμακα έφτασαν στον ένατο οπότε ησύχασα λίγο. Μίλησε και η μαμά μου με ένα γιατρό δικό της και της είπε τα ίδια που ειπε ο δικός μου.

Κοριτσι μου καλη ξαπλα. Ταβανοθεραπεια και ηρεμια. Μην και κλαις και τετοια. Πλησιαζεις.

Θα μεινεις ηρεμη, ξαπλα, με τα φαρμακακια σου και σε ενα τριμηνο θα χεις το μπεμπε σου!!!

Πολλες το εχουν περασει. Εφοσον εντοπιστηκε θα το αντιμετωπισετε.

Υπομονη...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσι μου καλη ξαπλα. Ταβανοθεραπεια και ηρεμια. Μην και κλαις και τετοια. Πλησιαζεις.

Θα μεινεις ηρεμη, ξαπλα, με τα φαρμακακια σου και σε ενα τριμηνο θα χεις το μπεμπε σου!!!

Πολλες το εχουν περασει. Εφοσον εντοπιστηκε θα το αντιμετωπισετε.

Υπομονη...

 

Αυτό κάνω.θα μείνω ξάπλα όσο χρειαστεί.σημερα είναι λίγο καλύτερα η ψυχολογία μου.ο άντρας μου προσπαθεί να μου φτιάξει η διάθεση.και να με κάνει να ξεχαστω.να ρωτήσω ξάπλα σημαινει ανάσκελα η και καθιστη στο κρεββάτι? Θα πάρω και το γιατρό για διευκρινήσεις αργότερα.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Αυτό κάνω.θα μείνω ξάπλα όσο χρειαστεί.σημερα είναι λίγο καλύτερα η ψυχολογία μου.ο άντρας μου προσπαθεί να μου φτιάξει η διάθεση.και να με κάνει να ξεχαστω.να ρωτήσω ξάπλα σημαινει ανάσκελα η και καθιστη στο κρεββάτι? Θα πάρω και το γιατρό για διευκρινήσεις αργότερα.

Γενικα, καλο ειναι λενε στο πλαι...βαζε τα ποδαρακια σε ενα μαξιλαρακι...και αραζε καλυτερα αριστερα.

Καθιστη οχι...κουραστικο ειναι. Καλα αν θες να φας, προφανως καθιστη. Μην μας πνιγεις κιολας.

Ανασκελα εγω καθομαι...αλλα η αληθεια ειναι πιεζεται η μητρα και το μωρο...ειδικα οσο μεγαλωνει...μεχρι 28η καθομουν και ανασκελα. 

Σου προτεινω να ξαπλωνεις κυριως αριστερα σαν μωρακι...μαζεμενα λιγο ποδαρακια. Πιστευω ετσι και συ θα νιωθεις καλυτερα...

Να γελας ματια μου!

Εγκυος εισαι...

Θα φερεις ενα μωρακι στον κοσμο...

Μην στενοχωριεσαι για κατι...

Να σκεφτεσαι οτι ειναι λιγες βδομαδες...μετα την 32η εισαι ασφαλης γενικα!!!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Είσαι και συ ξάπλα? Γτ? Ε εσύ κοντεύεις από ότι βλέπω στο τικερακι.με το καλό το μωράκι σου

Ειχα και γω θεμα με τον τραχηλο...ειναι, βασικα ηταν λιγο κοντουλης. Εκατσα ξαπλα απο 23η μεχρι 30η περιπου.

Πλεον δεν καθομαι ξαπλα βεβαιως. Ουτε γενναω...εχω ακομα συμφωνα με τη μαια 3 βδομαδες ανετα.

Οποοοοτε...μην εχεις αγχος. Μην κλαις. Να σκεφτεσαι αισιοδοξα. Φαε κανα γλυκακι. Δες ταινιουλες...δεν ειναι πολυ μακρια η γεννα. Θα περασει συντομα...και θα χεις το μπεμπε σου αγκαλιτσα.!!!

Κοντευωωωωωωω ναι!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι πως θα περάσουνι οι μέρες να μου πει ο γιατρός όλα καλά. !!!!Δεν κλαίω γενικά αλλά αγχώθηκα πολύ ότι μπορεί να το χάσω. Πως την παλέψες τόσο καιρό? Ήδη από χθες και δεν ξέρω τι να κάνω. Είναι και κ άντρας μου με πατερίτσες. 2ανημποροι σε ένα σπίτι. Ευτυχώς έχουμε τις μαμάδες μας. Αν και αυτό που με αγχώνει είναι αύριο που θα πάω νοσοκομειο μήπως με κρατήσουν μέσα.ισως όμως εκεί να είμαι και πιο ήσυχη ότι δεν θα γίνει κάτι. Δεν ξέρω.....θα δείξει.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , λιλιτο είπε:

Αυτό σκέφτομαι πως θα περάσουνι οι μέρες να μου πει ο γιατρός όλα καλά. !!!!Δεν κλαίω γενικά αλλά αγχώθηκα πολύ ότι μπορεί να το χάσω. Πως την παλέψες τόσο καιρό? Ήδη από χθες και δεν ξέρω τι να κάνω. Είναι και κ άντρας μου με πατερίτσες. 2ανημποροι σε ένα σπίτι. Ευτυχώς έχουμε τις μαμάδες μας. Αν και αυτό που με αγχώνει είναι αύριο που θα πάω νοσοκομειο μήπως με κρατήσουν μέσα.ισως όμως εκεί να είμαι και πιο ήσυχη ότι δεν θα γίνει κάτι. Δεν ξέρω.....θα δείξει.

Πως την παλεψα ε?

Μεταξυ κλαματων και νευρων...εχουν φαει κραξιμο...αστα.

Εβλεπα ταινιες, διαβαζα...εχω δει ολα τα σιριαλ επαναληψη...παντα παρουσα στο φορουμ...κοιμομουν αρκετα. 

Εψαχνα για πραγματα για το μωρο...

Και γκρινιαζα βεβαια...

Ερχοταν η μαμα μου...ειχα τον αντρουλη μου παντα συμπαραστατη.

Γενικα, καποιες μερες περναγαν πιο γρηγορα, ενω αλλες ηταν πολυ κουραστικες.

Και νοσοκομειο να μπεις δεν θα ειναι για κακο. Θα εισαι ασφαλης σε καθε περιπτωση.

Απ'οσο βλεπω εισαι 25η βδομαδα.

Σε 3 βδομαδες θα εισαι ασφαλης απο αποψη προωροτητας. Οποτε 20 μερουλες ειναι...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...