Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Αα ωραία σ ευχαριστώ!! :)

Να σου πω την αλήθεια δεν μου αρέσουν αυτά με τα σφουγγάρια γιατί δεν πλένονται στο πλυντήριο και γενικά τα σφουγγάρια μαζεύουν μικρόβια. Γι'αυτό προτίμησα την αιώρα που είναι ύφασμα και μπαίνει πλυντήριο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν μου αρέσουν αυτά με τα σφουγγάρια γιατί δεν πλένονται στο πλυντήριο και γενικά τα σφουγγάρια μαζεύουν μικρόβια. Γι'αυτό προτίμησα την αιώρα που είναι ύφασμα και μπαίνει πλυντήριο!

Εχεις δίκιο, θα το δοκιμασω κ ο Θεός βοηθός!! Το βρίσκεις σε μαγαζιά εύκολα; δεν έχει τύχει να το δω


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

καλημερα κοριτσια, να σας κανω μια ερωτηση.. τα μωρα πως τα κανετε μπανιο;; σε μπανακι η στα χερια;;

Εγώ έχω σκέτο ακόμα αυτό που είναι σαν αιώρα. Την ξαπλώνουμε πάνω κ την πλένουμε. Τώρα θα κοιτάξω να πάρω μπανάκι, αλλά μου φαίνεται λίγο στενή η μπανιέρα κ ότι έχω δει δεν ξέρω αν θα χωράει μέσα. Θα πάμε με τη μεζούρα μαζί μου φαίνεται.... Χαχαχα

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , 2angels είπε:

Εγώ έχω σκέτο ακόμα αυτό που είναι σαν αιώρα. Την ξαπλώνουμε πάνω κ την πλένουμε. Τώρα θα κοιτάξω να πάρω μπανάκι, αλλά μου φαίνεται λίγο στενή η μπανιέρα κ ότι έχω δει δεν ξέρω αν θα χωράει μέσα. Θα πάμε με τη μεζούρα μαζί μου φαίνεται.... Χαχαχα

 

Χαχαχ ασε μια από τα ίδια κ εγώ!! Πολύ μικρο μπάνιο..τώρα αλλάζουμε σπίτι γτ δε γίνεται άλλο!! Δε χωραμε να κουνηθουμε


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Εχεις δίκιο, θα το δοκιμασω κ ο Θεός βοηθός!! Το βρίσκεις σε μαγαζιά εύκολα; δεν έχει τύχει να το δω

Εγώ το ειχα από τον μεγαλο μου αλλά και τότε στον ίντερνετ το είχα πάρει... Νομίζω της chicco είναι αν θυμάμαι καλά!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ το ειχα από τον μεγαλο μου αλλά και τότε στον ίντερνετ το είχα πάρει... Νομίζω της chicco είναι αν θυμάμαι καλά!

Θα το ψαξω σ ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κορίτσια με Υγεία και πολλη αγαπη και καλο μηνα να έχουμε..εγω στα Θεοφάνεια εμαθα για τη μικρη μου πως περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα..

Εγω απο τζαμπο πήρα μπανακι το οποίο δεν χωραει στη μπανιέρα ειναι τεράστιο..επρεπε να προτιμήσω κατι αλλο μου φαίνεται..

Αυτο που λεει η Φαίη το εχει κ η FP αλλα δεν ξερω αν βολεύει λογω κριτικών..νομιζω καλο ειναι ενα μπανακι με βαση..

Παιδίατρο πότε εχετε κορίτσια??

Η μικρή μου σήμερα πολυ γκρίνια ειδικα τώρα το βράδυ οπου τη θηλαζω πάντα ξαπλα..την είχε πιασει λαιμαργία  νευρο κλαμα γκρινια ολα μαζι..εκτος του ότι τα βράδια εδω κ μια βδομάδα ξυπνάει συχνα να θηλάσει..

Καλεσα και μια σύμβουλο χθες να τη ρωτησω γτ μου κλαιει οταν τρώει ειχα βεβαια μια υποψια πως πρόκειται για πονο εξαιτιας των γαλακτοκομικών και μου ειπε πως μαλλον αυτο ειναι εκανα αποχη μονη μου 2 βδομάδες απο φανερα αλλα την εκανα λαθος και τωρα θα κανω ολική αποχή..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλη χρονια κορίτσια με Υγεία και πολλη αγαπη και καλο μηνα να έχουμε..εγω στα Θεοφάνεια εμαθα για τη μικρη μου πως περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα..

Εγω απο τζαμπο πήρα μπανακι το οποίο δεν χωραει στη μπανιέρα ειναι τεράστιο..επρεπε να προτιμήσω κατι αλλο μου φαίνεται..

Αυτο που λεει η Φαίη το εχει κ η FP αλλα δεν ξερω αν βολεύει λογω κριτικών..νομιζω καλο ειναι ενα μπανακι με βαση..

Παιδίατρο πότε εχετε κορίτσια??

Η μικρή μου σήμερα πολυ γκρίνια ειδικα τώρα το βράδυ οπου τη θηλαζω πάντα ξαπλα..την είχε πιασει λαιμαργία  νευρο κλαμα γκρινια ολα μαζι..εκτος του ότι τα βράδια εδω κ μια βδομάδα ξυπνάει συχνα να θηλάσει..

Καλεσα και μια σύμβουλο χθες να τη ρωτησω γτ μου κλαιει οταν τρώει ειχα βεβαια μια υποψια πως πρόκειται για πονο εξαιτιας των γαλακτοκομικών και μου ειπε πως μαλλον αυτο ειναι εκανα αποχη μονη μου 2 βδομάδες απο φανερα αλλα την εκανα λαθος και τωρα θα κανω ολική αποχή..

κ εμένα είναι τώρα 2-3 μέρες που έχει παααρα πολύ γκρίνια!! Με το που τον αφήνω να κοιμηθεί ξυπνάει κατευθείαν κ κοιμάται μονο αγκαλιά! Ελεγα οτι είναι λόγω λαρυγγίτιδας αλλά αυτός βήχει κ γελάει!! Περνάνε φάσεις μωρέ κ αυτά..μπορεί κάπου να πονανε, κάτι να τα ενοχλεί..ούτως η άλλως δε μπορούν να μιλήσουν να μας πουν τι θέλουν!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια..χθες κοιμηθηκε 4ωρες το βραδυ κι ανα μια ωρα μετα..σημερα εχει.κανει τρεις υπνακους της μιας ωρας και ξυπνάει κλαίγοντας..μαλλον περνάμε αλμα αναπτυξης..

Κι εμεις μπανιο ατα χερια αν κι εχουμε μπανιερο..θα κοιταξω κι εγω το διχτυ..εμας σχει ρνα καθισματακι για νεογεννητα υποτίθεταιαλλα δεν βολευει.το διχτακι κάνει για ολα τα μπανιερο;


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια από τα ίδια. Γκρίνια, ξυπνάει συνεχώς, κλαίει στον ύπνο της... Τι πάθανε όλα τα μωρά μας μαζί; Σήμερα κορίτσια "πήγα κ ήρθα" που λένε, την είχα στο ρηλαξ (είχαν περάσει 45 λεπτά από τη ώρα που είχε φάει) κ ξαφνικά μου πνίγεται! Δεν μπορούσε να ανασανει κ άκουγα μόνο συριγμό. Την γύρισα στο γόνατο , τη χτύπησα στη πλάτη κ άρχισε να κλαίει. Με το που την σηκώνω τα ίδια πάλι! 4 φορές αυτό το πράγμα μέχρι να συνέλθει. Η καρδιά μου άργησε να πάει στη θέση της. Μάλλον σάλια... γιατί δεν μου έβγαλε γάλα, αλλά μόνο σάλια όταν τη γυρναγα ανάποδα. Το πώς το φοβάμαι το παίξιμο δεν λέγεται!!!

@Sofaki91   Παιδίατρο εμείς 14 του μηνός μάλλον θα πάμε....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Μια από τα ίδια. Γκρίνια, ξυπνάει συνεχώς, κλαίει στον ύπνο της... Τι πάθανε όλα τα μωρά μας μαζί; Σήμερα κορίτσια "πήγα κ ήρθα" που λένε, την είχα στο ρηλαξ (είχαν περάσει 45 λεπτά από τη ώρα που είχε φάει) κ ξαφνικά μου πνίγεται! Δεν μπορούσε να ανασανει κ άκουγα μόνο συριγμό. Την γύρισα στο γόνατο , τη χτύπησα στη πλάτη κ άρχισε να κλαίει. Με το που την σηκώνω τα ίδια πάλι! 4 φορές αυτό το πράγμα μέχρι να συνέλθει. Η καρδιά μου άργησε να πάει στη θέση της. Μάλλον σάλια... γιατί δεν μου έβγαλε γάλα, αλλά μόνο σάλια όταν τη γυρναγα ανάποδα. Το πώς το φοβάμαι το παίξιμο δεν λέγεται!!!

@Sofaki91   Παιδίατρο εμείς 14 του μηνός μάλλον θα πάμε....

Μπορει αυτο το αλμα να ναι το ζορικο που λενε..15-19.. πωπω τα δες ολα φαντάζομαι..ευτυχώς ολα καλα..πρεπει να σαι ψύχραιμη οπως ολες μας σε τετοιες καταστασεις..εχει κ εσενα πολλα σαλια ε?

Εμενα στις 9 θα ρθει


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μια από τα ίδια. Γκρίνια, ξυπνάει συνεχώς, κλαίει στον ύπνο της... Τι πάθανε όλα τα μωρά μας μαζί; Σήμερα κορίτσια "πήγα κ ήρθα" που λένε, την είχα στο ρηλαξ (είχαν περάσει 45 λεπτά από τη ώρα που είχε φάει) κ ξαφνικά μου πνίγεται! Δεν μπορούσε να ανασανει κ άκουγα μόνο συριγμό. Την γύρισα στο γόνατο , τη χτύπησα στη πλάτη κ άρχισε να κλαίει. Με το που την σηκώνω τα ίδια πάλι! 4 φορές αυτό το πράγμα μέχρι να συνέλθει. Η καρδιά μου άργησε να πάει στη θέση της. Μάλλον σάλια... γιατί δεν μου έβγαλε γάλα, αλλά μόνο σάλια όταν τη γυρναγα ανάποδα. Το πώς το φοβάμαι το παίξιμο δεν λέγεται!!!

@Sofaki91   Παιδίατρο εμείς 14 του μηνός μάλλον θα πάμε....

 Σαλακια θα ήταν..κι εμάς συνεχεια πνίγεται..εμεις 14 μαλλον θα παμε..δεν αντεχω αλλο εμβολιο!!

@Sofaki91Sofaki91λενεSofaki91Sofaki91οντως λενε οτι ειναι βαρβατο αλμα με κορυφωση την 17η εβδομαδα!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

 Σαλακια θα ήταν..κι εμάς συνεχεια πνίγεται..εμεις 14 μαλλον θα παμε..δεν αντεχω αλλο εμβολιο!!

@Sofaki91Sofaki91λενεSofaki91Sofaki91οντως λενε οτι ειναι βαρβατο αλμα με κορυφωση την 17η εβδομαδα!

Ούτε κ γω αντεχω ειναι η αλήθεια αν κ όταν κλαίει σταματαει σταματαει γρηγορα και δεν μ εμφανισε κατι αλλα φοβαμαι καθε φορα..

Μετρώντας απ την πητ σε ποιά βδομάδα είστε??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...