Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγώ πλέον δεν ξέρω  τι να πιστέψω ελπίζοντας μεγαλώνοντας να φτιαξει

Έχω μια φίλη που είχε το ίδιο προβλημα με εσένα αν όχι χειρότερο... Τα δικά της κοιμόντουσαν μόνο κανένα μισάωρο το πολύ μετά το γάλα... Όλη μέρα αυτό! Δεν κοιμόντουσαν ποτέ πάνω από μισή ώρα! Ο παιδίατρος της είχε πει ότι υπάρχουν παιδιά που δεν κοιμούνται και θα ισιωναν μόλις πήγαιναν 2 χρόνων περίπου. Τελικά τα παιδιά άρχισαν να κοιμούνται όταν ξεκίνησαν να περπατάνε...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Έχω μια φίλη που είχε το ίδιο προβλημα με εσένα αν όχι χειρότερο... Τα δικά της κοιμόντουσαν μόνο κανένα μισάωρο το πολύ μετά το γάλα... Όλη μέρα αυτό! Δεν κοιμόντουσαν ποτέ πάνω από μισή ώρα! Ο παιδίατρος της είχε πει ότι υπάρχουν παιδιά που δεν κοιμούνται και θα ισιωναν μόλις πήγαιναν 2 χρόνων περίπου. Τελικά τα παιδιά άρχισαν να κοιμούνται όταν ξεκίνησαν να περπατάνε...

Λέγε μου τέτοια να περνώ κουράγιο χαχαχαχχαχαχα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Μικτή έκανα αλλά έχει εδώ κ μια βδομάδα που δεν καθετε στήθος δεν θέλει πιπιλαει κ μετά φεύγει από το στηθος

Οποτε δίνεις μπουκάλι ε? Μαλλον σου επαθε σύγχυση γι'αυτό και δεν κάθεται στο στήθος 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Λέγε μου τέτοια να περνώ κουράγιο χαχαχαχχαχαχα

Ούτε με μουσική ούτε τίποτα; Κ τι κάνει όλη μέρα; Να του κάνεις γυμναστικουλα μηπως κ χαλαρώνει μετά;... Χαρά στο κουράγιο σου! Θέλει να σε έχει επί ποδός ο μπέμπης! Καψονια σου κάνει! Τον βλέπω στη προεδρική φρουρά. Χαχαχα. Θα ηρεμήσει βρε Νάντια μου! Τι θα κάνει; Δεν ρωτάς κ τη παιδίατρο μήπως σου δώσει καμία λύση;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ούτε με μουσική ούτε τίποτα; Κ τι κάνει όλη μέρα; Να του κάνεις γυμναστικουλα μηπως κ χαλαρώνει μετά;... Χαρά στο κουράγιο σου! Θέλει να σε έχει επί ποδός ο μπέμπης! Καψονια σου κάνει! Τον βλέπω στη προεδρική φρουρά. Χαχαχα. Θα ηρεμήσει βρε Νάντια μου! Τι θα κάνει; Δεν ρωτάς κ τη παιδίατρο μήπως σου δώσει καμία λύση;

Καθετε στο Ριλαξ άντε να κοιμηθεί κανένα μισάωρο πάνω μου μια κλαίει μια γελάει τώρα έχει αρχίσει και βγάζει κραυγές πολλές το είπα στην παιδίατρο Μ είπε κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Οποτε δίνεις μπουκάλι ε? Μαλλον σου επαθε σύγχυση γι'αυτό και δεν κάθεται στο στήθος 

Μα έτσι τ έδινα από την πρώτη μέρα.  Πριν λίγο γύρισα από τον γυναικολόγο και από το ένα στήθος δεν έχω καθόλου γάλα από το άλλο έχω αλλά κ πάλι είναι λίγο. Μου είπε αν είναι να τα φέρω σφηχτα με ένα πανί κ να μην το βάζω πάνω στο στήθος. Κ σε 2 μέρες να δούμε αν θα κατεβάσει αλλιώς θα Μ δώσει χάπι.αλλα σκέφτομαι ακόμα να τον θηλάσω όσο θέλει μέχρι να μειωθεί και άλλο κ να κοπεί από μόνο του τι λέτε να κάνω;

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε από το πρωί χωρίς νερό..... Ουφ! Μισή παλάμη χιόνι κ μείναμε από νερό! Είναι δυνατόν;;; Ένα μπουκάλι κατάφερα να πλύνω για να φάει το μωρό. Αντε να δούμε πότε θα έρθει.....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , 2angels είπε:

Είμαστε από το πρωί χωρίς νερό..... Ουφ! Μισή παλάμη χιόνι κ μείναμε από νερό! Είναι δυνατόν;;; Ένα μπουκάλι κατάφερα να πλύνω για να φάει το μωρό. Αντε να δούμε πότε θα έρθει.....

Που ειστε κοριτσακι μου και δεν εχετε νερο;Τι ταλαιπωρια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , 2angels είπε:

Είμαστε από το πρωί χωρίς νερό..... Ουφ! Μισή παλάμη χιόνι κ μείναμε από νερό! Είναι δυνατόν;;; Ένα μπουκάλι κατάφερα να πλύνω για να φάει το μωρό. Αντε να δούμε πότε θα έρθει.....

Αυτό ακριβως!! Απο το πρωι έτσι άντε να δουμε!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Καθετε στο Ριλαξ άντε να κοιμηθεί κανένα μισάωρο πάνω μου μια κλαίει μια γελάει τώρα έχει αρχίσει και βγάζει κραυγές πολλές το είπα στην παιδίατρο Μ είπε κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.

Μα έτσι τ έδινα από την πρώτη μέρα.  Πριν λίγο γύρισα από τον γυναικολόγο και από το ένα στήθος δεν έχω καθόλου γάλα από το άλλο έχω αλλά κ πάλι είναι λίγο. Μου είπε αν είναι να τα φέρω σφηχτα με ένα πανί κ να μην το βάζω πάνω στο στήθος. Κ σε 2 μέρες να δούμε αν θα κατεβάσει αλλιώς θα Μ δώσει χάπι.αλλα σκέφτομαι ακόμα να τον θηλάσω όσο θέλει μέχρι να μειωθεί και άλλο κ να κοπεί από μόνο του τι λέτε να κάνω;

Εγω θηλασα 6 μηνες.4 αποκλειστικα και 2 μεικτη(2 μπουκαλια ξενο).Αποθηλασα σταδιακα βαζοντας ολο και λιγοτερο το μωρο στο στηθος.Τις τελευταιες μερες (τρωγαμε και 2 γευματα στερεες) τον εβαζα μονο βραδυ για να πιπιλισει και να κοιμηθει.Τραβουσε πεντε - εξι φορες και κοιμοταν.Δεν ειχα πια παρα ελαχιστο γαλα ομως του εδωσα μεχρι που τον εβαζα στηθος δεν εβρισκε καθολου το αφηνε,με κοιτουσε και χαμογελουσε.Δεν πηρα χαπι.Νομιζω καλυτερα ετσι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Εγω θηλασα 6 μηνες.4 αποκλειστικα και 2 μεικτη(2 μπουκαλια ξενο).Αποθηλασα σταδιακα βαζοντας ολο και λιγοτερο το μωρο στο στηθος.Τις τελευταιες μερες (τρωγαμε και 2 γευματα στερεες) τον εβαζα μονο βραδυ για να πιπιλισει και να κοιμηθει.Τραβουσε πεντε - εξι φορες και κοιμοταν.Δεν ειχα πια παρα ελαχιστο γαλα ομως του εδωσα μεχρι που τον εβαζα στηθος δεν εβρισκε καθολου το αφηνε,με κοιτουσε και χαμογελουσε.Δεν πηρα χαπι.Νομιζω καλυτερα ετσι.

Και εγώ αυτό θα σκέφτομαι να τον βάζω όσο θέλει μέχρι να σταματήσει τελείως ούτε εγώ θέλω να πάρω χάπι τώρα από το ένα στήθος που δεν έχει να μην το βάζω καθόλου λέω .


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγώ αυτό θα σκέφτομαι να τον βάζω όσο θέλει μέχρι να σταματήσει τελείως ούτε εγώ θέλω να πάρω χάπι τώρα από το ένα στήθος που δεν έχει να μην το βάζω καθόλου λέω .

Πως ξερεις οτι δεν εχει καθολου;Το πατας και δεν βγαζει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν στοχος σου ειναι να δωσεις οσο το δυνατον περισοτερο δικο σου γαλα στο μωρο το βαζεις να θηλασει σε καθε γευμα και μετα δινεις μπουκαλι.Οσο βαζεις το μωρο αυτο το λιγο που εχεις θα κρατησει για λιγο καιρο.Τωρα αν θες να αποθηλασεις σταδιακα κοβεις γευματα πχ.βαζεις μονο πρωι - μεσημερι - βραδυ καμια βδομαδα οσο τραβαει και μετα μπουκαλι.Και στα υπολοιπα μονο μπουκαλι.Μετα μονο πρωι- βραδυ για λιγο και στο τελος αφηνεις το βραδυ κατα  προτιμηση το μεταμεσονυχτιο γευμα αν ξυπναει τοτε.Ειναι ενας τροπος να κοψει αυτο το γευμα.Δηλ θα πιπιλησει λιγο θα χαλαρωσει κι αν δεν πειναει αρκετα θα κοιμηθει.Απο τη στιγμη που θα πεις τελος ο θηλασμος δεν ξαναβαζεις καθολου το μωρο και δεν το πατας να δεις αν βγαζει.Βαζεις ενα σουτιεν στενο και το φορας μια βδομαδα.Το βγαζεις μονο για μπανιο.Οταν περασει πατας να δεις αν βγαζει.Εγω μετα απο αυτο δεν εβγαζα καθολου.Επειδη εχεις λιγο γαλα απο οτι καταλαβα νομιζω δεν θα εχεις θεμα.Αν το νιωσεις να πριζεται πας στο μπανιο και το βγαζεις με το χερι,αν βαλεις το μωρο θα στο αδειασει αλλα θα κατεβασεις κι αλλο.Θα τα λεμε οσο περνανε και οι μερες αν εχεις αποριες.Αν θελεις βεβαια μπορεις να ρωτησεις και μια συμβουλο θηλασμου.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Το χαπι φερνει παρενέργειες καλύτερα σταδιακά..

Ναι κ εγώ δεν ήθελα να το πάρω τώρα τον αφήνω να θηλάσει ουτοπία συ άλλος μόνο από το ένα θηλάζει τώρα κ αυτό μόνο τ πρωί που έχει γάλα μόνο μια φορά την μέρα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...