Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Να σας πω βρε κορίτσια, δώστε καμία ιδέα για κανένα κρύο πιάτο για μπουφέ... Σκέφτομαι να κάνω μια κοτοσαλατα και μια με πένες. Θα κάνω και ένα σουφλέ, πιτσακια και θα ψήσω και αρνάκι στο φούρνο...

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.... Τρώω μπροστά στον μπεμπουλη και με κοιτάζει με γουρλωμενα μάτια και ανοίγει το στόμα και γκρινιάζει σαν να λέει "θέλω και εγώ, γιατί δεν μου δίνεις;;;" Το κάνουν και εσάς τα μωράκια σας; Δεν θυμάμαι αν το έκανε ο μεγάλος αυτο.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω βρε κορίτσια, δώστε καμία ιδέα για κανένα κρύο πιάτο για μπουφέ... Σκέφτομαι να κάνω μια κοτοσαλατα και μια με πένες. Θα κάνω και ένα σουφλέ, πιτσακια και θα ψήσω και αρνάκι στο φούρνο...

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.... Τρώω μπροστά στον μπεμπουλη και με κοιτάζει με γουρλωμενα μάτια και ανοίγει το στόμα και γκρινιάζει σαν να λέει "θέλω και εγώ, γιατί δεν μου δίνεις;;;" Το κάνουν και εσάς τα μωράκια σας; Δεν θυμάμαι αν το έκανε ο μεγάλος αυτο.

Ωραιο εθιμο καθε χρόνο διαφορετικά..με τοσο κοσμο δε φοβασαι μη σ ξυπνησει το μωρο?ή κοιμαται καλα?

Ωχ αρκετά δεν ειναι ολα αυτα??φανταζομαι θα φέρουν και τιποτα οι καλεσμένοι?

Ναι την εχω πετυχει να με κοιτάζει εντονα μονο χαχαχα ετσι να γκρινιάζει οχι..βιαζεται το αντρακι σ..

Φαιη μ πηγε ο άντρας μ ζητησε οτριβιν baby αλλα τ έδωσε παιδικο..στις οδηγίες γράφουν κατω των 2 ετών απαγορεύεται..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ωραιο εθιμο καθε χρόνο διαφορετικά..με τοσο κοσμο δε φοβασαι μη σ ξυπνησει το μωρο?ή κοιμαται καλα?

Ωχ αρκετά δεν ειναι ολα αυτα??φανταζομαι θα φέρουν και τιποτα οι καλεσμένοι?

Ναι την εχω πετυχει να με κοιτάζει εντονα μονο χαχαχα ετσι να γκρινιάζει οχι..βιαζεται το αντρακι σ..

Φαιη μ πηγε ο άντρας μ ζητησε οτριβιν baby αλλα τ έδωσε παιδικο..στις οδηγίες γράφουν κατω των 2 ετών απαγορεύεται..

Δεν είναι ένα μικρό μπουκαλάκι με δοσομετρητη; Εμένα αυτό μου δίνει αλλά μου βάζει αλλά 2 μέσα!

Άμα κοιμηθεί για βράδυ δεν ξυπνάει! Έχει συνηθησει με φωνές από τον μεγάλο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν είναι ένα μικρό μπουκαλάκι με δοσομετρητη; Εμένα αυτό μου δίνει αλλά μου βάζει αλλά 2 μέσα!

Άμα κοιμηθεί για βράδυ δεν ξυπνάει! Έχει συνηθησει με φωνές από τον μεγάλο!

Το κουτι τι γράφει απεξω?

Α μια χαρα ο μπεμπης σου:grin:


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Το κουτι τι γράφει απεξω?

Α μια χαρα ο μπεμπης σου:grin:

Παιδικό γράφει, έχεις δίκιο. Ίσως επειδή το αραιώνει με τα άλλο δύο γίνεται πιο ελαφρύ, τι να σου πω! Πάντως μου το έχει δώσει εδώ και 1 μήνα και βοηθάει πάρα πολύ!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;; εμείς εχθες τρεχαμε στο παίδων κ τελικά είναι ο μικρός με λαρυγγίτιδα!! Ευτυχώς δεν έχει κανει πυρετό!!

Ωχ! Περαστικά βρε κορίτσι μου! Τι έχει δηλαδή ο μικρούλης σου από συμπτώματα;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ωχ! Περαστικά βρε κορίτσι μου! Τι έχει δηλαδή ο μικρούλης σου από συμπτώματα;

Σ ευχαριστώ πολύ Φαίη μου!! Απο το απόγευμα ακουγα βαριά την ανάσα του κ μετα που κοιμήθηκε έγινε χειρότερα! Δεν μπορούσε να ανασαίνει στον ύπνο του!! Ε κ τον πήγα εδώ στο νοσοκομείο οπου δεν ήξεραν να μ πουν τι έχει κ τελικά πήγαμε Αθήνα κ του εβαλαν μάσκα! Τουλάχιστον δεν μ τον κράτησαν μέσα!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2018 at 11:56 ΠΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Το κατάλαβα επειδή βγάζω με το θηλαστρο και αφήνω πίσω γάλα όταν πηγαίνω για δουλειά... Εκεί που έβγαζα και 400γρ τη μέρα ξαφνικά τιποτα! Δεν έβγαζα καθόλου! Εχθές που άρχισε να μειώνεται η περίοδος έβγαλα 80 γρ και κατάλαβα ότι άρχισε πάλι να γεμίζει το στήθος! Σήμερα μου έχει σχεδόν τελειώσει και έβγαλα 150... Η παιδίατρος μου είπε ότι σε πολλές γυναίκες μειώνεται λόγω ορμονών αλλά επανέρχεται πάλι σύντομα! Απλά εμένα με έπιασε πανικός!

Καλημέρα και χρόνια πολλά. βγάζεις 400 μετά από θηλασμό?? Εγώ που νομίζω πως έχω υπερπαραγωγή αν βγάλω λίγη ώρα μετά τον θηλασμό θα βγάλω 120 κατά βίας και από τα δύο στήθη.θεωρείται λίγο? το μωρό είναι δύο μηνών. Μήπως όσο μεγαλώνει το μωρό θα αυξάνεται και το γάλα μου γιατί θα θέλει να πίνει περισσότερο? δηλ. εσύ πχ που έχεις μεγαλύτερο μωράκι έχεις κ περισσότερο γάλα επειδή οι ανάγκες του είναι μεγαλύτερες από τις ανάγκες του δικού μου?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;; εμείς εχθες τρεχαμε στο παίδων κ τελικά είναι ο μικρός με λαρυγγίτιδα!! Ευτυχώς δεν έχει κανει πυρετό!!

Περαστικά στο μικρουλακι σου..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά. βγάζεις 400 μετά από θηλασμό?? Εγώ που νομίζω πως έχω υπερπαραγωγή αν βγάλω λίγη ώρα μετά τον θηλασμό θα βγάλω 120 κατά βίας και από τα δύο στήθη.θεωρείται λίγο? το μωρό είναι δύο μηνών. Μήπως όσο μεγαλώνει το μωρό θα αυξάνεται και το γάλα μου γιατί θα θέλει να πίνει περισσότερο? δηλ. εσύ πχ που έχεις μεγαλύτερο μωράκι έχεις κ περισσότερο γάλα επειδή οι ανάγκες του είναι μεγαλύτερες από τις ανάγκες του δικού μου?

Έτσι πιστεύω αν και νομίζω ότι παίζει μεγάλο ρόλο και το θηλαστρο που χρησιμοποιείς! Εγώ είχα μια μουφα της nuk που μου έβγαζε 40ml και μετά έβγαζα και με το χέρι καμία 80αρια... Μετά μου έδωσε η μαία νοσοκομειακου τύπου θηλαστρο και έβγαζα 400 περίπου αλλά έβγαζα πιο πολύ από αυτό που είχα να ταισω πιο πολύ ώρα! Τώρα που άρχισε να επανέρχεται το γάλα μου που σταμάτησε η περίοδος βγάζω 200 περίπου... Εμένα ο μπεμπακος μου είναι 3,5 μηνών.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ωχ! Περαστικά βρε κορίτσι μου! Τι έχει δηλαδή ο μικρούλης σου από συμπτώματα;

Όχι ρε συ περαστικά τώρα που είστε;

1 hour ago, lenoutso είπε:

Περαστικά στο μικρουλακι σου..

Σας άφησαν να φύγετε; Πως είναι τώρα;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Περαστικά στο μικρουλακι σου..

Σ ευχαριστώ πολύ!!

πρίν από 41 λεπτά , ναντια δε είπε:

Όχι ρε συ περαστικά τώρα που είστε;

Σας άφησαν να φύγετε; Πως είναι τώρα;

Τώρα είναι καλυτερα, ναι μας αφησαν την ιδια μερα, αλλά τον πήγα στη παιδίατρο μας κ μ έδωσε μάσκα να του βάζω το βραδυ γτ το ιδιο είχα κ εγώ μικρή κ απ οτι μ είπε θα έχουμε συνέχεια τέτοια περιστατικά αφού τα ξεκίνησε απο τώρα..φοβηθηκα τόσο πολύ κορίτσια, όταν τον είδα με τη μάσκα στο νοσοκομείο ένιωθα οτι μ ξεριζωναν τη καρδιά...!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Φαίη μου!! Απο το απόγευμα ακουγα βαριά την ανάσα του κ μετα που κοιμήθηκε έγινε χειρότερα! Δεν μπορούσε να ανασαίνει στον ύπνο του!! Ε κ τον πήγα εδώ στο νοσοκομείο οπου δεν ήξεραν να μ πουν τι έχει κ τελικά πήγαμε Αθήνα κ του εβαλαν μάσκα! Τουλάχιστον δεν μ τον κράτησαν μέσα!!

Περαστικα Ευαγγελία μου. Μην πας στο νοσοκομείο αυτο, μακριά! Τον ανηψιο μου μας τον έδιωχναν με γαστρεντερίτιδα κ προλάβαμε το παιδί στο τσακ με περιτονίτιδα!!! Παραλίγο να το χάσουμε το παιδί....κατευθείαν στο Παίδων! Εκτός αν χρειαστεί πρώτες βοήθειες. Εύχομαι να σας περασει γρήγορα κορίτσι μου!

On 30/12/2018 at 10:19 ΠΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Να σας πω βρε κορίτσια, δώστε καμία ιδέα για κανένα κρύο πιάτο για μπουφέ... Σκέφτομαι να κάνω μια κοτοσαλατα και μια με πένες. Θα κάνω και ένα σουφλέ, πιτσακια και θα ψήσω και αρνάκι στο φούρνο...

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.... Τρώω μπροστά στον μπεμπουλη και με κοιτάζει με γουρλωμενα μάτια και ανοίγει το στόμα και γκρινιάζει σαν να λέει "θέλω και εγώ, γιατί δεν μου δίνεις;;;" Το κάνουν και εσάς τα μωράκια σας; Δεν θυμάμαι αν το έκανε ο μεγάλος αυτο.

Κοτόπουλο με πεκορινο η παρμεζανα κ μπεσαμέλ στο φούρνο.... Μόλις κρυώσει το κόβεις κομμάτια κ είναι τέλειο!!! Ίντερνετ το είχα βρει φίλη. Απλό κ πολύ πολύ νοστιμο

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , 2angels είπε:

Περαστικα Ευαγγελία μου. Μην πας στο νοσοκομείο αυτο, μακριά! Τον ανηψιο μου μας τον έδιωχναν με γαστρεντερίτιδα κ προλάβαμε το παιδί στο τσακ με περιτονίτιδα!!! Παραλίγο να το χάσουμε το παιδί....κατευθείαν στο Παίδων! Εκτός αν χρειαστεί πρώτες βοήθειες. Εύχομαι να σας περασει γρήγορα κορίτσι μου!

Κοτόπουλο με πεκορινο η παρμεζανα κ μπεσαμέλ στο φούρνο.... Μόλις κρυώσει το κόβεις κομμάτια κ είναι τέλειο!!! Ίντερνετ το είχα βρει φίλη. Απλό κ πολύ πολύ νοστιμο

Τέλειο ακούγεται, θα ψάξω να το βρω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...