Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Που ειστε κοριτσακι μου και δεν εχετε νερο;Τι ταλαιπωρια

Έλα μου ντε; Αυτό λέω κ γω; Στην Ουγκάντα είμαστε; Ακόμα δεν έχει έρθει! Από χθες το πρωί! Κ εννοείται ότι το λιγοστό χιόνι εχει λιώσει... Σε κάτι στέγες μπορώ να δω μόνο λιιιγο άσπρο. Αθάνατη χαλκίδα! Πάντα λειτουργεί άψογα. Προχθές το απόγευμα δεν είχαμε ρεύμα! Έλεος!!! :roll:

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανουλες... Μίλησα με παιδίατρο γρ ο μικρός συνεχίζει τις γουλιες κ ρουκέτες..  κ Μ είπε σε 15 μέρες θα ξεκινήσουμε φρούτα κ κρέμες ήταν να ξεκινήσουμε στο 5ο αλλά τελικά θα το κάνουμε νωρίτερα...κ είμαι τόσο συγκινημένη δεν ξέρω κάθε αλλαγή στο μωράκι Μ δείχνει ότι μεγαλώνει γίνετε παιδάκι πλέον ....


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημέρα μανουλες... Μίλησα με παιδίατρο γρ ο μικρός συνεχίζει τις γουλιες κ ρουκέτες..  κ Μ είπε σε 15 μέρες θα ξεκινήσουμε φρούτα κ κρέμες ήταν να ξεκινήσουμε στο 5ο αλλά τελικά θα το κάνουμε νωρίτερα...κ είμαι τόσο συγκινημένη δεν ξέρω κάθε αλλαγή στο μωράκι Μ δείχνει ότι μεγαλώνει γίνετε παιδάκι πλέον ....

Ωχου! Αλήθεια; Άντε να μας πεις εντυπώσεις από την αντίδραση του! Χαχαχαχα ωραιαααα!!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Καλημέρα μανουλες... Μίλησα με παιδίατρο γρ ο μικρός συνεχίζει τις γουλιες κ ρουκέτες..  κ Μ είπε σε 15 μέρες θα ξεκινήσουμε φρούτα κ κρέμες ήταν να ξεκινήσουμε στο 5ο αλλά τελικά θα το κάνουμε νωρίτερα...κ είμαι τόσο συγκινημένη δεν ξέρω κάθε αλλαγή στο μωράκι Μ δείχνει ότι μεγαλώνει γίνετε παιδάκι πλέον ....

Καλημερα.Τι ωραια,μπραβο. Να δεις τι πλακα θα χει με το κουταλι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Καναμε το τριτο εμβόλιο σημερα.. ολα καλα η μικρουλα αναπτύσσεται τέλεια α

Μεγαλώνει η μπουμπού έκλεισε 4 μήνες; Εμείς την άλλη βδομάδα... Κάνατε κ το πόσιμο;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Ήρθε το νερό , κόπηκε το ρεύμα!!! Χαχχαχαχα κλαίω! Τι τραβάει το μωράκι μου; 

Τι έχετε παθει μωρέ μια το νερό μια το ρεύμα ελεως που να έριχνε παραπάνω χιονι τι θα γινόταν δεν ξέρω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Ήρθε το νερό , κόπηκε το ρεύμα!!! Χαχχαχαχα κλαίω! Τι τραβάει το μωράκι μου; 

Δεν έχετε ρεύμα όντως;; εμείς ρεύμα έχουμε αλλά μια μας κόβεται το νερό μία έρχεται! Χαχαχ


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaaa είπε:

Δεν έχετε ρεύμα όντως;; εμείς ρεύμα έχουμε αλλά μια μας κόβεται το νερό μία έρχεται! Χαχαχ

Προχθές δεν είχαμε ρεύμα. Ήρθε κ κόπηκε το νερό. Ήρθε το νερό κ κόπηκε πάλι το ρεύμα! Τώρα έχουμε απ' όλα!!!

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Τι έχετε παθει μωρέ μια το νερό μια το ρεύμα ελεως που να έριχνε παραπάνω χιονι τι θα γινόταν δεν ξέρω. 

Έλα μου ντε; Ουγκα ουγκα Ουγκάντα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , 2angels είπε:

Προχθές δεν είχαμε ρεύμα. Ήρθε κ κόπηκε το νερό. Ήρθε το νερό κ κόπηκε πάλι το ρεύμα! Τώρα έχουμε απ' όλα!!!

Έλα μου ντε; Ουγκα ουγκα Ουγκάντα!

Κέντρο είσαι η πάρα έξω; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Κέντρο είσαι η πάρα έξω; 

Νομίζω κέντρο πιάνεται εδώ που μένουμε. @Evangeliaaa καλά λέω; 

Δευτέρα πάμε κ εμείς για το εμβόλιο. Σήμερα ήταν πιο ήρεμη πάντως. Ευτυχώς!

 

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2019 at 11:16 ΜΜ, Comet είπε:

Λοιπον αν στοχος σου ειναι να δωσεις οσο το δυνατον περισοτερο δικο σου γαλα στο μωρο το βαζεις να θηλασει σε καθε γευμα και μετα δινεις μπουκαλι.Οσο βαζεις το μωρο αυτο το λιγο που εχεις θα κρατησει για λιγο καιρο.Τωρα αν θες να αποθηλασεις σταδιακα κοβεις γευματα πχ.βαζεις μονο πρωι - μεσημερι - βραδυ καμια βδομαδα οσο τραβαει και μετα μπουκαλι.Και στα υπολοιπα μονο μπουκαλι.Μετα μονο πρωι- βραδυ για λιγο και στο τελος αφηνεις το βραδυ κατα  προτιμηση το μεταμεσονυχτιο γευμα αν ξυπναει τοτε.Ειναι ενας τροπος να κοψει αυτο το γευμα.Δηλ θα πιπιλησει λιγο θα χαλαρωσει κι αν δεν πειναει αρκετα θα κοιμηθει.Απο τη στιγμη που θα πεις τελος ο θηλασμος δεν ξαναβαζεις καθολου το μωρο και δεν το πατας να δεις αν βγαζει.Βαζεις ενα σουτιεν στενο και το φορας μια βδομαδα.Το βγαζεις μονο για μπανιο.Οταν περασει πατας να δεις αν βγαζει.Εγω μετα απο αυτο δεν εβγαζα καθολου.Επειδη εχεις λιγο γαλα απο οτι καταλαβα νομιζω δεν θα εχεις θεμα.Αν το νιωσεις να πριζεται πας στο μπανιο και το βγαζεις με το χερι,αν βαλεις το μωρο θα στο αδειασει αλλα θα κατεβασεις κι αλλο.Θα τα λεμε οσο περνανε και οι μερες αν εχεις αποριες.Αν θελεις βεβαια μπορεις να ρωτησεις και μια συμβουλο θηλασμου.

Τον βάζω μόνο μια φορά την μέρα πλέον από το άλλο στήθος δεν τον βάζω καθόλου δεν καθετε κιόλας από μόνος του νευριάζει πιπιλαει δύο τρεις φορές κ μετά φεύγει βέβαια αν το πιέσω λίγο βγαίνει λίγοδιαφανο υγρό η πολύ απαλό ασρπο ξέρω ότι δεν κάνει να το πιέζω απλά ήθελα να δω αν έχει μήνες τώρα να φανταστώ το αφήνω κ δεν το πειράζω καθόλου; γάλα με αυτό το στήθος τι κάνω δεν πρηζετε καθόλου κ έχει να θηλάσει από αυτό τρεις μερες. Πρέπει να κάνω κάτι για το ελάχιστο γάλα που έχει;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Νομίζω κέντρο πιάνεται εδώ που μένουμε. @Evangeliaaa καλά λέω; 

Δευτέρα πάμε κ εμείς για το εμβόλιο. Σήμερα ήταν πιο ήρεμη πάντως. Ευτυχώς!

 

 

Ε κ εγώ έτσι νομιζω, κέντρο πρέπει να πιανομαστεε


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...