Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Το ντεπον πώς της το εδινες; Σύριγγα; κ ποσο;

Το ντεπον ναι με συριγγα πχ αν ειναι 6κιλα δινεις 3μλ..

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Ναι... στο μισαωρο την επιανε και ηρεμούσε!

Ωραια για να ξερω σ ευχαριστω..

 

14 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είχε ξεκινήσει με μπούκωμα πολύ, μετά βήχα πάρα πολύ και πυρετο... Επειδή όταν είσαι καινούρια μανούλα δεν ξέρεις πως να τους κάνεις ορό γιατί φοβάσαι η το λυπάσαι δεν ξεμπουκωνει σωστά οπότε εύκολα παγαινει το θέμα στους πνεύμονες... Μετα τον είχα με βραστηρα μέσα στο δωμάτιο και έλαιο ευκαλύπτου, εισπνοές, μάσκα στο νοσοκομείο πρωί βράδυ και να είμαι από πάνω του να μετράω ανάσες. Άσε... Μέχρι να πάνε 2 να μάθουν να φυσάνε μυτούλα θέλει πολυυυυυυ ορό!!!

Καταλαβα η αλήθεια είναι εδω και ποσο καιρο χουρχουριζει η μυτη της βαζω ορο τιποτα το λεω στο γιατρό μου λεει φυσιομερ και αποφρακτηρα..δεν ξέρω τι να κανω θα τη παω νοσοκομείο..φοβαμαι με το σωληνάκι να της το τραβήξω εινααι η αληθεια το αλλο που ειναι σαν αυγο δεν μου βγαζει τίποτα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Το ντεπον ναι με συριγγα πχ αν ειναι 6κιλα δινεις 3μλ..

Ωραια για να ξερω σ ευχαριστω..

 

Καταλαβα η αλήθεια είναι εδω και ποσο καιρο χουρχουριζει η μυτη της βαζω ορο τιποτα το λεω στο γιατρό μου λεει φυσιομερ και αποφρακτηρα..δεν ξέρω τι να κανω θα τη παω νοσοκομείο..φοβαμαι με το σωληνάκι να της το τραβήξω εινααι η αληθεια το αλλο που ειναι σαν αυγο δεν μου βγαζει τίποτα 

Να πας νοσοκομείο να σου δείξουν πως θα κάνεις σωστά τον ορό. Και εμένα εκείνου έδειξαν. Αν το κάνεις σωστά δεν χρειάζεται απόφραξη με το μηχανηματακι. Καλά το αυγό είναι άκυρο τελείως! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ λίγες μέρες έχω παρατηρήσει ότι πετάνε λίγο τα αυτακια του στο πάνω μέρος ενώ όταν γεννήθηκε ήταν μικρά κ κολλητά λέτε να πεταχτούν κ άλλο τι να κάνω να το φοράω σκουφάκι; Θα φτιάξουν η τσάμπα θα το βάλω στην διαδικασια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Το ντεπον πώς της το εδινες; Σύριγγα; κ ποσο;

Με συριγγα της δίνω 4 μλ  (βαρος 8,300). Πάει ανάλογα με τα κιλά. Μου ειπε την ποσοτητα η παιδιατρος.

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εδώ κ λίγες μέρες έχω παρατηρήσει ότι πετάνε λίγο τα αυτακια του στο πάνω μέρος ενώ όταν γεννήθηκε ήταν μικρά κ κολλητά λέτε να πεταχτούν κ άλλο τι να κάνω να το φοράω σκουφάκι; Θα φτιάξουν η τσάμπα θα το βάλω στην διαδικασια

Βαζε κορδελιτσα φαρδια καλύτερα μεσα στο σπιτι. Δε θυμαμαι..μπεμπη εχεις?

Στη μικρη μου πεταει λιγο το 2ο δαχτυλακι στα ποδια..θα ρωτησω την παιδιατρο στην επομενη επισκεψη τι μπορω να κανω. Μάλλον το μεγαλο ειναι το προβλημα που στριβει προς τα μεσα  και αναγκαζει το 2ο να ανεβει προς τα πανω. Εχω ακουσει οτι φτιαχνει αν το δεσεις.. οποτε και με τα αυτακια κατι θα καταφερεις κ συ.


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , sweet mommy είπε:

Με συριγγα της δίνω 4 μλ  (βαρος 8,300). Πάει ανάλογα με τα κιλά. Μου ειπε την ποσοτητα η παιδιατρος.

Βαζε κορδελιτσα φαρδια καλύτερα μεσα στο σπιτι. Δε θυμαμαι..μπεμπη εχεις?

Στη μικρη μου πεταει λιγο το 2ο δαχτυλακι στα ποδια..θα ρωτησω την παιδιατρο στην επομενη επισκεψη τι μπορω να κανω. Μάλλον το μεγαλο ειναι το προβλημα που στριβει προς τα μεσα  και αναγκαζει το 2ο να ανεβει προς τα πανω. Εχω ακουσει οτι φτιαχνει αν το δεσεις.. οποτε και με τα αυτακια κατι θα καταφερεις κ συ.

Ναι μπέμπη έχω  κ άκομα τα αυτακια τ είναι πολύ εύκαμπτα κ Μαλάκι άμα του βάζω σκουφάκι μένουν μετά για αρκετή ώρα κολλητά μετά βέβαια ξανά πετάνε λες αν το βάζω κάθε μέρα η κορδέλα να φτιάξουν λίγο τώρα που είναι μαλακά ακόμα; Ίσως τώρα που ειναι μωρουλια ακόμα είναι πιο εύκολο; Στο έκανε από γεννησιμιου;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι μπέμπη έχω  κ άκομα τα αυτακια τ είναι πολύ εύκαμπτα κ Μαλάκι άμα του βάζω σκουφάκι μένουν μετά για αρκετή ώρα κολλητά μετά βέβαια ξανά πετάνε λες αν το βάζω κάθε μέρα η κορδέλα να φτιάξουν λίγο τώρα που είναι μαλακά ακόμα; Ίσως τώρα που ειναι μωρουλια ακόμα είναι πιο εύκολο; Στο έκανε από γεννησιμιου;

Ναι..το παρατηρησα πολύ νωρις... ισα που φαινοταν οτι παει να ξεφυγει απο τ αλλα δαχτυλακια. Μολις βγαλω το καλτσακι το  βλεπω τωρα...αν το πιασω λιγο παραμενει κατω μονο του μετα.


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , sweet mommy είπε:

Ναι..το παρατηρησα πολύ νωρις... ισα που φαινοταν οτι παει να ξεφυγει απο τ αλλα δαχτυλακια. Μολις βγαλω το καλτσακι το  βλεπω τωρα...αν το πιασω λιγο παραμενει κατω μονο του μετα.

Πόσο καιρό έχει που το δένεις; Έχεις δει διάφορα; 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

Πόσο καιρό έχει που το δένεις; Έχεις δει διάφορα; 

Δε της κανω τιποτα ακομα...θα ρωτησω την γιατρο πρωτα και μετα. Ολο το ξεχναω. Μια θεια μου το εχει πολυ εντονο και το προλαβε κ το φτιαξε στην κορη της δενοντας της το μεγαλο. Τι να πω.. δε με στενοχωρει τοσο το πεταχτο δαχτυλακι και δε του χω δωσει μεγαλη σημασια.


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Να πας νοσοκομείο να σου δείξουν πως θα κάνεις σωστά τον ορό. Και εμένα εκείνου έδειξαν. Αν το κάνεις σωστά δεν χρειάζεται απόφραξη με το μηχανηματακι. Καλά το αυγό είναι άκυρο τελείως! 

Στην αρχη βοηθουσε το αυγο τωρα τιποτα..μωρε κ βίντεο βλεπω αλλα τιποτα..θα δω τι αλλο αλλιως Δευτέρα νοσοκομείο 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , sweet mommy είπε:

Δε της κανω τιποτα ακομα...θα ρωτησω την γιατρο πρωτα και μετα. Ολο το ξεχναω. Μια θεια μου το εχει πολυ εντονο και το προλαβε κ το φτιαξε στην κορη της δενοντας της το μεγαλο. Τι να πω.. δε με στενοχωρει τοσο το πεταχτο δαχτυλακι και δε του χω δωσει μεγαλη σημασια.

Ναι κατάλαβα είναι κ σε σημείο που δεν φαίνεται αλλά αργότερα με τα παπουτσάκια μήπως την χτυπάει το δάχτυλο; Να την ρωτήσεις μπας κ το προλάβεις κ εσυ


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Στην αρχη βοηθουσε το αυγο τωρα τιποτα..μωρε κ βίντεο βλεπω αλλα τιποτα..θα δω τι αλλο αλλιως Δευτέρα νοσοκομείο 

Άμα χουρχουριζει η μυτούλα μόνο γιατί δεν δοκιμάζεις το otrivin baby; Εμένα αυτό μου δίνει η παιδίατρος μαζί με άλλα 2 μέσα, μείγμα. 2 σταγόνες σε κάθε ρουθούνι και ισιωνει πολύ γρήγορα άμα είναι μόνο μυξουλες!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Το ντεπον ναι με συριγγα πχ αν ειναι 6κιλα δινεις 3μλ..

Ωραια για να ξερω σ ευχαριστω..

 

Καταλαβα η αλήθεια είναι εδω και ποσο καιρο χουρχουριζει η μυτη της βαζω ορο τιποτα το λεω στο γιατρό μου λεει φυσιομερ και αποφρακτηρα..δεν ξέρω τι να κανω θα τη παω νοσοκομείο..φοβαμαι με το σωληνάκι να της το τραβήξω εινααι η αληθεια το αλλο που ειναι σαν αυγο δεν μου βγαζει τίποτα 

Κι εμας τα ιδια..βαζω ορο και ρουφαω αλλα παλι ακούγεται..δεν μας εχει δειξει πως να βαζουνε τον ορο..απλα μας εχει πει οχι με πολλη πιεση.

Εχετε γκρινια κοριτσια;περναμε κι αλμα αναπτυξης το πιο βαρβατο..εμας τον πιανουν κατι κλάματα που ουτε στο στηθος δεν ηρεμει..

Οσο για τον υπνο,αν δεν κοιμηθει δτο στηθος,τοτε μονο με κουνημα..Μια φορα μονο αποκοιμηθηκε στην κουνια του καθως χαζευε τα κρεμαστα του..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Κι εμας τα ιδια..βαζω ορο και ρουφαω αλλα παλι ακούγεται..δεν μας εχει δειξει πως να βαζουνε τον ορο..απλα μας εχει πει οχι με πολλη πιεση.

Εχετε γκρινια κοριτσια;περναμε κι αλμα αναπτυξης το πιο βαρβατο..εμας τον πιανουν κατι κλάματα που ουτε στο στηθος δεν ηρεμει..

Οσο για τον υπνο,αν δεν κοιμηθει δτο στηθος,τοτε μονο με κουνημα..Μια φορα μονο αποκοιμηθηκε στην κουνια του καθως χαζευε τα κρεμαστα του..

Η παιδίατρος μου είπε ότι τα μωράκια που θηλάζουν έχουν σχεδόν πάντα μια μπαλιτσα γάλακτος στο πίσω μέρος της μυτούλα, να μην αγχώνομαι με το παραμικρό! Εμένα είναι πολύ ησυχουλης ακόμα και κοιμαται μια χαρά και μόνος του!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Άμα χουρχουριζει η μυτούλα μόνο γιατί δεν δοκιμάζεις το otrivin baby; Εμένα αυτό μου δίνει η παιδίατρος μαζί με άλλα 2 μέσα, μείγμα. 2 σταγόνες σε κάθε ρουθούνι και ισιωνει πολύ γρήγορα άμα είναι μόνο μυξουλες!

Ναι θα παω σημερα κιόλας να το αγοράσω..θα που του άντρα μου..σ ευχαριστώ..

 

14 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κι εμας τα ιδια..βαζω ορο και ρουφαω αλλα παλι ακούγεται..δεν μας εχει δειξει πως να βαζουνε τον ορο..απλα μας εχει πει οχι με πολλη πιεση.

Εχετε γκρινια κοριτσια;περναμε κι αλμα αναπτυξης το πιο βαρβατο..εμας τον πιανουν κατι κλάματα που ουτε στο στηθος δεν ηρεμει..

Οσο για τον υπνο,αν δεν κοιμηθει δτο στηθος,τοτε μονο με κουνημα..Μια φορα μονο αποκοιμηθηκε στην κουνια του καθως χαζευε τα κρεμαστα του..

Εμενα μου ειχαν δειξει απο το μαιευτήριο αλλα λάθος και οταν ηρθε η αδερφή μου μου το έδειξε σωστα αλλα παλι κοιτούσα βιντεο μηπως υπαρχει κιαλλος τροπος χαχα..ναι εχουμε γκρινια δεν βολευεται πολλες φορες θυμωνει χτυπιεται χαχαχα δράμα..εμενα κοιμάται στήθος αλλα εχω άγχος οταν ερθει η μητερα μοθ και θα χρειαστεί να λειψω πως θα τη κοιμίζει..

 

Κοριτσια παραμονή τι θα κανετε??θα μαγειρεψετε?? Θα ετοιμασετε βασιλόπιτα??θα μεινετε σπιτι μονοι με αντρα κ μωρα?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι θα παω σημερα κιόλας να το αγοράσω..θα που του άντρα μου..σ ευχαριστώ..

 

Εμενα μου ειχαν δειξει απο το μαιευτήριο αλλα λάθος και οταν ηρθε η αδερφή μου μου το έδειξε σωστα αλλα παλι κοιτούσα βιντεο μηπως υπαρχει κιαλλος τροπος χαχα..ναι εχουμε γκρινια δεν βολευεται πολλες φορες θυμωνει χτυπιεται χαχαχα δράμα..εμενα κοιμάται στήθος αλλα εχω άγχος οταν ερθει η μητερα μοθ και θα χρειαστεί να λειψω πως θα τη κοιμίζει..

 

Κοριτσια παραμονή τι θα κανετε??θα μαγειρεψετε?? Θα ετοιμασετε βασιλόπιτα??θα μεινετε σπιτι μονοι με αντρα κ μωρα?

Εμεις έχουμε ένα έθιμο, κάθε χρόνο πηγαίνουμε σε διαφορετικο σπίτι, μια στη μια κουνιάδα μου,μια στην άλλη, μια στον αδερφό μου κλπ αλλά όλη η παρέα με τους παραπάνω και αλλάζουμε χρόνο και μετά παίζουμε χαρτιά. Πηγαίνει εναλλάξ κάθε χρόνο. Φέτος δεν είναι η χρονιά μου αλλά επειδή έχω το μωρό και δεν μπορώ να το πάρω μέσα στο κρύο κανόνισα να έρθουν εδώ για ρεβεγιόν όλοι. Οπότε ναι! Θα μαγειρέψω, θα έρθουν όλοι να φαμε, να αλλάξουμε χρόνο και να παίξουμε χαρτιά! Την Τρίτη γιορτάζει και ο μπαμπουλης μου και από του χρόνου θα γιορτάζει και ο μπεμπουλης μου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...