Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

αλήθεια;;; πωπω ! ισχύει όντως!! μπράβο κοπέλα μου! συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! με το καλό! εγώ το φοβάμαι το σεξ τώρα.. βασικά δε νιώθω καθόλου σέξι.. ουφ.. ας πάω πρώτα γιατρό να με δει τώρα που σαραντισα κ βλέπουμε.  κ σίγουρα αντισυλληπτικά για μένα!

Σε ευχαριστω να σαι καλα.Κι εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου.Καμια ορεξη δεν ειχα αλλα ηδη ειχαμε φτασει 60 μερες απο τη γεννα και ο γιατρος ειπε οσο το αφηνουμε τοσο περισσοτερο χρονο θα χρειαστει να επανελθει οποτε εκανα υπομονη και εννοειται σοκαριστηκα την πρωτη φορα απο τον πονο αλλα καναμε καθε 2 μερες και στις 2 βδομαδες ημουν τελεια

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ δεν καίγομαι, έρθει δεν έρθει η περίοδος δεν με νοιάζει. θηλάζω αποκλειστικά.

 

φοβάμαι μην πάθω καμία Ουρολοίμωξη τόσες μέρες σερβιέτα!θα συγκινηθω μόλις φορέσω σκέτο εσώρουχο χαχαχαχα

 

Ναι στο τέλος είμαι, έχει ανέβει και το ηθικό μου γιατί οι πόνοι έχουν υποχωρήσει κ είμαι πολύ καλύτερα.κάθε μέρα βλέπω ράμματα που πέφτουν. στον γιατρό βέβαια φοβάμαι να πάω ακόμη.

 

ωχ τώρα σταμάτησε να ανοίγει? πήγες στον γιατρό? είναι ανησυχητικό? Εγώ έχω κόκκινίλες από κάτω στα χείλη κ φοβάμαι πως θα έχω καμία κολπίτιδα αλλά στο γιατρό δεν πηγαίνω ακόμη, φοβάμαι. θέλω να γίνω εντελώς καλά κ μετά να πάω.

κορίτσια έχει κάνει καμία σεξ να μας πει αν πόνεσε πολύ? εμένα δεν με βλέπω σύντομα να κάνω. Και αυτό που λένε πως πιάνεις με τον αέρα μετά τη γέννα, για πόσο διάστημα ισχύει?

ασια μου , έχω έπαιρνα αποστειρωμένες γάζες,  έβαζα αγνό ελαιόλαδο,  κατάψυξη,  κ μετά κομπρεσες εκεί κάτω.  πέρασε κ πρήξιμο κ κοκκινιλες ( συμβολή από μαια στο Αρεταιειο ) δοκίμασε το αν θες. αχ κγω έπρεπε να τον πάρω τον γιατρό... το αποφεύγω κγω όπως κατάλαβες.. μάλλον από βδομάδα τώρα..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Α τόσο πολύ ε? νόμιζα κανένα εξάμηνο το πολύ.

κορίτσια όσες θηλάζετε στάζει το στήθος σας από μόνο του? πως το αντιμετωπίζετε? με επιθέματα συνέχεια? εμένα συνέχεια βγάζει γάλα κ φοράω μέρα νύχτα κοχύλια για να μην γίνομαι μούσκεμα. Αλλά έχω κουραστεί γιατί είναι άβολα κ πρέπει να τα άδειαζω κ συνέχεια γιατί γεμίζουν. λίγο να σκύψω γίνομαι μούσκεμα γιατί έχουν τρυπούλες κ βγαίνει το γάλα.

Εγώ οπότε φορούσα κοχύλια νομίζω έβγαζα περισσότερο κ γινομουν χάλια..  τώρα δε φοράω τίποτα στο σπίτι. Τα πρωινά που ξυπνάω ειμαι πάντα μούσκεμα από γαλα, οπότε κάνω ντουζακι κ αλλάζω μπλούζα! Τον ταιζω κ μετά ειμαι εντάξει! Μέσα στη μέρα βγάζω μόνο σταγόνες.. δοκίμασε να τα βγάλεις να δεις πως πάει. Πόσο είναι το μωρό? Εμένα 49 ημερών..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ δεν καίγομαι, έρθει δεν έρθει η περίοδος δεν με νοιάζει. θηλάζω αποκλειστικά.

 

φοβάμαι μην πάθω καμία Ουρολοίμωξη τόσες μέρες σερβιέτα!θα συγκινηθω μόλις φορέσω σκέτο εσώρουχο χαχαχαχα

 

Ναι στο τέλος είμαι, έχει ανέβει και το ηθικό μου γιατί οι πόνοι έχουν υποχωρήσει κ είμαι πολύ καλύτερα.κάθε μέρα βλέπω ράμματα που πέφτουν. στον γιατρό βέβαια φοβάμαι να πάω ακόμη.

 

ωχ τώρα σταμάτησε να ανοίγει? πήγες στον γιατρό? είναι ανησυχητικό? Εγώ έχω κόκκινίλες από κάτω στα χείλη κ φοβάμαι πως θα έχω καμία κολπίτιδα αλλά στο γιατρό δεν πηγαίνω ακόμη, φοβάμαι. θέλω να γίνω εντελώς καλά κ μετά να πάω.

κορίτσια έχει κάνει καμία σεξ να μας πει αν πόνεσε πολύ? εμένα δεν με βλέπω σύντομα να κάνω. Και αυτό που λένε πως πιάνεις με τον αέρα μετά τη γέννα, για πόσο διάστημα ισχύει?

Ασια οχι δεν ειναι ανησυχητικο. Μιλησα με το γιατρο, ραμματα που δεν απορροφηθηκαν ηταν αλλα επειδη κολλαγε πανω το εσωρουχο ανοιγαν ξανα και ξανα. 

Γενικα με τα κοχυλια τι παιζει: ειναι ιδανικα αν εχει πληγωμενες θηλες για να μην ερχονται σε επαφη με την μπλουζα, αλλα αν εχεις λιγο παραπανω στηθος τα κοχυλια πιεζουν τις θηλες και τρεχουν γαλα ολη την ωρα. Αν δεν εχεις πληγωμενες θηλες, βγαλτα τελειως, αν συνεχισει να τρεχει βαλε επιθεματα και καποια στιγμη θα σταματησει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! τα νεα μας ειναι οτι γιναμε 2 μηνων  , 5800 gr k 60ek . καναμε το πρωτο εμβολιο . πολυ κλαμα κοριτσια , του κοπηκε κ η αναπνοη .. τον λυπηθηκα τον καημενουλη μου κ μετα ολη μερα μεχρι τις 1.3 το βραδυ ειχαμε 1 ωρα γελακια κ 1 ωρα κλαμα.. αλλα ευτυχως ολα καλα. το ποσιμο δεν του το εκανα. επειδη το δικο μου μωρο κοιμαται 7-8 ωρες , μου ειπε η παιδιατρος να το ξυπναω γτ χανει γευμα .. αλλα δεν μου φαινεται λογικο αφου απο βαρος παμε πολυ καλα με θηλασμο κυριως γτ το ξενο που του δινω το βραδυ καμια φορα δεν μου το μετραει . εξαλλου αν πεινουσε , θα ξυπνουσε μονο του , ετσι δεν ειναι ? @Ασία ναι μεγαλωσε , τωρα μπορεις να το κρατησεις λιγο πιο ανετα! οσο για τα λοχεια εγω μετα απο 60νμερες κ ακομα φοραω σερβιετακι .. μου ηρθε 2 φορες αιμα απο 5 μερες αλλα δεν ειναι περιοδος μου ειπε ο γιατρος..αντε να δουμε ποτε θα ερθει .. κοχυλια θελω κ εγω ναπαρω , δεν εχω παρει ακομα. εγω γινομαι μουσκεμα ολη μερα . εκτος της νυχτας που στεγνωνει η  μπλουζα πανω μου, κ την μερα αν δεν δωσω στο 3ωρο το πολυ , σταζουν αλλα κ οταν θηλαζω αοπο το ενα , σταζει το αλλο.κ οσο για τα επιθεματα ,  κ που βαζω , δεν κανουν πολυ δουλεια γτ εχω μεγαλο στηθος κ μου φευγουν οταν ειμαι μεσα στο σπιτι .. κ εχω καταληξει να φοραω φανελακια οτυ αντρα μου κ να τα αλλαζω συνεχεια.

απορω ποτε θα σταματησει να τρεχει το στηθος μου ..αφου κ το μωρο πνιγεται με τοσο γαλα που ρουφαει στην αρχη .

σεξ θα κανω απο βδομαδα με το οκ του γιατρου . βεβαια εγω δεν φοβαμαι τοσο τον πονο ,(γτ νιωθω υγρη κατω οταν με φιλαω ο αντρας μου..), οσο φοβαμαι μη μου κανει καμια χαζομαρα κ μεινω εγκυος .. αν κ εχουμε χαμηλη κινητικοτητα σπερματος αλλα ποτε δεν ξερεις .. κ πραγματικα δεν θα την παλεψω με νεα εγκυμοσυνη τοσο συντομα , τοτε θα παθω καταθλιψη ..επισης δε νιωθω κ καλα με το σωμα μου..!!

@Alekkτην δευτερα θα τα κανω αλλα μαλλον online ,βαριεμαι να παω απο κει .κοιταξε να δεις , ενσημα ειχαμε ομως μεχρι τον απριλιο , οποτε μπορει να εχουμε ικα παλι αφου χρειαζονται 50 ενσημα μονο.εγω μπορει να ενεργοποιησω απο τωρα εδοεαπ γτ εχει καλυτερους παιδιατρους.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! τα νεα μας ειναι οτι γιναμε 2 μηνων  , 5800 gr k 60ek . καναμε το πρωτο εμβολιο . πολυ κλαμα κοριτσια , του κοπηκε κ η αναπνοη .. τον λυπηθηκα τον καημενουλη μου κ μετα ολη μερα μεχρι τις 1.3 το βραδυ ειχαμε 1 ωρα γελακια κ 1 ωρα κλαμα.. αλλα ευτυχως ολα καλα. το ποσιμο δεν του το εκανα. επειδη το δικο μου μωρο κοιμαται 7-8 ωρες , μου ειπε η παιδιατρος να το ξυπναω γτ χανει γευμα .. αλλα δεν μου φαινεται λογικο αφου απο βαρος παμε πολυ καλα με θηλασμο κυριως γτ το ξενο που του δινω το βραδυ καμια φορα δεν μου το μετραει . εξαλλου αν πεινουσε , θα ξυπνουσε μονο του , ετσι δεν ειναι ? @Ασία ναι μεγαλωσε , τωρα μπορεις να το κρατησεις λιγο πιο ανετα! οσο για τα λοχεια εγω μετα απο 60νμερες κ ακομα φοραω σερβιετακι .. μου ηρθε 2 φορες αιμα απο 5 μερες αλλα δεν ειναι περιοδος μου ειπε ο γιατρος..αντε να δουμε ποτε θα ερθει .. κοχυλια θελω κ εγω ναπαρω , δεν εχω παρει ακομα. εγω γινομαι μουσκεμα ολη μερα . εκτος της νυχτας που στεγνωνει η  μπλουζα πανω μου, κ την μερα αν δεν δωσω στο 3ωρο το πολυ , σταζουν αλλα κ οταν θηλαζω αοπο το ενα , σταζει το αλλο.κ οσο για τα επιθεματα ,  κ που βαζω , δεν κανουν πολυ δουλεια γτ εχω μεγαλο στηθος κ μου φευγουν οταν ειμαι μεσα στο σπιτι .. κ εχω καταληξει να φοραω φανελακια οτυ αντρα μου κ να τα αλλαζω συνεχεια.

απορω ποτε θα σταματησει να τρεχει το στηθος μου ..αφου κ το μωρο πνιγεται με τοσο γαλα που ρουφαει στην αρχη .

σεξ θα κανω απο βδομαδα με το οκ του γιατρου . βεβαια εγω δεν φοβαμαι τοσο τον πονο ,(γτ νιωθω υγρη κατω οταν με φιλαω ο αντρας μου..), οσο φοβαμαι μη μου κανει καμια χαζομαρα κ μεινω εγκυος .. αν κ εχουμε χαμηλη κινητικοτητα σπερματος αλλα ποτε δεν ξερεις .. κ πραγματικα δεν θα την παλεψω με νεα εγκυμοσυνη τοσο συντομα , τοτε θα παθω καταθλιψη ..επισης δε νιωθω κ καλα με το σωμα μου..!!

@Alekkτην δευτερα θα τα κανω αλλα μαλλον online ,βαριεμαι να παω απο κει .κοιταξε να δεις , ενσημα ειχαμε ομως μεχρι τον απριλιο , οποτε μπορει να εχουμε ικα παλι αφου χρειαζονται 50 ενσημα μονο.εγω μπορει να ενεργοποιησω απο τωρα εδοεαπ γτ εχει καλυτερους παιδιατρους.

Α ωραια! Παλι καλα που εχω εσενα κ μου λυνεις ολες τις αποριες!!! Ενημερωσε με οταν τα κανεις. Να σου πω την αληθεια εξακολουθω να αγχωνομαι οτι αν ενεργοποιησω τον εδοεαπ θα χαθει το εξαμηνο.

Εμεις ειμαστε 5700 κ μου εχουν κοπει τα χερια απο το βαρος!! Χαχα! 

Κοιτα κι εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που κοιμαται το μωρο και παιρνει κανονικα δεν πρεπει να τον ξυπναμε. Κι ο δικος μ το βραδυ πλεον κοιμαται απο 5-7 ωρες σερι με θηλασμο. Με την καμια δεν τον ξυπναω τωρα που μπηκε σε προγραμμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμένα έχει βάλει μόνη της πρόγραμμα η δικιά μου.. Κοιμάται 9-9.30 με 4-5 με θηλασμο.. η παιδιατρος μου είπε να μην την ξυπνάω.. @ada32αυτό για το οαεδ το ακριβώς είναι??? Εγώ τελειώνω με την άδεια λοχίας την Δευτέρα ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση δλδ? Και πως το κάνεις on line? Επίσης το ποσό που θα παίρνουμε από οαεδ είναι στάνταρ η βγαίνει ανάλογα τον βασικό μισθό όπως στ ικα? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Α ωραια! Παλι καλα που εχω εσενα κ μου λυνεις ολες τις αποριες!!! Ενημερωσε με οταν τα κανεις. Να σου πω την αληθεια εξακολουθω να αγχωνομαι οτι αν ενεργοποιησω τον εδοεαπ θα χαθει το εξαμηνο.

Εμεις ειμαστε 5700 κ μου εχουν κοπει τα χερια απο το βαρος!! Χαχα! 

Κοιτα κι εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που κοιμαται το μωρο και παιρνει κανονικα δεν πρεπει να τον ξυπναμε. Κι ο δικος μ το βραδυ πλεον κοιμαται απο 5-7 ωρες σερι με θηλασμο. Με την καμια δεν τον ξυπναω τωρα που μπηκε σε προγραμμα!

Μη νομίζεις κ εγώ λίγα ξέρω .. Όχι όχι δεν το χάνουμε γτ ο εδοεαπ είναι το επικουρικό μας!μην ανησυχείς.θα τα κάνω κ θα σε ενημερώσω. Ναι σιγά μην τον ξυπνήσω.κ εγώ πλεον το νιώθω ότι βάρυνε. Πόσο μερων  είναι ο δικός σου με αυτό το βάρος;

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια και εμένα έχει βάλει μόνη της πρόγραμμα η δικιά μου.. Κοιμάται 9-9.30 με 4-5 με θηλασμο.. η παιδιατρος μου είπε να μην την ξυπνάω.. @ada32αυτό για το οαεδ το ακριβώς είναι??? Εγώ τελειώνω με την άδεια λοχίας την Δευτέρα ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση δλδ? Και πως το κάνεις on line? Επίσης το ποσό που θα παίρνουμε από οαεδ είναι στάνταρ η βγαίνει ανάλογα τον βασικό μισθό όπως στ ικα? 

Ωραία . οπότε έχουμε την ίδια άποψη Όλες μας. Όσο για τον οαεδ,Πρεπει να κάνεις τα χαρτιά σου για το 6Μηνο από την Τρίτη.η από τον οαεδ η online επισυναπτοντας τα έγγραφα. Είναι τα 586 μείον τις κρατήσεις του ταμείου σου. Περίπου στα 510 βγαίνει.+Ότι λέει η Μάρθα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια και εμένα έχει βάλει μόνη της πρόγραμμα η δικιά μου.. Κοιμάται 9-9.30 με 4-5 με θηλασμο.. η παιδιατρος μου είπε να μην την ξυπνάω.. @ada32αυτό για το οαεδ το ακριβώς είναι??? Εγώ τελειώνω με την άδεια λοχίας την Δευτέρα ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση δλδ? Και πως το κάνεις on line? Επίσης το ποσό που θα παίρνουμε από οαεδ είναι στάνταρ η βγαίνει ανάλογα τον βασικό μισθό όπως στ ικα? 

Πάει ανάλογα με τι ώρες δούλευες πχ εγώ που ήμουν 8 ώρες για 5 μέρες την εβδομάδα θα πάρω 520 κάποιος που δούλευε ποιο λίγες ώρα θα πάρει και λιγότερα χρήματα. 

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εμείς πολύ μύξα και κάνουμε όρο φουλ την λυπάμαι έτσι που κλαίει αλλά είναι για το καλό της.. Η γιατρός μου θα φύγει διακοπές 21 αλλά εγώ τις είπα να έρθει 20 να την δει και να την εξετάσει την κλινική της εικόνα να κάνω και εγώ ευχές χωρίς άγχος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα δεν εσταζε ποτε... Ελάχιστα εβγαλα κανα δυο φορές σταγόνες στα κοχυλια... Υπομονη και μολις εδραιωθει η παραγωγή σου θα σταματήσει... Ποσο ειναι τωρα το μωράκι σου? 

μακάρι να σταματήσει να μπορώ να φορέσω μια μπλούζα της προκοπής κ όχι αναγκαστικά μόνο φαρδιές για να μην φαίνεται.Τώρα είναι 1,5 μήνα.αυτή την εβδομάδα σαραντήσαμε.

 

15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου.Το σεξ μετα τη γεννα ποναει πολυ.Νιωθεις τις πρωτες φορες σαν να μην υπαρχει καθολου υγρασια εκει κατω.Ο γιατρος μου ειχε προτεινει λιπαντικο αλλα δεν πηρα εκανα υπομονη.Ξεκινουσε με πολυ πονο αλλα στην διαρκεια ηταν καλυτερα.Μετα την 5 φορα θα ελεγα επανηλθε πληρως . Οσο πιο γρηγορα και συχνα κανεις τοσο πιο ευκολα θα επανελθει.Οσο για το αν πιανεις ευκολα..Μου ηρθε περιοδος στους 6 μηνες.2η φορα στις 38 μερες και μετα στις 29 .Ο συζυγος ειχε λυσσαξει για ελευθερο σεξ .2 ελευθερες επαφες τις τελευταιες μερες περιοδου και τωρα ειμαι 7 βδομαδων εγκυος και ο μπεμπης μου 9,5 μηνων.Παντως ο γυναικολογος με προειδοποιησε

συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!!με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου.

πωπω δηλαδή όσο πιο γρήγορα κάνεις σεξ μετά τη γέννα θα επανέλθει κ πιο νωρίς? εμένα με βλέπω να αργώ αρκετά.νομίζω πως είμαι πολύ πολύ κλειστή κ θα υποφέρω.

14 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ασια μου , έχω έπαιρνα αποστειρωμένες γάζες,  έβαζα αγνό ελαιόλαδο,  κατάψυξη,  κ μετά κομπρεσες εκεί κάτω.  πέρασε κ πρήξιμο κ κοκκινιλες ( συμβολή από μαια στο Αρεταιειο ) δοκίμασε το αν θες. αχ κγω έπρεπε να τον πάρω τον γιατρό... το αποφεύγω κγω όπως κατάλαβες.. μάλλον από βδομάδα τώρα..

θα δοκιμάσω να βάζω λίγο ελαιόλαδο απλά μιας κ δεν έχω πρήξιμο αλλά μόνο κόκκινίλες. είχες κι εσύ δηλ κόκκινίλες εκεί που ξεκινάει ο κόλπος απ έξω και δεν ήταν καμία μόλυνση η καμία κολπίτιδα? Εγώ αυτό φοβάμαι μην είναι κ ούτε καλλιέργεια δεν θέλω να κάνω από το φόβο.

 

14 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ οπότε φορούσα κοχύλια νομίζω έβγαζα περισσότερο κ γινομουν χάλια..  τώρα δε φοράω τίποτα στο σπίτι. Τα πρωινά που ξυπνάω ειμαι πάντα μούσκεμα από γαλα, οπότε κάνω ντουζακι κ αλλάζω μπλούζα! Τον ταιζω κ μετά ειμαι εντάξει! Μέσα στη μέρα βγάζω μόνο σταγόνες.. δοκίμασε να τα βγάλεις να δεις πως πάει. Πόσο είναι το μωρό? Εμένα 49 ημερών..

Σήμερα το βράδυ τα έβγαλα για να δω πως θα πάει, για να δούμε...σηκώθηκα τώρα για να θηλάσω κ όσο έτρωγε από το ένα έβαλα κοχύλι στο άλλο κ γέμισε.γέμισε.θα δω και αύριο όλη μέρα πως θα πάει.

 

12 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Ασια οχι δεν ειναι ανησυχητικο. Μιλησα με το γιατρο, ραμματα που δεν απορροφηθηκαν ηταν αλλα επειδη κολλαγε πανω το εσωρουχο ανοιγαν ξανα και ξανα. 

Γενικα με τα κοχυλια τι παιζει: ειναι ιδανικα αν εχει πληγωμενες θηλες για να μην ερχονται σε επαφη με την μπλουζα, αλλα αν εχεις λιγο παραπανω στηθος τα κοχυλια πιεζουν τις θηλες και τρεχουν γαλα ολη την ωρα. Αν δεν εχεις πληγωμενες θηλες, βγαλτα τελειως, αν συνεχισει να τρεχει βαλε επιθεματα και καποια στιγμη θα σταματησει.

Δεν το ήξερα ότι ισχύει αυτό για τα κοχύλια. με βόλεψαν στην αρχή που είχα πληγωμένος θηλές κ συνέχισα να τα φοράω για να μην ξανά πληγωθούν κ για να μην γίνομαι μούσκεμα.Τώρα το βράδυ στον ύπνο τα έβγαλα, για να δω πως θα πάει όλη μέρα αύριο.

 

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! τα νεα μας ειναι οτι γιναμε 2 μηνων  , 5800 gr k 60ek . καναμε το πρωτο εμβολιο . πολυ κλαμα κοριτσια , του κοπηκε κ η αναπνοη .. τον λυπηθηκα τον καημενουλη μου κ μετα ολη μερα μεχρι τις 1.3 το βραδυ ειχαμε 1 ωρα γελακια κ 1 ωρα κλαμα.. αλλα ευτυχως ολα καλα. το ποσιμο δεν του το εκανα. επειδη το δικο μου μωρο κοιμαται 7-8 ωρες , μου ειπε η παιδιατρος να το ξυπναω γτ χανει γευμα .. αλλα δεν μου φαινεται λογικο αφου απο βαρος παμε πολυ καλα με θηλασμο κυριως γτ το ξενο που του δινω το βραδυ καμια φορα δεν μου το μετραει . εξαλλου αν πεινουσε , θα ξυπνουσε μονο του , ετσι δεν ειναι ? @Ασία ναι μεγαλωσε , τωρα μπορεις να το κρατησεις λιγο πιο ανετα! οσο για τα λοχεια εγω μετα απο 60νμερες κ ακομα φοραω σερβιετακι .. μου ηρθε 2 φορες αιμα απο 5 μερες αλλα δεν ειναι περιοδος μου ειπε ο γιατρος..αντε να δουμε ποτε θα ερθει .. κοχυλια θελω κ εγω ναπαρω , δεν εχω παρει ακομα. εγω γινομαι μουσκεμα ολη μερα . εκτος της νυχτας που στεγνωνει η  μπλουζα πανω μου, κ την μερα αν δεν δωσω στο 3ωρο το πολυ , σταζουν αλλα κ οταν θηλαζω αοπο το ενα , σταζει το αλλο.κ οσο για τα επιθεματα ,  κ που βαζω , δεν κανουν πολυ δουλεια γτ εχω μεγαλο στηθος κ μου φευγουν οταν ειμαι μεσα στο σπιτι .. κ εχω καταληξει να φοραω φανελακια οτυ αντρα μου κ να τα αλλαζω συνεχεια.

απορω ποτε θα σταματησει να τρεχει το στηθος μου ..αφου κ το μωρο πνιγεται με τοσο γαλα που ρουφαει στην αρχη .

σεξ θα κανω απο βδομαδα με το οκ του γιατρου . βεβαια εγω δεν φοβαμαι τοσο τον πονο ,(γτ νιωθω υγρη κατω οταν με φιλαω ο αντρας μου..), οσο φοβαμαι μη μου κανει καμια χαζομαρα κ μεινω εγκυος .. αν κ εχουμε χαμηλη κινητικοτητα σπερματος αλλα ποτε δεν ξερεις .. κ πραγματικα δεν θα την παλεψω με νεα εγκυμοσυνη τοσο συντομα , τοτε θα παθω καταθλιψη ..επισης δε νιωθω κ καλα με το σωμα μου..!!

@Alekkτην δευτερα θα τα κανω αλλα μαλλον online ,βαριεμαι να παω απο κει .κοιταξε να δεις , ενσημα ειχαμε ομως μεχρι τον απριλιο , οποτε μπορει να εχουμε ικα παλι αφου χρειαζονται 50 ενσημα μονο.εγω μπορει να ενεργοποιησω απο τωρα εδοεαπ γτ εχει καλυτερους παιδιατρους.

με καταλάβεις απόλυτα δηλαδή με το στήθος. Εγώ επιθέματα ακόμη δεν έχω δοκιμάσει αλλά από βδομάδα θα φοράω εκτός σπιτιού γιατί κουράστηκα με τα κοχύλια. νιώθω σαν ρομπότ. πρώτη φορά κοιμήθηκα σήμερα άνετα μπρούμυτα.τα λοχεία να πω την αλήθεια δεν με ενοχλούν, απλά φοβάμαι μην έχω πάθει καμία μόλυνση γιατί έχω κ κόκκινίλες ακόμη κ τα κίτρινα αυτά που έχω είναι από την μόλυνση κ επειδή φοβάμαι να πάω στον γιατρό δεν θα το μάθω σύντομα.μάλιστα μυρίζουν κιόλας αυτά τα υγρά. όσο πηγαίνει όμως φεύγει αυτή η μυρωδιά. Για το σεξ, φυσικά ποτέ δεν ξέρεις, εφόσον λένε πως πιάνεις με τον αέρα, κάθε ζευγάρι θα έχεις περισσότερες πιθανότητες για εγκυμοσύνη μετά τη γέννα κ όσοι έχουν τέτοια θεματάκια.κι εμείς προσπαθούσαμε δύο χρόνια για μωρό κ δεν ερχόταν κ φαντάζομαι πως τώρα θα είναι πιο πιθανό να ξανά μείνω έγκυος.Εγώ σκέφτομαι πως θα ήθελα σύντομα ένα δεύτερο μωρό να μεγαλώσουν μαζί με το πρώτο. Τώρα που μου πέρασαν οι πόνοι το λέω γιατί μέχρι λίγες μέρες πριν που πονούσα έλεγα πως θα περάσουν 4-5 χρόνια και αν θα κάνω δεύτερο παιδί χαχαχα Δεν θέλω όμως να μείνω αμέσως έγκυος γιατί δεν κάνει για το σώμα μου έχω διαβάσει. οπότε θα μου άρεσε να έχουν τα παιδιά μου δύο χρόνια διάφορα.βέβαια ότι κ να λέμε εμείς αυτά τυχερά είναι κ το δεύτερο θα έρθει όποτε κ αν το θέλει αυτό. πάντως κάθε μέρα σκέφτομαι πως θα κάνω σεξ!!εννοώ με τι τρόπο θα κάνω, πως θα αντέξω τον πόνο?ακόμη είναι πρόσφατοι οι πόνοι από κάτω δεν θέλω ξανά να νιώσω πόνο εκεί.φοβάμαι πως ο άντρας μου θα κοιτάει άλλες γυναίκες τόσους μήνες που εγώ δεν μπορώ να κάνουμε σεξ. ξέρω πως δεν είναι έτσι αλλά με την ψυχολογία που έχω τώρα σκέφτομαι και αυτά!! βλέπω στον ύπνο μου πως θέλει άλλες.θα φτάσουμε ένα χρόνο χωρίς σεξ μου φαίνεται.με αγχώνει πολύ. έχω ξεχάσει πως γίνεται κ αν πάμε να κάνουμε θα πονέσω κιόλας πολύ? πωπω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα το σώμα έχει αλλάξει, μου έχουν μείνει 6-7 κιλά τα οποία δεν με ενοχλούν κ να μείνουν. έχω κυτταρίτιδα κ δεν νιώθω καθόλου σέξι.Ούτε ένα σουτιέν της προκοπής δεν μπορώ να φορέσω. Είμαι μέρα νύχτα με τα κοχύλια, πως να νιώθω σέξι? περισσότερο νιώθω σαν ρομπότ που βγάζει γάλα κ έχει καπάκια στο στήθος να μην τρέχει παρά σέξι.όλες αυτές οι αλλαγές είναι αναμενόμενες νομίζω. δεν χρειάζεται να νιώθουμε άσχημα. ολόκληρα παιδιά φέραμε στον κόσμο κ νομίζω πως στους άντρες μας αρέσουμε κ με τις ατέλειες μας. είναι κ η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα περίεργη κ τα βάζουμε με τα πάντα, ακόμη κ με τα κιλά μας. Μην δίνεις σημασία,θα επανέλθει το σώμα στα νορμάλ του σύντομα εφόσον θηλάζεις κιόλας.

@ada32

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Πάει ανάλογα με τι ώρες δούλευες πχ εγώ που ήμουν 8 ώρες για 5 μέρες την εβδομάδα θα πάρω 520 κάποιος που δούλευε ποιο λίγες ώρα θα πάρει και λιγότερα χρήματα. 

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Εμείς πολύ μύξα και κάνουμε όρο φουλ την λυπάμαι έτσι που κλαίει αλλά είναι για το καλό της.. Η γιατρός μου θα φύγει διακοπές 21 αλλά εγώ τις είπα να έρθει 20 να την δει και να την εξετάσει την κλινική της εικόνα να κάνω και εγώ ευχές χωρίς άγχος. 

Τις ώρες δουλειάς του προηγούμενου χρόνου η αυτού.. Γτ εμένα μου μείωσαν ώρες στην εγκυμοσύνη.. Από 8 ωρη έγινα 5ωρη 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια και εμένα έχει βάλει μόνη της πρόγραμμα η δικιά μου.. Κοιμάται 9-9.30 με 4-5 με θηλασμο.. η παιδιατρος μου είπε να μην την ξυπνάω.. @ada32αυτό για το οαεδ το ακριβώς είναι??? Εγώ τελειώνω με την άδεια λοχίας την Δευτέρα ποια πρέπει να είναι η επόμενη κίνηση δλδ? Και πως το κάνεις on line? Επίσης το ποσό που θα παίρνουμε από οαεδ είναι στάνταρ η βγαίνει ανάλογα τον βασικό μισθό όπως στ ικα? 

Η επόμενη κίνηση.... Πρέπει να πάρεις όση άδεια σ μένει μέχρι να τελειώσει  το2018. Και μόλις τελειώσει η άδεια της δουλειάς πας στον ΟΑΕΔ .εκεί θα σου δώσουν ένα χαρτί κ θα το πας στην εργασία σου .για να γράψουν ότι δεν θα εργαστείς όσο είσαι στο εξάμηνο.επισης θέλουν ένα χαρτί από το ΙΚΑ βεβαιώσεις πόσα χρήματα έχεις πάρει από λοχεία κ μητρότητα. Έναν λογαριασμό ΔΕΚΟ. Ταυτότητα λογαριασμό εθνικής Τράπεζας καθαριστικό του 2017 κ πας κ τα καταθέτεις στον ΟΑΕΔ. Τα κατέθεσα πριν δύο μέρες. Επίσης αν δεν έχεις κάνει αίτηση για το συμπληρωματικό όταν πας στον ΟΑΕΔ καντην.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

εμένα το σώμα έχει αλλάξει, μου έχουν μείνει 6-7 κιλά τα οποία δεν με ενοχλούν κ να μείνουν. έχω κυτταρίτιδα κ δεν νιώθω καθόλου σέξι.Ούτε ένα σουτιέν της προκοπής δεν μπορώ να φορέσω. Είμαι μέρα νύχτα με τα κοχύλια, πως να νιώθω σέξι? περισσότερο νιώθω σαν ρομπότ που βγάζει γάλα κ έχει καπάκια στο στήθος να μην τρέχει παρά σέξι.όλες αυτές οι αλλαγές είναι αναμενόμενες νομίζω. δεν χρειάζεται να νιώθουμε άσχημα. ολόκληρα παιδιά φέραμε στον κόσμο κ νομίζω πως στους άντρες μας αρέσουμε κ με τις ατέλειες μας. είναι κ η ψυχολογία μας αυτό το διάστημα περίεργη κ τα βάζουμε με τα πάντα, ακόμη κ με τα κιλά μας. Μην δίνεις σημασία,θα επανέλθει το σώμα στα νορμάλ του σύντομα εφόσον θηλάζεις κιόλας.

@ada32

Φυσικά κ σε καταλαβαίνωΝαι συμφωνώ Αλλά ξέρεις τα σκέφτεσαι κ αυτά  για το σώμα.. Όσο για το σεξ,να το κάνεις οπότε νιώθεις ετοιμη. Κάλυτερα να μην ζοριστεις γτ έιχες κ πολλά ράμματα. Περιποιησου λίγο τον άντρα σου διαφορετικά ,με καταλαβαίνεις τι λέω...κ εγώ λέω σε 2 Χρόνια να κάνουμε δεύτερο κ όχι από τώρα Για να συνελθω κ εγώ κ να χάρω λίγο τον μπέμπη.εμένα μου έχουν μείνει 10 κιλά Αλλά τρώω πολλά γλυκά Ακόμα. Όταν τα κόψω ,θα αδυνατίσω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...