Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Ασία είπε:

σοβαρά? είσαι έγκυος? τι ευχάριστο νέο!! μπράβο σας!! με το καλό κορίτσι μου. μια όμορφη κ ξεκούραστη εγκυμοσύνη εύχομαι.

θηλάσεις ακόμη αν δεν κάνω λάθος ε? θα συνεχίσεις κ στην εγκυμοσύνη?

Θα ηθελα να αποθηλασουμε σιγα σιγά, στοχος μου ειναι να γίνει οσο πιο ομαλα γινεται. Την μερα ξεχνιεται και εγω γυρναω απογευμα απο τη δουλεια και προσπαθω να διαβαζουμε παραμυθακια κτλ ετσι  δεν το ζηταει. Το προβλημα μου ειναι βραδινοι θηλασμοι. Θα δουμε πως θα παει. Με προβληματισε και ο γυναικολογος, μου ειπε ο θηλασμος στην εγκυμοσυνη προκαλει συσπασεις στη μητρα. Δεν το ηξερα, του είπα ότι πολλες κοπελες εγκυες θηλαζουν και μετα θηλαζουν και τα δυο μωρα κιολας. Κατι που εγω δεν θα ηθελα να κανω ομως. Δεν εχω υπομονη να θηλαζω και νηπιο και βρεφος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Elenaki5186 είπε:

Θα ηθελα να αποθηλασουμε σιγα σιγά, στοχος μου ειναι να γίνει οσο πιο ομαλα γινεται. Την μερα ξεχνιεται και εγω γυρναω απογευμα απο τη δουλεια και προσπαθω να διαβαζουμε παραμυθακια κτλ ετσι  δεν το ζηταει. Το προβλημα μου ειναι βραδινοι θηλασμοι. Θα δουμε πως θα παει. Με προβληματισε και ο γυναικολογος, μου ειπε ο θηλασμος στην εγκυμοσυνη προκαλει συσπασεις στη μητρα. Δεν το ηξερα, του είπα ότι πολλες κοπελες εγκυες θηλαζουν και μετα θηλαζουν και τα δυο μωρα κιολας. Κατι που εγω δεν θα ηθελα να κανω ομως. Δεν εχω υπομονη να θηλαζω και νηπιο και βρεφος.

Ναι ισχύει αυτό που σου είπε για τις συσπάσεις όμως όχι πάντα.γι αυτό μερικές θηλάζουν κανονικά στην εγκυμοσύνη κ συνεχίζουν κ με τα δύο παιδιά μετά. αν υπάρχει θέμα στην εγκυμοσύνη όμως θα πρέπει να κοπεί ο θηλασμός. μακάρι να τον κόψετε σιγά σιγά και μέχρι να γεννήσεις να μην ζητάει πια ώστε να πάρει σειρά το μικρό αδερφάκι. με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ναι ισχύει αυτό που σου είπε για τις συσπάσεις όμως όχι πάντα.γι αυτό μερικές θηλάζουν κανονικά στην εγκυμοσύνη κ συνεχίζουν κ με τα δύο παιδιά μετά. αν υπάρχει θέμα στην εγκυμοσύνη όμως θα πρέπει να κοπεί ο θηλασμός. μακάρι να τον κόψετε σιγά σιγά και μέχρι να γεννήσεις να μην ζητάει πια ώστε να πάρει σειρά το μικρό αδερφάκι. με το καλό!!

Στην πρωτη εγκυμοσυνη είχα αποκολληση και αιμα γι αυτο λόγω ιστορικού μου ειπε να κοβω σιγά σιγα τον θηλασμο, μου ειπε χαρακτηριστικα οτι εφαγε, έφαγε το πρωτο σου παιδακι :-) οποτε αναλαβαμε δραση με τον αντρα μου να το κοψουμε σιγα σιγα. Θα δειξει πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Στην πρωτη εγκυμοσυνη είχα αποκολληση και αιμα γι αυτο λόγω ιστορικού μου ειπε να κοβω σιγά σιγα τον θηλασμο, μου ειπε χαρακτηριστικα οτι εφαγε, έφαγε το πρωτο σου παιδακι :-) οποτε αναλαβαμε δραση με τον αντρα μου να το κοψουμε σιγα σιγα. Θα δειξει πως θα παει.

Α τότε πρέπει να κοπεί σιγά σιγά.καταλαβαίνω. ελπίζω να μην σας παιδέψει η διακοπή του θηλασμού κ φυσικά να μην έχεις καμία επιπλοκή με την εγκυμοσύνη. να είναι πιο εύκολο από την πρώτη σου.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2019 at 1:04 ΠΜ, Marimarv είπε:

Εγώ το κάνω και ομελέτα κανονικά με λίγο λαδάκι και ρίχνω και ανθότυρο 

Και εγώ θέλω να αποθηλασω μέχρι τα Χριστούγεννα. Έχω και ένα ταξίδι στην Αθήνα εκείνο το διάστημα για δύο μέρες που δεν θα την έχω μαζί μου και θα ήθελα να το έχουμε κόψει αν και το βλέπω πολύ δύσκολο γιατι θέλει στήθος για να κοιμηθεί ότι ώρα και αν είναι είτε βράδυ είτε μεσημέρι. Πφφφφ πως θα το κάνουμε εγώ το βλέπω βουνό. 

Αααααα γιατί εμάς η παιδίατρος μας είπε ότι θέλει μόνο ανατομικά παπούτσια για αρχή και όχι Σταν Σμιθ η αντιντας και τέτοια. Αλλά τα ανατομικά που έχω δει δεν μου αρέσουν καθόλου. 

Βουνό μου φαίνεται λ εμένα πλέον να αποθηλασω .. Αφού να φανταστείς ότι μου σηκώνει πλέον την  μπλούζα για να μου δείξει ότι θέλει να πιει.. εχω κ ανατομικά π  παπουτσάκια άλλα Τελικά τα αθλητικά με βόλεψαν περισσότερο.. 

On 10/10/2019 at 9:46 ΜΜ, Ασία είπε:

κι εγώ έτσι θα ήθελα να την θηλάζω πρωί και βράδυ μόνο. ακούγεται τέλειο αυτό. Αλλά ξυπνάει 3-4 φορές τη νύχτα κ πίνει γάλα. δηλαδή θηλάζει γύρω στις 6 φορές το 24ωρο. περιμένω πως κ πως να σταματήσει να ξυπνάει τόσες φορές για γάλα. αν το κόψει αυτό πιστεύω θα συνεχίσουμε για πολύ τον θηλασμό πρωί- βράδυ.

 αν ξεκινήσετε προσπάθειες Γενάρη μακάρι να πιάσεις αμέσως για να πάρεις και τα 2000€ που δίνουν για γέννα μέσα στο 2020 χαχαχα κι εγώ σκέφτομαι σε λίγους μήνες να ξεκινήσουμε αλλά ακόμη δεν έχω αποφασίσει ότι το θέλω σίγουρα. από την μια θέλω πολύ από την άλλη δεν νιώθω 100% έτοιμη. περίοδο ακόμη δεν έχω αλλά αυτό είναι άσχετο.

δηλαδή δίνεις λάδι που έχεις τηγανησει?

Θα δούμε... Κ θέλω  κ δεν θέλω..  μου φαίνεται βουνό πάλι να μείνω έγκυος κ αν θα έχω το κουράγιο  πάλι.αλλα από την άλλη θεωρώ ότι πρέπει να του κάνουμε  ένα αδερφάκι. Είναι κρίμα να είναι μόνος του.. Κ μέχρι να πιάσουμε;; Είναι κ αυτό.. 

Εγώ κορίτσι του τα πάντα κ ότι φάει.. Κ κεφτεδάκια στο φούρνο κ τηγανισμενα. Κ ομελέτα με βούτυρο ή λάδι..  αρκεί να φάει..γτ δν τρώει τα πάντα σε ποσότητα..  μη το φοβάσαι κ δώσε να φάει, να δοκιμάζει.. 

On 12/10/2019 at 3:57 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Εμεις ειπαμε απλα να δοκιμασουμε να ξεκινησουμε και εγινε μονο δυο φορες μεσα στον μηνα αφου πλεον δεν εχουμε τοσο χρονο και τοση διαθεση..τελικα με αυτες τις δυο φορες και ουτε καν να εχω σταθερη περιοδο ακομα, ειμαι 8 εβδομαδων :-)

Συγχαρητήρια!!!!  Με το κσλο!Ακριβώς ούτε χρόνο ούτε διάθεση... ελπίζω να είμαστε το ίδιο τυχεροί.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , ada32 είπε:

Βουνό μου φαίνεται λ εμένα πλέον να αποθηλασω .. Αφού να φανταστείς ότι μου σηκώνει πλέον την  μπλούζα για να μου δείξει ότι θέλει να πιει.. εχω κ ανατομικά π  παπουτσάκια άλλα Τελικά τα αθλητικά με βόλεψαν περισσότερο.. 

Θα δούμε... Κ θέλω  κ δεν θέλω..  μου φαίνεται βουνό πάλι να μείνω έγκυος κ αν θα έχω το κουράγιο  πάλι.αλλα από την άλλη θεωρώ ότι πρέπει να του κάνουμε  ένα αδερφάκι. Είναι κρίμα να είναι μόνος του.. Κ μέχρι να πιάσουμε;; Είναι κ αυτό.. 

Εγώ κορίτσι του τα πάντα κ ότι φάει.. Κ κεφτεδάκια στο φούρνο κ τηγανισμενα. Κ ομελέτα με βούτυρο ή λάδι..  αρκεί να φάει..γτ δν τρώει τα πάντα σε ποσότητα..  μη το φοβάσαι κ δώσε να φάει, να δοκιμάζει.. 

Συγχαρητήρια!!!!  Με το κσλο!Ακριβώς ούτε χρόνο ούτε διάθεση... ελπίζω να είμαστε το ίδιο τυχεροί.. 

ακριβώς το ίδιο σκεφτόμαστε για το δεύτερο παιδί. ακριβώς... θα είναι ζόρι πάλι η εγκυμοσύνη, ίσως κ η γέννα, ίσως κ ο θηλασμός πάνω που λέμε να τελειώσουμε με δαύτα... Αλλά είναι μεγάλο δώρο στα πρώτα μας παιδάκια ένα αδερφάκι κ όσο μικρότερη διαφορά θα έχουν τόσο το καλύτερο. από την άλλη όμως αν έρθει σύντομα θα είναι πιο δύσκολο για εμάς μέχρι να ξεπεταχτεί κ το δεύτερο. αν είναι να δουλεύουμε κιόλας τρέχα γύρευε... δύσκολα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2019 at 11:58 ΜΜ, Marimarv είπε:

Κορίτσια είναι μήνας γενεθλίων αυτός.. Ποια ήταν πρώτη? Εμάς είναι την Τετάρτη.. 

Χρονια σας Πολλα!! Γιορταζετε σήμερα έτσι?? Εμας ειναι την αλλη Τεταρτη 23 του μηνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/10/2019 at 2:42 ΠΜ, Ασία είπε:

Χρόνια πολλά @Marimarv να χαίρεσαι πάντα την μικρή σου !!!!

Ευχαριστώ πολύ Ασία μου. Εσει να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου 

On 17/10/2019 at 1:01 ΠΜ, Elenaki5186 είπε:

Χρονια σας Πολλα!! Γιορταζετε σήμερα έτσι?? Εμας ειναι την αλλη Τεταρτη 23 του μηνα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα να χαιρόμαστε τα μπουμπούκια μας... Λοιπόν εμείς πλέων είμαστε 12,5 μηνών.... Τρώμε τα πάντα και πλέων πίνουμε γάλα φρέσκο... Κορίτσια έχω αλλά θέμα με την μικρή αυτές της μέρες... Ενώ είχε φτιάξει το έντερο της μου έκανε τέλεια κακά το τελευταίο διάστημα συνήθως μου κάνει πετραδάκια και της δίνω πράγματα να την βοηθήσουν αλλά τίποτα πχ μου κάνει δύο μέρες πέτρες μια καλά.... Πείτε μου τα δικά σας μωρά τα κάνουν αυτά??? Τους δίνετε κάτι που τα βοηθάει?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα να χαιρόμαστε τα μπουμπούκια μας... Λοιπόν εμείς πλέων είμαστε 12,5 μηνών.... Τρώμε τα πάντα και πλέων πίνουμε γάλα φρέσκο... Κορίτσια έχω αλλά θέμα με την μικρή αυτές της μέρες... Ενώ είχε φτιάξει το έντερο της μου έκανε τέλεια κακά το τελευταίο διάστημα συνήθως μου κάνει πετραδάκια και της δίνω πράγματα να την βοηθήσουν αλλά τίποτα πχ μου κάνει δύο μέρες πέτρες μια καλά.... Πείτε μου τα δικά σας μωρά τα κάνουν αυτά??? Τους δίνετε κάτι που τα βοηθάει?? 

Ποιο γάλα δίνεις??? Λοιπόν εμένα είχε τρομερό πρόβλημα με αυτό το θέμα στην αρχή με τις στερεές της έδωσα ακτινίδιο και την βοήθησε πάρα πολύ. Της έβαζα στ φρούτο και κάθε φορά που θα έχει τώρα πάλι ακτινίδιο της δίνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ποιο γάλα δίνεις??? Λοιπόν εμένα είχε τρομερό πρόβλημα με αυτό το θέμα στην αρχή με τις στερεές της έδωσα ακτινίδιο και την βοήθησε πάρα πολύ. Της έβαζα στ φρούτο και κάθε φορά που θα έχει τώρα πάλι ακτινίδιο της δίνω 

Όλυμπος βιολογικό πλήρες της δίνω.. Όλα τα έχω δοκιμάσει αλλά θα συνεχίσω και βλέπουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...