Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Με το καλο!! Τελεια! Πως πέρασε ο καιρος καλε?? 

Αργά! Πολυ αργά!!! 

Καλα, να μην γκρινιάζω. Καλυτερα απο οτι φοβόμουν πέρασε ο καιρός. Αν εχω και καλα αποτελεσματα σημερα τοτε θα μου φαίνεται σα να πέρασε ο καιρός νεράκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αργά! Πολυ αργά!!! 

Καλα, να μην γκρινιάζω. Καλυτερα απο οτι φοβόμουν πέρασε ο καιρός. Αν εχω και καλα αποτελεσματα σημερα τοτε θα μου φαίνεται σα να πέρασε ο καιρός νεράκι!!!

Όλα καλα θα είναι.τι ώρα έχεις ραντεβού?που θα την κανει ς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! Οχι οχι δε σταματησαν καθολου... Και παρολα τα φαρμακα εγω συνεχιζω ακάθεκτη... Το πηρα απόφαση πλεον, θα μαι έτσι μέχρι να γεννησω.... Τουλάχιστον δεν παχαινω... Κατι ειναι και αυτο! 

Μπράβο σου Ανεμώνη!! 

πρίν από 44 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Με το καλό κορίτσι μου όλα υπέροχα θα είναι και δεν θα κοιμάται θα δεις!!! Περιμενουμε τα νέα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elisavetkagia είπε:

καλημερα @P.L.L. @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 τι κανετε.. εγω ποτε με εμετου ςποτε καλυτερα περναει η μερα.. περιμενω να ειναι ολ ακαλ αμε αυχινικη θα κανω σε 2 βδομαδε ςπειρπου.. τωρα ειμαι 1 εβδομαδων.. πως ειστε εσεις?

 

Καλημεραααα!!! Μπραβο  με το καλο...Εγω θα κανω στις 21 Μαιου...Αντε να πανε ολα τελεια για ολες μας!!!

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @kido μην απογοητεύεσαι.ξερεις πόσες ιστορίες έχω διαβάσει στο φόρουμ για γυναίκες που ήταν ε γκυος και τα τεστ βγαίνανε αρνητικά?έχε ελπίδα ακόμα μέσα σου και δεν σου έρχεται η περίοδος είναι καλό.

@*ζουζουνα*!!! είναι νωρίς νομίζω για συμπτώματα Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.τα πιτσιρίκια σου είναι εντάξει?μην έχουν καμία ιωσουλα.

@Beboula25 καλημέρα!!!!!!!!Μια όμορφη εβδομάδα να έχεις.

@P.L.L. @Diavolitsa @elisavetkagia @Κελυ 32  @anemoni1989 πως είστε εγκυουλες? Ελπίζω ολ α Καλά.

Καλα ειμαι κ εγω!! Σημερα επεστρεψα δουλεια...μου ειχε λειψει να πω την αληθεια..Εσυ πως εισαι?

πρίν από 50 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Με το καλο σημεραα!!! Να μας ενημερωσεις ε???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αργά! Πολυ αργά!!! 

Καλα, να μην γκρινιάζω. Καλυτερα απο οτι φοβόμουν πέρασε ο καιρός. Αν εχω και καλα αποτελεσματα σημερα τοτε θα μου φαίνεται σα να πέρασε ο καιρός νεράκι!!!

Ολα καλα θα ειναι!!!! 

Εμενα παντως ο καιρος μ φαινεται πως περνάει αργα και βασανιστικά!!!! :shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Ολα καλα θα ειναι!!!! 

Εμενα παντως ο καιρος μ φαινεται πως περνάει αργα και βασανιστικά!!!! :shock:

Και εμενα βρε Ανεμωνη το ιδιο μου φαινεται..Η ναυτια φουλ...και τρελη συχνοουρια με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ολα καλα θα ειναι!!!! 

Εμενα παντως ο καιρος μ φαινεται πως περνάει αργα και βασανιστικά!!!! :shock:

κ εμενα ανεμωνη βαλε με στο κλαμπ που δεν περνανε οι μερες!!! δεν υπαρχει αυτο το πραγμα!!! αυτη η εγκυμοσυνη θα την θυμομαστε σαν ταινια αγγελοπουλος πιο αργα σκας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλημεραααα!!! Μπραβο  με το καλο...Εγω θα κανω στις 21 Μαιου...Αντε να πανε ολα τελεια για ολες μας!!!

Καλα ειμαι κ εγω!! Σημερα επεστρεψα δουλεια...μου ειχε λειψει να πω την αληθεια..Εσυ πως εισαι?

Με το καλο σημεραα!!! Να μας ενημερωσεις ε???

Πότε έχω αναγουλες ποτε Όχι.απο τη μια αγχώνομαι από την άλλη λέω πολλές γυναίκες τα περνάνε αυτά ομαλά,  οπότε γιατί να τρελαθω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αχ άντε μπράβο.εγω σε 3 βδομάδες περίπου.σε 3 μέρες μπαίνω στην 9η εβδομάδα.

σορρυ εννουσα 10 εβδομαδων οχι 1 χχα

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Με το καλο!!! Εγω ειμαι στη 17η εβδομάδα και ακομα υποφερω απο ναυτιες και εμετους κυρίως τα απογευματα... Δεν εχω κανει ούτε μια κραιπαλη σαν εγκυμονουσα και βασικα δεν μπορώ να κάνω ουτε ενα νορμαλ γευμα σαν απλος άνθρωπος 

Με το καλο!! Τελεια! Πως πέρασε ο καιρος καλε?? 

κι εγω μονο σοκολατα ξερω μιση ωρα πριν γι αν ακοινηθει το μωρο.. οταν εχει ςπαοτελεσματα πες μας.. ολα καλα θα πανε καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λουλου στις 5 εχω ραντεβού και βλέπουμε ποτε θα με δει. Εννοείται οτι θα σας πω μετα τα νέα και ελπιζω να ειναι ευχάριστα! 

Κοριτσια κι εγω πολυ αργα και με άγχος νιώθω να περνάει ο καιρός αλλα ελεγα να μη γκρινιάζω πολυ γιατι φοβάμαι μη με πει γκρινιάρα κι ο Θεός!!! Αλλα, εντάξει, κάποιες ειναι πολυ χειρότερα απο εμενα οποτε όντως δεν πρέπει να γκρινιάζω. 

Αλλη μια ερώτηση. Πρέπει να εχω πιει πολυ νερο για την αυχενική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου στις 5 εχω ραντεβού και βλέπουμε ποτε θα με δει. Εννοείται οτι θα σας πω μετα τα νέα και ελπιζω να ειναι ευχάριστα! 

Κοριτσια κι εγω πολυ αργα και με άγχος νιώθω να περνάει ο καιρός αλλα ελεγα να μη γκρινιάζω πολυ γιατι φοβάμαι μη με πει γκρινιάρα κι ο Θεός!!! Αλλα, εντάξει, κάποιες ειναι πολυ χειρότερα απο εμενα οποτε όντως δεν πρέπει να γκρινιάζω. 

Αλλη μια ερώτηση. Πρέπει να εχω πιει πολυ νερο για την αυχενική;

Αχ μωρέ.ολα Καλά θα πάνε.θα περιμένω  νέα σου.δεν πειράζει να γκρινιάζεις λίγο.ξερει ο Θεός τι έχεις περάσει κορίτσι μου.την αγωνία σου.ολα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Αχ μωρέ.ολα Καλά θα πάνε.θα περιμένω  νέα σου.δεν πειράζει να γκρινιάζεις λίγο.ξερει ο Θεός τι έχεις περάσει κορίτσι μου.την αγωνία σου.ολα.

Ναι, και χαίρομαι που κι εσείς με καταλαβαίνετε. Γιατι αν δεν το εχει ζήσει κάποιος δεν δείχνει την απαραίτητη κατανόηση. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι, και χαίρομαι που κι εσείς με καταλαβαίνετε. Γιατι αν δεν το εχει ζήσει κάποιος δεν δείχνει την απαραίτητη κατανόηση. 

 

Ότι θες εδ ω.να γκρινιάζεις.να τα βγάζεις από μέσα σου.ολες τα ίδια περνάμε την ίδια αγωνία.και με προηγούμενες απώλειες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ότι θες εδ ω.να γκρινιάζεις.να τα βγάζεις από μέσα σου.ολες τα ίδια περνάμε την ίδια αγωνία.και με προηγούμενες απώλειες. 

δεν υπαρχει χειροτερη απο προηγουμενη αποβολη.. το περασα κι εγω και καταλαβινω το αγχος ειναι το ιδιο με το δικο μου καθε μερα.. ζει δε ζει.. θα ειναι καλα η δε θα ειναι.. θα γεννησω η δε θα τ αατεφερω ως το τελος./.. τοσα αγχη.. αλλα ταυτοχρονα και μεσα σε καθε υπερηχο τοσες χαρες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elisavetkagia είπε:

δεν υπαρχει χειροτερη απο προηγουμενη αποβολη.. το περασα κι εγω και καταλαβινω το αγχος ειναι το ιδιο με το δικο μου καθε μερα.. ζει δε ζει.. θα ειναι καλα η δε θα ειναι.. θα γεννησω η δε θα τ αατεφερω ως το τελος./.. τοσα αγχη.. αλλα ταυτοχρονα και μεσα σε καθε υπερηχο τοσες χαρες

 

οπως τα λες ακριβως!!! υπομονη κ θα περασει ο καιρος κ θα τα καταφερουμε ως το τελος !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...