Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Λιγο εμεινε κρατησου 2μερουλες ακομα...

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα δυστυχώς μαλλον δεν ήταν ομηνας μου αυτός γιατί είδα μόλις λίγα ροζ υγρά στο χαρτί... ούτε τεστ δεν πρόλαβα πάλι, μέχρι το πρωί μπορεί και νααδιαθετησω :sad:

Αν και το στήθος ακόμα πονάει κ είναι πρισμενο. Είχαμε επαφή βεβαια σήμερα νωρίτερα, μπορεί κ να ναι από αυτό και να χω ακόμα ελπίδες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 24 λεπτά , kido είπε:

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα δυστυχώς μαλλον δεν ήταν ομηνας μου αυτός γιατί είδα μόλις λίγα ροζ υγρά στο χαρτί... ούτε τεστ δεν πρόλαβα πάλι, μέχρι το πρωί μπορεί και νααδιαθετησω :sad:

Αν και το στήθος ακόμα πονάει κ είναι πρισμενο. Είχαμε επαφή βεβαια σήμερα νωρίτερα, μπορεί κ να ναι από αυτό και να χω ακόμα ελπίδες; 

μμ μμ..κάτσε λίγο κ θα δεις γιατί μπορεί να είναι κ από εμφύτευση τα ροζ υγρά ,πΟΤΕ δεν ξέρεις...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *ζουζουνα*!!! είπε:

μμ μμ..κάτσε λίγο κ θα δεις γιατί μπορεί να είναι κ από εμφύτευση τα ροζ υγρά ,πΟΤΕ δεν ξέρεις...

Καλά εννοείται θα περιμένω να δω αίμα κανονικο και ροη. Αλλά εμφύτευση Τόσο αργά; Είμαι 3μερες πριν τη μερα που περιμένω περίοδο και 11 -12 μετά την οωρρηξια που βρηκα με τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Kido η εμφύτευση δεν γίνεται παντα στον ίδιο χρόνο σε όλες τις γυναίκες. Μπορει να παρει λιγο χρόνο παραπάνω να "περιπλανηθεί" μεσα στη μήτρα ενα γονιμοποιημένο ωάριο μέχρι να βρει κάπου να "γαντζωθεί". Το να δεις αίμα εμφύτευσης λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ειναι φυσιολογικό. Το ερώτημα ομως ειναι άλλο: αν γενικά συνηθίζεις να βλεπεις λιγο αίμα ροζ πριν σου ερθει η περίοδος ή αν σου συμβαίνει πρώτη φορα. Αν ισχύει το δεύτερο τοτε ναι, εχεις ελπίδες. Ευχομαι για το καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , P.L.L. είπε:

Kido η εμφύτευση δεν γίνεται παντα στον ίδιο χρόνο σε όλες τις γυναίκες. Μπορει να παρει λιγο χρόνο παραπάνω να "περιπλανηθεί" μεσα στη μήτρα ενα γονιμοποιημένο ωάριο μέχρι να βρει κάπου να "γαντζωθεί". Το να δεις αίμα εμφύτευσης λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ειναι φυσιολογικό. Το ερώτημα ομως ειναι άλλο: αν γενικά συνηθίζεις να βλεπεις λιγο αίμα ροζ πριν σου ερθει η περίοδος ή αν σου συμβαίνει πρώτη φορα. Αν ισχύει το δεύτερο τοτε ναι, εχεις ελπίδες. Ευχομαι για το καλύτερο!

Όχι δεν το συνιθιζω. Συνήθως αδιΑθετω με το που ξύπνησω όποτε βρίσκω κατευθείαν το κόκκινο αίμα... τεσπα. Θα δούμε. Καληνύχτα κ σας ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι εγινε kido μου; Ελπιζω να μην αδιαθετησες. 

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα! Δεν αδιαθέτησα όχι, αλλά χάρηκα που ξύπνησα στεγνή και έκανα τεστ..κορίτσια ήταν πιο άσπρο και από το άσπρο!! Γαμωτο, και το είχα πιστεψει λιγααακι! Τετάρτη περιμένω κανονικά, για να δούμε πότε θα μου έρθει η κυρία.

Link to comment
Share on other sites

  

@kido περιμενουμε νέα..

@P.L.L. πως είσαι εσυ;; 

Καλημέρα που είστε ολες τι κάνετε;

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Δεν αδιαθέτησα όχι, αλλά χάρηκα που ξύπνησα στεγνή και έκανα τεστ..κορίτσια ήταν πιο άσπρο και από το άσπρο!! Γαμωτο, και το είχα πιστεψει λιγααακι! Τετάρτη περιμένω κανονικά, για να δούμε πότε θα μου έρθει η κυρία.

Αχ....:( Αν έρθει δεν πειράζει πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Δεν αδιαθέτησα όχι, αλλά χάρηκα που ξύπνησα στεγνή και έκανα τεστ..κορίτσια ήταν πιο άσπρο και από το άσπρο!! Γαμωτο, και το είχα πιστεψει λιγααακι! Τετάρτη περιμένω κανονικά, για να δούμε πότε θα μου έρθει η κυρία.

έλα εντάξει μια χαρά είμαστε ακόμα...μπορεί να εμφυτευθηκε πιο αργά οπότε αν αυτό το αιματακι που είδες είναι από αυτό τότε σίγουρα το τεστ αρνητικό θα βγει γιατί θα είχες καθυστερημένη σύλληψη οπότε μέχρι να ανέβει η ορμόνη της χοριακης θέλει λίγο χρόνο..μην ανησυχείς θα μάθουμε σύντομα!!καλή επιτυχία....

Καλημέρα κιόλας!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Δεν αδιαθέτησα όχι, αλλά χάρηκα που ξύπνησα στεγνή και έκανα τεστ..κορίτσια ήταν πιο άσπρο και από το άσπρο!! Γαμωτο, και το είχα πιστεψει λιγααακι! Τετάρτη περιμένω κανονικά, για να δούμε πότε θα μου έρθει η κυρία.

Μεχρι να δεις κοκκινο αιμα(που να ΜΗΝ δεις)παντα υπαρχει ελπιδα!αλλα και να ερθει,δεν πτοουμαστε..παμε δυναμικα τον επομενο μηνα!!!καλημερα κιολας σε ολα τα κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια ήμουν σε γόνιμες μάλλον τελειώνουν σήμερα ή εχθές τελείωσαν δεν ξέρω με σιγουριά...αλλά μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο κ δεν μπορώ να το εξηγήσω αν κ εχω γίνει είδη 2 φορές μανούλα...

σήμερα είναι η 4η μέρα που έχω τάση για εμετό το πρωί όπου εχθές έκανα κ κανονικά έναν εμετό το πρωί...δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται..δεν μου βγαίνουν οι μέρες...είδα εχθές μια κουκίδα ροζ αίμα,υγρά είχα λίγα...τώρα δεν ξέρω...τι να πω..άντε το αίμα μπορεί να είναι κ της ωορρηξίας ή κ της γονιμοποίησης ίσως...αλλά Ο εμετός κ η τάση..που έχω???πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό...κ εχω μπερδευτεί..ξέρω ότι για να έχεις συμπτώματα είναι 3η με 4η βδομάδα αλλά διάβασα κ 2η με 3η αν κ το έχω απορία πως μπορεί να γίνει αυτό..τεσπα..αλλά πρέπει να ανέβει η ορμόνη για να έχεις εμετούς ...δλδ η χοριακη..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Εγώ κορίτσια ήμουν σε γόνιμες μάλλον τελειώνουν σήμερα ή εχθές τελείωσαν δεν ξέρω με σιγουριά...αλλά μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο κ δεν μπορώ να το εξηγήσω αν κ εχω γίνει είδη 2 φορές μανούλα...

σήμερα είναι η 4η μέρα που έχω τάση για εμετό το πρωί όπου εχθές έκανα κ κανονικά έναν εμετό το πρωί...δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται..δεν μου βγαίνουν οι μέρες...είδα εχθές μια κουκίδα ροζ αίμα,υγρά είχα λίγα...τώρα δεν ξέρω...τι να πω..άντε το αίμα μπορεί να είναι κ της ωορρηξίας ή κ της γονιμοποίησης ίσως...αλλά Ο εμετός κ η τάση..που έχω???πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό...κ εχω μπερδευτεί..ξέρω ότι για να έχεις συμπτώματα είναι 3η με 4η βδομάδα αλλά διάβασα κ 2η με 3η αν κ το έχω απορία πως μπορεί να γίνει αυτό..τεσπα..αλλά πρέπει να ανέβει η ορμόνη για να έχεις εμετούς ...δλδ η χοριακη..

Τι λες ζουζουνιτσα μου ολα αυτά ακούγονται ευχάριστα! Στις άλλες εγκυμοσύνες δεν το είχες αυτο? Αν δεν έφαγες κάτι να σε πειράξε, αν δεν σε τριγυρνάει καμιά ίωση κι αν δεν είναι απο άγχος τότε μάλλον σημάδι είναι!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Τι λες ζουζουνιτσα μου ολα αυτά ακούγονται ευχάριστα! Στις άλλες εγκυμοσύνες δεν το είχες αυτο? Αν δεν έφαγες κάτι να σε πειράξε, αν δεν σε τριγυρνάει καμιά ίωση κι αν δεν είναι απο άγχος τότε μάλλον σημάδι είναι!!

Όχι τώρα λέμε για νηστικη τελείως μόλις σηκώνομαι αυτό...στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησαν μετά την 7η βδομάδα οι εμετοί αλλά λίγοι,Στην 2η είχα Ναι νωρίς από την 3η βδομάδα τάση για εμετο μόνο μια με 2 φορές...όχι κάθε μέρα,δλδ 4 με 5 μέρες πριν την αναναμενόμενη περίοδο ...τώρα πρέπει να είναι από την 2η βδομάδα δεν βγαίνουν οι μέρες..μάλλον κάτι άλλο είναι...πάντως επειδή μου άλλαξε το χάπι κ η ενδοκρινολογος μου σε μάρκα εννοώ την ρώτησα μήπως ευθύνεται μου είπε όχι...οπότε..τι να πω..μήπως είναι ψυχολογικό,ή ίσως επειδή θα το ήθελα να μείνω,αν κ είμαι χαλαρή γενικά κ είναι από τις φορές που δεν έχω άγχος,μήπως είμαι καταφαντασιαν έγκυος που λένε ότι έχεις τα συμπτώματα..κλπ..τι να πω..τεσπα σε 2 βδομάδες θα δείξει...αν κ δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο..ααα για το αιματακι Ναι είχα δει στον πρώτο σε κει στην γονιμοποιησει λίγο αίμα,στην 2Η στην εμφύτευση τώρα δεν ξέρω..γιατί δεν έχει ανέβει ακόμα η θερμοκρασία μου...οπότε γι'αυτό έχω μπερδευτεί πολύ.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @kido μην απογοητεύεσαι.ξερεις πόσες ιστορίες έχω διαβάσει στο φόρουμ για γυναίκες που ήταν ε γκυος και τα τεστ βγαίνανε αρνητικά?έχε ελπίδα ακόμα μέσα σου και δεν σου έρχεται η περίοδος είναι καλό.

@*ζουζουνα*!!! είναι νωρίς νομίζω για συμπτώματα Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.τα πιτσιρίκια σου είναι εντάξει?μην έχουν καμία ιωσουλα.

@Beboula25 καλημέρα!!!!!!!!Μια όμορφη εβδομάδα να έχεις.

@P.L.L. @Diavolitsa @elisavetkagia @Κελυ 32  @anemoni1989 πως είστε εγκυουλες? Ελπίζω ολ α Καλά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @kido μην απογοητεύεσαι.ξερεις πόσες ιστορίες έχω διαβάσει στο φόρουμ για γυναίκες που ήταν ε γκυος και τα τεστ βγαίνανε αρνητικά?έχε ελπίδα ακόμα μέσα σου και δεν σου έρχεται η περίοδος είναι καλό.

@*ζουζουνα*!!! είναι νωρίς νομίζω για συμπτώματα Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.τα πιτσιρίκια σου είναι εντάξει?μην έχουν καμία ιωσουλα.

@Beboula25 καλημέρα!!!!!!!!Μια όμορφη εβδομάδα να έχεις.

@P.L.L. @Diavolitsa @elisavetkagia @Κελυ 32  @anemoni1989 πως είστε εγκυουλες? Ελπίζω ολ α Καλά.

Ναι δεν έχουν τπτ,κ εγώ μια χαρά είμαι,δεν έχω κάτι πολύ κούραση νιώθω αλλά εντάξει..αν κ παίρνω πολυβιταμινες που μου έχει δώσει η ενδοκρινολογος μου..τώρα θα δούμε...μετά ευτυχώς μου περνάνε οι αναγουλες...τώρα νιώθω καλύτερα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...