Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , elisavetkagia είπε:

δεν υπαρχει χειροτερη απο προηγουμενη αποβολη.. το περασα κι εγω και καταλαβινω το αγχος ειναι το ιδιο με το δικο μου καθε μερα.. ζει δε ζει.. θα ειναι καλα η δε θα ειναι.. θα γεννησω η δε θα τ αατεφερω ως το τελος./.. τοσα αγχη.. αλλα ταυτοχρονα και μεσα σε καθε υπερηχο τοσες χαρες

 

Συμφωνω απολυτα με ολες! Μ λεγε μια φιλη που της έλεγα οτι ακομα ειμαι πολυ αγχωμενη οτι και αυτη εχει παρα πολυ αγχος αν ειναι ολα καλα σε κάθε υπέρηχο... Ηθελα να της πω ελεος! Δε μπορεί να συγκριθεί με το να έχεις ηδη χασει παιδι


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Συμφωνω απολυτα με ολες! Μ λεγε μια φιλη που της έλεγα οτι ακομα ειμαι πολυ αγχωμενη οτι και αυτη εχει παρα πολυ αγχος αν ειναι ολα καλα σε κάθε υπέρηχο... Ηθελα να της πω ελεος! Δε μπορεί να συγκριθεί 

Εννοείς χωρίς να είναι έγκυος; Κι εγώ έχω πάντα φόβο όποτε πάω σε γιατρούς, αλλά εννοείται όταν θα είμαι έγκυος θα είναι παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Εννοείς χωρίς να είναι έγκυος; Κι εγώ έχω πάντα φόβο όποτε πάω σε γιατρούς, αλλά εννοείται όταν θα είμαι έγκυος θα είναι παραπάνω....

οχι.... κοβει για καποιο λογο το κινητο τα μηνυματα στη μεση..... Η φίλη μου έγκυος ειναι επίσης. Δε μπορεί να συγκριθει το αγχος μιας απροβληματιστης εγκυμοσύνης με το άγχος που έχεις μετά απο μια απώλεια.... Και εγω είχα αγχος την πρώτη φορά, αλλά πραγματικά το άγχος τωρα δεν συγκρίνεται με τίποτα..... Δεν μπορεί εύκολα να καταλάβει κάποιος τί σημαίνει να φεύγεις απο το γιατρό και να αναρωτιέσαι "ζει ακόμα? είναι ακόμα όλα καλά? και αν πάω πάλι σε λίγες μέρες και μου πουν πως πέθανε παλι και δεν κατάλαβα τίποτα?"....


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τελείωσαν τα reactions. Στέλνω ομως πολλές καρδούλες σε όλες! 

Ανεμωνη, μπορει αυτη η κοπελα να το εχει έμφυτο το άγχος. Ή μπορει να εχει ζήσει την απώλεια μέσω κάποιας γνωστής και να της εχει μπει ο φόβος. Σίγουρα θα ήταν χειρότερα αν ειχε η ίδια την εμπειρία αλλα αν αγχώνεται δεν το κανει επίτηδες, φαντάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

οχι.... κοβει για καποιο λογο το κινητο τα μηνυματα στη μεση..... Η φίλη μου έγκυος ειναι επίσης. Δε μπορεί να συγκριθει το αγχος μιας απροβληματιστης εγκυμοσύνης με το άγχος που έχεις μετά απο μια απώλεια.... Και εγω είχα αγχος την πρώτη φορά, αλλά πραγματικά το άγχος τωρα δεν συγκρίνεται με τίποτα..... Δεν μπορεί εύκολα να καταλάβει κάποιος τί σημαίνει να φεύγεις απο το γιατρό και να αναρωτιέσαι "ζει ακόμα? είναι ακόμα όλα καλά? και αν πάω πάλι σε λίγες μέρες και μου πουν πως πέθανε παλι και δεν κατάλαβα τίποτα?"....

Ναι είναι επειδή είχες κακή εμπειρία και φοβάσαι μην επαναληφθεί. Εγώ το καταλαβαίνω. Θετικές σκέψεις, όλα θα πάνε καλά! Και στατιστικά να το πάρουμε, άτυχη δεύτερη φορά δεν θα σταθείς!!! Εγώ σε θυμάμαι από το άλλο θέμα τοτε το χειμώνα που πρωτομπήκα γιατί έχεις το όνομα με το αγαπημένο μου λουλούδι και έλεγες και για θηροειδή που είχα βρει κι εγώ υψηλό και σε είχα συμπαθήσει από τότε. Είχα στεναχωρεθεί που είχες αυτή την άσχημη εμπειρία αλλά πάει πέρασε και δεν θα το ξαναπάθεις :grin:  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια μου τελείωσαν τα reactions. Στέλνω ομως πολλές καρδούλες σε όλες! 

Ανεμωνη, μπορει αυτη η κοπελα να το εχει έμφυτο το άγχος. Ή μπορει να εχει ζήσει την απώλεια μέσω κάποιας γνωστής και να της εχει μπει ο φόβος. Σίγουρα θα ήταν χειρότερα αν ειχε η ίδια την εμπειρία αλλα αν αγχώνεται δεν το κανει επίτηδες, φαντάζομαι. 

εννοουσε πως δεν ειμαι η μονη που αγχωνεται και πως όλες τ ίδια περνάμε... Δεν ξέρω... Εγώ πιστευω θα ήμουν πολύ πιο ήρεμη αν δεν είχα την απώλεια... Δεν μπαίνω στη διαδικασία να ζυγίσω φόβους και άγχη, αλλά νομίζω είναι ασύγκριτα μεγέθη...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elisavetkagia είπε:

δεν υπαρχει χειροτερη απο προηγουμενη αποβολη.. το περασα κι εγω και καταλαβινω το αγχος ειναι το ιδιο με το δικο μου καθε μερα.. ζει δε ζει.. θα ειναι καλα η δε θα ειναι.. θα γεννησω η δε θα τ αατεφερω ως το τελος./.. τοσα αγχη.. αλλα ταυτοχρονα και μεσα σε καθε υπερηχο τοσες χαρες

 

Τα ίδια ακριβώς.λιγο ηρέμησα που πέρασα τη βδομάδα της παλλινδρομης και ήταν πιο μεγάλο τελευταία φορά που το είδα.και 2 μέρες τώρα παίζει το μυαλό μου που μειώθηκαν οι αναγουλες.ελπιζω να Ναι καλά το σπορι  μου 

Επειδή θα πέσουμε ψυχολογικά κορίτσια μια χαρά θα είναι τα σπορια  μας.και Εσύ @P.L.L. ολ α θα ναι σούπερ μην ανησυχείς.λογικα θα σου κάνουν και 3d υπερυχο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

οχι.... κοβει για καποιο λογο το κινητο τα μηνυματα στη μεση..... Η φίλη μου έγκυος ειναι επίσης. Δε μπορεί να συγκριθει το αγχος μιας απροβληματιστης εγκυμοσύνης με το άγχος που έχεις μετά απο μια απώλεια.... Και εγω είχα αγχος την πρώτη φορά, αλλά πραγματικά το άγχος τωρα δεν συγκρίνεται με τίποτα..... Δεν μπορεί εύκολα να καταλάβει κάποιος τί σημαίνει να φεύγεις απο το γιατρό και να αναρωτιέσαι "ζει ακόμα? είναι ακόμα όλα καλά? και αν πάω πάλι σε λίγες μέρες και μου πουν πως πέθανε παλι και δεν κατάλαβα τίποτα?"....

εγω κοριτσια σε καθε υπερηχο μεχρι να μου βαλει να ακουσω τη καρδια ζω με το φοβο μηπως παλι εχω τον υπερηχο και ο γιατρος ψαχνει χτυπο και δε βρισκει οπως τη πρωτη φορα... αυτο νομιζω δ εξεπερνιεται ευκολα.. και δυσκολα καποιος που δε το περασε μπορει να το νιωσει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

εννοουσε πως δεν ειμαι η μονη που αγχωνεται και πως όλες τ ίδια περνάμε... Δεν ξέρω... Εγώ πιστευω θα ήμουν πολύ πιο ήρεμη αν δεν είχα την απώλεια... Δεν μπαίνω στη διαδικασία να ζυγίσω φόβους και άγχη, αλλά νομίζω είναι ασύγκριτα μεγέθη...

Α οκ. Καταλαβαίνω. Ε, όχι, δεν περνάμε όλες τα ίδια. Γενικά δεν ειναι σωστό να ζυγίζουμε τα άγχη μας. Αλλα σίγουρα κι εγω δεν εχω καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσυνη που το διαλαλούσα και παντού, τρομάρα μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α οκ. Καταλαβαίνω. Ε, όχι, δεν περνάμε όλες τα ίδια. Γενικά δεν ειναι σωστό να ζυγίζουμε τα άγχη μας. Αλλα σίγουρα κι εγω δεν εχω καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσυνη που το διαλαλούσα και παντού, τρομάρα μου. 

Ήσουν χαρούμενη ρε συ.δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρομαι που έχω κι άλλες κοπέλες στην παρεα που σκεφτόμαστε τα ίδια... Νόμιζα εγώ ήμουν η μόνη τρελή....

@P.L.L. θα σου δωσουν φωτογραφιες σημερα λογικά!!!! Θα σου δώσει και βίντεο??? Πού θα την κάνεις???? Δν μας είπες!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ήσουν χαρούμενη ρε συ.δεν πειράζει.

Ε ναι, καλα εκανα και ήμουν χαρούμενη. Εννοείται. Και τώρα χαρούμενη ειμαι αλλα το λεω στους ελάχιστους που δεν θα ακούσω καμία κοτσάνα αν κατι δεν παει καλα. Ειμαι κι εγω λιγο περίεργη ειναι, καμιά φορα. Γιατι δεν θελω κανένας να μου κανει κουμάντο και να μπλέκεται στις δουλειες μου. Ακομα και "τρώγε αυτο" ή "μην ξανακάνεις αυτο" με ενοχλεί. Εκτός κι αν ειναι ο άντρας μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elisavetkagia είπε:

εγω κοριτσια σε καθε υπερηχο μεχρι να μου βαλει να ακουσω τη καρδια ζω με το φοβο μηπως παλι εχω τον υπερηχο και ο γιατρος ψαχνει χτυπο και δε βρισκει οπως τη πρωτη φορα... αυτο νομιζω δ εξεπερνιεται ευκολα.. και δυσκολα καποιος που δε το περασε μπορει να το νιωσει..

Ακριβώς το ίδιο.κολλαω στην οθόνη και αν δεν μου βάλει αμέσως να το ακούσω ξεκινάω τις ερωτήσεις.αφηστε που στην Αθήνα οτ αν πήγα να το δω ήταν κάπως ο γιατρός.και τον ρώταγε η αδερφή μου την ώρα που μου έβαλε τον υπερυχο τι εχει και της έλεγε που η προηγούμενη κοπέλα προσπαθεί καιρό και της παλινδρόμησε παλι.εγω από όλη τη κουβέντα ακούω μόνο το "της πάλι δρομησε παλι"  Και παθαίνω σοκ.ξεκιναω κατευθείαν τις ερωτησεις και εκα νε αμάν να με ηρεμήσει ο γιατρός.μετα το άκουσα και εκε ι ηρέμησα για τα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Χαίρομαι που έχω κι άλλες κοπέλες στην παρεα που σκεφτόμαστε τα ίδια... Νόμιζα εγώ ήμουν η μόνη τρελή....

@P.L.L. θα σου δωσουν φωτογραφιες σημερα λογικά!!!! Θα σου δώσει και βίντεο??? Πού θα την κάνεις???? Δν μας είπες!!!!

Αλήθεια;;;;! Θα πάρω και βίντεο;;;; Μακάρι παναγια μου! 

Θα πάω στον Φωτεινοπουλο (επιτρέπεται που γράφω όνομα;). Μου τον σύστησε ο γιατρος. Δεν εχω ιδεα αν ειναι καλός. Τον ξέρει καποια; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Αλήθεια;;;;! Θα πάρω και βίντεο;;;; Μακάρι παναγια μου! 

Θα πάω στον Φωτεινοπουλο (επιτρέπεται που γράφω όνομα;). Μου τον σύστησε ο γιατρος. Δεν εχω ιδεα αν ειναι καλός. Τον ξέρει καποια; 

Εγώ είχα πάει στον Παφίλη (γιατί να μην επιτρέπεται να πούμε όνομα???) και μου έδωσε ενα σωρό φωτογραφιες και μία 3d (αλλά μη φανταστείς ότι φαίνεται και τίποτα) και όλο το βίντεο της εξέτασης!!!!! :wub: 

Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι οι γιατροί!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...