Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι δεν έχουν τπτ,κ εγώ μια χαρά είμαι,δεν έχω κάτι πολύ κούραση νιώθω αλλά εντάξει..αν κ παίρνω πολυβιταμινες που μου έχει δώσει η ενδοκρινολογος μου..τώρα θα δούμε...μετά ευτυχώς μου περνάνε οι αναγουλες...τώρα νιώθω καλύτερα..

Μακάρι να είναι ενα 3ο μωράκι και μπουμπου που σου προκαλεί τις αναγουλες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Kido μην απελπίζεσαι. Αν η εμφύτευση εγινε πιο αργα ίσως δεις λιγο πιο αργα θετικό τεστ. Καλη τύχη! 

Ανεμωνη, πέρασαν οι εμετοί τώρα που έκλεισες την 16η εβδομαδα; Εγω βρε κορίτσια ειμαι ολο και χειρότερα. Και ειμαι (ελπιζω δηλαδη) 12 εβδομάδων και 2 ημερών. Για να δουμε. Μακάρι να ειναι καλα το παιδάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλημέρα! Δεν αδιαθέτησα όχι, αλλά χάρηκα που ξύπνησα στεγνή και έκανα τεστ..κορίτσια ήταν πιο άσπρο και από το άσπρο!! Γαμωτο, και το είχα πιστεψει λιγααακι! Τετάρτη περιμένω κανονικά, για να δούμε πότε θα μου έρθει η κυρία.

Κική μου μην απογοητεύεσαι, το τεστ που έκανες δεν είναι και πολύ ευαίσθητο και μπορεί να μην έδειξε σωστά. Αλλα αν δεν έχει γίνει αυτό το μήνα πολύ σύντομα θα γίνει! Να είσαι θετική και χαλαρή και πάνω από όλα να έχεις πίστη! 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Kido μην απελπίζεσαι. Αν η εμφύτευση εγινε πιο αργα ίσως δεις λιγο πιο αργα θετικό τεστ. Καλη τύχη! 

Ανεμωνη, πέρασαν οι εμετοί τώρα που έκλεισες την 16η εβδομαδα; Εγω βρε κορίτσια ειμαι ολο και χειρότερα. Και ειμαι (ελπιζω δηλαδη) 12 εβδομάδων και 2 ημερών. Για να δουμε. Μακάρι να ειναι καλα το παιδάκι μου!!!

Μια χαρά είναι το παιδάκι σου βρε.ποτε πας για Αυχενική?σε καμία βδομάδα Ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

Kido μην απελπίζεσαι. Αν η εμφύτευση εγινε πιο αργα ίσως δεις λιγο πιο αργα θετικό τεστ. Καλη τύχη! 

Ανεμωνη, πέρασαν οι εμετοί τώρα που έκλεισες την 16η εβδομαδα; Εγω βρε κορίτσια ειμαι ολο και χειρότερα. Και ειμαι (ελπιζω δηλαδη) 12 εβδομάδων και 2 ημερών. Για να δουμε. Μακάρι να ειναι καλα το παιδάκι μου!!!

Ευχαριστώ μακάρι να είναι όντως έτσι! Αν δεν γίνει τελικά, εντάξει τι είχαμε τι χάσαμε! Θα έρθει και η ώρα μου!!

Όλες σας ευχαριστώ γιατί με μια κουβέντα όλα περνάνε πιο εύκολα!

Σου εύχομαι κ εσένα σύντομα να νιώσεις καλύτερα, όλα καλά θα είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

Kido μην απελπίζεσαι. Αν η εμφύτευση εγινε πιο αργα ίσως δεις λιγο πιο αργα θετικό τεστ. Καλη τύχη! 

Ανεμωνη, πέρασαν οι εμετοί τώρα που έκλεισες την 16η εβδομαδα; Εγω βρε κορίτσια ειμαι ολο και χειρότερα. Και ειμαι (ελπιζω δηλαδη) 12 εβδομάδων και 2 ημερών. Για να δουμε. Μακάρι να ειναι καλα το παιδάκι μου!!!

Καλημέρα κοριτσια!!! Οχι οχι δε σταματησαν καθολου... Και παρολα τα φαρμακα εγω συνεχιζω ακάθεκτη... Το πηρα απόφαση πλεον, θα μαι έτσι μέχρι να γεννησω.... Τουλάχιστον δεν παχαινω... Κατι ειναι και αυτο! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , loyloy είπε:

Μακάρι να είναι ενα 3ο μωράκι και μπουμπου που σου προκαλεί τις αναγουλες.

χαχαχαχαχαχα σε ευχαριστώ πολύ...τι να πω..θα δείξει...τι είναι..μπορεί να είναι κ από την ωορρηξία ίσως αυτά τα συμπτώματα..λέω εγώ τώρα...θα δούμε...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @kido μην απογοητεύεσαι.ξερεις πόσες ιστορίες έχω διαβάσει στο φόρουμ για γυναίκες που ήταν ε γκυος και τα τεστ βγαίνανε αρνητικά?έχε ελπίδα ακόμα μέσα σου και δεν σου έρχεται η περίοδος είναι καλό.

@*ζουζουνα*!!! είναι νωρίς νομίζω για συμπτώματα Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.τα πιτσιρίκια σου είναι εντάξει?μην έχουν καμία ιωσουλα.

@Beboula25 καλημέρα!!!!!!!!Μια όμορφη εβδομάδα να έχεις.

@P.L.L. @Diavolitsa @elisavetkagia @Κελυ 32  @anemoni1989 πως είστε εγκυουλες? Ελπίζω ολ α Καλά.

καλημερα @P.L.L. @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 τι κανετε.. εγω ποτε με εμετου ςποτε καλυτερα περναει η μερα.. περιμενω να ειναι ολ ακαλ αμε αυχινικη θα κανω σε 2 βδομαδε ςπειρπου.. τωρα ειμαι 1 εβδομαδων.. πως ειστε εσεις?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elisavetkagia είπε:

καλημερα @P.L.L. @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 τι κανετε.. εγω ποτε με εμετου ςποτε καλυτερα περναει η μερα.. περιμενω να ειναι ολ ακαλ αμε αυχινικη θα κανω σε 2 βδομαδε ςπειρπου.. τωρα ειμαι 1 εβδομαδων.. πως ειστε εσεις?

 

Αχ άντε μπράβο.εγω σε 3 βδομάδες περίπου.σε 3 μέρες μπαίνω στην 9η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elisavetkagia είπε:

καλημερα @P.L.L. @Diavolitsa @Κελυ 32 @anemoni1989 τι κανετε.. εγω ποτε με εμετου ςποτε καλυτερα περναει η μερα.. περιμενω να ειναι ολ ακαλ αμε αυχινικη θα κανω σε 2 βδομαδε ςπειρπου.. τωρα ειμαι 1 εβδομαδων.. πως ειστε εσεις?

 

Με το καλο!!! Εγω ειμαι στη 17η εβδομάδα και ακομα υποφερω απο ναυτιες και εμετους κυρίως τα απογευματα... Δεν εχω κανει ούτε μια κραιπαλη σαν εγκυμονουσα και βασικα δεν μπορώ να κάνω ουτε ενα νορμαλ γευμα σαν απλος άνθρωπος 

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Με το καλο!! Τελεια! Πως πέρασε ο καιρος καλε?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Αχ άντε μπράβο βρε συ.περιμενουμε νέα!!!!!!!!!!!κι εγώ για σοκολάτα ξέρω.φαε ένα κομματάκι μικρο όσο θα περιμένεις για να σε φωνάξουν.μια μπουκιτσα ίσα ίσα.

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Με το καλο!!! Εγω ειμαι στη 17η εβδομάδα και ακομα υποφερω απο ναυτιες και εμετους κυρίως τα απογευματα... Δεν εχω κανει ούτε μια κραιπαλη σαν εγκυμονουσα και βασικα δεν μπορώ να κάνω ουτε ενα νορμαλ γευμα σαν απλος άνθρωπος 

Με το καλο!! Τελεια! Πως πέρασε ο καιρος καλε?? 

17η?Πότε μας ανακοινωσες την εγκυμοσύνη,  ποτε έφτασες 17η.αχ ωραία.ειδες ολ α πανε μια χαρά.μπραβο!!!!!!Τώρα με τους εμετούς υπομονή.λογικα από μέρα σε μέρα θα σταματήσουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

Εμενα στην αυχενική μ ειχαν πει δεν εχει νοημα η σοκολάτα... Μονο στη β επιπεδου... Λογια τ εμβρυολογου αυτα... Και δεν ειχα φαει τιποτα... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Λουλου και Ελισαβετ με το καλο να ερθει και η ωρα σας για την αυχενική και να πάνε ολα τελεια! Εγω εχω σημερα!!!! :shock: ειμαι πολυ αγχωμένη και δεν ειναι σημερα και η μερα μου με το στομάχι χάλια. Μια φίλη μου πρότεινε να φάω σοκολάτα για να κουνιέται το παιδι αλλα και μονο στη σκέψη υποφέρω. Θα προσπαθησω ομως. Αν χρειαστεί. Ξέρετε ίσως κάποιο άλλο κόλπο για να μη κοιμάται το παιδι; 

στην αυχενικη δεν υπαρχει λογος γιατι το μωρο ειναι παρα πολυ μικρο κ το βλεπουν οπως κ να κατσει. μαλλον η φιλη σου θυμαται την β επιπεδου κ μπερδευτηκε. μην ανχωνεσε με το φαι ολα καλα να πανε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...