Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@P.L.L. για την ηλικια μου και για το οτι ειμαι καπνιστρια δεν ειναι κακο το νουμερο! Απλα λογω ιστορικου στην οικογενεια μου προτειναν τα παραπανω! Επειδη δεν μου αρεσε καθολου ο τροπος που μου μιλησε η γιατρος που εχω, εχω κλεισει ενα ραντεβου για αυριο και σε εναν αλλο γιατρο γιατι δεν θελω να συνεχισω μαζι της... επισης τωρα με πηραν απο το μικροβιολογικο και μου ειπαν οτι ξεχασαν να τυπωσουν 2 σελιδες απο τα αποτελεσματα...οτι να ναι! Ολες οι βλακειες σε μενα θα τυχουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. για την ηλικια μου και για το οτι ειμαι καπνιστρια δεν ειναι κακο το νουμερο! Απλα λογω ιστορικου στην οικογενεια μου προτειναν τα παραπανω! Επειδη δεν μου αρεσε καθολου ο τροπος που μου μιλησε η γιατρος που εχω, εχω κλεισει ενα ραντεβου για αυριο και σε εναν αλλο γιατρο γιατι δεν θελω να συνεχισω μαζι της... επισης τωρα με πηραν απο το μικροβιολογικο και μου ειπαν οτι ξεχασαν να τυπωσουν 2 σελιδες απο τα αποτελεσματα...οτι να ναι! Ολες οι βλακειες σε μενα θα τυχουν!

Οκ. Μη συνεχίσεις μαζι της. Καλυτερα αν δε σου κανει. Προς τα που θα κατευθυνθεις; Αθήνα μένεις; 

Το οτι έχετε ενα άτομο με σύνδρομο down στην οικογενεια αλλάζει τις πιθανότητες; Και το οτι εισαι καπνίστρια; Αυτο το τελευταίο ειδικά δεν το περίμενα με τιποτα. Μήπως το ποσοστό που σου έδωσαν εχει ήδη συμπεριλάβει όλους αυτούς τους παράγοντες;;; 

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειμαι καπνιστρια μου ειπαν στο εργαστηριο οτι αλλαζει τα ποσοστα αν και δε το πολυκαταλαβενω...το θρμα της κληρονομικοτητας οχι δεν λαμβανεται υποψιν αλλα ο δευτερος γιατρος που ρωτησα μου ειπε οτι εγω στη θεση σου θα εκανα! Οχι δεν ειμαι Αθηνα ειμαι επαρχια...κεντρικη ελλαδα! Εχω ηδη βρει αλλο γιατρο! Θα δω αυριο που εχω ραντεβου μαζι του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Το οτι ειμαι καπνιστρια μου ειπαν στο εργαστηριο οτι αλλαζει τα ποσοστα αν και δε το πολυκαταλαβενω...το θρμα της κληρονομικοτητας οχι δεν λαμβανεται υποψιν αλλα ο δευτερος γιατρος που ρωτησα μου ειπε οτι εγω στη θεση σου θα εκανα! Οχι δεν ειμαι Αθηνα ειμαι επαρχια...κεντρικη ελλαδα! Εχω ηδη βρει αλλο γιατρο! Θα δω αυριο που εχω ραντεβου μαζι του!

το καπνισμα επιρεαζει την ποιοτητα των ωαριων. οποτε υπαρχουν πιθανοτητες αυξημενες για συνδρομα γιαυτο το συνιπολογιζουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

το καπνισμα επιρεαζει την ποιοτητα των ωαριων. οποτε υπαρχουν πιθανοτητες αυξημενες για συνδρομα γιαυτο το συνιπολογιζουν. 

Ναι, αυτο το ξέρω. Αλλα δεν ειναι ήδη συνυπολογισμένο στο ποσοστο που της εχουν δώσει; Νομιζω πως ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι, αυτο το ξέρω. Αλλα δεν ειναι ήδη συνυπολογισμένο στο ποσοστο που της εχουν δώσει; Νομιζω πως ναι. 

ε ναι το νομιζω οτι πρεπει κανονικα να το υπολογισουν αφου στα ρωτανε απο πριν. 

παντως οπως κ να εχει τα ποσοστα της δεν ειναι ασχημα κ ετσι κ αλλιως ειναι μονο πιθανοτητες τιποτα δεν ειναι διαγνωστικο στην αυχενικη. εδω με ποσοστα 1/10 κ τα παιδια ειναι απολυτα υγιεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Το οτι ειμαι καπνιστρια μου ειπαν στο εργαστηριο οτι αλλαζει τα ποσοστα αν και δε το πολυκαταλαβενω...το θρμα της κληρονομικοτητας οχι δεν λαμβανεται υποψιν αλλα ο δευτερος γιατρος που ρωτησα μου ειπε οτι εγω στη θεση σου θα εκανα! Οχι δεν ειμαι Αθηνα ειμαι επαρχια...κεντρικη ελλαδα! Εχω ηδη βρει αλλο γιατρο! Θα δω αυριο που εχω ραντεβου μαζι του!

Καλά έκανες και άλλαξες γιατρό.πρεπει να νιώθεις Καλά.αν δεν σου αρέσει εννοείται πως αλλάζεις.εσυ πως είσαι γενικότερα με όλα?βρήκες τη δύναμη που χρειάζεσαι μέσα σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?? Εγω σκεφτομαι να προτεινω στον γιατρο μου να κανω αμνιοπαρακεντηση και ας βγηκε καλη η αυχενικη...Σκεφτομαι οτι ειναι η πιο σιγουρη εξεταση για τα συνδρομα...Θα ρωτησω καθ τον γιατρο μου και θα δω αναλογως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Εγω σκεφτομαι να προτεινω στον γιατρο μου να κανω αμνιοπαρακεντηση και ας βγηκε καλη η αυχενικη...Σκεφτομαι οτι ειναι η πιο σιγουρη εξεταση για τα συνδρομα...Θα ρωτησω καθ τον γιατρο μου και θα δω αναλογως!

ποσο χρονων εισαι? η αμνιο να ξερεις εχει κ πιθανοτητες αποβολης δεν την κανεις κ για πλακα οταν ολες οι εξετασεις βγαινουν καλες. 

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 αν το νιώθεις οτι πρέπει να το κανεις, αλλιώς δεν θα ηρεμήσεις, καντο. Αλλα, ναι, να εχεις παντα υπόψιν σου οτι υπάρχει κι ενα ποσοστό που αποβάλει. Δε νομιζω να ειναι μεγάλο. Γιατι ομως νιώθεις οτι το εχεις ανάγκη; Σου ειπε κατι ο γιατρος; Η αμνιοπαρακέντηση βρίσκει κι αλλα σύνδρομα εκτός απο αυτα τα τρία; 

Ξέρει καποια αν μπορώ να κανω τις εξετάσεις θρομβοφιλίας τώρα που ειμαι στον τέταρτο; Το μονο που ξέρω ειναι οτι δεν μπορείς να τις κανεις αμέσως μετα την απόξεση. Εχουν σημασία οι ορμόνες; Πήγα εχθές στη μαία (στο ΙΚΑ) να μου παρει κολπικο υγρό και μου ειπε οτι πολυ κακώς δεν τις εχω κανει ακομα κι οτι αφού είχα την αποβολή μπορει να ξανασυμβεί οποιαδήποτε στιγμή... Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να μην τις κανω κι οτι το θεωρούμε τυχαίο γεγονός. Εκει που ήμουν χαλαρή με έβαλε σε σκέψεις. Τουλαχιστον αν γίνονται τώρα να πάω να τις κανω να τελειώνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Κελυ 32 αν το νιώθεις οτι πρέπει να το κανεις, αλλιώς δεν θα ηρεμήσεις, καντο. Αλλα, ναι, να εχεις παντα υπόψιν σου οτι υπάρχει κι ενα ποσοστό που αποβάλει. Δε νομιζω να ειναι μεγάλο. Γιατι ομως νιώθεις οτι το εχεις ανάγκη; Σου ειπε κατι ο γιατρος; Η αμνιοπαρακέντηση βρίσκει κι αλλα σύνδρομα εκτός απο αυτα τα τρία; 

η αμνιο βρισκει 120 συνδρομα. αλλα οταν δεν υπαρχει προφανης λογος να την κανεις κ οι γιατροι δεν την προτεινουν γιατι ειναι λογικο να μην θελουν να παρουν το ρισκο. τωρα τα βαζεις κατω κ αποφασιζεις μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Το οτι ειμαι καπνιστρια μου ειπαν στο εργαστηριο οτι αλλαζει τα ποσοστα αν και δε το πολυκαταλαβενω...το θρμα της κληρονομικοτητας οχι δεν λαμβανεται υποψιν αλλα ο δευτερος γιατρος που ρωτησα μου ειπε οτι εγω στη θεση σου θα εκανα! Οχι δεν ειμαι Αθηνα ειμαι επαρχια...κεντρικη ελλαδα! Εχω ηδη βρει αλλο γιατρο! Θα δω αυριο που εχω ραντεβου μαζι του!

Στη Λαμια να ξερεις εχει ιατρειο ενας τοπ εμβρυολογος... Δεν ξερω αν επιτρέπεται να γράψουμε ονομα εδω.. Δες τι θα σου πει ο νεος ιατρός σημερα και αν θες σου στλνω σε πμ το ονομα του... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 συζήτησε το με το γιατρό σου.και Εγώ ξέρω αυτό που λένε τα κορίτσια.οτι υπάρχει πιθανότητα αποβολής.τωρα για ηλικία από ότι καταλαβαίνω είσαι 32.τοσο είμαι κι εγώ.ο γιατρός μου είπε γιατί το πρότεινα κι εγώ λόγω ηλικίας και μου είπε αν είναι καλές οι εξετάσεις Όχι , μη το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...