Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Σωστά. Ευχαριστώ @kido! Εσυ τι έκανες τελικα; Τα λέτε ακομα με τον άντρα σου; Την ένιωσες τη την ωορρηξία;

Χθες πρωί τα είπαμε σήμερα όχι ακόμα αλλά έχω σχέδια για το βράδυ. Δεν την ένιωσα κορίτσια αλλά μαλλον επειδή ήμουν συνέχεια έξω το τριήμερο και πέρναγα καλά! Υγρά διάφανα έχω ακόμα...15η μερα σήμερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 24 λεπτά , kido είπε:

Χθες πρωί τα είπαμε σήμερα όχι ακόμα αλλά έχω σχέδια για το βράδυ. Δεν την ένιωσα κορίτσια αλλά μαλλον επειδή ήμουν συνέχεια έξω το τριήμερο και πέρναγα καλά! Υγρά διάφανα έχω ακόμα...15η μερα σήμερα...

Αχ θα σέρνεται μωρέ ο αντρουλης σου.αλλα Δεν πειράζει.καλα κάνετε.δωστε του να καταλάβει!! !!!!!!

@P.L.L. μου καλύτερα.να Είσαι πιο χαλαρή στη δουλειά.εξάλλου και την Αυχενική έκανες και όλα καλά.στη μαμά σου το ειπες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε το ειπα! Η μαμά έφυγε την προηγούμενη εβδομαδα για το χωριο, μιας κι έκοψε τα ράματα. Ελπιζω οταν με ξαναδεί να εχει φουσκώσει και η κοιλιά και να το καταλάβει απο μόνη της! Εσυ το εχεις πει παντού; 

Εκει που ελεγα θα τελειώναμε το σχολειο όπου να ναι μας ενημέρωσαν οτι πήραμε παράταση και θα παρατείνουν τη σύμβαση μας για τέλη Ιούλη!!!!! Ανήκουμε στο υπουργείο υγείας εμείς και παμε διαφορετικά απο τα αλλα σχολεία. Ξέρει καμία αν εχουν δικαίωμα να με απολύσουν; Βασικά, θα τελειώσει η σύμβαση, δεν ειναι ακριβώς απόλυση. Αλλα τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις που λήγει η σύμβαση αλλα η εργαζόμενη εγκυμονεί; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , P.L.L. είπε:

Όχι, δε το ειπα! Η μαμά έφυγε την προηγούμενη εβδομαδα για το χωριο, μιας κι έκοψε τα ράματα. Ελπιζω οταν με ξαναδεί να εχει φουσκώσει και η κοιλιά και να το καταλάβει απο μόνη της! Εσυ το εχεις πει παντού; 

Εκει που ελεγα θα τελειώναμε το σχολειο όπου να ναι μας ενημέρωσαν οτι πήραμε παράταση και θα παρατείνουν τη σύμβαση μας για τέλη Ιούλη!!!!! Ανήκουμε στο υπουργείο υγείας εμείς και παμε διαφορετικά απο τα αλλα σχολεία. Ξέρει καμία αν εχουν δικαίωμα να με απολύσουν; Βασικά, θα τελειώσει η σύμβαση, δεν ειναι ακριβώς απόλυση. Αλλα τι κάνουν σε αυτές τις περιπτώσεις που λήγει η σύμβαση αλλα η εργαζόμενη εγκυμονεί; 

@P.L.L. μου σιδερένια η μαμα σου! Δεν εργάζομαι εδώ και κάτι μήνες . Όσο για το αν μπορούν νομίζω πως στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου μπορούν.Μαθε από τον λογιστή σου γιατί μπορεί να υπάρχουν παραθυράκια   

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια! 

Εμεις προχωρησαμε γρήγορα γρήγορα με τη δότρια! Έχουμε 11 γονιμοποιημένα έμβρυα! Θα τα καταψυξουμε στο στάδιο της βλαστοκυστης και θα γίνει η μεταφορά μόλις είμαι έτοιμη! Έχω μεγάλη χαρά και ελπίδα για τη συνέχεια!!

@P.L.L.μου νομίζω ότι εφόσον λήγει η σύμβαση δεν μπορείς να κάνεις κάτι...Ρωτά όμως το ΙΚΑ ή λογιστή για να είσαι σίγουρη.

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

Εμεις προχωρησαμε γρήγορα γρήγορα με τη δότρια! Έχουμε 11 γονιμοποιημένα έμβρυα! Θα τα καταψυξουμε στο στάδιο της βλαστοκυστης και θα γίνει η μεταφορά μόλις είμαι έτοιμη! Έχω μεγάλη χαρά και ελπίδα για τη συνέχεια!!

@P.L.L.μου νομίζω ότι εφόσον λήγει η σύμβαση δεν μπορείς να κάνεις κάτι...Ρωτά όμως το ΙΚΑ ή λογιστή για να είσαι σίγουρη.

Καλησπερα κορίτσι μου τι ευχάριστα νέα και χαίρομαι πολύ που είσαι χαρουμενη και αισιόδοξη!!! Όλα να πάνε καλα και θα πάνε!! Με το καλό λοιπόν γνωριζεις ποτε περίπου θα είσαι έτοιμη;;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @palmoira!!!! Πολυ χαίρομαι για εσενα! Καλη επιτυχία! Να υποθέσω πως μεσα στην επόμενη με μεθεπόμενη εβδομαδα γίνεται η μεταφορά; Ευχομαι οτι καλύτερο!!

Ευχαριστω και για τη συμβουλή. Θα ρωτήσω το ΙΚΑ. Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου τι ευχάριστα νέα και χαίρομαι πολύ που είσαι χαρουμενη και αισιόδοξη!!! Όλα να πάνε καλα και θα πάνε!! Με το καλό λοιπόν γνωριζεις ποτε περίπου θα είσαι έτοιμη;;

Σ ευχαριστώ μπεμπουλα!

λογικα κοντά στις 15 Ιουνίου θα πάμε για εμβρυομεταφορά!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , palmoira είπε:

Σ ευχαριστώ μπεμπουλα!

λογικα κοντά στις 15 Ιουνίου θα πάμε για εμβρυομεταφορά!

Τέλεια! Όλα κατ’ευχην να έρθουν έχεις την θετική ενέργεια όλων μας!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα σας μαυρισω αλλά έχω ανάγκη κάπου να ξεσπάσω. 9 Χρόνια σχεδόν προσπαθούμε και μετά από 2 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες το Σάββατο πήρα για πρώτη φορά στην ζωή μου θετική χοριακη. Χαμηλή μεν αλλά θετική. Ήταν 50. Ο γιατρός ήταν ενθαρρυντικος κ μου είπε επανάληψη σήμερα. Πέρασα ένα τριήμερο σε ροζ συννεφάκια κ όνειρα. Προσπάθησα να είμαι συγκρατημένη αλλά το μυαλό καλπαζε. Μα πρώτη φορά θετικό στα 9 χρονια; Τελικά ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Σήμερα έπεσε στο 19. Το πως κατάφερα κ γύρισα σπιτι σωα μονο εγώ το ξέρω. Ο γιατρός είπε αλλη μια επανάληψη την Πέμπτη κ μετά τέλος. Δεν μπορώ να το χωνέψω, κλαίω ασταμάτητα. Και μόνο που σκέφτομαι πόσο όμορφα περάσαμε με την ιδέα κ τώρα γύρισα πάλι στο απόλυτο μηδέν με πιάνει τρελά. Κ μονο το χαμογελο στα προσωπο του αντρα μου που εβλεπα 3 μερες, με εκανε να πιστεψβ οτι τελειωσαν τα βασανα μας, επιτελους! Αλλα οχι, εκει να πονεσουμε ακομα πιο πολυ. Καλυτερα ενα αρνητικο τελικα παρα αυτο. Συγγνώμη  Αλλά κάπου ήθελα να ξεσπάσω. 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Συγγνώμη που θα σας μαυρισω αλλά έχω ανάγκη κάπου να ξεσπάσω. 9 Χρόνια σχεδόν προσπαθούμε και μετά από 2 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες το Σάββατο πήρα για πρώτη φορά στην ζωή μου θετική χοριακη. Χαμηλή μεν αλλά θετική. Ήταν 50. Ο γιατρός ήταν ενθαρρυντικος κ μου είπε επανάληψη σήμερα. Πέρασα ένα τριήμερο σε ροζ συννεφάκια κ όνειρα. Προσπάθησα να είμαι συγκρατημένη αλλά το μυαλό καλπαζε. Μα πρώτη φορά θετικό στα 9 χρονια; Τελικά ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Σήμερα έπεσε στο 19. Το πως κατάφερα κ γύρισα σπιτι σωα μονο εγώ το ξέρω. Ο γιατρός είπε αλλη μια επανάληψη την Πέμπτη κ μετά τέλος. Δεν μπορώ να το χωνέψω, κλαίω ασταμάτητα. Και μόνο που σκέφτομαι πόσο όμορφα περάσαμε με την ιδέα κ τώρα γύρισα πάλι στο απόλυτο μηδέν με πιάνει τρελά. Κ μονο το χαμογελο στα προσωπο του αντρα μου που εβλεπα 3 μερες, με εκανε να πιστεψβ οτι τελειωσαν τα βασανα μας, επιτελους! Αλλα οχι, εκει να πονεσουμε ακομα πιο πολυ. Καλυτερα ενα αρνητικο τελικα παρα αυτο. Συγγνώμη  Αλλά κάπου ήθελα να ξεσπάσω. 

Πολύ άδικο αυτό που σας συμβαίνει κοπέλα μου. Τι να σου πούμε. Έχει πίστη. Ο επιμένων νικά, αυτό να λες. Ξέρετε τι φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Συγγνώμη που θα σας μαυρισω αλλά έχω ανάγκη κάπου να ξεσπάσω. 9 Χρόνια σχεδόν προσπαθούμε και μετά από 2 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες το Σάββατο πήρα για πρώτη φορά στην ζωή μου θετική χοριακη. Χαμηλή μεν αλλά θετική. Ήταν 50. Ο γιατρός ήταν ενθαρρυντικος κ μου είπε επανάληψη σήμερα. Πέρασα ένα τριήμερο σε ροζ συννεφάκια κ όνειρα. Προσπάθησα να είμαι συγκρατημένη αλλά το μυαλό καλπαζε. Μα πρώτη φορά θετικό στα 9 χρονια; Τελικά ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Σήμερα έπεσε στο 19. Το πως κατάφερα κ γύρισα σπιτι σωα μονο εγώ το ξέρω. Ο γιατρός είπε αλλη μια επανάληψη την Πέμπτη κ μετά τέλος. Δεν μπορώ να το χωνέψω, κλαίω ασταμάτητα. Και μόνο που σκέφτομαι πόσο όμορφα περάσαμε με την ιδέα κ τώρα γύρισα πάλι στο απόλυτο μηδέν με πιάνει τρελά. Κ μονο το χαμογελο στα προσωπο του αντρα μου που εβλεπα 3 μερες, με εκανε να πιστεψβ οτι τελειωσαν τα βασανα μας, επιτελους! Αλλα οχι, εκει να πονεσουμε ακομα πιο πολυ. Καλυτερα ενα αρνητικο τελικα παρα αυτο. Συγγνώμη  Αλλά κάπου ήθελα να ξεσπάσω. 

Μην ζητάς συγνώμη καλα εκανες και μίλησες εδώ και ότι θέλεις ότι νιώθεις μπορείς να το πεις,είμαστε για όλα όχι μόνο γέλια..Δεν έχω λογια ειλικρινά διαβάζω την ιστορία και μου έρχονται μνήμες αυτά τα συναισθήματα της πλήρους απογοήτευσης που θέλεις να εξαφανιστείς.Ομως πρέπει να σου μιλήσω διαφορετικά και να σου πω ότι παρ’ολη την θλίψη σου προσπάθησε όταν συνελθεις να δεις την άλλη πλευρά.Οτι έφυγε νωρις δεν αντιμετώπισες και το θηρίο της αποξεσης.Συνελαβες άρα θα ξανά γίνει πίστεψε το.Ξερω τώρα δεν μπορείς να δεχτείς τίποτα και τίποτα δεν σε ανακουφίζει αλλα ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρος και μαζί με τον άνθρωπο σου σηκωθείτε ξανά και προσπαθήστε μην το βάλεις κάτω είσαι ήδη δυνατή έχεις δώσει αγώνα μην τα παρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν έχω άλλο κουράγιο, νιώθω ότι βαλτωσα. Για να κάνω αυτήν την εξωσωματική τραβιεμαι απο Ιανουάριο, να φτιάξω διατροφη, να φτιάξω θυρεοειδη, ορμόνες, να περάσω Επιτροπή, να κάνω κ άλλες εξετάσεις, να είναι όλα τέλεια ήθελα. Κ ένιωσα ότι δικαιωθηκα επιτέλους. Ότι όλος αυτός ο αγώνας δεν πήγε χαμενος. Κ τώρα αυτο. Δεν χωνευεται, το πρωί ξύπνησα με μια χαρά κ έλεγα στον εαυτό μου να μην αγχώνεται, ότι μόνο μηδενικά έπαιρνα κ τώρα τίποτα δεν θα σταθεί εμπόδιο. Τελικά έχω πολλή πλάκα μάλλον. Έτσι απλά δεν μπορώ να το αποδεχτώ. Τόσα χρόνια, τόσα χρήματα, όλα στα σκουπίδια.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...