Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

On 25/5/2018 at 10:27 ΜΜ, Diavolitsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Ελπιζω ολες οι εγκυουλες  να ειστε καλα και να υπαρχουν και ευχαριστα απο τις υπολοιπες! Σορρυ αλλα δεν προλαβαινω να παω πισω να διαβασω οτι εχω χασει! Εγω την Τριτη εχω την αυχενικη αλλα δυστυχως η χαρα για το σπορι μου επισκιαστηκε γιατι για κακη μας τυχη την προηγουμενη βδομαδα η μαμα διαγνωστηκε με καρκινο οποτε εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου! Ειχα και γω αιμα καποιες μερες απο την ταραχη και γενικα μονο χαρουμενη δεν ειμαι και δεν προσεχω τον εαυτο μου! Τεσπα...προχτες χειρουργηθηκε και ελπιζουμε να πανε ολα καλα! Σορρυ αν σας χαλασα τη διαθεση! Τα φιλια μου σε ολες!

Αχ στενοχωρηθηκα παρα πολυ! Ειναι αντιμετωπισιμο τουλαχιστον? Ευχομαι ολα να πανε καλα και να ηρεμησετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

 Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 33 ετων προσφατα παντρεμενη (8 χρονια μαζι) κ γυρω στις 3 μηνες προσπαθουμε για παιδακι..Ωραιο κ αισιοδοξο το θεμα που ανοιξατε αλλα..τι συμβαινει στην περιπτωση που υπαρχει απωλεια ωορρηξιας? Παρακολουθω τον κυκλο μου με υπερηχους κ δεν εχουμε βρει ωαριο αν κ βλεπω περιοδο..συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων παιζει επισης..1 κοπελα με παρομοιο προβλημα πως καταφερε να γινει μανουλα?εχω προβληματιστει πολυ η αληθεια..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , mari.go είπε:

 Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 33 ετων προσφατα παντρεμενη (8 χρονια μαζι) κ γυρω στις 3 μηνες προσπαθουμε για παιδακι..Ωραιο κ αισιοδοξο το θεμα που ανοιξατε αλλα..τι συμβαινει στην περιπτωση που υπαρχει απωλεια ωορρηξιας? Παρακολουθω τον κυκλο μου με υπερηχους κ δεν εχουμε βρει ωαριο αν κ βλεπω περιοδο..συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων παιζει επισης..1 κοπελα με παρομοιο προβλημα πως καταφερε να γινει μανουλα?εχω προβληματιστει πολυ η αληθεια..

γεια σου κοριτσακι!!! καλως ηρθες!! αφου υπαρχουν πολυκιστικες καλο ειναι να δεις εναν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης καποια θεραπεια με βιγαμινες κτλ εχετε παρει??? αν αποτυχουν οι απλες μεθοδοι(βιταμινες ktl) τοτε σου δινουν ενα φαρμακο για να κανεις ωορηξια κλομιφαινη λεγετε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , linaa είπε:

γεια σου κοριτσακι!!! καλως ηρθες!! αφου υπαρχουν πολυκιστικες καλο ειναι να δεις εναν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης καποια θεραπεια με βιγαμινες κτλ εχετε παρει??? αν αποτυχουν οι απλες μεθοδοι(βιταμινες ktl) τοτε σου δινουν ενα φαρμακο για να κανεις ωορηξια κλομιφαινη λεγετε. 

Καλως σας βρηκα!θα κανω οπου να ναι καμπυλη ζαχαρου να δουμε αν ειναι καλη κ αν οχι μου ειπε ο γυναικολογος για glukophage για να ρυθμισουμε τον κυκλο.μετα με ενημερωσε για το χαπι για την ωορρηξια( μαλλον ειναι αυτο που λετε)..η κλομιφαινη εχει αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mari.go είπε:

 Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 33 ετων προσφατα παντρεμενη (8 χρονια μαζι) κ γυρω στις 3 μηνες προσπαθουμε για παιδακι..Ωραιο κ αισιοδοξο το θεμα που ανοιξατε αλλα..τι συμβαινει στην περιπτωση που υπαρχει απωλεια ωορρηξιας? Παρακολουθω τον κυκλο μου με υπερηχους κ δεν εχουμε βρει ωαριο αν κ βλεπω περιοδο..συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων παιζει επισης..1 κοπελα με παρομοιο προβλημα πως καταφερε να γινει μανουλα?εχω προβληματιστει πολυ η αληθεια..

Mari.go εγω δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλα μια συνάδελφος που λόγω πολυκυστικών δεν εκανε ωορρηξία εκανε δυο κύκλους με κλομιφαινη. Στον πρώτο εκανε ενα ωάριο και δεν έπιασε. Στον δεύτερο εκανε δυο ωάρια και έπιασαν και τα δυο και σε κανά τρίμηνο περιμένει διδυμα, με το καλο! Πρακτικά χάρη στο πρόβλημα της έμεινε πιο γρήγορα και με ενα σμπάρο δυο τρυγωνια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , mari.go είπε:

Καλως σας βρηκα!θα κανω οπου να ναι καμπυλη ζαχαρου να δουμε αν ειναι καλη κ αν οχι μου ειπε ο γυναικολογος για glukophage για να ρυθμισουμε τον κυκλο.μετα με ενημερωσε για το χαπι για την ωορρηξια( μαλλον ειναι αυτο που λετε)..η κλομιφαινη εχει αποτελεσμα?

τα glukophase κανουν οντως καλη δουλεια οπως επισης κ τα ινοφερτ. τα ινοφερτ ειναι βιταμινες αλλα εχουν ευεργετικες ιδιοτητες για την ωορηξια αν δεν πςρνεις ειδη ρωτα τον γιατρο σου ειμαι σιγουρη οτι θα στις προτεινει. δοκιμασε πρωτα να φτιαξεις την ωορηξια σου με απλες μεθοδους κ μετα δοκιμαζεις την κλομιφαινη. η κλομιφαινη ειναι φαρμακο κ  φερνει ωορηξια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Mari.go εγω δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλα μια συνάδελφος που λόγω πολυκυστικών δεν εκανε ωορρηξία εκανε δυο κύκλους με κλομιφαινη. Στον πρώτο εκανε ενα ωάριο και δεν έπιασε. Στον δεύτερο εκανε δυο ωάρια και έπιασαν και τα δυο και σε κανά τρίμηνο περιμένει διδυμα, με το καλο! Πρακτικά χάρη στο πρόβλημα της έμεινε πιο γρήγορα και με ενα σμπάρο δυο τρυγωνια!

Διδυμα ε?απιστευτο!πολυ αισιοδοξο το σεναριο που μου παραθετεις!οποτε υπαρχουν παντα ελπιδες...

1 hour ago, linaa είπε:

τα glukophase κανουν οντως καλη δουλεια οπως επισης κ τα ινοφερτ. τα ινοφερτ ειναι βιταμινες αλλα εχουν ευεργετικες ιδιοτητες για την ωορηξια αν δεν πςρνεις ειδη ρωτα τον γιατρο σου ειμαι σιγουρη οτι θα στις προτεινει. δοκιμασε πρωτα να φτιαξεις την ωορηξια σου με απλες μεθοδους κ μετα δοκιμαζεις την κλομιφαινη. η κλομιφαινη ειναι φαρμακο κ  φερνει ωορηξια. 

Σε ευχαριστω πολυ lina! ναι θα τα αναφερω στο γιατρο αναλογα κ τι θα δειξει κ η καμπυλη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mari.go είπε:

 Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 33 ετων προσφατα παντρεμενη (8 χρονια μαζι) κ γυρω στις 3 μηνες προσπαθουμε για παιδακι..Ωραιο κ αισιοδοξο το θεμα που ανοιξατε αλλα..τι συμβαινει στην περιπτωση που υπαρχει απωλεια ωορρηξιας? Παρακολουθω τον κυκλο μου με υπερηχους κ δεν εχουμε βρει ωαριο αν κ βλεπω περιοδο..συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων παιζει επισης..1 κοπελα με παρομοιο προβλημα πως καταφερε να γινει μανουλα?εχω προβληματιστει πολυ η αληθεια..

Καλώς ήρθες!!!!!Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι για να σε βοηθήσω στο θέμα σου.Σου εύχομαι πάντως να βρείτε την κατάλληλη λύση και σύντομα να είσαι με σπορακι στη κοιλίτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τζουτζουκες! 

Βασιλική σου στέλνουμε τις καλύτερες ευχές η Παναγία μαζί σας! 

Εγκυουλες και μη τι νέα; Εγω λέω να ξεκινήσω κανα μπανακι να πάρουμε κανα χρωμα γιατί έχω ένα χλωμό του αριστοκράτη :lol:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω πολυ θα ήθελα να πάω για μπάνιο αλλα ειναι κρύα ακομα. Θα περιμένω να ζεσταθεί λιγο. Ρώτησα τον γιατρο και για Κολυμβητηριο και μου ειπε καλυτερα όχι :sad: Βέβαια ετσι κι αλλιώς ετσι όπως σέρνομαι δεν θα κατάφερνα και πολλα. 

Παρολο που δεν φαίνομαι ακομα για έγκυος (πότε επιτέλους θα φουσκώσω κι εγω...!) με εχουν δει με τους μαύρους κύκλους κάτω απο τα μάτια στη δουλειά ή με ακούνε που κανω εμετό στις τουαλέτες και σιγα σιγα ολο και κάποιος το μαθαίνει. Σημερα το ειπα και στον διευθυντή γιατι το έμαθε η γραμματέας του. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εγω πολυ θα ήθελα να πάω για μπάνιο αλλα ειναι κρύα ακομα. Θα περιμένω να ζεσταθεί λιγο. Ρώτησα τον γιατρο και για Κολυμβητηριο και μου ειπε καλυτερα όχι :sad: Βέβαια ετσι κι αλλιώς ετσι όπως σέρνομαι δεν θα κατάφερνα και πολλα. 

Παρολο που δεν φαίνομαι ακομα για έγκυος (πότε επιτέλους θα φουσκώσω κι εγω...!) με εχουν δει με τους μαύρους κύκλους κάτω απο τα μάτια στη δουλειά ή με ακούνε που κανω εμετό στις τουαλέτες και σιγα σιγα ολο και κάποιος το μαθαίνει. Σημερα το ειπα και στον διευθυντή γιατι το έμαθε η γραμματέας του. 

 

Αντεεε μπράβο να μην είχες κ αυτό έννοια.. Αχ υπομονή δύσκολο με τις ναυτιες είσαι κ στη δουλειά...

Και εγω δεν ξέρω αν μπω στο νεράκι Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αντεεε μπράβο να μην είχες κ αυτό έννοια.. Αχ υπομονή δύσκολο με τις ναυτιες είσαι κ στη δουλειά...

Και εγω δεν ξέρω αν μπω στο νεράκι Χαχαχα 

Ισα ισα, τώρα που το ειπα ειναι που το εχω έγνοια!!!

beboula μου εσυ δουλεύεις; 

Betty, τι γίνεσαι βρε; Πως παει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ισα ισα, τώρα που το ειπα ειναι που το εχω έγνοια!!!

beboula μου εσυ δουλεύεις; 

Betty, τι γίνεσαι βρε; Πως παει; 

Το είπες και τώρα θα ξαλαφρώσεις από το να κρύβεσαι! Βάζε ένα παπάκι μπροστά από τα ονόματα για να τους πηγαίνει ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...