Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!! 

Μπεμπουλα μου σας διαβαζω, αλλα δεν συμμετεχω και τοσο ενεργα γιατί με εχει παρει και παλι απο κατω.. Εχω κουραστει τοσο απο τους εμετους και που κανεις γύρω μου δεν καταλαβαίνει.. Φοβαμαι πως μπορεί να ακουστω αχαριστη σε κάποια κοπέλα επίσης... Χαίρομαι πάντως να διαβαζω τα ωραία σας νεα!! 

Είμαι σίγουρη ότι μας διαβάζεις και ότι θα χαρεις με τα καλα νεα όλων!! Όπως είμαι σίγουρη ότι καμία από εμάς δεν θα σε πει αχάριστη,θελουμε και εμεις να μαθαίνουμε νέα σου και φυσικά να μιλάς εδώ που σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!!!Οτι σε κάνει να νιώθεις πιο καλα,εμείς είμαστε εδώ..:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@anemoni1989 σε καταλαβαίνουμε πλήρως. Δεν εισαι αχάριστη γιατι δεν ειναι κι εύκολο. Εγω σου εχω πει, απορώ με την υπομονή σου. Εγω κανω πολυ λιγότερους εμετούς απο εσενα, περνάω μέρες που τα βγάζω ολα αλλα και μέρες που μπορώ και τρώω και πίνω και νερο και παλι καμία φορα απελπίζομαι. Εσυ εχεις χίλιους λόγους να γκρινιάζεις καθε μερα! Οταν περνάω τις δύσκολες μέρες εσενα σκέφτομαι! Και αναρωτιέμαι, αυτη η κοπελα πως την παλεύει;;;!

Πως πάνε τα κιλά σου; Εγω τώρα που πίνω νερο και τρώω περισσοτερο εχω παρει και τα 5 κιλά που είχα χάσει. Και δεν τρώω πολυ ρε παιδια. Τα μισά τα βγάζω.. Πως τα πηρα τοσο γρήγορα; Όχι τιποτα άλλο αλλα ο γιατρος ειναι πολυ αυστηρός και δεν θέλει να πάρω γραμμάριο πάνω απο τα επιθυμητά 9-12 κιλά. 

Η κοιλιά σου πως παει; Στις άλλες εγκυμονούσες; Εγω εχω τη χαρά να πω οτι τώρα που εχω συμπληρώσει τις 15 εβδομαδες βλέπω ενα μικρο βουναλάκι! Πήγα για μπάνιο εχθές και το μαγιώ με στένευε παρα πολυ! Ειδικά στο στήθος. Αλλα στον κοσμο δεν έμοιαζα έγκυος. Έμοιαζα απλώς χοντρή! Μέτρησα την κοιλιά το πρωι και ειναι 96 πόντοι!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. @P.L.L. μου εμεν α έχει ανοίξει ήδη η λεκάνη μου.το βλέπω στο τζην.κοιλια ένα ελαφρύ τσακ φαίνεται δλδ το καταλαβαίνω Εγώ εκεί στη μήτρα έχει πρηστει λίγο.

@anemoni1989 ποια θα σε πει αχάριστη βρε?Εγώ λίγες αναγουλες έχω ποτε ποτε και γκρινιάζω.

@Beboula25 Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

@kido Μη ξεχνάς ότι το σπέρμα Μπορεί να ζήσει και 2 με 3 μέρες μέσα στη μήτρα.δεν σημαίνει ότι την μέρα που έρχεστε σε επαφή γίνεται και η συλληψη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

 

Λέτε? Θα δούμε! Γιατί λίγο με μπέρδεψε αυτός ο μήνας, ενώ τα είχαμε πάει τόσο καλά το τριημερο με επαφές που ήμουν σε γόνιμες, ποναγα μετά την Τέταρτη! Πάντως δεν έχω ούτε υγρα ούτε πόνους έκτοτε...

 Με σιγουριά στο λεω ότι γίνεται να πονας και δυο μερες μετά! Απλα υπολόγισε και αυτές τις δυο για  την αναμενόμενη και θα φανεί..

πρίν από 26 λεπτά , P.L.L. είπε:

@anemoni1989 σε καταλαβαίνουμε πλήρως. Δεν εισαι αχάριστη γιατι δεν ειναι κι εύκολο. Εγω σου εχω πει, απορώ με την υπομονή σου. Εγω κανω πολυ λιγότερους εμετούς απο εσενα, περνάω μέρες που τα βγάζω ολα αλλα και μέρες που μπορώ και τρώω και πίνω και νερο και παλι καμία φορα απελπίζομαι. Εσυ εχεις χίλιους λόγους να γκρινιάζεις καθε μερα! Οταν περνάω τις δύσκολες μέρες εσενα σκέφτομαι! Και αναρωτιέμαι, αυτη η κοπελα πως την παλεύει;;;!

Πως πάνε τα κιλά σου; Εγω τώρα που πίνω νερο και τρώω περισσοτερο εχω παρει και τα 5 κιλά που είχα χάσει. Και δεν τρώω πολυ ρε παιδια. Τα μισά τα βγάζω.. Πως τα πηρα τοσο γρήγορα; Όχι τιποτα άλλο αλλα ο γιατρος ειναι πολυ αυστηρός και δεν θέλει να πάρω γραμμάριο πάνω απο τα επιθυμητά 9-12 κιλά. 

Η κοιλιά σου πως παει; Στις άλλες εγκυμονούσες; Εγω εχω τη χαρά να πω οτι τώρα που εχω συμπληρώσει τις 15 εβδομαδες βλέπω ενα μικρο βουναλάκι! Πήγα για μπάνιο εχθές και το μαγιώ με στένευε παρα πολυ! Ειδικά στο στήθος. Αλλα στον κοσμο δεν έμοιαζα έγκυος. Έμοιαζα απλώς χοντρή! Μέτρησα την κοιλιά το πρωι και ειναι 96 πόντοι!

Χαχαχα δεν μπορώ γέλασα πολύ να ‘σαι καλα!! Βασικα γελάω που φαντάζομαι το ύφος σου εκεινες τις ώρες στην παραλία να αναρωτιέσαι :lol: Ωστόσο με το καλό να παρά φουσκωσει η κοιλιτσα!! Για τα κιλάκια μήπως είχες χάσει πολλά υγρα και τώρα αναπληρώθηκαν;; Να ρωτησω κ κάτι μην κοροϊδέψετε όμως αλλα μήπως τώρα στα κιλά προστίθεται και κανα 1,5 από το βάρος του πλακούντα;; Ελπίζω να μην σας έριξα κατακέφαλα τα τούβλα :D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ παρα πολυ... Απλα ολοι μ λενε ειμαι μια χαρα και να μη γκρινιαζω γτ αλλες θα παρακαλλυσαν να είναι στην κατάσταση μου και χειρότερα αρκει να ήταν εγκυος και νιωθω αθλια... 

@P.L.L. Εχω χασει 15 κιλα και συνεχιζω να χανω σταθερά.. Πλεον εχω μονο κοιλια (οχι μεγάλη) και ειμαι σιγουρη πως αν δεν ημουν εγκυος θα εδειχνε τουλάχιστον 3 κιλα πιο κατω η ζυγαριά... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Beboula25 μου δε νομιζω ο πλακούντας για την ωρα να ζυγίζει τοσο πολυ.. Αλλα ειναι πολλα που κάνουν μια εγκυμονουσα να ζυγίζει παραπάνω εκτός απο το μωρό. Ειναι δηλαδη τα παρελκόμενα του μωρού (πλακούντας, αμνιακό υγρο), το στήθος που γίνεται τεράστιο, η κατακράτηση υγρών κτλ. Τα κιλά που πηρα εγω ειναι πιστευω σίγουρα απο τα υγρά που αναπλήρωσα πινοντας επιτέλους νερο. Αλλα ο γιατρος με ειχε πρωτοζυγισει έχοντας χάσει και τα 5. Οποτε τώρα θεωρεί οτι πηρα πολλα πολυ σύντομα, παρόλο που στην πραγματικότητα ειμαι όσο ήμουν πριν μείνω έγκυος. 

@anemoni1989 μη σκας τι σου λενε οι άλλοι. Να τα λες σε εμας. Πρέπει να εισαι πολυ ομορφη εγκυμονούσα. Τρελαίνομαι οταν βλέπω έγκυες μονο με μια κοιλιά να πετάει! Εμενα πετάνε απο παντού ξυγκια!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Beboula25 μου δε νομιζω ο πλακούντας για την ωρα να ζυγίζει τοσο πολυ.. Αλλα ειναι πολλα που κάνουν μια εγκυμονουσα να ζυγίζει παραπάνω εκτός απο το μωρό. Ειναι δηλαδη τα παρελκόμενα του μωρού (πλακούντας, αμνιακό υγρο), το στήθος που γίνεται τεράστιο, η κατακράτηση υγρών κτλ. Τα κιλά που πηρα εγω ειναι πιστευω σίγουρα απο τα υγρά που αναπλήρωσα πινοντας επιτέλους νερο. Αλλα ο γιατρος με ειχε πρωτοζυγισει έχοντας χάσει και τα 5. Οποτε τώρα θεωρεί οτι πηρα πολλα πολυ σύντομα, παρόλο που στην πραγματικότητα ειμαι όσο ήμουν πριν μείνω έγκυος. 

@anemoni1989 μη σκας τι σου λενε οι άλλοι. Να τα λες σε εμας. Πρέπει να εισαι πολυ ομορφη εγκυμονούσα. Τρελαίνομαι οταν βλέπω έγκυες μονο με μια κοιλιά να πετάει! Εμενα πετάνε απο παντού ξυγκια!!!

 

Εμενα εχει σημειωσει τα κιλα πριν την εγκυμοσύνη και καθε φορα σημειωνει ποσα εχω χασει! 

Κορίτσια παρατήρησα πως απο σημερα εγινα γλυκοπατάτα!!! Μεγαλωνει το σκατουλι!! Αντε να περάσει ο καιρός μέχρι τη β επιπέδου! Ανυπομονώ να την δω! Μου έλειψε!!! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@anemoni1989 σε καταλαβαίνουμε πλήρως. Δεν εισαι αχάριστη γιατι δεν ειναι κι εύκολο. Εγω σου εχω πει, απορώ με την υπομονή σου. Εγω κανω πολυ λιγότερους εμετούς απο εσενα, περνάω μέρες που τα βγάζω ολα αλλα και μέρες που μπορώ και τρώω και πίνω και νερο και παλι καμία φορα απελπίζομαι. Εσυ εχεις χίλιους λόγους να γκρινιάζεις καθε μερα! Οταν περνάω τις δύσκολες μέρες εσενα σκέφτομαι! Και αναρωτιέμαι, αυτη η κοπελα πως την παλεύει;;;!

Πως πάνε τα κιλά σου; Εγω τώρα που πίνω νερο και τρώω περισσοτερο εχω παρει και τα 5 κιλά που είχα χάσει. Και δεν τρώω πολυ ρε παιδια. Τα μισά τα βγάζω.. Πως τα πηρα τοσο γρήγορα; Όχι τιποτα άλλο αλλα ο γιατρος ειναι πολυ αυστηρός και δεν θέλει να πάρω γραμμάριο πάνω απο τα επιθυμητά 9-12 κιλά. 

Η κοιλιά σου πως παει; Στις άλλες εγκυμονούσες; Εγω εχω τη χαρά να πω οτι τώρα που εχω συμπληρώσει τις 15 εβδομαδες βλέπω ενα μικρο βουναλάκι! Πήγα για μπάνιο εχθές και το μαγιώ με στένευε παρα πολυ! Ειδικά στο στήθος. Αλλα στον κοσμο δεν έμοιαζα έγκυος. Έμοιαζα απλώς χοντρή! Μέτρησα την κοιλιά το πρωι και ειναι 96 πόντοι!

Εχει δικιο η @P.L.L....Ανεμωνη εχεις καιε δικιο να λες αυτο που νιωθεις!!! Κοριτσια εγω εδωσα σημερα το αιμα για την εξεταση! Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχω αγχωθει!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Εχει δικιο η @P.L.L....Ανεμωνη εχεις καιε δικιο να λες αυτο που νιωθεις!!! Κοριτσια εγω εδωσα σημερα το αιμα για την εξεταση! Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχω αγχωθει!!!!

Καλη επιτυχια Κελυ μου!!! Αν και ολα θα ναι τελεια!!! Θα το δεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Εχει δικιο η @P.L.L....Ανεμωνη εχεις καιε δικιο να λες αυτο που νιωθεις!!! Κοριτσια εγω εδωσα σημερα το αιμα για την εξεταση! Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι εχω αγχωθει!!!!

Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα...Απλα κοιτουσα στον γιατρο οσο ημουν κατι εγκυμονουσες που δεν ηξεραν καν αυτη την εξεταση...επισης οι φιλες μου που ειναι εγκυες αυτη την περιοδο ειχαν μια τελεια αυχενικη και ουτε αυτες την εκαναν..Κ εμενα με εχει φαει το παραπονο...Γιατι να πρεπει να μπαινω συνεχεια σε μια διαδικασια αγχους? Επεσα πολυ ψυχολογικα αν καο δεν πρεπει...Πρεπει να ειμαι αισιοδοξη..το ξερω...απλα ειμαι ανθρωπος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Καλή εβδομάδα! 

@anemoni1989 όπως σού είπαν και τα άλλα κορίτσια καμία δεν πρόκειται να σε πει αχαριστη, ίσα ίσα που θέλουμε να μαθενουμε νέα σου. 

@Κελυ 32 μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα;

 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Καλή εβδομάδα! 

@anemoni1989 όπως σού είπαν και τα άλλα κορίτσια καμία δεν πρόκειται να σε πει αχαριστη, ίσα ίσα που θέλουμε να μαθενουμε νέα σου. 

@Κελυ 32 μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε! Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα;

 

Σε δεκαπεντε μερες περιπου....ευχαριστω πολυ!!!!

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

@Κελυ 32  Βρε αν θυμάμαι καλά ήταν τα αποτελέσματα.Ειχες μια ωραία Αυχενική και τα ποσοστά Καλά .μη φοβάσαι.ολα καλα θα πάνε.καλη επιτυχία κορίτσι μου.

Ο υπερηχος ηταν καλος.. Τα ποσοστα δεν βγηκαν τοσο καλα...Ειμαι μεν μεσα στο safe οριο αλλα δεν βγηκαν οσο υψηλα θελαμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα...Απλα κοιτουσα στον γιατρο οσο ημουν κατι εγκυμονουσες που δεν ηξεραν καν αυτη την εξεταση...επισης οι φιλες μου που ειναι εγκυες αυτη την περιοδο ειχαν μια τελεια αυχενικη και ουτε αυτες την εκαναν..Κ εμενα με εχει φαει το παραπονο...Γιατι να πρεπει να μπαινω συνεχεια σε μια διαδικασια αγχους? Επεσα πολυ ψυχολογικα αν καο δεν πρεπει...Πρεπει να ειμαι αισιοδοξη..το ξερω...απλα ειμαι ανθρωπος!!!

Όλα θα είναι υπέροχα θα το δεις!!! Μπορεί να είχες ανηφόρα αλλα σκέψου τι όμορφα θα είναι τώρα στην κορυφή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Όλα θα είναι υπέροχα θα το δεις!!! Μπορεί να είχες ανηφόρα αλλα σκέψου τι όμορφα θα είναι τώρα στην κορυφή!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Σου ευχομαι να μας ανακοινωσεις συβτομα τα ευχαριστα!! Θα χαρω τοοοοοοσο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...