Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 hour ago, Dimitroulaa είπε:

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση.

Την φοραγα την ζωνη απο την αρχη και χθες την πεταξα απο τα νευρα μου και την απογοητευση. Ουτε αυτα με βοηθανε, τα εχω προσπαθησει. Προχωραει η ζωη και μαζι θα προχωρησουμε και εμεις, τι να κανουμε. Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!

Καλημερα κοριτσι μου και σε ευχαριστω και σενα. Αυτο που λες ποναει περισσοτερο. Χιλιες φορες ενα αρνητικο παρα αυτο. Αλλα μου φυλαγε να το ζησω και αυτο και ποιος ξερει τι αλλο ακομα. Θα ηρεμησω καποια στιγμη, ειναι το μονο σιγουρο. Απλα ειναι πολυ φρεσκο τωρα και ολα τα βλεπω μαυρα.

δημητρουλα οτι κ να σκεφτεσε εχεις δικιο. το οτι καταφερες ενα θετικο μπορει να το βλεπεις τωρα χειροτερο ομως δεν ειναι σημαινει οτι εχεις παει ενα βημα παραπερα. εγω θα σε συμβουλευα να μαζεψεις ολες τις δυναμεις σου κ να προσπαθησεις απλα να μαζευεις εμβρυα οσα πιο πολλα μπορεις για να μην χανεις χρονο. δεν χρειαζετε να κανεις αμεσα εμβρυομεταφορα αλλα μην χασεις χρονο για συλλογη εμβρυων κ μετα βλεπεις τι θα κανεις απο εξετασεις κ θεραπειες προεμφυτικο κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

15 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Συγγνώμη που θα σας μαυρισω αλλά έχω ανάγκη κάπου να ξεσπάσω. 9 Χρόνια σχεδόν προσπαθούμε και μετά από 2 σπερματεγχυσεις κ 4 εξωσωματικες το Σάββατο πήρα για πρώτη φορά στην ζωή μου θετική χοριακη. Χαμηλή μεν αλλά θετική. Ήταν 50. Ο γιατρός ήταν ενθαρρυντικος κ μου είπε επανάληψη σήμερα. Πέρασα ένα τριήμερο σε ροζ συννεφάκια κ όνειρα. Προσπάθησα να είμαι συγκρατημένη αλλά το μυαλό καλπαζε. Μα πρώτη φορά θετικό στα 9 χρονια; Τελικά ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Σήμερα έπεσε στο 19. Το πως κατάφερα κ γύρισα σπιτι σωα μονο εγώ το ξέρω. Ο γιατρός είπε αλλη μια επανάληψη την Πέμπτη κ μετά τέλος. Δεν μπορώ να το χωνέψω, κλαίω ασταμάτητα. Και μόνο που σκέφτομαι πόσο όμορφα περάσαμε με την ιδέα κ τώρα γύρισα πάλι στο απόλυτο μηδέν με πιάνει τρελά. Κ μονο το χαμογελο στα προσωπο του αντρα μου που εβλεπα 3 μερες, με εκανε να πιστεψβ οτι τελειωσαν τα βασανα μας, επιτελους! Αλλα οχι, εκει να πονεσουμε ακομα πιο πολυ. Καλυτερα ενα αρνητικο τελικα παρα αυτο. Συγγνώμη  Αλλά κάπου ήθελα να ξεσπάσω. 

Ετσι ακριβως ημουν κι εγω πριν 1 χρονο. Εντελως τυχαια εμαθα οτι ημουν εγκυος και ενω δεν το ειχα καθολου στο μυαλο μου. Χαρα μεγαλη και ειδικα οταν το ανακοινωσα στον αντρα μου. Βλεπεις κι εμεις προσπαθουσαμε 2 χρονια(κ ακομα προσπαθουμε) χωρις αποτελεσμα κ διχως καποιο προβλημα. Κανω την πρωτη χοριακη ολα καλα. Στις 4 μερες με επιασε μια ανησυχια κ ηθελα να την επαναλαβω ενω ο γιατρος μου ειχε πει σε 1 εβδομαδα. Ειχε ανεβει ελαχιστα. Ερχεται η πρωτη κρυαδα. Για ενα μηνα συνεχιστηκαν οι χοριακες και τα υπερηχογραφηματα. Η ψυχολογια μας στα ταρταρα! Ανεβαινε σιγα σιγα η χοριακη ωσπου εξαντλησαμε καθε δυνατο περιθωριο με το γιατρο μας και ειπαμε να το βγαλουμε με χαπια. Περασα αρκετο καιρο με μια μινι καταθλιψη και νιωθοντας ενα κενο που κανενας και τιποτα δε μπορουσε να μου το καλυψει. Βλεπεις ολοι μου ελεγαν "Δες το θετικα! Πιανεις παιδι!" Εγω ομως ενιωθα σαν το παιδακι που του κλεβεις το γλυκο μεσα απ τα χερια. Ακομα κ τωρα ποναω πολυ οταν το σκεφτομαι. Επισης, ανακαλυψα με τον καιρο ποση δυναμη ειχα κρυμμενη μεσα μου και ανασυνταχθηκα. Κι εσυ τωρα μπορει να μην το βλεπεις αλλα σιγα σιγα θα βρεις την  κρυμμενη σου δυναμη και θα ανακαμψεις. Εγω σε ολους εδειχνα απο την αρχη οτι ημουν δυνατη κ παντα με χαμογελο και με υφος... "σιγα τι εγινε? Συμβαινει συχνα". Η καρδουλα μου το ηξερε! Ξεσπασε οσο θελεις χωρις τυψεις, θα σου κανει καλο. Σου παραθετω και τη δικη μου ιστορια γιατι σε νιωθω απολυτα και για να δεις οτι ολες λιγο πολυ εχουμε περασει τετοιες καταστασεις. Σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει συντομα στη ζωη σας και να σβησει καθε κακη αναμνηση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμένα τα νέα για άλλη μια φορά δεν είναι καλά. Όλες οι ορμόνες μου είναι πάλι ανεβασμενες και έπαιρνα και χάπι για τη TSH και αντισυλληπτικά για τις άλλες. Κάτι δεν μου κάθεται καλά. Πιστεύω λάθος του γιατρου με τη θεραπεία. Θα πάμε με τον άντρα μου σε πιό εξεδικευμενο γιατρό,  μπας και δούμε άσπρη μέρα. Η γιατρος που έχω τώρα μόνο μου έχασε το χρόνο. Τεσπα. Οπότε αυτό το μήνα δεν θα κάνω τίποτα. 

Εσείς ελπίζω να είστε καλά και να έχετε ευχάριστα νέα! Φιλιά! 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

#BettySt θεωρώ πολύ βασικό να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου,αν δε σου εμπνέει ασφάλεια καλά θα κάνεις να τον αλλάξεις.κι εγώ για δύο χρόνια όσο διάστημα προσπαθούμε δηλαδή η γυναικολόγος μου όλο μου έλεγε μην αγχώνεσαι μικρή είσαι ακόμα...θα έρθει η εγκυμοσύνη και λύση δε μου έδινε καμιά.και τη σπερματεγχυση που έκανα μόνη μου το αποφάσισα.η πρώτη απέτυχε και σήμερα ξεκινησα κλομιφαινη για να κάνω μια δεύτερη απόπειρα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

Eσυ δεν είναι να κάνεις τεστ σήμερα αύριο??? Πώς είσαι???

Καλημέρα σε όλες! 

Καλημέρα!!!Ναι είχα κάνει κ Κυριακή Κ Δευτέρα χοριακη αρνητικά,κ μου ήρθε σήμερα κανονικά η περίοδος...οπότε το θερμοδιαγραμμα μου είχε δίκιο...χιχι...βέβαια ακόμα εμετούς κάνω κ τελικά μάλλον είναι το χάπι του θυροειδη που άλλαξα από 9/5 γιατί από 11/5 είχα εγώ τέτοια συμπτώματα.,οπότε το πάμε πάλι στο 1ο πού έπαιρνα,εννοώ την μάρκα ..τώρα θα ξέρω σε 10 μέρες,αν είναι από αυτό τελικά,αν δλδ σταματήσουν είναι από αυτό..αν όχι,θα μιλήσω πάλι με την Γαστρεντερολόγος μου να δούμε...για καλύτερα πήγαινα αλλά μάλλον μου την έκατσε...η ενδοκρινολογος μου το πρότεινε για καλύτερα...τεσπα..δεν πειράζει ας ήταν αυτό να ηρεμήσω..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα!!!Ναι είχα κάνει κ Κυριακή Κ Δευτέρα χοριακη αρνητικά,κ μου ήρθε σήμερα κανονικά η περίοδος...οπότε το θερμοδιαγραμμα μου είχε δίκιο...χιχι...βέβαια ακόμα εμετούς κάνω κ τελικά μάλλον είναι το χάπι του θυροειδη που άλλαξα από 9/5 γιατί από 11/5 είχα εγώ τέτοια συμπτώματα.,οπότε το πάμε πάλι στο 1ο πού έπαιρνα,εννοώ την μάρκα ..τώρα θα ξέρω σε 10 μέρες,αν είναι από αυτό τελικά,αν δλδ σταματήσουν είναι από αυτό..αν όχι,θα μιλήσω πάλι με την Γαστρεντερολόγος μου να δούμε...για καλύτερα πήγαινα αλλά μάλλον μου την έκατσε...η ενδοκρινολογος μου το πρότεινε για καλύτερα...τεσπα..δεν πειράζει ας ήταν αυτό να ηρεμήσω..

Αχ βρε ζουζουνιτσα δεν πειράζει! Μακάρι να ηρεμήσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Αχ βρε ζουζουνιτσα δεν πειράζει! Μακάρι να ηρεμήσεις!

σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,αν είναι όντως αυτό,τι το ήθελα,ειλικρινά που να το φανταστώ!τεσπα...ας είναι αυτό κ δεν το ξανά αλλάζω,το κακό είναι ότι είχε ρυθμιστεί..τώρα φτου από την αρχή..αλλά οκ σε 2 βδομάδες θα κάνω έλεγχο για τις τιμές οπότε κ να ανέβει η τιμή θα την μειώσουμε.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,αν είναι όντως αυτό,τι το ήθελα,ειλικρινά που να το φανταστώ!τεσπα...ας είναι αυτό κ δεν το ξανά αλλάζω,το κακό είναι ότι είχε ρυθμιστεί..τώρα φτου από την αρχή..αλλά οκ σε 2 βδομάδες θα κάνω έλεγχο για τις τιμές οπότε κ να ανέβει η τιμή θα την μειώσουμε.

Έπαιρνες καιρό χαπι? Ειναι άτιμος αυτός ο θυρεοειδής! Εγώ το Δεκέμβριο ανακάλυψα ότι είχα TSH 4,8! Πήρα 75αρα δόση και τι έριξα γρήγορα στο 1,1! Ευτυχώς χωρίς να έχω συμπτώματα.. Τώρα σε 2 μήνες θα το ξανατσεκαρω. Αλλα λέω το εξάμηνο που προσπαθούσαμε πριν το Δεκέμβριο με αυτή την TSH κάνεις δεν μου είχε πει να το δω...θα το είχα ρυθμίσει νωρίτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Να 'μαι πάλι εδώ...στην αναμονή.

Χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και παραδόξως δε με άγχωσαν.

Είχα θετικό στις 22/5 και επαφές 20/5, 22/5, 23/5 και 25/5 ωστόσο νομίζω πως και αυτό το μήνα δεν έχω καταφέρει κάτι, περιμένω να αδιαθετήσω στις 6/6 και τα συμπτώματα μου έχουν αρχίσει.

'Εχω απογοητευτεί λίγο και είμαι και εκνευρισμένη γιατί όλο δε προλαβαίνει ο άντρας μου να πάει να κάνει εξετάσεις, θεωρώ ότι έπρεπε να είναι η προτεραιότητα του.

Τέλοσπαντων , αυτά!

Ελπίζω να είστε όλες καλά

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Έπαιρνες καιρό χαπι? Ειναι άτιμος αυτός ο θυρεοειδής! Εγώ το Δεκέμβριο ανακάλυψα ότι είχα TSH 4,8! Πήρα 75αρα δόση και τι έριξα γρήγορα στο 1,1! Ευτυχώς χωρίς να έχω συμπτώματα.. Τώρα σε 2 μήνες θα το ξανατσεκαρω. Αλλα λέω το εξάμηνο που προσπαθούσαμε πριν το Δεκέμβριο με αυτή την TSH κάνεις δεν μου είχε πει να το δω...θα το είχα ρυθμίσει νωρίτερα!!!

Ναι παίρνω εδώ κ 10 χρόνια ethyrox με αυξομειώσεις στην δόση..έχω φτάσει πια να παίρνω 5 μέρες των 88 Κ 2 των 75,έχω αυτοανοσο,Θυρεοειδίτιδα χασιμοτο,οπότε συχνά την βλέπω την τιμή...πριν αλλάξω χάπι ήταν η TSH 1.75 Πολύ καλή απλά είπαμε να αλλάξω την μάρκα κ πήρα tirosint 75 λόγο του ότι κάνει καλύτερη απορρόφηση κ θα έπαιρνα ίσως λιγότερη δόση,οπότε τώρα σε 2 βδομάδες όπως κ να έχει ξεκινάω με ethyrox των 75 μόνο κ βλέπουμε..ελπίζω ότι θα φτιάξει γρήγορα.

πρίν από 12 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Να 'μαι πάλι εδώ...στην αναμονή.

Χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και παραδόξως δε με άγχωσαν.

Είχα θετικό στις 22/5 και επαφές 20/5, 22/5, 23/5 και 25/5 ωστόσο νομίζω πως και αυτό το μήνα δεν έχω καταφέρει κάτι, περιμένω να αδιαθετήσω στις 6/6 και τα συμπτώματα μου έχουν αρχίσει.

'Εχω απογοητευτεί λίγο και είμαι και εκνευρισμένη γιατί όλο δε προλαβαίνει ο άντρας μου να πάει να κάνει εξετάσεις, θεωρώ ότι έπρεπε να είναι η προτεραιότητα του.

Τέλοσπαντων , αυτά!

Ελπίζω να είστε όλες καλά

 

Καλή επιτυχία !!!αφού στις 22 βγήκε θετικό μέχρι κ τις 24 θα έκανες ωορρηξία οπότε σε επαφές είσαι μέσα οπότε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, elisavetkagia είπε:

κοριτσια τι κανετε?? ειμαι πολυ χαρουμενη.. χθες καναμε την αυχενικη διαφανεια και ειδαμε το ζουζουνι μας και ολα ειναι μια χαρα..!!!! απιστευτο οτι εγινε ολοκληρο μωρο τοσο γρηγορα!!! εσεις πως ειστε?

 

Μπράβο βρε.εγω πήγα για υπερυχο και το δα.χερακια ποδαράκια κουνιόταν ολόκληρο.αντε να καν ουμε γερά μωράκια.

@*ζουζουνα*!!! έχει 30 ο μήνας.τι έγινε τελικά?αδιαθετισες ή ακόμα περιμένεις? 

@fairy-mary μην προδικάζεις κάτι.τα συμπτώματα περιόδου σε πολλές γυναίκες είναι και εγκυμοσύνης.εγω Μέχρι τελευταία στιγμή νόμιζα θα αδιαθετισω.ο υπερβολικός πόνος στο στήθος με υποψίασε. Τώρα όσον αφορά τον άντρα σου καλό είναι να τον πιέσεις να κάνει εξετάσεις γτ Μπορεί να χει κάποιο θέμα και με απλές βιταμίνες να λυθεί και να παιδευεσαι ψυχολογικά χωρίς λόγο.

@Dimitroulaa μην απογοητεύεσαι.δυστυχως για κάποια ζευγάρια ο δρόμος για να αποκτήσει παιδί είναι δύσκολος.προσπαθησε όσο μπορείς να μη σε ρίχνει από κάτω.δυναμη να χεις μέσα σου.αυτο.μην πέσεις και εδω να μας λες ότι νιώθεις να τα βγάζεις από μεσα σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Να 'μαι πάλι εδώ...στην αναμονή.

Χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα και παραδόξως δε με άγχωσαν.

Είχα θετικό στις 22/5 και επαφές 20/5, 22/5, 23/5 και 25/5 ωστόσο νομίζω πως και αυτό το μήνα δεν έχω καταφέρει κάτι, περιμένω να αδιαθετήσω στις 6/6 και τα συμπτώματα μου έχουν αρχίσει.

'Εχω απογοητευτεί λίγο και είμαι και εκνευρισμένη γιατί όλο δε προλαβαίνει ο άντρας μου να πάει να κάνει εξετάσεις, θεωρώ ότι έπρεπε να είναι η προτεραιότητα του.

Τέλοσπαντων , αυτά!

Ελπίζω να είστε όλες καλά

 

Καλές επαφές είχατε! Όσο για τον άντρα σου μήπως αγχώνεται και το αναβάλλει?  

Link to comment
Share on other sites

@*ζουζουνα*!!! μόλις το δα.συγνωμη.ακομα Δεν έχει συντονιστεί και ο κύκλος σου και αυτό μπορεί να το κάνει πιο δύσκολο.δωσε κανα 2μηνο να δεις πως πάει ο κύκλος σου και δες το παίζεται με τα χάπια.

 

4 ώρες πρίν, Farfala24 είπε:

Ετσι ακριβως ημουν κι εγω πριν 1 χρονο. Εντελως τυχαια εμαθα οτι ημουν εγκυος και ενω δεν το ειχα καθολου στο μυαλο μου. Χαρα μεγαλη και ειδικα οταν το ανακοινωσα στον αντρα μου. Βλεπεις κι εμεις προσπαθουσαμε 2 χρονια(κ ακομα προσπαθουμε) χωρις αποτελεσμα κ διχως καποιο προβλημα. Κανω την πρωτη χοριακη ολα καλα. Στις 4 μερες με επιασε μια ανησυχια κ ηθελα να την επαναλαβω ενω ο γιατρος μου ειχε πει σε 1 εβδομαδα. Ειχε ανεβει ελαχιστα. Ερχεται η πρωτη κρυαδα. Για ενα μηνα συνεχιστηκαν οι χοριακες και τα υπερηχογραφηματα. Η ψυχολογια μας στα ταρταρα! Ανεβαινε σιγα σιγα η χοριακη ωσπου εξαντλησαμε καθε δυνατο περιθωριο με το γιατρο μας και ειπαμε να το βγαλουμε με χαπια. Περασα αρκετο καιρο με μια μινι καταθλιψη και νιωθοντας ενα κενο που κανενας και τιποτα δε μπορουσε να μου το καλυψει. Βλεπεις ολοι μου ελεγαν "Δες το θετικα! Πιανεις παιδι!" Εγω ομως ενιωθα σαν το παιδακι που του κλεβεις το γλυκο μεσα απ τα χερια. Ακομα κ τωρα ποναω πολυ οταν το σκεφτομαι. Επισης, ανακαλυψα με τον καιρο ποση δυναμη ειχα κρυμμενη μεσα μου και ανασυνταχθηκα. Κι εσυ τωρα μπορει να μην το βλεπεις αλλα σιγα σιγα θα βρεις την  κρυμμενη σου δυναμη και θα ανακαμψεις. Εγω σε ολους εδειχνα απο την αρχη οτι ημουν δυνατη κ παντα με χαμογελο και με υφος... "σιγα τι εγινε? Συμβαινει συχνα". Η καρδουλα μου το ηξερε! Ξεσπασε οσο θελεις χωρις τυψεις, θα σου κανει καλο. Σου παραθετω και τη δικη μου ιστορια γιατι σε νιωθω απολυτα και για να δεις οτι ολες λιγο πολυ εχουμε περασει τετοιες καταστασεις. Σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει συντομα στη ζωη σας και να σβησει καθε κακη αναμνηση!

Αυτό το συμβαίνει συχνά όταν μου το λέγανε με έπιανε τρελα. Εγώ το χα μέσα μου καο μετά έπρεπε να το αποχωριστώ. Εμας παλινδρόμησε. Και μετά αποξεση.καταλαβαινω απόλυτα ότι λες.εμεις όμως είμαστε από τους τυχερούς που τα πιάνουμε εύκολα δόξα το Θεό.τωρα που είναι ε γκυος με το που πάω για υπερυχο αμέσως γιατρέ να ακούσω τη καρδούλα και μετά τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Την εχω διαβασει την ιστορια σου και πραγματικα ντρεπομαι που κλαιγομαι τοσο πολυ οταν εσυ εχεις περασει τετοιο γολγοθα και δινεις κουραγιο εσυ σε μενα που στην τελικη τιποτα δεν προλαβε να δημιουργηθει. Υποκλινομαι στην δυναμη σου και στο κουραγιο σου. Απλα ειναι η ταλαιπωρεια και η κουραση τοσων ετων που με εριξε ψυχολογικα. Και οταν δεν εχω καταφερει κατι απο τα 26 που ξεκινησαμε απλα και χαλαρα τις ελευθερες επαφες τοτε μειωνονται οι ελπιδες μου με το περασμα του χρονου. Σ' ευχαριστω για την απαντηση σου και καλη επιτυχια στην πορεια σου μεσα απο την καρδια μου!

Να μην ντρέπεσαι καθόλου!Ο καθένας βιώνει διαφορετικά τις δυσκολίες. Σημασία έχει να τις αφήνουμε πίσω και να προχωράμε. Μην το βάζεις κάτω στο ξαναλέω. Έχεις ακόμη πολλές ευκαιρίες να ξαναπροσπαθήσεις! Εγώ δοξάζω την επιστήμη που έχει κάνει τόσα πολλά και μας δίνει επιλογές. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο βρε.εγω πήγα για υπερυχο και το δα.χερακια ποδαράκια κουνιόταν ολόκληρο.αντε να καν ουμε γερά μωράκια.

@*ζουζουνα*!!! έχει 30 ο μήνας.τι έγινε τελικά?αδιαθετισες ή ακόμα περιμένεις? 

@fairy-mary μην προδικάζεις κάτι.τα συμπτώματα περιόδου σε πολλές γυναίκες είναι και εγκυμοσύνης.εγω Μέχρι τελευταία στιγμή νόμιζα θα αδιαθετισω.ο υπερβολικός πόνος στο στήθος με υποψίασε. Τώρα όσον αφορά τον άντρα σου καλό είναι να τον πιέσεις να κάνει εξετάσεις γτ Μπορεί να χει κάποιο θέμα και με απλές βιταμίνες να λυθεί και να παιδευεσαι ψυχολογικά χωρίς λόγο.

@Dimitroulaa μην απογοητεύεσαι.δυστυχως για κάποια ζευγάρια ο δρόμος για να αποκτήσει παιδί είναι δύσκολος.προσπαθησε όσο μπορείς να μη σε ρίχνει από κάτω.δυναμη να χεις μέσα σου.αυτο.μην πέσεις και εδω να μας λες ότι νιώθεις να τα βγάζεις από μεσα σου.

 

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο βρε.εγω πήγα για υπερυχο και το δα.χερακια ποδαράκια κουνιόταν ολόκληρο.αντε να καν ουμε γερά μωράκια.

@*ζουζουνα*!!! έχει 30 ο μήνας.τι έγινε τελικά?αδιαθετισες ή ακόμα περιμένεις? 

@fairy-mary μην προδικάζεις κάτι.τα συμπτώματα περιόδου σε πολλές γυναίκες είναι και εγκυμοσύνης.εγω Μέχρι τελευταία στιγμή νόμιζα θα αδιαθετισω.ο υπερβολικός πόνος στο στήθος με υποψίασε. Τώρα όσον αφορά τον άντρα σου καλό είναι να τον πιέσεις να κάνει εξετάσεις γτ Μπορεί να χει κάποιο θέμα και με απλές βιταμίνες να λυθεί και να παιδευεσαι ψυχολογικά χωρίς λόγο.

@Dimitroulaa μην απογοητεύεσαι.δυστυχως για κάποια ζευγάρια ο δρόμος για να αποκτήσει παιδί είναι δύσκολος.προσπαθησε όσο μπορείς να μη σε ρίχνει από κάτω.δυναμη να χεις μέσα σου.αυτο.μην πέσεις και εδω να μας λες ότι νιώθεις να τα βγάζεις από μεσα σου.

ξέρω αρκετά καλά το σώμα μου και νομίζω πως δεν υπάρχει ελπίδα...ωστόσο θα δείξει!

όσο για τον άντρα μου δε φέρνει αντίρρηση όταν του λέω για τις εξετάσεις και από μόνος του μου έχει πεί δηλαδή.

γενικά έχει πολύ περιορισμένο χρόνο λόγω δουλειάς αλλά θεωρώ ότι σε αυτή τη φάση έπρεπε να έχουν άλλα πράγματα προτεραιότητα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...